www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 00:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 03 lip 2006 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Uočnica je Duhova-rođendana naše Crkve,bilo bi dobro da ovdje kroz cijelu godinu razgovaramo o našim iskustvima koja imamo u svakodnevnom životu,u susretu sa Duhom Svetim!

Darovi Duha

Kruna smo Božjeg stvaranja. Od Boga nam dolaze različiti darovi koje nam je dao da bismo mi svojim djelovanjem obogatili ovaj svijet. Nemamo svi jednake darove. Stvorivši nas kao one koji žive u zajednici usadio nam je u svijest odgovornost za druge ljude. Zato nam je u svome Sinu ostavio primjer pravog čovjeka koji daje i prima, koji pomaže drugima. Na nama je da primljene darove razvijamo s pomoću Duha Svetoga. On oplemenjuje našu narav i potiče nas da svojom voljom izgrađujemo sebe na dobro naših najbližih, ali i čitavoga svijeta; da izgrađujemo svijet u ljubavi i tako činimo da sve uraste u Krista, koji nas bezuvjetno ljubi, želi da se otvorimo Duhu i da mu vjerujemo. Riječ nam Božja spominje mnoge darove Duha.

Služenje
Ako dakle ja - Gospodin i Učitelj - vama oprah noge, treba da i vi jedni drugima perete noge. Primjer sam vam dao da i vi činite kao što ja vama učinih. Zaista, zaista, kažem vam: nije sluga veći od gospodara niti poslanik od onoga koji ga posla. Ako to znate, blago vama budete li tako i činili! (Iv 13, 14-17)


Poučavanje
Sine moj, ako primiš moje riječi i pohraniš u sebi moje zapovijedi, i uhom svojim osluhneš mudrost i obratiš svoje srce razboru; jest, ako prizoveš razum i zavapiš za razborom; tada ćeš shvatiti strah Gospodnji i naći ćeš Božje znanje. (Izr 2, 1-3.5)


Tješenje
Blagoslovljen Bog i Otac Gospodina našega Isusa Krista, Otac milosrđa i Bog svake utjehe! On nas tješi u svakoj našoj nevolji da bismo i mi sve koji su u nevolji mogli tješiti onom utjehom kojom nas same tješi Bog. (2 Kor 3-4)


Darežljivost
Bog ljubi vesela darivatelja. A Bog vas može obilato obdariti svakovrsnim darom da u svemu svagda imate svega dovoljno za se i izobilno za svako dobro djelo - kao što je pisano: Rasipno dijeli, daje sirotinji, pravednost njegova ostaje dovijeka. (2 Kor 7b-9)



Milosrđe
Tada će kralj reći onima sebi zdesna: Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Zaista, kažem vam, što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste! (Mt 25, 34.40b)


Bratoljublje
Odgovori mu onaj: Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!" Reče mu na to Isus: "Pravo si odgovorio. To čini i živjet ćeš." (Lk 10, 27-28)


Revnost
Pravda je tvoja pravda vječita i Zakon tvoj sama istina.

Iz svega srca vapijem, Jahve, usliši me: tvoja ću pravila čuvati.

K tebi vapijem, spasi me, tvojeg ću se držat' svjedočanstva.

Pretječem zoru i molim za pomoć, u tvoje se riječi uzdam.

(Ps 119, 142.145-147)


Strpljivost
Gajite mir među sobom! Potičemo vas, braćo: opominjite neuredne, sokolite malodušne, podržavajte slabe, budite velikodušni prema svima! Pazite da tko komu zlo zlom ne uzvrati, nego uvijek promičite dobro jedni prema drugima i prema svima. Uvijek se radujte! Bez prestanka se molite! U svemu zahvaljujte! Jer to je za vas volja Božja u Kristu Isusu. (1 Sol 5, 13b-18)


Ustrajnost
I ja vama kažem: Ištite i dat će vam se! Tražite i naći ćete! Kucajte i otvorit će vam se! Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu tko kuca, otvorit će se. (Lk 11, 9-10)


Gostoljubivost
Podigavši oči, opazi Abraham tri čovjeka gdje stoje nedaleko od njega. Čim ih spazi, potrča s ulaza šatora njima u susret. Pade ničice na zemlju pa reče: "Gospodine moj, ako sam stekao milost u tvojim očima, nemoj mimoići svoga sluge! Nek' se donese malo vode: operite noge i pod stablom otpočinite. Donijet ću kruha da se okrijepite prije nego pođete dalje. Tà k svome ste sluzi navratili." Oni odgovore: "Dobro, učini kako si rekao!" (Post 18, 2-5)


Pošalji Duha svojega, Gospodine, i obnovi lice zemlje!


Blagoslivljaj, dušo moja, Gospodina!

Gospodine, Bože moj, silno si velik!

Odjeven veličanstvom i ljepotom,

svjetlošću ogrnut kao plaštem!



Kako su brojna tvoja djela, Gospodine!

Sve si to mudro učinio:

puna je zemlja tvojih stvorenja.

Blagoslivljaj, dušo moja, Gospodina!



Stvorena bića željno čekaju

da ih ti nahraniš na vrijeme.

Daješ li im, tada sabiru:

otvaraš li ruku, nasite se dobrima.



Ako dah im oduzmeš, ugibaju,

i opet se u prah vraćaju.

Pošalješ li dah svoj, opet nastaju,

i tako obnavljaš lice zemlje!


Himan Duhu Svetomu

Dođi, Duše presveti,
Sa neba nas posjeti,
Zrakom svoje milosti.
Dođi, oče ubogih,
Djelitelju dara svih,
Dođi, srca svjetlosti.
Tješitelju tako blag,
Ti nebeski goste drag,
Slatki hlade duša svih.
Umornima odmore,
U vrućini lahore,
Razgovore žalosnih.
Sjaju svjetla blaženog,
Sjaj u srcu puka svog,
Napuni nam dušu svu.
Bez Božanstva Tvojega,
Čovjek je bez ičega,
Tone sav u crnom zlu.
Nečiste nas umivaj,
Suha srca zalivaj,
Vidaj rane ranjenim.
Mekšaj ćudi kamene,
Ogrij grudi ledene,
Ne daj nama putem zlim.
Svim što vjeru imaju,
Što se u Te ufaju,
Sedam Svojih dara daj.
Daj nam krepost zaslužnu,
I smrt lijepu, blaženu,
Daj vjekovit svima raj.

Pomolimo se. Dođi, Duše Sveti, napuni srca svojih vjernika; i oganj svoje ljubavi u njima užezi. Amen. Aleluja.


O dođi, Stvorče

O dođi, Stvorče, Duše Svet,
pohodi duše vjernika,
poteci višnjom milosti,
u grudi štono stvori ih.
Ti nazivaš se Tješitelj,
blagodat Boga Svevišnjeg,
studenac živi, ljubav, plam
i pomazanje duhovno!
Darova sedam razdaješ,
Ti, prste desne Očeve,
od vječnog Oca obećan,
Ti puniš usta besjedom!
Zapali svjetlo u srcu,
zadahni dušu ljubavlju,
u nemoćima tjelesnim
potkrepljuj nas bez prestanka!
Dušmana od nas otjeraj
i postojani mir nam daj,
ispred nas idi, vodi nas,
da svakog zla se klonimo!
Daj Oca da upoznamo,
i Krista, Sina njegova,
i u Te Duha njihova,
da vjerujemo sveudilj!
Sva slava Ocu vječnomu,
i uskrslome Sinu mu,
sa Tješiteljem presvetim
nek bude sada i uvijeke. Amen.

- Pošalji Duha svojega i postat će. (Aleluja)
- I obnovit ćeš lice zemlje. (Aleluja)

Pomolimo se. Bože, koji si Svjetlošću Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj da u tom istom Duhu što je pravo mislimo i njegovoj se utjehi vazda radujemo. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.


Neka se na sve vas dragi moji prijatelji izliju darovi Duha Svetoga,te neka vam ti darovi ničim zasluženi,već samo ljubavlju Svevišnjega darovani u milosti,budu na korist i spas naših duša,a sve na veću slavu Trojedinoga Boga-Amen!

Draga Marte hvala ti od srca za ovaj link:
http://www.erzabtei.de/antiquariat/Musik/Veni.html

Svima vam šaljem sedam :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2006 00:59 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
bilo bi dobro da ovdje kroz cijelu godinu razgovaramo o našim iskustvima koja imamo u svakodnevnom životu,u susretu sa Duhom Svetim


ja nisam nikad sigurna da li su to darovi Duha ili su to tak neki moji dijelovi karaktera...tak da ti nemrem na to pitanje odgovorit :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ruj 2006 17:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
"Molitva Duhu Svetom"

Slika

Dođi Duše Sveti !

Daj mi svjetlo, milost i snagu Duha Svetoga. Ojačaj me u svom Duhu da ga nikad ne izgubim i nikad ne dozvolim da bude žalostan i nemoćan u meni. Moj Oče, ovo Te molim u Ime Isusa Tvoga Sina.

Dođi Duše Sveti promijeni naše napetosti u sveti mir blaženstva. Promijeni naše muke i nevolje u sveti pokoj. Promijeni naše tjeskobe u tiho pouzdanje. Promijeni naše nutarnje strhove u jaku vjeru. Promijeni našu nutarnju gorčinu u slatkoću milosti. Promijeni tamu u nama u blagu svjetlost. Promijeni zimu u nama u svoje proljeće. Povećaj granice naše poniznosti. Učini da sebe vidimo onako kako nas ti vidiš i da Boga možemo gledati, kako nam je obećano po vječnoj riječi : "Blago čistima srcem, jer će oni Bog gledati. "

Duše sveti, sunce moje duše, živote moga života, ja ti se klanjam i padam pred tobom.
Duše sveti dušo moje duše, klanjam ti se i molim te prosvijetli me, vodi me, jačaj me, tješi me. Reci mi što moram učiniti, daj mi svoje naloge. Obećajem da ću se podložiti svemu što ti tražiš od mene i prihvatitit sve što budeš dopustio da me snađe. Daj mi tvoj žar da Te potaknut tvojom Riječi tražim u osobama koje susrećem i događajima današnjeg dana. Usmjeri uvijek moju volju prema svojoj da je mogu jasno spoznati, žarko ljubiti i sprovesti u djelo i slijediti primjer Tvoga Sina Gospodina našega Isusa Krista. Ponizno te molim da uvijek budeš uz mene da u svim stvarima radim samo po tvojim svetim nadahnućima. Ti možeš probuditi tu ljubav da idem putovima Božjim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ožu 2007 20:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Nepogode,nesrece,opacine i katastrofe prat ce obitelj i djecu onih ciji su preci cinili zla djela (v.Sir 41,5-9)
Ses je stvari koje Gospod mrzi,a sedam ih je gnusoba njegovom bicu:
ohole oci,lazljiv jezik,ruke koje prolijevaju krv nevinu,
srce koje smislja gresne misli,noge koje hitaju na zlo,lazan svjedok koji siri lazi,i covjek koji zamece svadje medju bracom.(Izr 6,16-19)
Duh izricito govori da ce u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima.A sve to pod utjecajem himbe lazljivaca otupjele savjesti.(1 Tim,4,1-2)

O Gospodine ,u meni ima toliko rana koje samo Ti vidis.Samo me Ti
mozes izljeciti i utjesiti.Samo me Ti mozes ljubiti.Prikazujem Ti sve navike
koje me prisiljavaju da cinim ono sto ne zelim.Operime i ocistime Gospodine.O Isuse Tebi potpuno predajem moje tijelo,dusu i moj duh.
Hvalati Ti sto me ljeces, sto me tjesis i sto me ljubis.
O Isuse obrisi moje suze,odstrani svu bol iz mojeg srca.Obrisi sve tuge koje sam iskusila.Uzmi moje kameno srce i daruj mi novo srce.
Ispuni me Gospodine svojom ljubavi,ispunime Duhom Svetim.
Daj mi Gospodine svoj mir i svoju radost.
Gospodine Isuse ja zelim ici za Tobom u svijetlu Duha Svetoga.
Spremna sam da me potpuno ispunis,

Zapocinjem novi odnos sa Tobom i s nebeskim Ocem,i ljubav koju mi Ti dajes,zelim darivati svim ljudima svijeta.Gospodine ,kao sto si obecao,posalji Duha Svetoga i doista preobrazi i promjeni moj zivot!
Daruj mi sve plodove i darove Duha Svetoga.Gospodine dodji!
Duse Sveti ,izlij se u moj zivot!Hvala Ti Isuse!Slavim Te Isuse!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 tra 2007 19:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Duh istine vodit ce vas do potpune istine.
U nasem zivotu navikli smo da prihvacamo istinu,koja se moze egzaktno
dokazati.Ali u religioznom podrucju sticemo spoznaju istine na drugom putu.ne pomocu dokaza,i ne pomocu eksperimenata,"Nego po Duhu Bozjem"Bog dopusta da ga iskuse i gledaju oni,koji mu se prepustaju,predaju,zrtvuju i daruju.Njima On dodjeluje svoga Duha,
"Duha istine." A kad dodje on,Duh Istine,uves ce vas u svu istinu.
On nece govoriti sam od sebe,vec ce govoriti sto cuje,i objavit ce vam buduce.
On ce "DOCI" onim ljudima,koji mole da prime "Duh Bozji"
On je dar Bozji,snaga Bozja,svjetlo bozje.Kad on dodje,bit ce nam jasno ,
"Da je Bog zaista tu"da je bog ljubav,i da je dostojan da mu se potpuno predas. "PREDAS"
Ali u tom blistavom svijetli Bozjem spoznat ces na jedan posve nov nacin svoje sjenke,svoje grijehe,svoju nepravednost i odgovornost pred Bogom.

Ako zelimo spoznati istinu,ne moramo u prvom redu citati knjige, nego na prvom mjestu biti Bogu vjeran.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
KRUNICA DUHU SVETOM

Ova molitva Duhu Svetom potječe iz vremena pape Lava XIII. Papa je 5. svibnja 1895. u naputku katolicima da obavljaju devetnicu Duhu Svetom, savjetovao također kao poseban oblik molitve riječi: "Pošalji svoga Duha da obnovi svijet", preporučujući da se nastoji u ovakvoj molitvi. Iz ovoga razloga blažena Elena Guerra je sastavila ove zazive da isprosi dar Duha.

KRUNICA:

Dok se pravi znak križa govori se:

Bože u pomoć mi priteci.

Gospodine pohiti da mi pomogneš.

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu

Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova. Amen.

Svako otajstvo:

Molba za jedan dar
Ponovi se sedam puta
- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet.

Otajstvo se zaključi:

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

Na koncu krunice zazivi Mariji.

1. Dođi, o Duše Mudrosti, odvoji nas od svjetovnih stvari i ispuni ljubavlju i željom za nebeskim stvarima.
- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

2. Dođi, o Duše Razuma, rasvijetli naš um svjetlošću vječne istine i obogati ga svetim mislima.
- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

3. Dođi, o Duše Savjeta i učini nas poslušnima tvojim nadahnućima i vodi nas putem zdravlja.
- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

4. Dođi, o Duše Jakosti i daj nam snagu, postojanost i pobjedu u borbama
protiv naših duhovnih neprijatelja.

- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

5. Dođi, o Duše Znanja, budi Učitelj naših duša i pomozi nam da vršimo tvoje pouke.
- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

6. Dođi, o Duše Pobožnosti, dođi i boravi u našem srcu da zaposjedneš i posvetiš sve njegove osjećaje.

- Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

7. Dođi, o Duše Straha Božjega, vladaj našom voljom i učini da budemo spremni radije trpjeti svako zlo nego griješiti. - Oče Sveti, u ime Isusovo

- Pošalji svoga Duha da obnovi svijet. (7x).

- O, Marijo, koja si sudjelovanjem Duha Svetoga začela Spasitelja, moli za nas.

ZAZIVI MARIJI
- O, Prečista Djevice Marijo, koja si u svom Bezgrješnom Začeću postala izabrano Svetohranište Božanstva, moli za nas.

- Da Duh Sveti dođe brzo obnoviti lice zemlje

Zdravo Marijo ...

- O, Prečista Djevice Marijo, koja si u otajstvu Utjelovljenja po Duhu Svetom postala prava Majka Božja, moli za nas.

- Da Duh Sveti dođe brzo obnoviti lice zemlje

Zdravo Marijo ...

- O, Prečista Djevice Marijo koja si u molitvi s apostolima u cenakulu napunjena Duhom Svetim, moli za nas.

- Da Duh Sveti dođe brzo obnoviti lice zemlje

Zdravo Marijo ...

Pomolimo se:

Neka dođe tvoj Duh Gospodine i oblikuje nas iznutra svojim darovima: neka stvori u nama novo srce da se možemo svidjeti tebi i neka nas uskladi s tvojom voljom.

Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

Slijede Litanije ili Zazivi Duhu Svetom.

Na koncu:

Pošalji Duha svoga za novo stvaranje.

I bit će obnovljen svijet.

Elena Guerra


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr