www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 15:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Aby napisao:
naggar napisao:
Citat:
Ja dodajem- Od ljubavi za Isusa Krista,Svetu katoličku crkvu i Blaženu Djevicu Mariju, ne dam se nadvisiti od nikoga.


.viki majstorice, viki majstorice, viki majstorice

.potpis naggar--tomislav


Ah, tko sam, što sam! Moje veliko ''ja'', ne dam se nadvisit. Pa mislim da Krist treba biti onaj za koga se trebamo boriti da bude uzvišen, a ne naše veliko ja! Naggare majstore!


.vuk dlaku mjenja, ali kožu ne..

quote="Aby"]
naggar napisao:
Citat:
Ja dodajem- Od ljubavi za Isusa Krista,Svetu katoličku crkvu i Blaženu Djevicu Mariju, ne dam se nadvisiti od nikoga.



.no u vjeri je sve moguće, aby idem u međugorje s ženom krajem 7.mjeseca..ako dođeš i ti..platit ću ti pivo i ćevape..
.pa da se lijepo ispričamo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
1. .no svima nama smeta taj antimarijanskištih razgovora

2. .ti kao gost..mogla se ozbiljno zapitati..i poželjeti da saznaš
-što je to tako SAŽNO u MOĆNO u Mariji, ŠTO privlači nas kršćane..

.100 puta ti naglašavam da je ...


1. Takve razgovore ja nisam nikada vodila, stoga o tome pričaj s nekim drugima, a ne nabijaj meni na nos! Ni ja tebe ne optužujem za stvari koje nisi učinio jer kad bih to činila onda nešto sa mnom ne bi bilo u redu.

2. Jer ovo ''gost'' bilo u duhu ljubavi koja je jedina bitna (kako si rekao malo prije) ili u duhu ponižavanja i gledanja s visine?!
Naggare, ja sam teološki obrazovana osoba i teologija mi je struka (vjerujem da tebi nije), stoga nemoj misliti da ti meni možeš otkriti toplu vodu i da mi nešto kao ti trebaš 100 puta reći! Ja vrlo dobro znam što katolici vjeruju i bez da mi ti i jednom kažeš! Stoga nema potrebe za takvim tonom! A 100 puta mi nisi rekao, a ako si pričao s Dominikom ili inima, sorry ali to su neki drugi ljudi, a ja sam ja!!!!

(Jel to tvoje ponašanje lijepo prezentiranje katolika jednom protestantu?! Jel to slika koju želiš da oni imaju?!)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
aby idem u međugorje s ženom krajem 7.mjeseca..ako dođeš i ti..platit ću ti pivo i ćevape..
.pa da se lijepo ispričamo..

Važi! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Aby"]
naggar napisao:
1. .no svima nama smeta taj antimarijanskištih razgovora

2. .ti kao gost..mogla se ozbiljno zapitati..i poželjeti da saznaš
-što je to tako SAŽNO u MOĆNO u Mariji, ŠTO privlači nas kršćane..

.100 puta ti naglašavam da je ...


1. Takve razgovore ja nisam nikada vodila, stoga o tome pričaj s nekim drugima, a ne nabijaj meni na nos! Ni ja tebe ne optužujem za stvari koje nisi učinio jer kad bih to činila onda nešto sa mnom ne bi bilo u redu.



..tvrda si, takve volim...a vidiš da vodiš razgovore s mnom..(lažeš mi
.a dobri smo si )


Citat:
2. Jer ovo ''gost'' bilo u duhu ljubavi koja je jedina bitna (kako si rekao malo prije) ili u duhu ponižavanja i gledanja s visine?!


..ja te gledam s svoje najniže grane, a ti se sama postavi tamo
.gdje jesi..

Citat:
Naggare, ja sam teološki obrazovana osoba i teologija mi je struka (vjerujem da tebi nije), stoga nemoj misliti da ti meni možeš otkriti toplu vodu i da mi nešto kao ti trebaš 100 puta reći! Ja vrlo dobro znam što katolici vjeruju i bez da mi ti i jednom kažeš! Stoga nema potrebe za takvim tonom! A 100 puta mi nisi rekao, a ako si pričao s Dominikom ili inima, sorry ali to su neki drugi ljudi, a ja sam ja!!!!


.lijepo je što si obrazovana..i to je sve..
.tu prestaje sva tvoja stručnost..
.mogla si završiti i kemiju
.bolje bi se razumijeli...

(
Citat:
Jel to tvoje ponašanje lijepo prezentiranje katolika jednom protestantu?! Jel to slika koju želiš da oni imaju?!)
[/quote]

.Da to je to, ne bih htio da imaju lažnu sliku svijeta o ISUSU,
.bez Marije

.i što je tebi tu loše..

.loše je samo to što se ti svaki put streseš kad čuješ riječ
.MARIJA SLUŽBENICA GOSPODNJA..

.opusti se pa neće ti MARIJA ništa, pa i sama si rekla da je ljubiš
.
.a ako nekoga LJUBIŠ, zašto ga se BOJIŠ

.mir s tobom teološki stručnjače
.i pozdrav od naggara seljačine


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Aby napisao:
naggar napisao:
aby idem u međugorje s ženom krajem 7.mjeseca..ako dođeš i ti..platit ću ti pivo i ćevape..
.pa da se lijepo ispričamo..

Važi! :D


28,07,2006.. ajd reci gdje ćemo se naći


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
.loše je samo to što se ti svaki put streseš kad čuješ riječ
.MARIJA SLUŽBENICA GOSPODNJA..

Slika
Moš mislit što se stresem! Slika Ne tresem se! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
28,07,2006.. ajd reci gdje ćemo se naći

ne mogu ti garantirat da ću biti tamo taj datum, a ako bih bila onda bih bila rađe na susretu mladih koji je od 1. 8. - 6. 8. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Aby napisao:
naggar napisao:
.loše je samo to što se ti svaki put streseš kad čuješ riječ
.MARIJA SLUŽBENICA GOSPODNJA..

Slika
Moš mislit što se stresem! Slika Ne tresem se! Slika



.Protestiraš, he,he

.zato i jesi protestankinja..
.zato što voliš..da ti sve u životu bude po špagi i pod pravim kutevima

.ja mislim da bi izludila, da ti je soba , malo u ausvinkel


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 20:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Aby napisao:
naggar napisao:
28,07,2006.. ajd reci gdje ćemo se naći

ne mogu ti garantirat da ću biti tamo taj datum, a ako bih bila onda bih bila rađe na susretu mladih koji je od 1. 8. - 6. 8. :wink:


..pa da ti si mlada, još piletina, svi mladi su skloni..modernijim verzijama
.soterizacije

.ja sam stari pjevac s 46.g..ja volim staru našu vjeru

.mi smo tamo
samo petak subotu i nedelju popodne doma..

.nema veze..dogovorit ćemo se u kojem ću ti kafiću platiti ćevape i pivo

.pa ti ..malo zamišljaj da sam tamo i da spikamo o MARIJI

"Zdravo budi Marijo"

.abu da se ti slučajno ne zoveš Marija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[Jesi, rekla si! Ali ne stav KC-a (on nije takav), već tvoj osoban i zbog toga je došlo do problema. Evo zbog ovog npr:
Dakle, po tome tko ne smatra da mu je Marija majka nije dijete Božje! Prema tome protestanti nisu kršćani! Osim ako ti vjeruješ da netko može biti kršćanin, a da nema Boga za Oca :? (naravno niti jedan normalan čovjek pa ni protestant neće s mržnjom gledati na Mariju-to se podrazumijeva, ali može ne vjerovati u njezino nebesko majčinstvo svih vjernih).


Aby i Hitler je bio Božje dijete.
Misliš li da je u raju? Znaš ono-kako na Nebu, tako i na Zemlji. Ili kako na Zemlji, tako i na Nebu.
Ja sam rekla prava djeca Božja, predodređenici.

Ako mogu svom bratu, pripadniku RKC, koji ne štuje Mariju reći da je heretik, zašto misliš da ne bih mogla i drugima.
- ja osobno koga smatram heretikom ne smatram bratom, no izgleda ti ne misliš kao ja...


Točno, ne mislim kao ti. Ni u primisli. Tim više, ako je netko heretik pozvani smo evangelizirati. Isus je rekao- pođite i svim narodima naviještajte moju Riječ i krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga.



da, jesam-protestant sam, (ali mi ne moraš govoriti da to poštuješ iz nekakve kurtoazije ako će sve ostale riječi biti drske).

Ponašaš se kao uvrijeđeno dijete. Ali i ja ne vidim gdje su to sve moje ostale riječi drskost.[/b]
pretvorila si me- u svojoj blagosti u -sva jedna drskost.


imam svoje mišljenje o protestantima- nije tema ovdje pa ga neću ni izlagati.;[/quote]
- i bolje jer sumnjam da bi mi [b]kroz tvoj izbor riječi
to bilo na izgradnju[/b]
.
.Aby, Abyce......toliko o mojoj drskosti!


[- E OVDJE SE VARAŠ! Žao mi je što tako misliš, očito je problem u komunikaciji. Ja izgleda ne znam iskomunicirati [b]stvar na način da [b]ti shvatiš što ti pričam.[/b] [/b]

Oprosti, mi seljačine što kaže Naggar- malo teže razumijemo učene ljude...teologe.


Osobno mislim da problem leži u tvojim predrasudama prema protestantima. Čim protestant kaže: ''M'' ti već vjerojatno podsvjesno to doživljavaš- evo priča protiv Marije.

Bravo Aby, ovo ti je jako dobro. Počela si me zabavljati....

Ja sam Mariju spomenula u kontekstu da štovanje nje nije uvjet spasenja, dakle da to što netko misli da mu ona nije majka ne znači da će zbog toga otići u pakao.

Teško će se spasiti oni koji za života nisu štovali Onu, koja je rodila Sina Božjega. Jer štovanje je Ljubav. A ljubav je put, vrata za spasenje..

U svom daljnjem postu napisala si da Katolička Crkva smatra i protestante kršćanina - eto, samo sam to rekla.

A gdje to ,draga?

Jer sam se nadovezala na tvoju izjavu da onaj tko nema majku da nema ni Oca... A kasnije mi govoriš: ''sestro u Kristu''. Ja ne znam kako ti, ali ja ne mogu smatrati nekoga sestrom tko nema istog Oca sa mnom!
Ups, ovdje si stvarno potvrdila svoju legendarnu izjavu"Ja izgleda ne znam iskomunicirati [b]stvar na način da [b]ti shvatiš što ti pričam."
???

Ako nemamo istog Oca ne postoji ništa što bi nas onda spajalo i činilo braćom ako ne to! Meni su tvoje rečenice kontradiktorne (sad kažeš: nemamo Oca, sad: sestro) i to je sve o čemu ja pričam - o spasenju dakle, o tome da li je netko kršćanin ili ne, a ne da li je Marija majka ili ne! OK?[/quote]

Tko o čemu, protestant o spasenju... Zar misliš da je za spasenje dovoljno biti kršćanin?
Ja nisam rekla da nemam Oca, Bože sačuvaj, ja sam rekla da onaj tko nema Mariju za majku nema ni Boga za Oca.
Ako ti misliš da imaš Boga za Oca, a nemaš Mariju za Majku- onda sam te dobro nazvala sestro u Kristu. Da si rekla da imaš Mariju za majku rekla bih ti sestro u Kristu i Mariji.
Znaš kod nas kažu
Hvaljen Isus i Marija.
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr