www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 21:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 svi 2006 22:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisam protiv vjere, ali zanima me kako komentirate druge religije (monoteizam), te zašto je za vas Krist jedini i pravi Bog.

Zanima me, možemo li aktualizirati Boga (Krista) i zanima me, možemo li potaknuti nekoga da spozna Krista (pa čak i da uoči da ga je "posjetio" već prije, ali ga nije uočio)?

Ovo nije neka provokacija, već da malo produbite iskustvo s Kristom, te da ga realizirate.

Nekima je to jako potrebno, i molio bih vas da me ne osudite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 svi 2006 14:12 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zašto baš Krist??

kad Ga spoznaš onda ti je jasno....prije nego što Ga spoznaš...pokušaj pogledati malo razliku zašto baš On i u čemu je različit

uopće ni ne pokušavam uspoređivati Isusa sa drugima jer mi je to totalno nepotrebno i bezveze i neumjesno....
ali samo zbog tvog pitanja ti želim reći ono što i sam znaš
On je za nas dao svoj život,On je trpio za nas,On je bio kao mi,On je sve učinio kako bi nam ukazao i pokazao kako da živimo,On je ponašao se kao sluga a ne kao moćno Božanstvo koje hrani ego,On je išao u dubinu duše u samu srž,u potpunost postojanja,On je bez rezerve nas prihvatio, i nije tražio od nas da glumimo božanstva da bi nas volio...
samo traži od nas da iskrena srca prikažemo sebe onakvi kakvi jesmo / nikakvi i da Mu vjerujemo da će za našu dušu sve učiniti..
i tako bih sad mogla do beskonačnosti...

no samo tvoje pitanje sadrži kvaku u kojoj se rade poredbe....i kao takvo nije baš :roll: ...ali eto...velim poredba uopće nije moguća...nezamisliva je,neusporediv je Isus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 svi 2006 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
poslanik napisao:
Nisam protiv vjere, ali zanima me kako komentirate druge religije (monoteizam), te zašto je za vas Krist jedini i pravi Bog.

Zanima me, možemo li aktualizirati Boga (Krista) i zanima me, možemo li potaknuti nekoga da spozna Krista (pa čak i da uoči da ga je "posjetio" već prije, ali ga nije uočio)?

Ovo nije neka provokacija, već da malo produbite iskustvo s Kristom, te da ga realizirate.

Nekima je to jako potrebno, i molio bih vas da me ne osudite.


Kako ti pored najcicse izvorske vode tumacis coca-colu? Tako probaj vidit i problem s religijama..., u religijama ima djelova Bozanskog, al su 'primjese' i razlike dovoljno utjecale da bi bila samo jedna monoteisticka religija umjesto ove tri. Trebas znati sto sveti spisi monoteistickih religija govore o Isusu, a sve Ga spominju, kao Spasitelja, ili po Njegovom imenu. Nazalost posve razlicito, pa tako po muslimanima i Kuranu Isus niti je Spasitelj vec tek prorok Isa, niti Sin Bozji, niti je uskrsnuo i vratio se na 40 dana. Po judaizmu Spasitelj nije jos dosao, a za nas krscane svojim je zivotom omogucio nama zivot, koji ne zavrsava smrcu.
Za Isusa znamo da je jedini i pravi Bog po Bibliji. Da nije bilo Biblije, tko bi znao za Isusa? Sad je pitanje vjerujes li ti u Bibliju i koliko, ako vjerujes? Ima li nesto sto ne vjerujes iz Biblije?
Mozemo li potaknuti nekoga da spozna Krista? Ne samo to, vec istog tog moze potaknuti jedna jedina rijec, izrecena, procitana ili promisljena.
I zasto jos znamo da je Isus Krist jedini i pravi Bog? Pa po plodovima; naime, niti jedna ostavljena poruka u povijesti nije donijela takav mir i sigurnost kao ona Isusova. Njegov je nauk, tako, cak i opipljiv. Poznajes li ti ikoga u povijesti covjecanstva da je rekao kako je on Sin Boga Jedinoga, Boga zivog? Ne, jel tako, zato sto nitko nikad u povijesti nije tako nesto rekao. Znas li koga u povijesti da je zivio kako je Isus zivio? Ne znas, jel da, jer takvog nema, niti ga je bilo, a mi znamo da i nece. Znas li ikoga do Isusa tko je uskrsnuo i vratio se nakon tri dana? Naravno da ne, jer to nikad prije ni poslije Isusa nikome vise nije uspjelo. I na koncu, znas li ikoga tko je tako ljubio svoje ubojice? Neshvatljiva je ta ljubav onome tko nije u ljubavi, tko u svom zivotu ne prasta i ne ljubi svoje bliznje, onaj tko se i dalje pita je li moguce da je Bog poslao svog Sina bas da se ja spasim. Kad takav netko takvo nesto shvati, obicno proplace kao malo dijete. Probaj ljubit i sve sjedne na svoje mjesto.
A sve je to jer Isus nije kao coca-cola, koju novcima placas, a od koje se stalno zedni, vec najcistija izvorska voda, od koje se, kao sto neki ovdje znaju, vise ne zedni. Po tome mozemo znati. Kao i ti, na koncu i svak ziv. Samo ako se na vrijeme zasiti okusom karamele ili najnovijim okusom manga recimo, i zatrazi izvorsku vodu koja je besplatna i koja cisti i netalozi necistoce. To bi nevjernik mogao gledati cak i kao materijalno isplativiju opciju, prihvatiti Isusa i preko Njega zivjeti i dalje. U potpuno besplatnom domu, bez rezija, gdje se ne zedni niti gladni. Ah da, treba srce predat potpuno, bezrezervno, volit Isusa vise nego ikoga, tek tako sve moze imat smisla. I ono zasto bas Krist iz naslova? Pa jer je Najjaci od svih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2006 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zato jer od svih učitelj, gurua i razno raznih samozvanih proroka jedino je Krist dao svoj život za druge, za cijeli svijet!!!!
Jedino je Krist podnio muku i raspeće radi drugih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2006 13:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 tra 2006 12:06
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Letizia napisao:
Zato jer od svih učitelj, gurua i razno raznih samozvanih proroka jedino je Krist dao svoj život za druge, za cijeli svijet!!!!
Jedino je Krist podnio muku i raspeće radi drugih!


Zato što je svoj život dao za nas, umro na križu za nas, zato se jedino preko Njega možemo spasiti. "Ništa bez mene ne možete učiniti" rekao je Isus Krist.
Ima jedna lijepa, utješna pjesmica,..."I čitav svijet će se spasiti, ali po Duhu Presvetom..."
:t4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2006 16:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ožu 2006 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Sada i ovdje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne običavam na pitanje odgovorit pitanjem.
No Zašto ne Krist???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ???
PostPostano: 02 lip 2006 19:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 svi 2006 13:10
Postovi: 91
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne mora biti uzor onaj koji daje život za nas. Vidite i buddha je dao (mentalni) život za čovjeka. Mene zanima možete li razgovarati o Kristu kao o živoj osobi, koja je prisutna ovdje među nama. Nisam to otvorio da imate nekih predrasuda i da mi spuštate, već zato što želim da malo razgovaramo o Isusu, te da aktualiziramo njegova djela. Ipak nas RKC poziva na nasljedovanje Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ???
PostPostano: 02 lip 2006 19:50 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
poslanik napisao:
Vidite i buddha je dao (mentalni) život za čovjeka.


znaš kaj....nije ovo prepucavanje s tobom...nego čuj...tak kak je dao buda svoj mentalni život za nas....tak ja ljepo sjedim u kafiću,kiša pada,pišem nešto po laptopu,chatam s ibrom :D , pijuckam capuchino, pas mi ispred nogu leži i ponekad me ljeno pogleda...i dajem mentalni život za tebe....

daj...pa nemreš to uspoređivat ni u ludilu

krv,muku,bol,patnju,oprost,umor,KRVAVE SUZE,odbacivanje od svih koji su se kleli u tebe još prije par sati,gledaš majku kako pati bez riječi,gledaš one za koje si život dao kako pljuju po tebi i još ih razumiješ i voliš....

nemoj molim te ni pokušati to uspoređivati...molim te...srce mi se steže od toga....molim te nemoj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2006 22:30 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 lip 2006 22:03
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
smatram da odgoj igra veliku ulogu ovdje..npr..da smo rođeni u turskoj vjerovatno bismo bili pobornici islama..šta želim s tim reć..na nama je da istražimo,da spoznamo,da procijenimo što je prava istina..i to nas dovodi do Boga..pred nama je slobodan izbor..pitanje je što ćemo izabrati

neki nemaju prilike učiti o krščanstvu,jer im zajednica to ne dopušta...oni nisu krivi..vjeruju u ono što im je nametnuto te našu vjeru smatraju pogrešnom...no to je tak,protiv tog se ne može boriti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2006 15:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
esperanza napisao:
smatram da odgoj igra veliku ulogu ovdje..npr..da smo rođeni u turskoj vjerovatno bismo bili pobornici islama..šta želim s tim reć..na nama je da istražimo,da spoznamo,da procijenimo što je prava istina..i to nas dovodi do Boga..pred nama je slobodan izbor..pitanje je što ćemo izabrati

neki nemaju prilike učiti o krščanstvu,jer im zajednica to ne dopušta...oni nisu krivi..vjeruju u ono što im je nametnuto te našu vjeru smatraju pogrešnom...no to je tak,protiv tog se ne može boriti



Ma ne mora biti. Evo nedavno sam na Radio-Mariji slušala jednu emisiju o mladom muslimanu koji je prešao na katoličku vjeru jer ga je Isus Krist dotaknuo tako snažno, a zajednica ga izopćila, proganja ga...

sjeti se samo oca jamesa i njegovog poslanja u islamskim zemljama. Tisuće muslimana su dobile krštenje u Duhu svetom....

Očekujem da ću uskoro u svoje ruke dobiti knjigu RASKINUTI VEO, ne znam od kojeg autora, ali govori o jednoj mladoj muslimanki koja je "raskinula veo"- (koprenu koje muslimanke nose preko glave) zbog ljubavi za Kristom. Sve je ostavila, otac joj neki šeik, bogataš, Isus ju je izliječio i duhom i tijelom.

A Vassula, pravoslavna Grkinja.... kako je ona došla do Isusa Krista,

Pa Edith Stain, židovka..... divno svjedočanstvo ljubavi Kristove....

Imam poznanicu koja je muslimanka, zajedno smo molile Gospinu krunicu u Klaićevoj bolnici. Bila sam u šoku, zove se Suada...Rekla mi je -"samo je Vaš Isus Krist i njegova Majka spasila moje dijete".
Što reći na to?
Tko traži, naći će, tko kuca, otvorit će mu se.
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr