www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 23:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 00:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
još ću reći ovo...naime ja ovo ne pišem da bi se vi uvrijedili ili naljutili nego jer ZNAM (pošto sam i ja bio pobornik prije dogma Katoličke Crkve) da mnogi i mnogi katolici NEMAJU POJMA da su Katekizam i dogme u nekim dijelovim POTPUNO KONTRADIKTORNE sa Biblijom što ne da ne smije biti nego je bogohulno...

isto tako vjerujem da me Bog poslao ovdje da vam priopćim to uz to da Isus Dolazi uskoro...

sve vas ja volim, vi ste moja braća i sestre no ako želite se ljutiti i vrijeđati sa ovime onda Biblijski temelj naše vjere pada u vodu

:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 01:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
jana napisao:
Daniele...

Ovo su pitanja iz NAUKA katoličke vjere i odgovori se mogu pronaći u Katekizmu Katoličke Crkve.U njemu ćeš pronaći mnoge odgovore , a za koja na forumu tražiš odgovore.


znam jana to, bez brige...i dosta toga iz Katekizma je kontradiktorno sa Svetim Pismom zato vas pitam što vi mislite o tome

naime ako je nešto kontradiktorno sa Svetim Pismom onda ili su te stvari iz Katekizma - istinite ili je Sveto Pismo - istinito, razumiješ

a ja kao kršćanin uvijek stavljam na prvo mjesto najveći autoritet dan čovječanstvu a to je Biblija i uvijek ću je staviti ispred Katekizma KC jer je to ipak Riječ od Boga, a ako je netko u pravu u cijelom svemiru onda je to - Bog


Citat:
a ako je netko u pravu u cijelom svemiru onda je to - Bog

Evo da ne bude zamjere, pravo zboris, sa time da tvrdim da je Bog stvorio i svemir pa bih samo ispravila i rekla da je Bog svuda i u svemu u pravu :o ( stoji u Bibliji mada nije Sv.Pavao potvrdio, pitaj da li to onda kod vas vazi ili ne)

Sada je moje pitanje, jeli ti imas dar da samo ti poznajes Njegovo misljenje pa svima ovdje ( na RK forumu) zelis nesto objasniti sto mi eto 2000 godina u zabludi vjerovasmo dok ti ne dodje ovdje( sa iskrenim krscanskim namjerama da nas spasis- ubedjena sam :wink: )da nam objasnis Boziju volju :(

Molila bih te samo da nam pises o Bogu , ne o nekome koji je svoju majku na svako mjesto ponizivao, kao sto nam to iz ljubavi tvoje prema Bogu i bliznjemu navede, pa ce mo te saslusati bez obzira koji te put ovdje naneo.

Mislim da ne citam tvoje rijeci prvi put, osjecam da sam ih negdje vec citala pod drugim imenom na drugom forumu.... Ali to ne stoji ni u RK katekizmu( ja RK vec izgubljena) pa ni u Svetom Pismu a nije ni Sv. Pavao o tome pisao pa moze bit da grijesim jer ih ima dosta slicnih koji nauce dva citata iz Biblije i skoce na najbolji forum Hrvatske da bi nam "pomogli" :roll:

Pitam se samo kako smo mi RK 2000 godina opstali :roll:
Citat:
naime ja ovo ne pišem da bi se vi uvrijedili ili naljutili nego jer ZNAM



Citat:
isto tako vjerujem da me Bog poslao ovdje da vam priopćim to uz to da Isus Dolazi uskoro...





Zahvaljujem se dragome Bogu da te je ovdje poslao . Iskoristi tu sansu pa pitaj , citaj i uci :o
Hmmmm, neznam ali ovo sam vec jednom jednom slicnom danijelu
rekla.... Samo naprijed dragi Danijele, preziveli smo dosta njih , pa i ti se ispucaj svime sto su te naucili. Zasigurno ce te pohvaliti na sastanku kako si iz ljubavi Bozje potaknut, nama dosao i ovo napisao da je Isus svoju majku svuda ponizavao....Hvala ti. Neznam sto je bilo interesantnije citati, tvoje rijeci ili tvoj link o prorocanstvima.....

Citat:
što ne da ne smije biti nego je bogohulno...
Potvrdjujem !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 09:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tvoj jezik je pun otrova za dušu, žao mi je što izvrćeš moje riječi i što misliš da si u pravu, ali dobro i ja sam prije mislio ja je KC nepogrešiva

To što je opstala KC nema veze s njenim dogmama nego s ljubavlju koje ima...

A što sam napisao da je Isus ponižavao majku, možda sam se krivo izrazio, Isus je na par mjesta samo ju ponizio da je drugi ljudi ne uzvišuju...trebao sam tako napisati

ali nevjerojatno kako sudiš me, a ni ne poznaješ me, što ti znaš koliko i kada sam ja proučavao te kontradikcije katekizma i Biblije i koliko sam proučavao Bibliju da se uvjerim u točnost zabluda KC?

i zašto pišeš, MI, MI, MI, MI, tko ste to VI? Katolici? Pa i ja sam katolik, ali izgleda čim nešto kažem što STOJI u Rijči Božjoj više nisam pripadnik te zajednice, vjerojatno to želiš reći.

No dobro, iako tvoje riječi bodu kao noževi, ja molim Boga da prosudiš i pogledaš sama to što ti kažem...

Bog te blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Isus je na par mjesta samo ju ponizio da je drugi ljudi ne uzvišuju...trebao sam tako napisati

:shock: :twisted:

http://www.ofm.hr/pokret%5Fkrunice/molitve/krun24.htm

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pročitaj pažljivo poslanicu Rimljanima...

SVI su zaista sagriješili i potrebna im je slava Božja

Rimljanima 3:23


Riječ Božja kaže da su SVI ZGRIJEŠILI OSIM Isusa Krista, Sina Božjega

On koji grijeha ne učini nit mu usta prijevaru izustiše;

Prva Petrova 2:22

i JEDAN je Posrednik između Boga i ljudi, a ne dva:

Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus,

Prva Timoteju 2:5


evo samo ova tri stiha predstavljaju VELIKE KONTRADIKCIJE Katekizmu KC, a ima toga još, mnogo još...

Bog vas blagoslovio... :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 12:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa da se ja malo upetljam u raspravu :D i kažem nešto što definitivno vjerujem.
Slažem se s tobom Daniele da je Biblija temeljni autoritet.
Ali moram usput reći da to što je Isus rekao Mariji: ''Ženo'' nije bila riječ poniženja jer Isus nikoga ne ponižava i to nije u skladu s Božjom naravi! Iskreno ne znam zašto joj je baš tu riječ rekao, ali iz konteksta teksta o Kani Galilejskoj vidim (nije me to nitko naučio) da je Isus zapravo kušao njenu vjeru (kao što je mnogima i nakon nje to učinio npr. Kananejki kao jedan drastičan primjer). Na toj kušnji ona se pokazala žena ogromne vjere. Zamislite ovo: to je prvo čudo koje je Isus učinio. Ona nije mogla vjerovati da će to On učiniti na temelju iskustva, već na temelju samo onoga što je znala tko je On. (i naša vjera se treba zasnivati na tome tko je Bog, a ne na onome što situacija oko nas govori). Nakon što ju je On ''odbio'' ona se nije raspravljala s Njim, molila Ga i dalje ili još gore izgubila nadu- ne, ona je znala (bez obzira na situaciju koja je djelovala suprotno-koliko često se i mi možemo naći u situacijama koje djeluju suprotno od Božjeg obećanja za nas) da ju je On uslišio i rekla stoga: ''Što god vam kaže učinite'' Ona je time potvrdila da zna da će Isus nešto učiniti! Dakle, tim riječima Isus je stavio vjeru na kušnju - a Marija je pokazala da se ne obazire na situaciju, već na ono tko jest Bog (Isus). Tako da se niti ne slažem s Joakimom 100% (osim ako se on krivo izrazio):
Citat:
Žena čija je molba za zemaljske potrebe u Kani bila odbijena, sada kad je čas došao, dobiva ulogu u zajednici koja se rađa odozgo
jer njezina molba nije nikako bila odbijena-naprotiv bila je uslišna istog trena kad Ga je zamolila jer da nije ne bi došlo do pretvrbe vode u vino.
Dakle iz tog teksta možemo naučiti primjer vjere, ali i ne graditi neku duboku teologiju da li je Marija ovo ili ono na nebu ili da li je je bila ovo ili ono na Zemlji-taj tekst nema veze nikakve s tim, ali nema niti s ponižavanjem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Danijel,
Joakim ti je napisao sve. Da si to pazljivo procitao nebi ovo dalje pisao.
Nemoras ti zazivati niti Majku nasega Gospodine niti svete nase crkve.
Nemora to nitko( pa ni RK). Mi to cinimo iz uvjerenja da je nas Bog, Bog zivih i da svi oni koji su prije nas u Njegovoj blizini mogu nas zagovarati kod Njega :o :o :o Ako mislis da si ti tako Blizu Bogu to je tvoje ubedjenje i ja se ne bih ni sa tobom ni sa drugima o tome raspravljala.

Tvoje pogrdno pisanje pak o nasoj Majci , Majci nasega Gospodina, nemogu procitati i ne reci moje misljenje tj misljenje koje zastupa Sveta katolicka crkva.

Nebih ti sad nabrajala sve citate koji govore za nasu Majku, dala sam ti link pa procitaj, usporedjuj, to je tvoja odluka .....

Ali nemoze nikako biti tvoja odluka da ti ovdje tako sto napises i da se onda osjecas uvredjen sto ti tako odgovaram.
Nije moj jezik pun otrova, nego su tvoje napisane rijeci bile otrovne.

Pises da si proucavao
Citat:
te kontradikcije katekizma i Biblije i koliko sam proučavao Bibliju da se uvjerim u točnost zabluda KC?


Ti si proucavao i ti si se uvjerio i sad mislis da je ostatak u RKC nepismen i da nas moras prosvetiti.... Zaista Danijel, malo vise poniznosti. Pa nije RKC, crkva nepismenih nego je vode malo veci poznavaoci pisma i dozvoli nama koji to zelimo, vise njima vjerovati nego tvojim proucavanjima.

Tvoje vjerovanje nije ugrozeno mojim vjerovanjem da je Majka Sina Bozijega i moja Majka.
Tvoje rijeci pak koje ovdje opet navodis
Citat:
Isus je na par mjesta samo ju ponizio da je drugi ljudi ne uzvišuju...trebao sam tako napisati
su rijeci covjek koji ne poznaje svog Boga, jer ti sa time samom Isusu dajes osobine ljudske da bi on svoju maku ponizio :( :( :(

Ne razumijem poentu tog boga. Zasto bi mene volio, zasto bi za me umro, zasto bi meni sve oprostio kad svoju majku ponizuje :( :(

:grlim te: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: Aby, tvoj post vidjeh nakon sto sam moj poslala.
To sto ti pises je uvjerenje i evangelisticke crkve ovdje, imam dosta razgovora sa njima i privatno i na radu se znamo, i sa time nikad nisam imala problema.
Iza tvog komentara nemam sto dodati.

Medjutim, vecina evangelista ovdje se sablazne kad im prevedem neka pisanja ljudi koji smatraju da su samo pravi krscani ako blate po Mariji. Nazalost.


Valjda su to te male grupice novonastalih koje neznajuci kako komentirati onda najbolje kontraproduktivno samo da se pokaze neka razlika.

:!: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 13:12 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:
evo jer te mogu pitati nešto, zašto pišeš Mariju kao majku sa veliki slovom?

te zašto misliš da ona to radi a ne Isus odnosno Njegov Duh?

:)


zato što ju volim, i zato što ju poštivam, i zato što je Majka od mog Boga, i zato što je moja nebeska Majka, i zato što je predivna, i zato,.....milion zato....ne samo da je zaslužila veliko slovo...nego svaki put kad piešm o Njoj mi srce želi negdje iskočiti van...i Bogu hvala na tome, i da nikad ne prestane

sve radi Isus, radi Isusa je ona čula Riječ od Boga jer je On trebao doći...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 13:17 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:

no recimo po mom pročavanju Biblije ona nije ništa veća od recimo Ivana ili Petra ili Pavla ili Mojsija, čak ju i sam Isus ponižava svaki put...

zato ja mislim da ona nikakve mogućnosti ni ovlasti "pobjediti zlo" ili "braniti nekoga" kako kaže andjelina u prvom postu, to radi SAMO Isus i Njegov Duh i Otac



mislim da je u biliji...otkivenje i tako to ...vrlo ljepo opisano...ali da se nebi razbacivali sa citatima(vjerujem da ti je jako dobro poznata biblija)

a Isus Nju nije nikad ponižavao...samo je jasno davao do znanja Tko je na prvom mjestu da nebi bilo zabune kod ljudi

znao je kako i šta će biti i znao je da će ljudi moliti Nju(da pretvori vodu u vino(da nam pomogne u našim duhovnim mukama i uzdigne nam dušu)) te je tako želio dati do znaja da će On po Njenom zagovoru ipak pomoći ljudima....ali da ljudi na to ne računaju kao na Njeno djelo ..da se zna da je On alfa i omega


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr