www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 21:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja sam vec navikla na ovakve price...Zivot je pun toga...
razliciti ljudi,razlicito dozivljavaju..i imaju razlicite potrebe...
U svakoj zajednici je tesko ,gdje se nadju rzliciti karakteri..razliciti geni..
a tek generacije,mladih i starih....pa onda u braku moje -tvoje...itd...
Covjek dozivljava poteskoce na svim razinama..I svakome je njegovo najteze...Mi mozemo suosjecati s nekim,koji prolazi kroz boli i poteskoce,ali mi to ne osjecamo...tu je razlika...
I najveca greska je u covjekom zivotu,sto najcesce mislimo...da ono sto meni odgovara,da mora odgovarati i drugom...I tu dolazi do nesporazuma...Vec sam razgovor,komunikacija koja je veliki problem u neslaganju,je uzrok mnogo cemu...bas zbog tog misljenja..
Jer mi cesto slusamo dok netko prica,onako kako mi zelimo...da on prica, a jako malo da stvarno "slusamo" onako kako on govri...

A cijeli kunst lezi jednostavno u VJERI i PRIHVACANJU...
Bez toga nema nista...Posebno je tesko u tim teskim trenutcima...gdje nam se razlicitost misljenja tuce..Tu dolazi do nesporazuma...
Ljubavi se jako malo dobiva, dolaze uvredu i bole,koje je tesko prastati...
A PRASTANJE JE JEZGRA NASE VJERE...
Nije uvjek dovoljno reci oprosti,ili oprostio sam...to se treba osjetiti...
Jer svi mi pricamo s vise vrtsa jezika,tako da je neki puta tesko za razumjeti...i naci kompromis...

Kada bi taj nas jezik bio samo jedan,onda bi bilo puno lakse...naci zajednicko...rijesenje..

Cesto stari ljudi ne znaju drugacije postupiti,jer nisu drugacije znali,nisu u svojem obiteljskom domo primili to,pa tako ne mogu ni dalje prenositi...
a ono sto su primili s tim se namecu....moza je to nesto i lose,...kao psovka, vrijedjanje,omalovazavanje...ili tuca...
Sve to ima razlog zasto je bas tako...Oni nemaju s tim problem jer su cijeli zivot zivjeli s tim...A covjek kako stari sve vise osjeca da mu je obitelj potrebna...i ne primjeti da s tim steti jos vise..

Cesto majke,kada se sin ozeni...gledaju konkurenciju u njoj...
Osjecaju se da im je snaha ,ukrala sina...i da one nemaju nista vise od njega...Ali to nije tako...Tu snha treba da pokaze, da su to dvije vrste ljubavi...Jer sin voli zenu...samo kao zenu..s njom dijeli sve...i tu se one osjecaju zakinute...Osjecaju ..da nisu vise nista...a boli ih itekako jer i one su svoje dijete nosile ispod srca...
Osjecaju da je njihov sin (mrtav),nemaju ga...ne onoliko,koliko bi to one htjele imati...
Sin i dalje voli majku samo kao majku...a nikako kao zenu,i tu snaha mora biti mudra,pa joj odmah pokazati dda nije tako..Da ona i dalje ima pravo na svoga sina..ali sve dobiva svoj tok...i umjerenost...

Jedino pravi razgovor moze pomoci...Samo oni koji se usude ici u diskusije...da se objasni ta razlicitos..zelja,kompromis i prihvacanje...
Da samo dobrim razumjevanjem ,pravom na slobodu i ljubav...moze biti dobro..Kada svoje voli,a tudje postujem...
Svekrva bi trebala postivati snahu,kao kcerku...
a snaha svekrvu,da psotiva kao svoju majku...e kada se tu nadje kompromis prihvacanja...onda je puno lakse....

S veremon to postaje lakse, a nekada su potrebne i mnoge godine da se nadje zajednicki jezik,i prihvacanje...

Kljuc za rijesenje je samo u prihvacanju osbe onakve kakva jeste...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: draga majo
PostPostano: 11 pro 2008 22:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga majo !!! Stvarno neznam sta bi ti rekla ali znam jedno koliko oni bili losi prema tebi toliko ti budi 10 puta bolja prema njima vijeruj mi da ce se oni samo cuditi i nece im biti jasno ali ce te brzo ostaviti na miru.. Ja sam jenostavno ma koliko me bolilo kada su mi nanosili bol ja sam odlucila biti bolja prema mojoj svekrvi iako mi je bilo grozno tesko i najradije bi je ugrizla od ljutine molila sam Boga da mi da snage da budem dobra prema njoj i da svu tu moju ljutinu on preuzme i polako sam uspijevala... vijeruj mi da najgora kazna ce joj biti to sto si ti tako dobra prema njoj a ona nezna sta bi od muke... pokosaj polako malo po malo i vijerujmi da ces uspijeti a ona ce ubrzo shvatiti da te njezina zloca vise nedira i prestat ce..

GOSPODIN JE PASTIR MOJ
ZLA SE NEBOJIM JER ON JE SAMNOM..... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Mir tebi
PostPostano: 12 pro 2008 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Borislav napisao:


Nas dvoje smo 17 godina u braku i iz toga braka porodilo nam se prije
2 mjeseca sedmo dijete.
:grlim te: :grlim te: :D :D


BOZE HVALA TI NA SVETIM OBITELJIMA,.. KOJI SE UZDAJU U TVOJ SVETI PLAN SA NJIMA,.. POMOZI NAM SVIMA IMATI VISE VJERE I POZDANJA U TE,... HVALA TI BOZE, NA DIVNIM PRIMJERIMA, I POMOZI DA NASE UFANJE BUDE JACE,....

BLAGOSLOVI POSEBNIM BLAGOSLOVIMA RODITELJE OVE OBITELJI, I NJIHOVU DJECICU,..

I DAJ I NAMA BLAGOSLOV, I OTJERAJ SVAKU SUMNJU OD NAS,.. DA SE NE UZDAMO U NASE VEC U TVOJE PLANOVE,...

:grlim te: :grlim te: BVB BORISLAVE :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr