www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 10:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 kol 2008 15:29
Postovi: 77
Lokacija: Rama
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
... sve ste lijepo objasnili.. još bih nadodao, kako kaže vlč. Z.S. .. nije toliko bitno ako si štogod i zaboravio, ma bitno je da kažeš -Isuse volim te..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 13:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mene strah :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 15:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 lip 2008 22:34
Postovi: 34
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Jopa nema te cega biti strah, ne dozvoli da kroz taj tvoj strah budeš i dalje u grijehu. Bog zna sve naše grijehe i on ih sve vidi, samo ceka kada cemo se mi pomiriti sa Njim i pokajati se za nase grijehe.
Normalno je i to da te je strah, stid svojih grijeha, pa svima nam je uglavnom tako pred ispovijed, obuzme nas neka trema, pa bi sve to odgodili za neki drugi put, trazimo puno nacina za odgađanje,ali to nas sve Zli navodi na to samo da se ne pomirimo sa našim Bogom, jer naravno njemu to najviše smeta, a svecenik kod kojega se ispovjediš ce sve to zaboraviti, nisi mu ni prvi ni zadnji nasluša se on nažalost svega,ljudi smo griješimo... Bitan je naš Bog ,a najljepši je osjecaj biti cist od grijeha i primati Tijelo Kristovo
Stoga ajde Jopa možes ti to BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 15:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
mene strah :oops:


ja se osobno NIKAD bolje ne osjecam kao onda kada kleknem i pocne ispovjed.. takav mir se ne moze opisati... pa kad pocnem se pokajati za grijehe pa kad me Krist cisti... nesto nevjerojatno... stoga mislim da nema razloga strahu... vec budi zahvalan sto nam je to Gospodin omogucio... da se ocistimo od tih silnih grijeha i padova...

BTB i ne boj se... On sve vidi i zna :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 15:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
mene strah :oops:


Strah ili sram?

Oboje je normalno, ali kad se ispovjediš veliki teret ti sa duše otpada, otvaraš srce za primanje blagoslova...

Pusa Jopice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 10:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
strah kao...strah...jer kad vidim koliko toga ima...koje svih ovih godina nisam spomenuo...nego onako neke osnovne stvari...

hvala bitlorde 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 11:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
slomljeno_krilo napisao:
mene strah :oops:


slomljeno_krilo napisao:
strah kao...strah...jer kad vidim koliko toga ima...koje svih ovih godina nisam spomenuo...nego onako neke osnovne stvari...



Neka svaka duša veliča moju dobrotu.Ja želim pouzdanje od mojih stvorenja.Ohrabri duše za veće pouzdanje u moje neiscrpivo milosrđe.slaba i grešna duša ne treba se bojati približiti meni,i kad bi imala više grijeha nego pijeska na zemlji.Sve ponire u bezdanu Mojeg milosrđa.

dnevnik sestre Faustine Kowalske str.303

Zašto se plašiš i drhtiš,budući da si povezana sa Mnom?Duša koja se prepušta besmislenim strahovima,ne sviđa mi se.Tko te smije dirnuti kada si sa Mnom?Najdraža mi je duša,koja čvrsto vjeruje u Moju dobrotu i savršeno se pouzdaje u Mene.Njoj darujem Svoje povjerenje i sve zašto me moli".
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 156


Kako Sam bolno ranjavan sumljom u Moju dobrotu.Najboljnje Me vrjeđaju grijesi nepovjerenja.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str 306

Jopica jel se još bojiš dobrog Isusa :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 23:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ožu 2008 22:54
Postovi: 83
Lokacija: ST
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2008 09:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Susresti Isusa 7

Prvi problem zbog kojeg ljudi ne mogu sebi oprostiti i sebe zavoljeti: opterećujemo se jesmo li rekli sve grijehe, neopraštanje drugima srcem. Moramo oprostiti i nedopustiti drugima da gaze po nama. Bog je silna ljubav prema nama. No, što si bliže Bogu osjećaš se grešnijim. Mir vama! Uvijek sam bio s vama i pružao svoju ruku, narode moj, baštino moja. K meni se okreni, sklopi mir sa mnom. Ljubim vas čitavu vječnost. Vratite se k meni pa ću se ja vratiti k vama. Sijte žetvu ljubavi da zadobijete ljubav. Sijte žetvu mira, naslijedit ćete moj mir. Slijedite, blagoslovljeni od moje duše, žetvu pomirenja i zadobit ćete slavu. Ne plačite nad materijalnim stvarima, podignite oči k nebu ineka vaše srce traži nebeske znakove i zakone tako da po njima moje kraljevstvo nebesko uđe u vaše srce i da se moja volja vrši u vašim srcima kao što se vrši u srcima svih svetih na nebu. Kada biste znali tu poruku mira koju vam i danas još uvijek nudim ne biste propustili da je zagrabite, ali tu su stvari stvarne. Otkrivaj se samo pravoj djeci. Kraljevstvo Nebesko otkriva se jednostavnima i poniznima. Ispravite svoje srce, imat ćete svoju nagradu. Na kraju, i ako kažete što ti sada možeš ponuditi, kažem vam ponudite mi svoje srce i ja ću vam pomoći zbog vašeg manjka vjere. Otvorite svoje srce i ja ću ga pretvoriti u nebo za sebe, vašeg Boga, u kojeg ja mogu biti slavljena. Dođite i jedite od ploda koji vam danas nudim dok još ima vremena. Hvalit ću svoga Gospodina i moja će duša živjeti samo za njega. Samo ću njemu služiti, moja će usta samo njemu pjevati, srce će moje pokloniti svu pažnju njemu i moje će srce kucati za njega. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2008 10:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Jucer je na radio Mariji bila repriza krasne emisije o ovoj temi, vodio ju je pater Fridl a prvotno je emitirana 30. rujna ove godine. Ja sam cuo samo zadnjih 15ak, 20 min, steta. Divna je stvar sto npr. HKR ima arhivu svojih emisija odrzanih nedavno. Mozda bi se moglo na neki nacin sugerirati isto i ljudima koji su na radio Mariji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr