www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 16:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne može se biti katolik a ne prihvatiti jednu od osnovnih katoličkih dogmi.
:!:
Nego Danijel da ja bez dara prorokovanja probam predvidjeti tijek tvog pojavljivanja na ovom forumu. To nije nova stvar. Dođe mladić, :roll: predstavi se kao katolik i napiše nešto što paše ušima vodećih ljudi foruma. Zatim nastavi i pomalo pljucka po katoličkim svetinjama. Po svećenicima, po Mariji itd. a pritom glumi nevješta. Kad konačno vjernici reagiraju onda ih se optuži za netolaeanciju i javno odreče svoje vjere i postane gle čuda protestant :P .
Poštedi me dramatičnog zapleta i konačno se očituj u Ime Isusa Krista kojoj crkvi pripadaš.
Hvaljen Isus i Marija , Sveta je Crkva Katolička.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:06 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daniel napisao:

Ne pravi sebi lika ni OBLIČJA BILO ČEGA što je gore na nebu ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Neomoj im se klanjati niti im iskazuj štovanje. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam LJUBOMORAN.


ne klanjati se kipovima nego Bogu
kip akao takv nema snage,slikanema snage,ništa nema snage..nego Bog

dakle nema veze s Majkom


Daniel napisao:
Kad se molite, ne izgovarajte isprazne riječi kao pogani, koji umišljaju da će biti uslišani zbog svoga nabrajanja.


znači da ne recitiramo...nego srcem da se obraćamo bogu kako bi se obraćali najvoljenijoj osobi(normalno da je neusporedivo ali najbliže)
dakle nema veze s Majkom




Daniel napisao:
A on im reče: "Dobro prorokova Izaija o vama, licemjeri, kad napisa: Ovaj me narod usnama časti, a srce mu je daleko od mene. me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske. Napustili ste zapovijed Božju, a držite se predaje ljudske." Još im govoraše: "Lijepo! Dokidate Božju zapovijed da biste sačuvali svoju predaju.


ne vjerovati ljudima nego Bogu, ne lagati da Ga štujemo a d anas je u biti baš briga...jer nam zbog potrebe treba da nekad kao "štujemo" a ponašamo se onako kako svijet nalaže



Daniel napisao:
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus


mislim d anikad nitko od nas nije rekao ništa suprotno tome niti drugačije niti ikako doveo u pitanje tu Istinu
Daniel napisao:
Ja, Jahve mi je ime,
svoje slave drugom ne dam,
niti časti svoje kipovima.



kip...zlatno tele...talisman...totem...
šta oš¨...normalno...
klanjamo se Bogu pred kipom a ne kipu


Daniel napisao:
"Riječi koje si u ime Jahvino nama objavio mi ne slušamo; 17 naprotiv, i dalje ćemo se držati zadane riječi: kadit ćemo nebeskoj kraljici i lijevati ljevanice, kao što smo i mi i oci naši, naši kraljevi i knezovi činili u gradovima judejskim i po ulicama jeruzalemskim: tada imadosmo kruha izobila, bijasmo sretni i ne trpjesmo nikakvih nesreća. 18 Ali otkako prestadosmo kaditi nebeskoj kraljici i lijevati joj ljevanice, u svemu smo oskudijevali i od mača i gladi pogibali." 19 A žene rekoše: "Kad kadimo kraljici nebeskoj i lijevamo joj ljevanice, zar joj bez znanja svojih muževa pečemo kolače u obliku lika njezina i lijevamo ljevanice?" 20 Tada Jeremija svemu narodu, muškarcima i ženama, i svim ljudima koji su mu tako govorili reče: 21 "Nije li se Jahve spomenuo i nije li ga u srce dirnuo tamjan što ste ga palili po ulicama jeruzalemskim, vi i oci vaši, vaši kraljevi, knezovi i puk zemaljski? 22 Jahve više nije mogao podnositi zlodjela vaših i gnusoba koje počiniste, i zato se zemlja vaša pretvorila u pustoš i ruševine, u prokletstvo, bez stanovnika, kao što je i danas. 23 Zbog toga što ste, prinoseći tamjan, zgriješili Jahvi, što Jahvina glasa ne slušaste i Jahvina se Zakona i njegovih se naredaba i svjedočanstava ne držaste, snađe vas ova nevolja, kakva je danas."


mi se ne klanjamo Njoj negoNjenom sinu po Njenom zagovoru


Daniel napisao:
Dječice moja, ovo vam pišem da ne griješite. Ako tko i sagriješi, zagovornika imamo kod Oca - Isusa Krista, Pravednika.


nitko ovo ne spori


Daniel napisao:
Ne plašite se, ne bojte se:
nisam li vam to odavna navijestio
i otkrio?
Vi ste mi svjedoci: ima li Boga
osim mene?


nema...
Ona nije naša Boginja ....nego Majka Božija
Ima li Stijene? Ja ne znam!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:06 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ima li stijene.ja ne znam...mi je odletilo nepovezano


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo iz Otkrivenja ima mnogo značenja i ta Žena može biti - Jeruzalem, Crkva, Izrael ili čak i Marija nije isključeno

Citat:
a tebi dolaze misli da si prorok i da ti je rečeno da prorokuješ i još k tome da ustrajno pokušavaš omalovažiti ulogu Majke Isusove...
razmisli dobro ako možeš...
sjeti se Boga svog i sjeti se da je On odabrao majku tvom Bogu
Njemu je bila vrijedna da rodi Njegovog Sina, a tebi nije vrijedna da je štuješ?


nisam ja prorok...niti imam potrebu prorokovati...ja sam ništa i nitko i ne omalovažavam Isusovu majku ni na koji način, to ti misliš jer ju štuješ, pa sad kao da protiv Boga sam nešto rekao ti ispada da kažem da je pogrešno ju štovati

sjetim se Boga svaki dan i sjetim se ponekad žene koja je rodila Krista, no da li je vrijedna štovanja? Ne. Samo Bog je vrijedan štovanja jer da nije bilo Boga ne bi bilo ni Marije ni mene ni tebe
jedino je Bog dostojan svake hvale, slave i štovanja po mom mišljenju

recimo da nije bilo Davida ne bi bilo ni Marije kad ćemo već tako a onda ne bi bilo ni Krista...da li je David potreban biti štovan? Ne. Samo Bog...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Izrail napisao:
Kad konačno vjernici reagiraju onda ih se optuži za netolaeanciju i javno odreče svoje vjere i postane gle čuda protestant :P .


Izrail, nisam čitala sve postove ovdje pa sam možda propustila. Nego reci mi please koji je to protestant glumio katolika i predstavljao se kao katolik?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Ne može se biti katolik a ne prihvatiti jednu od osnovnih katoličkih dogmi.


ma nisam ja uopće bitan


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:14 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Daniel napisao:
Ovo iz Otkrivenja ima mnogo značenja i ta Žena može biti - Jeruzalem, Crkva, Izrael ili čak i Marija nije isključeno

Citat:
a tebi dolaze misli da si prorok i da ti je rečeno da prorokuješ i još k tome da ustrajno pokušavaš omalovažiti ulogu Majke Isusove...
razmisli dobro ako možeš...
sjeti se Boga svog i sjeti se da je On odabrao majku tvom Bogu
Njemu je bila vrijedna da rodi Njegovog Sina, a tebi nije vrijedna da je štuješ?


nisam ja prorok...niti imam potrebu prorokovati...ja sam ništa i nitko i ne omalovažavam Isusovu majku ni na koji način, to ti misliš jer ju štuješ, pa sad kao da protiv Boga sam nešto rekao ti ispada da kažem da je pogrešno ju štovati

sjetim se Boga svaki dan i sjetim se ponekad žene koja je rodila Krista, no da li je vrijedna štovanja? Ne. Samo Bog je vrijedan štovanja jer da nije bilo Boga ne bi bilo ni Marije ni mene ni tebe
jedino je Bog dostojan svake hvale, slave i štovanja po mom mišljenju

recimo da nije bilo Davida ne bi bilo ni Marije kad ćemo već tako a onda ne bi bilo ni Krista...da li je David potreban biti štovan? Ne. Samo Bog...


Danijele, bilo bi pametno da pokušavaš skupljati dokaze za nekoga, a ne protiv nekoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:16 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
jedino je Bog dostojan svake hvale, slave i štovanja po mom mišljenju


i po mojem...
ali ako je Bog nas učio da poštujemo majku i oca..(zemaljske),pa brata i sestru,pa bližnje pa i neprijatelje...
pa ako je rekao da molimo jedni za druge
da pomažemo jedni drugima....

zašto misliš da bi branio, i da bi Mu smetalo, što molimo Njegovu izabranicu da se moli za nas

Bog je ljubomoran..ne zato što je ljubomoran,nego zato da mi ne brkamo PRIORITETE...
mi možemo voljeti i moliti svoju susjedu da se moli za nas...
a nebi smjeli Njegovu izabranicu,majku Njegovog Sina???

i ne misli se ovdje na neku drugu ženu jer jasno piše koga je rodila i kako se događalo i potpuno je jasno da se misli na Nju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:16 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ovo sam rekao po daru proroštva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2006 21:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
onaj koji se sulja kao sakriven gost na forumu zasigurno ima i razloga to ciniti :lol: Slika
Ovaj ovdje koji se trenutno zove danijel ima jako puno razloga se skrivati.
Moram ga razocarati, nije se dobro sakrio. :D

Prepoznali smo te vec odavno . ali ti ostavljamo mjesta da se dostojanstveno povuces( ne bi ti bilo prvi put) mada sad nemas sansu napraviti ono sto si vec pokusao .
Danijel prorok ?Slika Ne brate Izraile grijesimo i ja i ti. Danijel je POROK .
Sad se mozes isplakati tvom starjesini kaku su katolici bili prema tebi neljubazni ( pusti koju suzu, to ti dobro ide kad zelis zrtvu odglumiti), ali prestani djetinjariti,

Kad vrtis sad opet po Bibliji koji citat da nam napises , zaustavi se malo kod Evandjelja i citaj na glas onu rjecenicu od Isusa: Bjezi od mene sotono!

Pises:
Citat:
ma nisam ja uopće bitan

pitaj gdje je citat da je SVAKI COVJEK BOGU BITAN i ti Ga sa puno cime razalostis. Ja sam svesna da nisam blaga i da sam sa ironijom ti zadnja dva odgovora napisala, ali mozda ti je bas to potrebno da se probudis i prestanes pisati da je TEBI BOG REKAO DA DODJES OVDE I TO :shock: PISES :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr