www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 09:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Ja nisam čitao ovo proročanstvo ali ću ga pročitati.
Mislim da će se mnogi vidljivi znakovi događati prije no što dođe Sin Božji.


Reče Isus: "U one dane, nakon one nevolje, sunce će pomrčati i mjesec neće više svijetljeti a zvijezde će s neba padati i sile će se nebeske poljuljati. Tada će ugledati Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima s velikom moći i slavom. I razaslat će anđele i sabrati svoje izabranike s četiri vjetra, s kraja zemlje do na kraj neba. A od smokve se naučite prispodobi! Kad joj grana već omekša i lišće potjera, znate: ljeto je blizu. Tako i vi kad vidite da se to zbiva, znajte: blizu je, na vratima! Zaista, kažem vam, ne, neće uminuti naraštaj ovaj dok se sve to ne zbude. Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti. A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac."
(Mk 13,24-32)


"o onom danu i času" - datumu i satu, i to je istina, pa nitko ne zna datum Dolaska

e da, usporedi to sa Otkrivenjem i 7 pečata, te Joelom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Isus Dolazi
PostPostano: 24 svi 2006 10:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Oprosti, ali to nije nikakva garancija o tebi, kao što ni habit nije garancija za ispravnu duhovnost.


točno...hvala što si to spomenula i to je dobra opomena za onog člana što se smijao i postao prvi komentar

važno je što nosiš u srcu a ne koji si denominacije, valjda se slažemo kod toga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 12:08 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne miriše mi to dobro...nešto mi se tu ne sviđa

link na engleskom..prvo pa katastrofe...

drugo...čini mi se ejhovski site..no dobro..to ni nije tak bitno...

ovak....
da posljednja vremena dolaze ...mislim da mnogi osjećaju...

ali je pitanje što su to posljednja vremena???

ako netko misli na smak svijeta i to ja se ne slažem s tim stavom nikako..

puno toga ne znam...samo znam jednu stvar...da želim slušati svog Boga...Isusa Krista...i On nije navješćivao niakve katastrofalne događaje....
On je rekao da će se svako koljeno prignuti pred Njim...

u Bibliji pišu neke stvarčice koje su očite...kao na primjer ugrađivanje čipa sa barkodom na zapešćak ili na čelo...
gdje će svatko tko is to da ugraditi(a poznato je da vojska i bogati ljudi si to ugrađuju radi sigurnosti i mogućeg kindapiranja,krađe novca i sl)..dakle pitanje je dana kad će se to ugrađivati običnom puku....
već postoje trgovine u kojima se ne plaća...nego se samo prođe kroz sistem koji direktno skida sa vaše kartice...
i tak....

no pitala bih što za vas znači pojam prispodobe sa smokvom???
što za vas znači listanje i omekšavanje grane...???
što je to što omekšava u vašoj predodžbi Njegove prispodobe????
što znači vidjet će me svi da silazim???
kako je moguće da Ga vide svi???
ako ne u osobnoj viziji???

recimo najprije bih se složila s janom..i njenim načinom razmišljanja

meni s ečini da je bitno da s eljudi ne plaše i da se ne stvara panika..jer je i to jedna zamka sotone...
ljudi u panici ne otvaraju srce Bogu...nego se grozničavo brinu što će biti s Njima...strah ih paralizira..

ISUS JE REKAO NE BRINITE I RADUJTE SE....

ako i jesu posljednja vremena...(a meni se čini da jesu)...što nam je najvažnije činiti...
OTVORITI SRCA I LJUBITI NESEBIČNO...
omekšati našu dušu...uzdignuti je Bogu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 14:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dobro razmišljanje...no u biti zašto je po mom mišljenju početak stranice sa katastrofom...

zato da Bog iskoristi tu sliku kod ljudi koji ne vjeruju i misle da su gluposti da živimo u posljenjim danima te tom slikom Bog je zasadio sjeme koje će biti kod nekih koji sad ne vjeruju proklijano jer će se sjetiti da su već pročitali u tim proročanstvima...

drugo. Točno je to da se ne moramo brinuti o tome...treba se binuti o Božjim Zapovjedima...no o tome se i najviše govori u proročanstima...govori Bog: molite se, pričešćujte se, čitajte Bibliju, tražite braću u sestre...to govori najviše, da se obratimo Njemu

treće. nije istina da Isus nije prorokovao katastrofe, pa pola Otkrivenja su ti katastrofe, isto tako u Mateju 24 je prorokovao katastrofe a mogu ti napisati i sve stihove Novog Zavjeta o prorokovanju katastrofa

ja se nadam da si me razumjela...

:!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 18:38 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ok...za neke je potrebno da postoje takve stvari
ali to su zemaljske stvari....
baš me briga što će biti potop svijeta...ako mi je duša uzdignuta Bogu..
ali ako će sve biti divno i krasno a moja duša je takva da Bog okreće lice od mene...e onda mi je panika...

ok kužim ja da neke ljude treba protresti malo s tom panikom...
no sve mi se više čini da je to samo jedan dio u kojem su pojedinci skužili da mogu postati popularni ili da novine ili drugi mediji mogu dizati tiraž...
a jadni ljudi onda okolo jurcaju ko munjeni da si priskrbe neku sigurnost...

mislim sve je to potrebno ali na ničemu se ne treba zadržavati previše nego na Isusu

koliko ja znam da otkrivenje nisu Isusove Riječi....
kad kažem Isus nije rekao mislim na Njegove Riječi a ne na cijeli novi zavjet...

ne omalovažavam ostalo...ali u Njegovim Riječima nalazim Istinu uvijek bez sumnje

evo ja se sad ne mogu sjettii kad je Isus navještao katastrofe...
nije da te provjeravam...nego eto stvarno se ne mogu sjetiti


:!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 18:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma ok...pa slažem se s tobom...treba samo biti fokusiran na Isusa

evo pročitaj:

http://prophecy.org/1192pro.htm

http://prophecy.org/1332pro.htm

http://prophecy.org/1724pro.htm

proročanstvo 839, 265 i mnoge mnoge druge gdje Bog kaže "focus ONLY on Jesus" itd.

što se tiče Otkrivenja:

Otkrivenje Isusa Krista koje mu dade Bog da pokaže slugama svojim što se ima uskoro dogoditi. I on to pokaza znacima po svom anđelu kojega posla svom sluzi Ivanu.

Otk. 1:1

:D

što se tiče Evanđelja:

pročitaj Matej 24, Marko 13, Luka 21

nemoj prebrzo osuđivati nešto, ali u svakom slučaju ja poštujem tvoje mišljenje jer je ipak tvoj sud...

:?: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 19:07 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
nemoj prebrzo osuđivati nešto, ali u svakom slučaju ja poštujem tvoje mišljenje jer je ipak tvoj sud...

:?: :lol:



ah..znaš...već sam malo umorna od prosuđivnja pravog i krivog..pa skoro olako stavim takve stvari u koš..jer mislim da je manja šteta..nego skrenuti u krivo...

evo isprintala sam si...pa ću pažljivo pročitati...

slažem se svatko ima svoj sud...

nadam se samo da je za dobro a ne za loše


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 svi 2006 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja ponekad...zato je i potrebno čitati Bibliju što ćešće jer onda će te Duh samo podsjetiti ili ćeš osjetiti da nešto ne valja ili nije u skladu s Biblijom i odmah ćeš znati da nije istina

znam da me ne znaš i ne znaš što piše i zbog toga imaš mnogo sumnji ali Duh će ti reći da je to istina

ja znam kada sam drugi put čitao neka proročantva da samo sam počeo plakati odjedanput...bez razloga

znaš ono kucaj i otvoriti će ti se :t152: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 00:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam osjetila - svašta nešto - samo ne Duh Sveti dok sam čitala njegove tekstove.


Ovakvih proročanstava je bilo stoljećima ko u priči - a ja se ponovno pitam - zašto je Crkva na njegova proročanstva tako reagirala.

Crkva - nije institucija koja je vođena od strane ČOVJEKA ... Crkva nije ni licemjerna ni opsjednuta bogatstvom - kad pričaš o Crkvi i njenim djelima onda pričaš o ČOVJEKU koji je obukao svećeničku odoru i kao takav se umjesto u službu Božiju dao u službu vražiju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2006 00:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Najbolji mi je dio sa uljem i odlaskom u pustinju- i okreni bočicu naopako...Pa ljudi moji - mislim stvarno...
A je Bog sve u svemu i svugdje prisutan - pa i na toj planini koju je svojom rukom stvorio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr