www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 18:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Kaže Isus: Tko nije za mene, taj je protiv mene.

Ovdje je jasno naznačeno da nema tzv. tampon zone između Neba i pakla, nego samo ili si desno ili si lijevo. To je to. Pavao kaže jednom kada umreš - čeka te sud, a sud jasno govori o tome da ili ne ideš na Nebo ili ideš. Božja odluka nema "možda", ili Da ili Ne.



.u susretu i ISUSOM iz Vječnosti...kojemu je sve položeno..
..dolazi se pred SUD..
..Tko može reći, koliko traje "suđenje" ?
..kad vrijeme postoji samo kao "vijeke , vijekova"
..pred Sudom, čistilište se odvija..unutar bića..
..i čeka se SVOJEVOLJNA ODLUKA BIĆA ..
..DA ili NE..
,.koliko to traje..samo BOG zna..

..Božji treptaj oka, u jednoj sekvenci vječnog vremena..
.je možda ..naših...xxx vremena..

mir s tobom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2006 20:11 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
da li je naša duša toliko "tvrda" da nemože pojmiti toliki osjećaj bez opasnosti za njen integritet..ili???
.....................

..CILJ DUŠE jest..sjedinjenje...to ja apsolutno prvi i nezamjenjiviji..
..osjećaj..koji se NE MOŽE zamijeniti s ničim, čak ni s Majčinstvom...težnja ka očuvanju integriteta..je poziv u drugu smrt..


ako sam te dobro razumjela...
kako onda stoji da bi umrli da vidimo Boga..u tom kontekstu sam mislila na opasnost integriteta duše...



što se tiče grešnosti to stoji...no gle..da je samo grešnost u pitanju...vjerujem da bi to očišćenje kroz čistilište riješilo problem....
nisam mislial sad na sam proces ..nego me zanima u kojem bi recimo duša stanju trebala biti da vidi Boga i zašto ga mi ne možemo vidjeti na zemlji a zagarantirano nam je da ćemo gleati lice Božije...koji je taj moment razdvajanja i zašto?


danijel....vidi...
piše...MRTVI ĆE USKRSNUTI...
e sad ti se hvastaš da jako dobro poznaješ bibliju...
za ovo nije potrebno poznavanje biblije...samo malo logičkog razmišljanja...
gdje su ti mrtvi...??

osim toga ja mislim da je čistilište stanje duše a ne mjesta...eto...al to ..onak mislim...nije da sma baš sigurna...tak da nekako ima mjesta umom razmišljanju da čovjek prolazi kroz čistilište(ili to stanje duše) još i za života...
velim ima mjesta..nije definitivno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 14:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
andjelina1 napisao:
Citat:
da li je naša duša toliko "tvrda" da nemože pojmiti toliki osjećaj bez opasnosti za njen integritet..ili???
.....................

..CILJ DUŠE jest..sjedinjenje...to ja apsolutno prvi i nezamjenjiviji..
..osjećaj..koji se NE MOŽE zamijeniti s ničim, čak ni s Majčinstvom...težnja ka očuvanju integriteta..je poziv u drugu smrt..


Citat:
ako sam te dobro razumjela...
kako onda stoji da bi umrli da vidimo Boga..u tom kontekstu sam mislila na opasnost integriteta duše...


..Čovjek susret s Bogom, moguć je ..kad je biće .ČISTO i bez grijeha..
..svaki grijeh..ima težinu materijalnog..i navezanosti..uz grijeh..
.pa bi svaki grijeh uz koji smo se navezali za života na zemlji..
.predstavljao..neizdrživi oganj za dušu..jer se u Božjoj bezgriješnoj blizini
.i svetosti..svi grijesi..sve laži..sve zlobe..izgaraju..
.jer NIŠTA od toga NE MOŽE UĆI U NJEGOVU SLAVU..

.toga su duše svjesne..i točno znaju na kojoj razini čistilišta mogu
.biti s svojim još neokajanim grijesima...

.u svim opisima..čistilišta ..govori se samo o NEIZMJERNOJ TEŽNJI..
..za dolazak k OCU..

duše koje..pred SUD..razmišljaju o svom nekom posebnom integritetu
.jer su u sukobu s OCEM, možda se i ne požele izmiriti..
.i onda su u opasnosti..da kažu NE..ISUSU..
.iz samo dva razloga...
1) Mrzeći se i ne vjerujući da ih ISUS ..ljubi i takve..grozne
2)I JEDNOSTAVNO IZ NEVJERE

Citat:
nego me zanima u kojem bi recimo duša stanju trebala biti da vidi Boga i zašto ga mi ne možemo vidjeti na zemlji a zagarantirano nam je da ćemo gleati lice Božije...koji je taj moment razdvajanja i zašto?


..mi čitav život..osluškujemo..nutarnji glas..koji nas upućuje prema NJEMU

.no Gledanje , licem u lice...se događa samo u NJEGOVOJ SLAVI
.a zato ..moramo..umrijeti zemaljski..i bez grijeha doći k NJEMU..

Citat:
osim toga ja mislim da je čistilište stanje duše a ne mjesta...eto...al to ..onak mislim...nije da sma baš sigurna...tak da nekako ima mjesta umom razmišljanju da čovjek prolazi kroz čistilište(ili to stanje duše) još i za života...
velim ima mjesta..nije definitivno...


.čistilište je i stanje..duše i mjesta..ima i posebno mjesto..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
što se tiče grešnosti to stoji...no gle..da je samo grešnost u pitanju...vjerujem da bi to očišćenje kroz čistilište riješilo problem....
nisam mislial sad na sam proces ..nego me zanima u kojem bi recimo duša stanju trebala biti da vidi Boga i zašto ga mi ne možemo vidjeti na zemlji a zagarantirano nam je da ćemo gleati lice Božije...koji je taj moment razdvajanja i zašto?

    u Otk 21,27 stoji da ništa nečisto neće ući u Kraljevstvo nebesko.
    Kako ćeš Boga vidjeti na zemlji, ako cijeli život( manje više svi) nastojimo ugoditi sebi, a ne Bogu. Govorimo Bože, neka bude volja tvoja, a ipak činimo po svojoj volji. Budimo iskreni. To je posljedica naše iskrivljene ljubavi prema sebi. Jesmo li blagi, ponizni, strpljivi, možemo li za sebe reći da nismo oholi, škrti, malovjerni, smiješimo li se i kad je teško, imamo li pouzdanja?
    Pa ako se, grešni; prije smrti pokajemo- u stanju smo milosti, ali to nas ne vodi odmah u raj- gledati lice Božje. Nismo potpuno očišćeni od te iskrivljene ljubavi prema sebi , dakle nismo spremni za ulazak u raj.

    e zato lijepo u predvorje raja, u čistilište dok ne izgori svi ostaci te iskrivljene ljubavi prema sebi.
    možemo li sa sigurnošću reći ( iako nam se čini da sveto živimo) možemo li pogledati u svoje vlastito srce i upitati se ljubimo li sada Boga potpuno, bez i najmanje sklonosti prema grijehu.
    E draga Anđe, ako ti možeš to za sebe reći, onda ćeš ti u raj, drito.
    Ja želim raj, trudim se da već za života postignrm Nebo, ali kako ću, pitam se, doći tamo kad sam još jutros, idući na posao stvorenju Božjem, koje mi uleti u traku i mal se ne sudarismo, promrsila: "kretenu, a kud gledaš?" . Umjesto da sam ga blagoslovila, što najčešće činim u takvim situacijama. Nisam ni pokušala razumjeti ga, upitati se zašto je to učinio, nego odmah ja pa ja- toliko o ljubavi za druge, od mene.
    Smiluj mi se Bože po milosrđu svome, ali ne zaboravi ni pravednosti Svoje.
    Tako mislim i kad smo u čistilištu, Bog nas ne optužuje ali iz Njega progovara pravednost i duša sama optužuje sebe i svjesna je svih svojih grijeha.
    Ali duboko vjerujem i nadam se da Kraljica neba i zemlje će biti pokraj mene na konačnom Sudu i da će reći Sinu svom: Sine, ova duša dolazi iz voda velike bijede i suza.
    a Gospodin moj reći će: Mila si srcu mom, JA ĆU TI otvoriti VRATA U KRALJEVSTVO MOJE .
    AMEN! ALELUJA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 13:46 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
E draga Anđe, ako ti možeš to za sebe reći, onda ćeš ti u raj, drito.


a ko bi mogao tako nešto reći...
makar znam da svom svojom sviješću ne želim ljubiti ni činiti grijeh, ani nalaziti opravdanja za počinjen...
no i to mislim da je velika stvar

Citat:
ali kako ću, pitam se, doći tamo kad sam još jutros, idući na posao stvorenju Božjem, koje mi uleti u traku i mal se ne sudarismo, promrsila: "kretenu, a kud gledaš?" . Umjesto da sam ga blagoslovila, što najčešće činim

:D :D ...je u pravu si...samo ja si mislim ako su nam takve greške najveće...lako ćemo ih se riješiti..
možda je i bitno razlikovati da li takvu stvar kažemo sa mržnjom u srcu ili ju eto samo kažemo...iz navike


Citat:
Ali duboko vjerujem i nadam se da Kraljica neba i zemlje će biti pokraj mene na konačnom Sudu i da će reći Sinu svom: Sine, ova duša dolazi iz voda velike bijede i suza.
a Gospodin moj reći će: Mila si srcu mom, JA ĆU TI otvoriti VRATA U KRALJEVSTVO MOJE .
AMEN! ALELUJA


divno je tvoje pouzdanje...

:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr