www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 stu 2008 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
drage moje sestrice i braćo!evo,prije tri dana naša sestra split,inače urednica i voditeljica poznatih humanitarnih emisija ćakulama kroz život,je otputovala u Afriku,u državu Ugandu,točnije grad Kampala i okolna sela Rushocki,na snimanje i posjet,oboljelima od Aids-a,kuge,gube i mnogi drugih nemoćnih,kao i u posjete naših misija u kojemu će i jedno vrijeme biti kod naših časnih sestara...ovog trena,u 20:15,mi se javila mobitelom(blažena sredstva komunikacije :D ) iz Afrike,s pregršt pozdrava za sve Vas...bila je vrlo uzbuđena i jako je oduševljena što joj je Gospodin omogućio da bude tu,na mjestu na kojem je oduvijek srcem i dušom željela biti...eto,molim sve Vas,a to je i njena želja,da je se sjetite u svojim molitvama,kako bi i ovu misiju završila uspješno,te se sretno,radosno i bogato ispunjena duhovnim darovima vratila svojoj obitelji...

Slika

draga naša sestrice,u našim si molitvama,vrati nam s e što prije i obogati nas obiljem slikopisnih pejsaža,ali i donesi nam i prenesi iskustvo mnogih naših kršćana koji u toj zemlji žive na rubu životne egzistencije i konstatnoj ratnoj napetosti...daj da i mi osjetimo kada se vratiš,želju da se u našim molitvama uvijek sjećamo onih kojima je ljubav i susosjećajnost braće u potrebi najpotrebnija!Neka te Božji blagoslov prati na tvom putu i štiti svemoćni zagovor naše Nebeske Majke Marije! :grlim te:

Slika




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2008 23:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Za sestru Split i sve dobre ljude koji ostave svoj dom da bi otišli pomoći našoj braći u potrebi, moje molitve i svakodnevne nakane. Neka se izlije Božji blagoslov na našu sestru Split. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2008 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ah misije, misije.....baš čitam Dođi, budi moje svjetlo od Majke Terezije...
misijesu za mene nekak na neki način posebne....
obilje Božjeg blagoslova za uspješnost ovih misija :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2008 19:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boze cuvaj seku split na njezinom putu..
molimo te...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 pro 2008 16:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dragi moji,evo da vam kažem da mi se javila naša sestra split,upravo jutros oko 9h ravno iz srca Afrike...kazala mi je,da je toliko presretna da najradije ne bi se uopće vraćala,da je obitelj ne čeka...tamo je kaže predivno,koji osmijesi ljudi i njihova radost na licima,tih koji su smrtonosni bolesni,al jednostavno uopće to ne pokazuju i ne obazitru se na to..veli nešto predivno..no vjerujem da ona kad dođe,a kreće danas u 17 h za Hrvatsku,da će nam pisati i barem dijelom dočarati slikom i riječima svoje impresije...a kazala mi je da vas opet puno,puno pozdravim i eto to sada činim...sestro split,sretno nam s e vrati mi te čekamo.... :grlim te: :grlim te:



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 pro 2008 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga sestro Split neka te Isus prati sada na tvom putu i sretno nam se vrati i kazi nam svoje dozivljaje...Hvala i tebi dragi Joakime da nas obavjestavas o svemu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2008 13:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Uganda?
Kako to gordo zvuči.
Oduvijek sam želio posjetiti neke od zemalja "crnog" kontinenta, poglavito one oko ekvadora kao što je Uganda, zemlja koju je ovih dana posjetila naša članica split i urednica emisije "Čakulom kroz život" na Z-1.
Zašto?
Poglavito me zanima kako te uglavnom prelijepe zemlje sa puno vegetacije, jezera, izlascima na mora, grcaju u problemima s neimaštinom, glađu, bolesti, vojnim ili plemenskim režimima ... Mnoge su od njih, nakon stoljetnih čekanja i krvavo platile neovisnost i dekolonizaciju a kad su postale samostalne nisu sposobne da prehrane stanovništvo. Nastali su neprekidni sukobi između vladinih snaga i pobunjeničkih skupina (LRA u Ugandi) zbog kojih nastaje humanitarna katastrofa i raseljavanje preko 1,5 mil. ljudi. Granice baš nisu najbolje definirane pa se sukobljavaju i susjedne države, dolazi do čestih smjena vlasti i uglavnom vojnih diktatura (Idi Amin u Ugandi). Civili i djeca su tu najveće žrtve a pretpostavlja se da ih je pod vojnom huntom ubijeno preko 300.000. političkih neistomišljenika. Žalosno je da se djeca regrutiraju i masovno ginu.
Možda još pogubnije od svega su epidemije AIDS-a, malarije, kolere, dizanterije koje su zahvatile velik dio zemlje i bez pomoći izvana se ne bi mogli s njima boriti.
Eto kako otprilike žive naša braća kršćani, poglavito katolici kojih ima oko 3/4 sveukupnog stanovništva ove zenlje. Imamo ovdje i puno misija i misionara (franjevci) koji pomažu stanovništvu, kako duhovno tako i socijalno. Oni su nam najbolji svjedoci jer dijele suživot s njima a nadam se da će i naša draga sestra split, osim u "Čakuli kroz život" i ovdje s nama na TT-u podjeliti neko svjedočanstvo koje je doživjela s našom crnom braćom i sestrama u ovoj dalekoj zemlji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 21:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2007 21:19
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga moja braćo i sestrice,
puno hvala na vašim molitvama. Vratila sam se puna dojmova. Kako predivna zemlja i koji predivni ljudi! Toliko siromaštva, bolesti, a opet nigdje tuge, depresije, kuknjave. Samo smijeh, pjesma i ples. Koliko smo različiti, kako smo razmaženi i nezahvalni.
Puna sam dojmova ali oprostit ćete mi sada sam još uvijek preumorna da vam ih prenesem. Mene je ovo iskustvo obogatilo...naučilo da prihvatim život onakav kako mi ga Gospodin daje....da prihvatim i zahvalim. Nadam se da ću vam znati, uz Gospodinovu pomoć, prenijeti barem dio onoga što sam doživjela....da će moje iskustvo obogatiti i vaš život.

Poslije mise za oboljele i zaražene od AID-sa jedan momak me pozdravio sa "zdravo sestro". Mislila sam da aludira da sam časna sestra i rekla sam mu da nisam sestra. Odgovorio mi je sav začuđen da ja njemu jesam sestra, sestra u Kristu. Kada bi barem mi Katolici u Hrvatskoj jedni druge tako doživljavali braćom i sestrama kako to čine oni.

Hvala još jednom na molitvama i neka Vas prati Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 21:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Zdravo draga sestro....zbiljam divno i pocno...

BTB.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 08:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Predivno draga sestrice Split...Svi bi mi trebali otici u taj svijet siromasnih i bolesnih ljudi,a puni Duha i radosti,da vidimo sto znaci radovati se u bolesti i siromastvu...ali njihova su srca ispunjena ljubavlju Bozjom,a to je bit svega...Mi imamo svega u izobilju,ali su nam mnogima srca prazna jer dusa cezne za ljubavlju koja nam se pruza iz dana u dan ,ali ju neznamo prihvatiti i ostaviti u srcu jer oholost uvijek nadvlada...uvijek nas nesto sputava i pored punog stola mi ceznemo za jos,za vise,a tako nam malo treba...Dodi Isuse i napuni nam srca mirom i ljubavlju da i mi kao i ovi siromasni i bolesni ljudi dobijemo radost i ljubav u nasa srca,da se i mi znamo radovati malim stvarima,da i nas usreci jedan ljudski osmjeh i topao ljudski pogled...Cekamo tvoje daljne izvjesce draga sestrice Split...BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr