www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: DUH SVETI
PostPostano: 08 lip 2006 10:19 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
DUH SVETI

U ovoj temi ću pisati o Duhu Svetom. Svoje spoznaje, iskustva sa tom Božanskom osobom. Koja je jednako važna kao i Otac i Sin.

Bog Otac
Bog Sin
Bog Duh Sveti

Duh Sveti je na trećem mjestu i pomalo je zaboravljen. On je jednako važan. U ovoj temi ću vam ga pokušati približiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:28 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Želim da znaš da je On najljepša i najdragocjenija i najdivnija osoba na zemlji. Bog Sin nije na zemlji. Ni Bog Otac nije na zemlji. Oni se sada nalaze na nebu.
Tko je onda s nama na zemlji? Bog Duh Sveti. Bog Otac došao je ispuniti svoju volju kroz Sina koji je uskrsnuo. Nakon što je Bog Sin bio uznesen u nebo, na zemlju je sišao Bog Duh Sveti. On je još uvijek ovdje i želi ostvariti svoje djelo.
Kad je Isus otišao k Ocu, nije poveo sa sobom čak ni Ivana ni Petra. Rekao im je: ''Sinci, još sam malo s vama. Tražit ćete me, ali kako već Židovima rekoh, i vama sada kažem: Kamo ja idem, vi ne možete doći'' (Iv 13,33).
No, kada Bog Duh Sveti bude odlazio sa zemlje, za što mnogi vjeruju da će se dogoditi veoma brzo, On će sa sobom povesti Gospodinove otkupljenike. To će bini naše uznesenje. Bit ćemo uzneseni da susretnemo Gospodina u zraku.
Tko je Duh Sveti? Ja sam isprva mislio da je On maglica koja lebdi po zraku i koju je nemoguće upoznati. No, uvidio sam da je On stvarna osoba sa prekrasnim osobinama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:32 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Što je to što mene čini osobom? Je li to moje fizičko tijelo? Mislim da nije. Možda si jednom bio na nekom sprovodu i vidio tijelo koje leži u mrtvačkom sanduku. Jesli li vidio osobu? Ne. Vidio si mrtvo tijelo.
Moraš razumijeti da ono što čini osobu nije njeno fizičko tijelo. Osobu čini sve ono što se nalazi u tijelu, a to su: osjećaji, volja i um. To su samo neki od elemenata koji te čine osobom i daju ti svoju vlastitu osobnost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:37 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Duh Sveti je osoba. Kao i ti, On može osjećati, zapažati i reagirati. Može se povrijediti. Duh Sveti posjeduje sposobnost da voli i da mrzi. On govori i ima vlastitu volju.

ALi, tko je On zapravo? Duh Sveti je DUh Boga Oca i DUh Boga Sina. On je Božja sile, tj. sila Trojstva. Što je Njegov zadatak? Pa da oživotvori zapovijedi Boga Oca i djelovanje Boga Sina.

Da bismo mogli razumjeti djelovanje Duha Svetog, trebamo najprije razumjeti djelovanje Oca i Sina. Bog Otac je onaj koji daje naredbe. On je bio taj koji je svaki puta rekao: ''Neka bude!'' Bog je bio taj koji je oduvijek izdavao naređenja.
Bog Sin je taj koji izvršava Očeve naredbe. Kad je Bog Otac rekao: '' Neka bude svjetlo!'', Bog Sin je došao i izvršio tu zapovijed. Nakon toga Bog Duh Sveti je donio svjetlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:40 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Zamisli da sam te ja zamolio da upališ svjetlo. U tu operaciju bile bi uključene tri sile. Ja izdajem naredbu da se upali svjetlo i predstavljam prvu silu. Ti predstavljaš drugu silu. Dolaziš i pritišćeš prekidač. Drugim riječima, ti si izvršitelj naredbe. No, tko daje svjetlo? Ne dajem ga ni ti ni ja. Svjetlo proizvodi sila elektriciteta.
Duh Sveti je Božja sila. On je sila Oca i Sina i Osoba koja ostvaruje Sinovljevo djelovanje. On ima osjećaje koji se izražavaju na načid koji je svojstven samo Trojstvu.

Neki ljudi su toliko usredotočeni na Sina da zaboravljaju Oca. Zaboravljaju onoga koji ih je ljubio i poslao svog Sina da umre za njih. Ja ne mogu zaboraviti ni Oca ni Sina. No, bez Duha Svetog ne mogu biti povezan ni s Ocem ni sa Sinom (Ef 2,18 )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 10:58 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Kada je Bog - Duh Sveti ušao u moj život. Kada me ispunio sa samim sobom, prvo što mi se dogodilo jest da su riječi iz Evanđelja postale žive. Dakle, kad god bih čitao Božju Riječ, kad god bi otvarao Božju Riječ, znao sam uvijek da u ruci držim našto veliko. Nešto dragocjeno. Znao sam da imam sugovornika. Tješitelja, Branitelja. Dakle, tko je taj koji mi je dao razum kako bih razumio Boga Oca i Boga Sina. Pa Duh Sveti. On je taj koji je učinio da Riječi postanu žive i pomogao mi da otkrijem što je Isus zaista činio u Evanđeljima. On je urezao Riječi u moje srce i doveo ih do njega. Postalo mi je savršeno jasno ono: Jedna Riječ kad dođe u srce mijenja ga.
Dakle, možeš pročitati samo jednu riječ iz Biblije, recimo, može to biti riječ spasenje , ali, ako ti Duh Sveti otkrije dubinu te riječi, ona će doći u tvoje srce i potpuno te preobraziti. Izlijećiti. Promijeniti tvoj život...
Na nama je da mu se otvorimo jer, on je Osoba, i ako mu ne dopuštaš da uđe u tvoje srce, On neće doći. Tako ga možeš ražalostiti i On će biti jako tužan. On ima osjećaje ljubavi, žalosti, kao i ti.
Želim svima vama dragi prijatelji na ovom forumu reći jedno: NE ŽALOSTITE DUHA SVETOGA.
Nemojte ga grditi, nemojte biti bezobrazni prema njemu. Nemojte ga odbijati. Nemojte zatvarati vrate pred njim. On je sve što imam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 11:05 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Sad kad malo predahnem, nastavit ću sa razmišljanjima spoznajama i iskustvima sa tom divnom osobom - Duhom Svetim. S Njim. Zapamti da je on osoba, ali, ne ona koja je samo na jednom mjestu. On može biti prisutan svugdje u isto vrijeme. Može biti u meni, u tebi, u Letiziji, u Joakimu, u Andjelini, u Rebeki, u Jeleni, u Mihaelu, u Jobu...u svim forumašima i svim ljudima svijeta, u svima onima koji Ga ne odbijaju i koji čiste svoje srce, kako bi se on što više mogao nastaniti i udobnije smjestiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 12:21 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zamislio si me....

ne znam kako gledati na Duha kao na osobu...osim možda ako nisam baš shvatila pa misliš na Duha kroz osobu...

no eto da te ne brkam...samo nastavi :grlim te: :arrow:

vrlo ljepo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 12:34 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Što je to što tebe čini osobom? Je li to tvoje fizičko tijelo? Mislim da nije.
Moraš razumijeti da ono što čini osobu nije njeno fizičko tijelo. Osobu čini sve ono što se nalazi u tijelu, a to su: osjećaji, volja i um. To su samo neki od elemenata koji te čine osobom i daju ti svoju vlastitu osobnost.

Duh Sveti nam se objavljuje kroz ljude. Kroz njihove osobine. Kroz ljubav koju na daju. Isto tako može se objaviljivati kroz prirodu. Dakle, On neće doći u svom tijelu, već će doći s osobinama. Može nam se objaviti na bilo koji način i kroz bilo čega. Jako je nježan i tih. On nam prilagođava Očev glas, kako bih ga bolje čuli, osjetili. On je taj koji nas upoznava s Ocem i Sinom.

On je uvijek spreman i čeka. Mnogo puta nam govori, samo naš pogled je prljav, naše srce puno grijeha, naše misli i želje previše svjetovne i zbog toga svega ne vidimo i ne primamo Onoga koji nam se nudi. Redovito je potrebno raskajati svoje srce. Priznati Bogu svoju grešnost i slijepoću, svoje promašaje, kako bi naš pogled bio čist i kako bi mogli prepoznati Njega. Tu divnu osobu. Puno osjećaja, ljubavi.

On, Duh Sveti se može lako povrijediti. Ražalostiti. Može ga se odbaciti. Može ga se ignorirati. On je pun osjećaja. A Njegov najveći osjećaj je Ljubav. Pun je Ljubavi. Kad Njega primiš, primaš i ljubav koju ti Otac daruje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2006 12:47 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Kome su se učenici obraćali kada bi se susreli s problemima? Odlazili bi Sinu i pitali ga što im je činiti. On bi ih svaki puta uputio k rješenju problema. No, kad se vratio k Ocu, Isus ih nije ostavio same. Rekao im je: ''Duh Sveti će vas voditi. On će vas tješiti i savjetovati. Podsjetit će vas na sve što sam vam rekao. On će vam govoriti o meni''

Na koji način je Bog ostvario obraćenje etiopskog dvorjanina? '' Tada reče Filipu: Hajde i primakni se tim kolima!''. Filip je prepoznao glas Duha Svetog. On nije čuo glas Boga Oca ni glas Boga Sina, već glas Boga DUha Svetog. Duh Sveti je osoba koja posjeduje svoju vlastitu volju. TOg trenutka Duh je izvršavao očev plan. Vjerujem da najveći grijeh protiv Duha Svetoga kršćani čine kada ga žaloste. To je ravno negiranju Njegve sile i prisustva. U Bibliji nigdje ne piše: ''Ne žalostite Boga Oca'' ili ''Ne žalostite Boga Sina??, već ''Ne žalostite Duha Svetoga.''
Bog Izraelcima u pustinji nije rekao: ''Ražalostili ste me'', već: ''Ražalostili ste mog Duha''. Bog je farizejima rekao: ''Tko god rekne riječ protiv Sina Čovječjeg, oprostit će mu se. Ali tko rekne pogrdu protiv DUha Svetoga, neće mu se oprostiti''.č
Duh Sveti je zasebna osoba Božjeg Trojstva. On je osjetljiv. No, Isus ga je dao tebi i meni i On nas neće napustiti.
Duh Sveti nije nametljiv. On neće ući u tvoju sobu dok ga ne pozoveš. Neće sjesti ako ga ne zamoliš. Neće ti govoriti dok ga ne zamoliš da govori.
Koliko dugo će DUh Sveti čekati? Čekat će toliko dugo dok ne počmeš razgovarati s Njim. To može potrajati mjesecima, pa čak i godinama. On će nastaviti čekati.
Dragi forumaši, nikada nećete upoznati Njegovu silu ni Njegovu prisutnost dok ne dođete k Njemu, sjednete pored Njega i kažete: ''Divni Duše Sveti, reci mi sve o Isusu''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr