www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 15:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Feba napisao:
Kakvo čistilište? Vi biste morali već sada imati sigurnost spasenja. Ako ga nemate, znate što vam je činiti - pokajte se i obratite tj. rodite od vode i Duha.
Božji blagoslov!


"Doista, ničega sebi nisam svjestan, no time nisam opravdan: moj je sudac Gospodin.
Zato ne sudite ništa prije vremena dok ne dođe Gospodin koji će iznijeti na vidjelo što je sakriveno u tami i razotkriti nakane srdaca.

Ta nije u riječi kraljevstvo Božje, nego u kreposti. Šta želite? Da k vama dođem sa šibom ili s ljubavlju i duhom blagosti? "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 15:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Daniel napisao:
Pavao kaže:

Heb 9,27 I kao što je ljudima jednom umrijeti, a potom na sud,

Isus kaže na Križu: "svršeno je" znači da je On sam umro za sve grijehe i samo se treba pokajati za njih...


Zaista, zaista, kažem vam: dolazi čas - sada je! - kad će mrtvi čuti glas Sina Božjega i koji čuju, živjet će.
Doista, kao što Otac ima život u sebi tako je i Sinu dao da ima život u sebi; i ovlasti ga da sudi jer je Sin Čovječji.
Ne čudite se tome jer dolazi čas kad će svi koji su u grobovima, čuti njegov glas.
I izići će: koji su dobro činili - na uskrsnuće života, a koji su radili zlo - na uskrsnuće osude.

Ta poznajemo Onoga koji je rekao: Moja je odmazda, ja ću je vratiti; i još: Sudit će Gospodin svome puku. Strašno je upasti u ruke Boga živoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 16:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Evo ti :arrow: za ovo napisano. Bog te blagoslovio. Posebno na ovom:

do njega dolaze samo APSOLUTNO ČISTE DUŠE, u njegovu SLAVU
.jer je ON TRIPUT BEZGRIJEŠAN!
CILJ DUŠE jest..sjedinjenje...to ja apsolutno prvi i nezamjenjiv
..osjećaj..koji se NE MOŽE zamijeniti s ničim, čak ni s Majčinstvom..[/
[/quote]


.hvala vikica..
.teorija mi ide..a praksa ..malo šteka...

mir s tobom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 16:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Daniel"]jer možete dati neki citat iz Biblije koji govori o postojanosti čistilišta?

hvala
[/quote]


..ajoojj..još od tamo..gdje su adam i eva..prognani iz raja..
.pa gotovo ..glavni smisao Biblije je čistilište

..nećeš mi vjerovati ..ni za ISUSA..nigdje se nije našlo mjesta u
.. u tumačenju Kalfe...

..Onaj koji ga je trebao prvi prepoznati.i proslaviti.prvi ga je osudio..

.zar misliš da je "život stao" kad je Biblija, napisana..i gotovo..

.mnoštvo svetih..časnih sestara..svećenika..običnih laika..
.govori o Čistilištu.

.naš svijet je "uronjen" u vječnost..
.korelacija..između neba i zemlja...je u zakonu,
"kako na nebu , tako i na zemlji"
.izmeđa ta dva svijeta..je tanka linija razdvajanja..
.za nas..skrovita..iz neba..otvorena..
.u "crvotočini " u dodiru između ta dva.
.momentalno podjeljenja svijeta..
.prostor i vrijeme...se ponašaju..
..drugačije nego što mi imamo uvid iz našeg svijeta..
.u dodiru vječnosti...sekvencionalno vječno vrijeme..
.može u jednoj svojoj sekvenci..
..sadržavati..sve vrijeme ..čistilišta
..jer takav je UVID iz vječnost..
.a tvoj zemaljski subjektivni..još nije ni odigran..

mir vama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 17:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da postoji čistilište Kristov Žrtva ne bi bila potrebna jer se onda na Nebo dolazi djelima a ne milošću

inače u Otkrivenju jasno piše da će biti posljednjji sud za one koji nisu pod milošću Isusove Krvi, stoga čistilište je nelogično po biblijskom aspektu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 17:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Daniel napisao:
jer možete dati neki citat iz Biblije koji govori o postojanosti čistilišta?

hvala


Istina riječ "čistilište" ne postoji u Svetom pismu,ali isto tako kolega dragi ne postoji ni riječ "Sveto Trojstvo", utjelovljenje,ali se ipak SP slaže s obje ove riječi,kao što se i slaže s rječju čistilište.No,možemo se zapitati i ovako:spominje li SP čistilište izravno,ili pak pod nekim drugim imenom?Ako pozorno pročitaš 1Pt 3,19 pitam te koje to duše povjeravamo Stvoritelju?Kome je Isus išao nakon smrti na križu propovijedati-"otišao je propovijedati duhovima koji su se nalazili u tamnici"!Tko su bili ti ljudi?Znamo da to sigurno nisu bili oni koji su osuđeni na pakao-jer tada njima ne bi bilo potrebno propovijedati,jer njih više ništa ne može spasiti.To čak nisu mogli biti ni oni u raju,jer još tada raj nije bio nikome otvoren,tek Isusovim uskrsnućem je otvoren.Možemo pretpostaviti ta ti ljudi u tamnici,bolje rečeno "duhovi"najvjerojatnije bili su dobri ljudi,predodređeni za raj,ali s obzirom d a su umrli prije negoli ih je Isus otkupio(u biti sav ljudski rod)nisu mogli u njega stupiti do momenta Uskrsnuća,kada im je bio otvoren!Mi katolici vjerujemo da i ovaj podatak nam može dokazati i pokazati da je nekoć postojalo i treće stanje,uz već postojeće raj i pakao.Sada ako je to čistilište,onda možemo kazati da ga SP izravno spominje,ako pak to stanje nije bilo čistilište,tada nam SP najvjerojatnije ukazuje na mogućnost postojanja i tog nekoga trećeg stanja,koje je u svojoj biti očito vrlo nalik na čistilište kao takovo.Ima tu još primjera koje bi se moglo navesti,kao npr.2 Mak 12,45,gdje se kaže:"Zato je za pokojne prinio žrtvu naknadnicu,da im s e oproste grijesi".I opet za one u paklu, taj redak nije,kao ni za duše u raju,a ako se to ne odnosi na čistilište,taj redak nema ama baš nikakovoga smisla.Da ti ne ponavljam sada nauk RC ima toga dosta, zaustaviti ću se na ovim gore napisanim,a vjeruj mi ima jako puno u SP i u SZ i NZ citata, koji neizravno dokazuju postojanje stanja koje mi RK nazivamo čistilište.Ako te baš bude zanimalo i imaš volje i želje u traženju istinskoga dijaloga,dragi kolega potruditi ću se i to napisati.
S poštovanjem,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 17:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne slažem se...

to "mjesto" koje je opisano u Bibliji kao "tamnica" (1 Pet 3:19 ), "raj" (Lk 23:43 ) i "abrahamovo krilo" je ništa drugo do mjesto ili stanje pravednih duša u kojem su bile do Isusovog Uskrsnuća

stoga Isusovim Uskrsnućem su tek te duše mogle uzaći NE u raj (paradise), nego na Nebo (Heaven) a to mjesto ili stanje je prestalo postojati pošto je dovršena prvim dijelom Tajna Božja u Isusu Kristu koji je umro za svaki grijeh počinjen od Adama, i od tada duše jedino idu na Nebo (Heavan) ili pakao (Gehena, Hell). Nema između.

Kaže Isus: Tko nije za mene, taj je protiv mene.

Ovdje je jasno naznačeno da nema tzv. tampon zone između Neba i pakla, nego samo ili si desno ili si lijevo. To je to. Pavao kaže jednom kada umreš - čeka te sud, a sud jasno govori o tome da ili ne ideš na Nebo ili ideš. Božja odluka nema "možda", ili Da ili Ne.

Isus na Križu u Ivanu kaže jasno: "Svršeno je". Što je svršeno? Odnosno što je počelo? Svršeno je staro tijelo, staro grešno tijelo koje je zavrijedilo samo Podzemlje, a počelo je Novo Tijelo u Novom Vrtu koji će biti stvoren. Svojom žrtvom je otkupio svaki grijeh. pa stoga ako je otkupio svaki grijeh, samo je potrebno pokajanje za grijehe i oprost je dobiven.

No što znači onda čistilište?

To znači da usprkos Isusovoj Žrtvi da grijesi neki nisu otkupljeni, pa onda ljudi zato za te grijehe moraju proći "čistilište" da bi mogli ugledati Slavu Božju na Nebu. Što ne samo da nije logično poslje Križa nego se umanjuje Božja Milost koja nam je dana Isusovom Žrtvom.

pozdrav :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 17:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Daniel"]da postoji čistilište Kristov Žrtva ne bi bila potrebna jer se onda na Nebo dolazi djelima a ne milošću


..ne shvaćaš.. da postoje duše..koje odbijaju i čistilište..
..OPROST..čovjek mora Zazvati Svojevoljno..
..ili je propast neminovna..

..čistilište je ZADNJA SLAMKA SPASA..
.u Sveukupnom planu Neiscrpnog Božjeg Milosrđa

.postoji iluzija da je čistilište ..nešto kao čekaonica..onak..
.Čistilište je strašno mijesto..slično paklu..
.no s jednom razlikom...
.duše u NJIMA imaju NADU..da eć sve to proći..
.i da će se oslobođeni grijeha..
.u budućnosti ...sjediniti s Stvoriteljem...
ogromna je žeđ, duša u čistilišu za Bogom..
.i ne postoji ništa osim te "žeđi"
.naše molitve, pomažu ..jer oni se više gore ..ne mogu moliti za sebe..

inače u Otkrivenju jasno piše da će biti posljednjji sud za one koji nisu pod milošću Isusove Krvi, stoga čistilište je nelogično po biblijskom aspektu[/quote]

.radi se o UVIDIMA..iz vječnosti
.ili zemaljskom UVIDU..

.ako sagledavaš svijet iz VJEČNOST..
. vrijeme i događaji ..imaju drugačiju..konotaciju.
.pakao, čistilište , raj su tu negdje..
.a riješenja se dešavaju..u OSOBNOM ODNOSU SVAKOG BIĆA
.I BOGA..JEDAN NA JEDAN..

.no SVE se može, mijenjati.. i svaka se duša može spasiti..
.ili propasti...u jednoj sekvenci Vječnog vremena..u
.u dodiru i razgovoru s SPASITELJEM

.SPASITELJ ISUS..JE TU ..I UVIJEK JE S NAMA..
.I NE MOŽEMO GA OGRANIČAVATI..
.U USPOREĐIVATI S SVOJIM MOGUĆNOSTIMA..

.NAŠ BOG JE SILAN BOG..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 18:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Daniel napisao:
ne slažem se...



Kolega dragi,pa ja nisam ni očekivao da ćeš se ti koji pripadaš drugoj denominaciji vjere slagati,jer ti isključivo daješ pravo samo sebi tumačiti riječi i redke iz Biblije kako su te učili,"sola Scriptura"pa bih i ja tako tebi trebao kazati da se sa mnogim ne slažem,ali ne pada mi napamet.Ovo sam napisao radi moji dragih ljudi kojima će vjerujem u vjerovanju u Svetu Majku Rimokatoličku Crkvu biti malo na korist i pojašnjenje,ukoliko i samo jednoj dragoj dušici to bude koristilo za rast u vjeri,nitko sretniji od mene.A tebi kolega samo ću navesti mnoge citate koje mi Katolici vjerujemo i ni u ludilu ne tražim od tebe da se s time složiš,nadam se da sam ti bio više nego jasan.Naravno uzmi u obzir da ne osuđujem niti omalovažavam tvoje na momente vrlo dobro poznavanje Pisma,dok si u početku bio "nevinašce"?drago mi je da si u svega nekoliko dana svladao "vrhunsku teologiju"i bila mi čast ovo kratko vrijeme s tobom komunicirati.No ne uzmi mi za zlo,nemam baš puno vremena,pa u tom gledaj moje daljnje sudjelovanje.Evo nekoliko citata u svezi glede bilo izravno ili neizravno dokaza o čistilištu,a koje mi katolici vjerujemo i tako tumačimo:

Otkr 21,27 Mt 22,1-14 Mt 12,32 Mt 18,21-35 Lk 16,19-31 Mt 5,21-26 Lk 12,58 1Kor 3,10-16

S poštovanjem,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 18:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pročitao sam citate i malo si me zamislio kod te "tamnice"

hmmmmmmmm :D

budem malo više pročitao, istražio, pa ću se možda javiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr