www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2006 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vikice - pravoslavni grci isto vjeruju u Isusa Krista , a Vassula je nepodržana od strane Crkve-dakle ..obični laik koji ima nekakva viđenja koja Crkva ne podupire kao nadnaravna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 11:57 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam "bolesna" već od tih kojekakvih vidioca...

pa koja je to potreba trčanja za senzacijama...

ak mi Isus nije u mom srcu...koja mi tuđa viđenja što znače????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 14:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
andjelina1 napisao:
ja sam "bolesna" već od tih kojekakvih vidioca...

pa koja je to potreba trčanja za senzacijama...

ak mi Isus nije u mom srcu...koja mi tuđa viđenja što znače????


.anđele naš, ne budi kivna na prave vidioce..
.oni su to dobili na dar, a i oni su obični griješnici kao i mi..
.no posebnno okrenuti prema Gospi, jer je ONA NJIH ODABRALA

.što misliš da je našima u Međugorju lagano..
.stalno ih natežu,
. od turista , doktora, komisija, vjernika
.željni brzoG ozdravljenja..

.lijepo je jer svoj dar , dijeli s drugima..
a to znači puno odricanja od svog privatnog života

.živjeli naši pravi i istiniti vidioci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je isto već tih nekih objava preko glave,ako je bila privatna objava,neka i ostane privatna objava....
ne želim biti sumnjičava,ali malo je postalo pretjerivanje....
a to što netko zanemaruje privatni život nije plus...jednoj majci je najsvetija dužnost odgojiti djecu,to je njeno poslanje,i ništa ne smije doći ispred toga....vjeru treba svjedočiti,ali sve ima neku granicu,ali u zadnje vrijeme granica se gubi,i sve nekako izmiče kontroli,pa se javlja žena kojoj se svakodnevno objavljuje Majka Božja,Isus i otac Pio....ona je odabrana,poslana ili kako već....meni je najveća objava biblija,i ne trebam ništa drugo...meni je objava kad mi djete ozdravi,to je Njegovo djelovanje,kad uživam u molitvi....ma sve te sitne stvari koje mi pokazuju Njegovu prisutnost...i ne trebaju mi senzcionalna proročanstva da bih doživjela Isusa ili da bih vjerovala u njegovo postojanje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 17:51 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
anđele naš, ne budi kivna na prave vidioce..


ma nisam ja kivna na prave vidioce..nego na one koji su potpuno neskromni u svojim viđenjima ..pa na sva zvona trube o tome..
a ubiti ne zbog viđenja (koja samim ponašanjem postaju upitna) nego kako bi se njih vidjelo kao "odabrane"...

kam god se okreneš iza čoška izviri neki vidioc...neka duša koja je nešt posebno..
pa onda svi ko muhe jure i traže neka posebna stanja ne bi li zadovoljili svoju želju za posebnošću...

meni je posebnija jedna žena koju sam vidjela...samohrana majka...s petero djece,koja je stala uz svoju kćer koja htjela zadržati trudnoću, a socijalni radnici su prijetili da će morati pobaciti...jer je maloljetna...

znam da će se neki snebivati..ali ljudi moji u takvim situacijama je žena nastupila puna ljubavi prema svom djetetu i tom nerođenom iako je znala da će svi na nju drvlje i kamenje bacati,bez novca i sredstava...spremna se boriti za novi život...

tu treba hrabrosti...a to što mi se ljepo vozikamo u svojim autićima i mudrujemo hoćemo li kupiti jaknu od 300 ili 800 kuna,pa maloodemo u crkvu..pa fino dođemo u svoj ured gdje je toplo i klima radi..pa pol vremena provedemo na telefonu a drugu polovicu na internetu...pa na tri seminara odemo i onda malo ugledamo neko viđenje...pa na sva usta trubimo o tome...to je meni bezveze

nek se ljuti ko hoće..al meni je to trčanje za senzacijama....a vidim da je sve više toga....

baš me briga jel neko vidio nešto il nije....
meni je isti kao i prije toga..niš posebno...
ak je posebno..onda je samo Bogu posebno i samo po Bogu posebno....i samo je Bog taj koji je poseban

mislim ok je da..ljude koji o ničemu nemaju pojma dotakne tuđe svjedočanstvo...i to mi je zaista divno i ok..ali...medijska pozornost...mi nikako nije ok...

ja osobno mislim da nijedan čovjek koji želi biti Bogu drag nema potrebu za medijskom pažnjom i bok!
sve je to taština


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 18:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
jana napisao:
Vikice - pravoslavni grci isto vjeruju u Isusa Krista , a Vassula je nepodržana od strane Crkve-dakle ..obični laik koji ima nekakva viđenja koja Crkva ne podupire kao nadnaravna.


Jano, hvala ti na prosvjetljenju- znam to, ali poanta nije bila u tome nego u činjenici da se Isus objavio osobi koja nije bila u vjeri.
No, s druge strane,pravoslavni ne priznaju autoritet Rima i Vatikana, odnosno pape, a niti imaju toliko izraženo štovanje prema Blaženoj Djevici Mariji.
A Vassula, pravosl. Grkinja kojoj se Isus objavljuje - "svojim" djelima Pravi život u Bogu, izaziva divljenje rimokat. crkv. dostojanstv, a zavist i ljutnju u redovima pravoslavnog klera u posvemašnjem priznavanju autoriteta Pape, kao Kristovog Petra na kormilu Crkve, te objavama Blažene Djevice Marije, kao i dvaju sjedinjenih srdaca, Srca Isusovog i Srca Marijinog.
Toga nema u pravoslavnoj crkvi- i to je bila poanta. A bome nema ni u drugima.
A što se tiče toga da je Vassula nepodržana od Crkve, predlažem da ti da pročitaš pisma Kongregacije za nauk i vjeru i nekih crkvenih velikodostojnika svijeta, pa ćeš vidjeti da nije zabranjena.
Evo npr. izvod iz pisma Danske kat. crkve
Golema su svjedočenja iz raznih kršćanskih denominacija, pa čak i nekršćanskih, koja pokazuju kako su ljudi došli do stvarne i duboke vjere u Krista čitajući ove knjige i slušajući Vassulu. Isus kaže da se duhovne stvari prosuđuju po plodovima.

Nema dvojbe da su plodovi Vassulinih aktivnosti dobri, ali svatko mora sam prosuditi je li ona jedan od današnjih instrumenata Isusa Krista. Na osnovi kratkog pisma kardinala Ratzingera, sada bez sjenke sumnje katolik čiste savjesti može smatrati Vassulu poslanom od Boga.
Dakako, svatko je slobodan i ne učiniti tako, ali više nije moguće uzimati dogmatsku podlogu kao polazište da bi se ona odbila.
Da bi se prosudile duhovne vrijednosti, čovjek mora slušati svoje srce. Sloboda i poštovanje prema svačijemu mišljenju imperativ su u prosuđivanju o ukazanjima i proroštvima.

Janoooo, daj mi slobodu da mogu po svom slobodnom izboru, uz poštovanje tvoga stava prema ovome, vjerovati da su ove objave istinite, ja sam ih čitala i mogu samo reći Hvala ti Isuse, što nas toliko ljubiš i što nam želiš na "današnji" način pojasniti Riječ.
Jer, ako je se ne držimo- očito da ne razumijemo.
Ako su plodovi dobri, a oni vode jačanju ekumenizma i pomirenju crkava- čemu sumnje.
Mir i dobro :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 18:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
. greška ..bi bila misliti..da D.SVETI djeluje samo na kršćane

.i drugi ljudi, naša braća su u potrebi..za prosvjetljenjem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lip 2006 10:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
. greška ..bi bila misliti..da D.SVETI djeluje samo na kršćane

.i drugi ljudi, naša braća su u potrebi..za prosvjetljenjem


Otac daje Duha Svoga svakome: svecu i grešniku, vjerniku i nevjerniku, shizmatiku i heretiku.
Njegovo djelovanje nije vezano za pojedince. Duh puše gdje hoće, kada hoće i kako hoće - kaže sam Isus.
No Duh sveti na posebni način djeluje u Crkvi.
Crkva se rodila dolaskom Duha Svetoga.
Duh Sveti je duša Crkve.
On je oživljuje, nadahnjuje, oplođuje i vodi. Napose je djelotvoran u sakramentima: u krštenju postajemo djeca Božja, baštinici Božjeg života, članovi Božjeg naroda.
U potvrdi daje nam se Duh da u životnoj borbi sačuvamo Božji život, to je ljubav.
U Euharistiji pretvara stvorenu materiju u Tijelo i Krv Sina Božjega. A nas po njoj sjedinjuje s Njim. U ispovijedi oprašta grijehe, daje slobodu od zla i sigurnost, da smo, unatoč prošlim grijesima, voljena djeca Božja.
U pomazanju nas čini dionicima Kristove patnje i pobjede. U svetom redu posvećuje i svećenikovu osobu i druge po njemu. U ženidbi daje bračnim drugovima snagu da duh bude jači od tijela, ljubav jača od sebičnosti, da daju djeci ne samo tjelesni, nego i duhovni, Božji život.

Kršćanin je hram Duha svetoga. Zar nije Isus rekao svojim učenicima da sve ljude zarobe istinom:"Zato idite po svem svijetu i učinite sve narode učenicima mojim! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Učite ih da vrše sve što sam zapovjedio.

On nije rekao idite, budite ljudima primjer i zadovoljite se time. Nije rekao samo jedan ili 2 naroda , nego sve narode.
Rekao nam je da propovjedamo i naučavamo našu vjeru, da krstimo u Duhu svetom.
Da i ostala naša braća su u potrebi za prosvjetljenjem...
Što činimo da ih prosvijetlimo?
Jesi li ti spreman kao oni Jehovini svjedoci vikati po ulicama..Isus dolazi.... sjediti satima na hladnoći i loviti poglede ljudima kako bi im ponudio umjesto Kule stražara - devetnicu srcu Isusovom....

Evangelizacija koja nije vidljiva izvana -nije evangelizacija.
Mnogi pripadnici drugih kršćanskih sljedbi, to shvaćaju. Oni se ne plaše upoznati sa svojom porukom pripadnike drugih religija,ili one koji uopće namaju religije.
Poznato je, da je u svijetu gotovo polovica obraćenika na mormonsku vjeru i na vjeru Jehovinih svjedoka, da ne spominjem protestante- bivši katolici.
Jesmo li zaspali zimski san?
Pa i sad otkako se Crkva u Hrvata u novije vrijeme probudila i počela obnavljati u duhu i privlačiti mase naroda na karizmatske susrete( Hvala Bogu), nema li nas dosta kršćana, pa čak i na ovom forumu koji smo spremni i to popljuvati i reći da su to gluposti, hule na Boga, đavolske stvari....
Uistinu, ne mislim, niti sam rekla da Duh sveti djeluje samo na kršćane.
Ali jasno ću reći - to je moj stav, da oni koji su kršteni Duhom Svetim i koji ga priznaju za treću Božansku osobu i dopuste mu vodstvo u svom životu ( nisu li to kršćani) drugačije žive - jer ih Duh mijenja, prosvjetljuje, čini boljima i prijemčivijima za nasljedovanje Krista.
A onima koji nemaju tu sreću , budimo im evangelizatori, počnimo od danas, sada...
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Riječ
Na sve negacije koje izreknemo kroz život, Bog ima pozitivne odgovore:
Mi kažemo: "To je nemoguće..."
Bog kaže: "Sve je moguće..." (Lk 18,27)
Mi kažemo: "Preumoran/a sam..."
Bog kaže "Ja ću vas okrijepiti..." (Mt 11,28-20)
Mi kažemo: "Nitko me ne voli..."
Bog kaže: "Ja te volim..." (Iv 3,16 i Iv 13,34)
Mi kažemo: "Ne mogu dalje..."
Bog kaže: "Moja milost je dovoljna..." (2Kor 12,9 i PS 91,15)
Mi kažemo: "Ovo ne mogu odgonetnuti..."
Bog kaže: "Ja ću ispraviti tvoje staze..." (Izr 3,5-6)
Mi kažemo: "Ja to ne mogu..."
Bog kaže: "Ti možeš sve učiniti …" (Fil 4,13)
Mi kažemo: "Nisam sposoban..."
Bog kaže: "Ja sam sposoban..." (2Kor 9,8)
Mi kažemo: "… nije vrijedno..."
Bog kaže: "Bit će vrijedno..." (Rim 8,28)
Mi kažemo: "Ne mogu si oprostiti..."
Bog kaže: "Ja ti opraštam..." (1Iv 1,9 i Rim 8,1)
Mi kažemo: "Nisam sposoban/a..."
Bog kaže: "Ja ću ti ispuniti svaku tvoju potrebu..." (Fil 4,19)
Mi kažemo: "Bojim se...."
Bog kaže: "Ja ti nisam dao duh bojažljivosti..." (2Tim 1,7)
Mi kažemo: "Uvijek sam zabrinut/a i frustrirana/a...."
Bog kaže: "Sve svoje brige bacite na mene..." (1Pt 5,7)
Mi kažemo: "Nemam dovoljno vjere..."
Bog kaže: "Svakom sam dao mjeru vjere..." (Rim 12,3)
Mi kažemo: "Nisam dovoljno pametan/a..."
Bog kaže: "Ja ti dajem mudrost..." (1Kor 1,30)
Mi kažemo: "Usamljen/a sam..."
Bog kaže: "Sigurno te neću ostaviti; nipošto te neću napustiti..." (Heb 13:5)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2006 22:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poslanik napisao:
zašto je za vas Krist jedini i pravi Bog.


Zato što je On - Krist Gospodin "jedini put, istina i život". Dakle, On je savršen uzor kako doći u Nebo; hoću reći, kojim putem, ne trebam tražiti drugu istinu, drugog Spasitelja, u Njem je život i On ga daje.
Sve izuzev Krista nije vrijedno pozornosti. Znam da sam sad isključiv, ali, molim lijepo i moj (naš) Gospodin je bio i ostao takav. Nema računanja u susretu s Uskrslim: ili smo za Njega i s Njim ili protiv. Srednjeg, mlakog puta nema!

Srdačan pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr