www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 15:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 22:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sad će opet ispasti da provociram, ali dobro

Vjeko zašto ne napišeš ljudima kako raspoznati duhove? Jer pošto se sotona zna manifestirati kao anđeo svjetla, unutarnji glas može biti i od njega, stoga molim te, napiši ljudima kako raspoznavati i testirati duhove i glasove unutar.

Bog te blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 22:23 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Daniel napisao:
sad će opet ispasti da provociram, ali dobro

Vjeko zašto ne napišeš ljudima kako raspoznati duhove? Jer pošto se sotona zna manifestirati kao anđeo svjetla, unutarnji glas može biti i od njega, stoga molim te, napiši ljudima kako raspoznavati i testirati duhove i glasove unutar.

Bog te blagoslovio

Bit će sve Danijele, polako. Idem po redu. Potrebno je prvo upoznati Duha Svetoga. I sama tema se naziva DUH SVETI.

Što znači riječ: Nemoj nikada sumnjati u vodstvo Duha Svetoga, koju sam napisao u prethodnom tekstu. To znači: Ako si siguran da je to od Duha Svetoga, nemoj misliti da je to neispravno. Sve što dolazi od Njega je pravo. Nemoj sumnjati u to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 22:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dobro, ti reci onako kako ti misliš da je najbolje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 08:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam smijemo li se ubacivati, ali bas me ovo "vodstvo Duha Svetoga" podsjetilo na riječi iz knjige Mir srca sto sam ih danas procitala:

"Budi vratar svoga srca i ne dopusti ni jednoj misli da uđe bez pitanja. Pitaj svaku misao pojedinačno: Jesli li ti jedna od naših ili jedna od našeg protivnika? I ako ona pripada kući, ispunit će te mirom. No, ako je neprijateljeva, smest će te, kroz srdžbu ili uzbuditi požudom."

Taj mir koji osjetimo ili osjecamo, to je Duh Sveti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 10:05 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Letizia napisao:
Ne znam smijemo li se ubacivati, ali bas me ovo "vodstvo Duha Svetoga" podsjetilo na riječi iz knjige Mir srca sto sam ih danas procitala:

"Budi vratar svoga srca i ne dopusti ni jednoj misli da uđe bez pitanja. Pitaj svaku misao pojedinačno: Jesli li ti jedna od naših ili jedna od našeg protivnika? I ako ona pripada kući, ispunit će te mirom. No, ako je neprijateljeva, smest će te, kroz srdžbu ili uzbuditi požudom."

Taj mir koji osjetimo ili osjecamo, to je Duh Sveti.

Kao što rekoh Danijelu, tako kažem i tebi:
Što znači riječ: Nemoj nikada sumnjati u vodstvo Duha Svetoga, koju sam napisao u prethodnom tekstu. To znači: Ako si sigurna da je to od Duha Svetoga, nemoj misliti da je to neispravno. Sve što dolazi od Njega je pravo. Nemoj sumnjati u to.

Ako je jasno da te misli nisu od protivnika, već od Duha Svetoga onda nemoj sumnjati da su riječi koje dolaze od Duha Svetog neispravne. U ispravnost njegovog vodstva nesmijemo sumnjati (ali zaistan Njegovog vodstva, i njegovih misli koje nam daje, a ne misli neprijatelja). Ako nam On da opomenu, uputstvo, često se to ne sviđa i mislimo na svoj način i ''znamo'' kako sam Duh nas treba voditi. Obično ljudi očlekuju da će ih Duh voditi na način koji njima odgovara, ali oni redovito ne znaju što je njima potrebno. I na koji način će se dogoditi promjene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 10:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam samo napisala sto sam procitala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 10:13 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Letizia napisao:
Ja sam samo napisala sto sam procitala.

Lijepo si napisala. Slažem se s time. To je ono: Ispitujte sve Duhove. Sve provjeravajte...Duh Sveti je Duh Mira i on uvijek donosi mir.
Duh Sveti ne donosi nikad nemir, težinu i nije muljator!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 14:39 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Slijedečeg četvrtka će na chatu TT biti tema ''Dobro veče Duše Sveti''. Pa ćete tamo još malo moći raširiti svoje spoznaje o toj divnoj Osobi. O Njemu. O Duhu Svetom. A i doživjeti ga osobno.

Znaš li da je On namijenjen baš tebi?
Razmisli malo o riječima:
''Milost Gospodina Isusa Krista, ljubav Boga (Oca) i zajedništvo Duha Svetoga neka bude sa svima vama!'' (2 Gal 13,13)


Zadnja izmjena: Admin; 09 lip 2006 14:48; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2006 14:47 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Pripremanje za primanje Duha Svetog slično je pripremama koje obavljamo prije stupanja u brak. Provodimo vrijeme u razmišljanju i pripremanju za trenutak kada ćemo stati pred sveti oltar. Pred oltarom izgovaramo prisegu kojoj ostajemo vjerni do kraja života. Pri ulasku u brak ti zapravo samoga sebe daješ svom bračnom drugu ili družici. To je čin nesebičnog predanja u ljubavi. U tom trenutku stvara se jedinstvena veza zajedništva koju poznaju samo muž i žena.
Što će se dogoditi ako dio sebe koji si predao uzmeš natrag? ''To ne možeš imati! To je moje!'' Što ako i tvoj supružnik kaže istu stvar? Takvim ponašanjem stvorit ćete prepreke u vašem odnosu. Vaš odnos će se početi raspadati. Zajedništvo će početi odumirati. Samo potpuno predanje može donijeti potpuno zajedništvo, jer ono proizvodi ljubav i razumijevanje.
Postoji samo jedan način da se obnovi slomljeno zajedništvo. Poput jedra na brodu, ni ti se ne možeš stalno držati napregnuto i napeto. Naprotiv, moraš biti savitljiv. Moraš se prepustiti i predati novom ispunjenju ljubavi. U trenutku kad se predaš Gospodinu, On će te ispuniti svojim DUhom. Za to ne moraš moljakati. Nije potrebno niti da isplačeš vedro suza da bi te On ispunio. Trebaš se samo potpuno predati Kristu i biti voljan primiti Njegovog dragocjenog Svetog Duha. Potpuno predanje donosi potpuno zajedništvo. Na tom predanju trebaš neprestano raditi. Svakog dana trebaš govoriti: ''Isuse, ja te volim''. ''Bože Oče, obožavam te'', ''Dragocjeni Duše Sveti, ja čeznem za tvojim zajedništvom.''
Zapustiš li to zajedništvo samo jedan dan, sutradan če ti već biti malo teže.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lip 2006 21:06 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Kako se prepustiti Duhu Svetom?
To je nalik na pokušaje da naučiš plivati- Počneš li se boriti i koprcati u vodi, počet ćeš tonuti. Na tej način se možeš i utopiti. To je razlog zbog kojeg učitelji plivanja najprije uče djecu kako da se opuste i nauče plutati po vodi. Kada se djeca prestanu boriti, plivanje dolazi samo po sebi.
To je način na koji dolazi predanje. Ono dolazi u predano srce. Kad susretneš svog budučeg bračnog druga ili družicu, ne moraš se truditi da se zaljubi. Ili si zaljubljen, ili nisi. Oko toga se ne moraš truditi, jer ljubav se predaje i prešušta. Kad Isus postane tvoj Gospodin i kad ga zavoliš svim svojim srcem, sasvim mu se lako možeš redati. Isto se dogodi i u tvom odnosu s Duhom Svetim. Svakoga dana kada mu se predaš, On će te ponovno ispuniti. Bit ćeš osvježen pout cvijeta na jutarnjem suncu. On će ti neprestano davati život, i kontinuirano ćeš biti u cvatu.
OPUSTI SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, OPUSTI SE!!!!!!!!!!!!!!
Ne silom niti snagom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr