www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 01:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 00:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što su za tebe sakramenti -

Kažeš,pomazao čovjek planinu i uspoređuješ mi pomazanje planine sa Sakramentom Potvrde i -tražiš da ti pojasnim šta sam tila reći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jana, ti si nekako ljuta zato što sam usporedio sakramenat potvrde sa pomazanjem planine...no zar sakramenat potvrde nije pomazanje Duhom Svetim, Svetim Uljem?

mnogi se vjernici i poslije mnogo puta pomažu Svetim Uljem kao zaštitu od demonskih sila ili kada su u jakom duhovnom ratu...

Pomazanje planine je bio simboličan čin da je Bog uzeo natrag tu planinu od đavla u posjed, ništa drugo. Isto što je i sakramenat potvrde simboličan čin pomazanja Duhom Svetim, zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 20:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
E sinko - svašta.

Otiđi pa pitaj nekog svećenika o pomazanjima-pa mi javi šta će ti odgovorit.Ali za svaki slučaj pitaj barem dva svećenika - tako da budeš sto posto siguran - da te nije -mantao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2006 23:38 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
Andjelina:

ako radiš sve po Bibliji i vršiš Zakon Isusov nemaš se čega bojati...proročanstva su samo da kao u vrijeme Noe, Bog upozori na dolazeći Sud i naravno da nas upozori da stojimo na straži (Izaija)

molitva, svakodnevna pričest i ispovjedanje grijeha, čitanje Biblije, traženje braće i sestra i pomaganje istim

o tome Bog govori da moramo raditi...

:arrow:


to je ono što ja želim reći...

ako si gnjida,licemjer,gad,škrtac,lopov itd..itd...ma gle...nije ti ni potreban neki veliki sud....
svaki dan stoji mač nad vratom...a o mukama unutar sebe da ne govorim...tako da je definitivno potrebno se maknuti sa lošeg puta

a sad oni koji su se maknuli (ili imali tu milost da nisu ni došli)...pa se trude biti Božija djeca...ja vjerujem da će Bog biti pravedan i milostiv


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 10:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jana napisao:
E sinko - svašta.

Otiđi pa pitaj nekog svećenika o pomazanjima-pa mi javi šta će ti odgovorit.Ali za svaki slučaj pitaj barem dva svećenika - tako da budeš sto posto siguran - da te nije -mantao.


ajde pa reci mi ti, pošto vidim da ti razumiješ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:

to je ono što ja želim reći...

ako si gnjida,licemjer,gad,škrtac,lopov itd..itd...ma gle...nije ti ni potreban neki veliki sud....
svaki dan stoji mač nad vratom...a o mukama unutar sebe da ne govorim...tako da je definitivno potrebno se maknuti sa lošeg puta

a sad oni koji su se maknuli (ili imali tu milost da nisu ni došli)...pa se trude biti Božija djeca...ja vjerujem da će Bog biti pravedan i milostiv


Matej 24:13!!!!!

zato se treba pripremiti...sjeti se da će i izabranici čak moguće biti zavedeni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 15:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne... ja ti neću reći - za to ti objasniti treba -TEOLOG samnom bi se samo raspravljao .

Lijep pozdrav i javi mi kad provjeriš .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2006 18:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jana napisao:
Ne... ja ti neću reći - za to ti objasniti treba -TEOLOG samnom bi se samo raspravljao .

Lijep pozdrav i javi mi kad provjeriš .


ok, već jesam na neki način no budem opet da budem siguran

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2006 00:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav bračo i sestre u Kristu!

Još jedan čovjek vam drži predavanje o... Katoličke sam vjere i ovo što ću vam reči je ono pravo s moga stajališta. Vjerujte mi znam o čemu pričam, jer to je moje iskustvo (ne morate se složiti s time). Ovo što ću vam reči je interpretacija o Duhovnom boju u materiji, slušajte i imajte Riječ Božju uz sebe!

SVEOPĆE STANJE

Čovjek je slobodno biće koje bira dobro ili zlo, Na našem planetu je izvanredno stanje, okruženi smo patnjom i smrću (teškoćama drugih zlotvora). Tako - svi se nalazimo u duhovnome boju htjeli mi to ili ne. Nalazimo se ili na strani Boga ili... Bog nam po Pavlu kaže kako da se pripremimo za duhovni boj (EF 6, 10-20), ali nam ne obećava da će biti sve u redu. Naravno da neće... Svi možemo postati robovi naših požuda, koje su izvor u... Jeremija je govorio kako će Izrael zateći Babilonsko ropstvo, a to proročanstvo ne vrijedi samo za Izrael. Izaija je govorio o slobodi (Isus Krist).

Naš neprijatelj nije čovjek, već netko iznad njega, jako iznad, po inteligenciji, po vještinama, po pregovaranju i ... po zlouporabi. To biće je izvelo izravan udar na Duhovnu dmenziju planete Zemlje, te je svaki čovjek ugrožen i nema nikakve sigurnosti (osim po Kristu). Svaki čovjek je prazan bez Boga (Ps 33,34,38).

Svi smo mi u ratu, koji je krvav, te svi mi krvarimo. jedina je odluka, hoćemo li krvariri u Kristu, ili ćemo krvariti u... Kao što vidite svijet je otišao u... jamu, te nitko nikome ne može vjerovati, svi mi idemo prema putu slobode. Hoćemo li se boriti rame uz rame kao pravi kršćani na fronti ili ćemo biti svatko za sebe (kao oni u paklu). Svatko ima darove Duha specifične njemu, i ne smije ih zloupotrijebiti, ako ih zloupotrijebi, sotona šalje svoje "darove", kao zamjenu i na kraju ih oduzima.

KRATKI SAVJETI

Središta koja su fronte su bića - ljudi koji se odupiru zlu borbom i ljudi koji zloupotrebljavaju sve izume koji su nam dani kroz povijest da nam olakšaju život.

Ne moramo se bojati sotone, nemojmo paničariti, ponašajmo se kao da je sve normalno (kao da ga nema), kao da je Krist uz nas i šeće okolo s nama kao vodič (a mi ga vućemo za halju kao mala djeca). Znati ćemo kada trebamo reagirati, jer ovako možemo reagirati prije vremena (što vodi do fanatizma), a kako je sotona prevarant, on će to iskoristiti za nešto "pametno" (da nas zavede). Ne smijemo dopustiti da budemo fanatici, koji sotonu vide svugdje, jer iako on je svugdje, ne može vam ništa (kao da nije nigdje).

Isus Nazarečanin (Jessuah Nazarei) je iskusio trostruku kušnju sotone, i nije ju pobjedio (nije ni izgubio) kada ga je odbio. Dobio je bitku, a ne rat. Sotona je vrebao da vidi gdje će napasti (napao ga je na križu: "Bože moj, zašto si me ostavio"). Isus je pobjedio sotonu samim uskrsnućem, izdržao je bitku do kraja.

I JOŠ SAMO ZAKLJUČAK

Sotona nas ne napada često on nas napadne i vreba kada će naići slijedeća prilika. Ako mi mislimo da će nas npr. ubiti ili tako nešto, on će naš strah iskoristiti u svoju korist, jer se hrani strahom i mržnjom. Ne bi trebali da mrzimo sotonu, jer nam ne može ništa (moramo biti ravnodušni prema njegovim aktovima, radnjama i činima).

Pozdrav, nemojte zamjeriti. :wink:

MIR VAMA!

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 svi 2006 12:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
osobno ti nemam sto zamjeriti, lijepo je sto podsjecas iznova na te stvari jer su na izgradnju, a kao ni Pavlu, ni nama svima ne bi trebalo biti dosadno ponavljati ih.
Jedino se ne bi slozio da, kako velis, ne bi trebali mrziti sotonu i kako moramo biti ravnodusni prema njegovim radnjama. A kako ces biti ravnodusan prema njegovim radnjama ako suosjecas s onim koga su zadesile sotonine radnje? Ako te boli kad vidis kako sotona dobiva bitke vise nego ikada, i gdje ce se za koje destljece, ako se ovako nastavi, legalizirati i djecja prostitucija, kako onda biti ravnodusan prema njegovim radnjama? Isus nije bio ravnodusan prema njegovim radnjama, niti to stoji kao opis karaktera Isusa Krista. Ravnodusnost nije dobra, a cesto sam znao procitati da onaj tko ne mrzi sotonu, ne moze zapravo ni voliti Boga. Ovo tek spominje, ne tvrdim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 213 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr