www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 12:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 tra 2006 17:04
Postovi: 242
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
starsmoker napisao:
Bogu je milo da musko i zensko zive u ljubavi, a tko to cini ustrajnije, Bog vidi i zna. To je Amen! To je Pocetak i Kraj.
I vaznije je ustrajat u ljubavi (makar i da ti to nitko na svijetu ne prizna), od toga da je ista od te ustrajnosti u ljubavi igdje zapisano i pocasceno od ovog svijeta.
Bio zensko ili musko, nije bitnije jel te netko primjetio u svojoj vjeri i tako odao priznanje, vec je bitnije iznova ljubiti i prastati, ostati ponizan i blag, svjestan Zivog Boga koji sve vidi i sve zna - to je vaznije od icega. Kako ja razumijem Boga, imao ili nemao netko dlake na prsima, vise vrijedi imati Boga na svojoj strani od svih priznanja ovoga svijeta, a mjesto koje netko ima na ovom svijetu, lako je promjenjivo, kratko traje kao zivot i nije uopce ni izdaleka najvaznije. Vazno je ono mjesto u Bozjem kraljevstvu, a ono ovisi o navjestanju Boga svojim zivotom na ovom svijetu, ne trazeci nista, a kamoli kakvo odredjeno mjesto ili priznanje. Onaj najmanji, koji ne trazi nagradu ni placu, pred Bogom postaje veci, bio musko ili zensko. Ili netko misli da ce nekome pred Bogom pomoci sto je zensko odnosno musko? Treba li zenama dati vise mjesta u Crkvi? Treba ljubavi dati vise mjesta u Crkvi, dolazila od zene ili muskarca.



Izvrsno Stars! Žena može postati naravna MAJKA ... i kao majka može postati i majka svećenika: odgajateljica budućeg lomitelja i djelitelja Kruha Života Slika ... muškarac može postati SVEĆENIK ... i duhovni otac: odgajatelj svoje majke Slika ...

Kako je to divno uredila neizmjerna ljubav Božja!

Za svetog se Franju kaže da je zasjeo na ispražnjeno mjesto Luciferovo.
Da je drugi Krist ... a nije bio svećenik.
Isus svetoj Faustini: "Prava veličina duše je u ljubavi prema Bogu i u poniznosti Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
ljubav Bozja se za sve pobrinula, to je najvece blago kojeg najcesce ni nismo svjesni. Zato postoje ljudi preko kojih nas Bog podsjeca na sebe, skrece paznju na sebe, he he..., preko vas tu takodjer


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Bas mi zao sto ljudi ne zele i necu da shvate,pa tako i ovu temu vidimo je onako kako zelimo da ju vidimo,svatko je gleda drugacije...
Ja jednostavno ne mogu da otvorim usta i pocnem temu da sam za to da zena bude vise ukljucena u crkvenim obredima,odmah dobijem po repu,zena ne moze biti svecenik...
Pa ja nisam da zena bude svecenik,ali sam sigurna da danasnja zena moze puno vise,zasto svi glede zenu samo kao mjku(oprostite na to mi dodje samo jos ,sporet i ciscenje)
Zapad totalno propada jer nemaju svecenika,sela ostaju bez svecenika ,zupe se zatvaraju i oni rade itekako na tome da ukljuce zene vise,radi se na tome da se donese odluka sta sve moze zena da donese svojim radom ,i kako biti ukljucena u svojoj zupi ili zupi gdje nema svecenika..Jednostavno ne razumijem nese mlade zene da ne pokazivaju skoro nikakav interes,(a skoro sve su ukljucene u razne zajednice)
Znaci imaju sansu da se izjasne,ili mozda ne smiju kao i ja da budu krivo shvacene...Podrzavam i za to sam da zene vise budu ukljucene ,i da nam povedu mladez u crkve da nam ne ostanu prazne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 19:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja jesam za to da žene budu uključene u crkvi, ali ne u nikakvoj službi, kao svećenice. To ne!
Što se tiče zapada: istina je da na zapadu nema svećenika, i sve ih je manje! Ali to jedino znači da ih ni narod očito ne treba! Da je zapadu stalo do svećenika i redovnika/ica onda bi i za njih molili.

Za radnike na njivi Gospodnjoj treba moliti, drago braćo i sestre. Treba moliti za što više duhovnih zvanja. A čini li to zapad?? Očito da ne! Tako će im i biti! Zato im i dolaze istočnjačke vjere, budizam, islam, hinduizam i različite sekte. I nije čudo što na zapadu raste sotonizam.
Očito da na zapadu ne mare za to.

Žena može pomoći zajednici, ali kao svećenica? moj stav:ne! Zašto postoje časne sestre i druge redovnice??? Koliko one pomažu Crkvi i služe Bogu?
U mojoj župi, žene pjevaju, čitaju na misi...nije li to lijepo služenje i pomoć?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 20:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.
Dragi Joakime,
interesantna tema i vjerujem da ce mo ovdje imati jako "vrucih" diskusija.
Kao sto sam gore navela, musko i zensko stvori ih. Ja sam sretna da sam zena.Pred Bogom smo svi isti- IGal 3,27-28- ali ipak je Bog musko i zensko stvorio. Hvala mu da sam zena i majka !
Jer kao zena i majka imam svoje mjesto u crkvi koje nemoze nijedan muskarac zauzeti. Kao majka zapocinje moj apostolat podizuci rucicu svog djeteta dok prvi put samo ne nauci se krizati. Dok je u koljevci majcine pjesme i molitve ostaju zauvjek (bar) u podsvjesti tog djeteta.Dok djete narasta vidi me kao majku cesce nego oca ( koji rano izbiva iz kuce i dolazi popodne-navecer), sa molitvom i krunicom.
Djete je uz majku i majka puni sa djecom crkvu.
Zena ima divno mjestu u crkvi. Zene su one koje smatram tihim vodama .
Isus je sve pozvao da budu u crkvi, aktivni , a svaki na svom mjestu.Uloga zene je velika. Tiha, mirna , protkana ljubavlju . Cjela Biblija pise o zenama a nigdje nijedno pismo od zene. Znaci velika je nasa uloga, a pred svim zenama stoji nasa Majka Marija, i kroz Njen primjer uloge zene , tebalo bi nas zene vidjeti.
Nase djelovanje u sirenju Bozije Rijeci vidimo i na ovom forumu :P , nije nas bas malo :arrow:
Zasad toliko, sa nestrpljenjem ocekujem druge poglede.


Bilo mi je zadovoljstvo čitati tvoj odgovor Joakimu.
Srdačan pozdrav od mene iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lis 2006 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Dragi prijatelji,poštovani kolege i ljudi dobre volje!

Naravno pozivam sve u ovu vrlo važnu temu,jer kako danas stvari stoje,ženama skoro nije ništa bolje negoli u neka druga stara vremena o kojima ne bih sada.Molim sve da se uključite i dadate svoja razmišljanja,pa možda i svi skupa i nešto naučimo jedni od drugih!


Evo da se i ja priključim. Pohvaljujem i ja izbor teme, vrijedni Joakime.
Za početak će biti dobro da pogledamo što su neke poznate ličnosti ovog planeta, naravno, antifeministi rekli, poslije čega ću prijeći na druge stvari, tako da se ne trebaš brinuti, dragi Joakime, da će se tema ubrzo iscrpiti. No, neću ja u skorašnje vrijeme samo navoditi druge, nego i zauzeti svoj stav. Budite strpljivi, i nada se moja malenkost da će te sve pročitati. Hvala!

- Aristotel: žena je genetički inferiorna muškarcu; ona je promašeni muškarac;Ljudsko rađanje teži, ako je savršeno, uvijek tomu da proizvede muško biće, ako ono po nekoj vrsti obustave događanja rađanja ipak ne dospije do svoje konačne potpunosti, tada je rezultat rađanja žensko biće.
- Celso: Kršćani vjeruju u uskrsnuće koje svjedoče samo neke histerične žene.
- J. Flavije:Svjedočanstvo žena ne vrijedi, nije prihvaćeno zbog njihove nepostojanosti i bezobrazluka toga spola.
- F. Nietzsche:Žena je zbrka koja vapi da joj se nametne red (...) ona je nerazumnost koja mora primati zapovijedi.
-Sirah 42,14 :Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo.
-Prop 7,26.28:Otkrih da ima nešto gore od smrti - žena, ona je zamka, srce joj je mreža, a ruke okovi; tko je Bogu drag, izmiče joj, a grešnik je njezin sužanj (...) Nađoh čovjeka - jednog od tisuću, a žene ne nađoh među svima nijedne.
- Filon Aleksandrijski: kaže kako je stvaranje žene prokletstvo. Žena za njega postaje početkom života s krivicom.
- Tertulijan:Zar ne znaš tko si ti Eva? (...) Ti si vrata đavolska (...) ti si ona koj je prva prekršila božanski zakon; ti si ona koja je zavela onoga komu đavao nije mogao naškoditi.

Nastavak slijedi, možda već danas poslijepodne.
Bratski pozdrav svima, a navlastito vrijednom Joakimu.

Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 14:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako li je ohrabrujuće vidjeti ispod moga prezimena " korisnik u napretku", a tek su mi 43 god. S obzirom da želim živjeti 365 god. onda imam dosta vremena na raspolaganju.

Nastavak:

- A. Augustin:kad se na ženu gleda odvojeno od muža u svojstvu pomoćnice, koje se tiče samo žene, ona tada nije na Božju sliku, ali što se tiče muškarca on je potpuno na Božju sliku (...) muškarac je um, vladar i gospodar, on se bavi višim stvarima. Žena je putenost, njome se vlada i podložna je. Zanima se nižim stvarima.
- Enkratiti:Zla nagonska moć u čovjeku raprezentirana je u ženi i dolazi od žene; dobri nagoni od muškarca.
- M. Luther: je također ograničio žene i nisko mišljenje o njima imao, npr. one bi trebale samo i uvijek ostati kod kuće.
-J. Calvin:Bog nije stvorio dvije jednako visoke glave, već je muškarcu dodao nižu pomagačicu.
- T. Akvinski: Žena je funkcionalni predmet za upotrebu muškarcu. Ona je prikladna samo za rađanje.
-K. Barth:Muškarci su slika muškosti u Bogu: oni započinju, vode i superiorniji su od žena.

Evo, tu ću stati s navodima onih koji se boje žena, imaju skroz nisko motrište o istima, nisu razumijeli uopće ženu kao ženu, njenu ulogu i sl.
Krajnje su drski, bezobrazni prema ženama i iskrivljuju sliku o istima.

Uskoro se budem javio. Dotada, mi ostanite zdravo, navlastito naše sugovornice, sestre na forumu.
Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 15:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
Kako li je ohrabrujuće vidjeti ispod moga prezimena " korisnik u napretku", a tek su mi 43 god. S obzirom da želim živjeti 365 god. onda imam dosta vremena na raspolaganju.

Nastavak:

- A. Augustin:kad se na ženu gleda odvojeno od muža u svojstvu pomoćnice, koje se tiče samo žene, ona tada nije na Božju sliku, ali što se tiče muškarca on je potpuno na Božju sliku (...) muškarac je um, vladar i gospodar, on se bavi višim stvarima. Žena je putenost, njome se vlada i podložna je. Zanima se nižim stvarima.
- Enkratiti:Zla nagonska moć u čovjeku raprezentirana je u ženi i dolazi od žene; dobri nagoni od muškarca.
- M. Luther: je također ograničio žene i nisko mišljenje o njima imao, npr. one bi trebale samo i uvijek ostati kod kuće.
-J. Calvin:Bog nije stvorio dvije jednako visoke glave, već je muškarcu dodao nižu pomagačicu.
- T. Akvinski: Žena je funkcionalni predmet za upotrebu muškarcu. Ona je prikladna samo za rađanje.
-K. Barth:Muškarci su slika muškosti u Bogu: oni započinju, vode i superiorniji su od žena.

Evo, tu ću stati s navodima onih koji se boje žena, imaju skroz nisko motrište o istima, nisu razumijeli uopće ženu kao ženu, njenu ulogu i sl.
Krajnje su drski, bezobrazni prema ženama i iskrivljuju sliku o istima.

Uskoro se budem javio. Dotada, mi ostanite zdravo, navlastito naše sugovornice, sestre na forumu.
Božji blagoslov!


dragi, vrlo poštovani Ćubela, iz Paradisa?, ne

Ovaj tvoj anex više bi spadao u nekakav topic pod nazivom Malo muškog šovinizma, al pošto si ga stavio ovdje...nek ostane...meni je posvemašnje zanimljiv!
i prije nego se osvrnem na ove povijesne "šoviniste", ne mogu ne primjetit tvoju gorljivu ljubav za našeg Joakima, stičem dojam dragi...da si bezrazložno zabrinut za našeg kormilara... brod kao što vidiš...sigurno plovi...a mi svi volimo i ljubimo našeg dragog kapetana, koji gleda i pazi na svaki mig "viceadmirala", pa se ti ništa ne brini...

pošto te navlastito zanima mišljenje "naših" sugovornica, evo ja pišem ravno u Paradis, da se na ove "adamovske šonje"- koje nam ti tako smjerno popisa... uopće ne ljutim, niti pobudiše u meni ni zrnce ženskog inata u smislu ...ma vidi ti njih...oni tako o ženama...
Prvo i stoga, jer to manje više svi znamo..te poznate manje svetačke misli o ženama....ah svašta govoraše.ljudi od prapočetaka do danas..kad čitamo Stari zavjet.... ja bih danas trebala išibat do krvi svog sina.i kosti mu lomit.....jer eto javi mi da je dobio "sulju-veli on, iz matiše...
no, svako mišljenje prema njegovom vremenu...kulturi, napretku...civilizacijskom dostignuću.
Ja se npr. slažem s M.L.Kingom da bi žena trebala ostati kod kuće.. ja bih više voljela biti doma i dočekivat svoju djecu iz škole i pratit ih u školu, kuhat ručak u podne, a ne u šest ujutro, nego sjedit ovdje 8 sati i "spašavat gospodarstvo RH"...
Kalvin mi nikad nije bio jasan pa ni sad, taj Barth mi je nesuvisli; ali osvrnut ću se ovdje baš na ova 2 sveca Katoličke crkve sv. Augustina i sv, Tomu Akvinskog.
Svaka iole feminizirana ženica...poslala bi ih...k vragu... kad ovo pročita, ali ja ne...iz jednostavnog razloga što nisam feministkinja, a i ne mogu; od dva sveca- 2 isposnika, pustinjaka i asketa, koja su zatomila sve svoje i čulne i tjelesne nagone-kako bi u potpunosti predali svoju dušu Gospodinu- očekivati da bi o ženi išta drugo mogli i napisati-jer im život bijaše borba s nagonima i čulnošću-kroz kušnje đavolske!
imaju moje potpuno razumijevanje...ne osuđu7jem ih što rekoše tako..a napose im se divim..jer postadoše sveci.
Sigurna sam da im je Gospodin već odavno oprostio ove male šovinističke "nedopoštine"!
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
si bezrazložno zabrinut za našeg kormilara... brod kao što vidiš...sigurno plovi...a mi svi volimo i ljubimo našeg dragog kapetana, koji gleda i pazi na svaki mig "viceadmirala", pa se ti ništa ne brini...

ovdje misliš na Isusa ili???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 16:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
[dragi, vrlo poštovani Ćubela, iz Paradisa?, ne

Ovaj tvoj anex više bi spadao u nekakav topic pod nazivom Malo muškog šovinizma, al pošto si ga stavio ovdje...nek ostane...meni je posvemašnje zanimljiv!
:arrow:


Ovo je bio istom uvod u temu, jer ne mogu poći sa sredine, već od početka. Drago mi je da ti je zanimljiv, a i meni tvoj komentar.
Radi jasnoće, dužan sam te ispraviti da nije ono kazao M.Luther King, kako si ti citirala, već Martin Luther, protestantski reformator iz Njemačke.

Srdačan pozdrav iz Paradisa. Da me ne bi krivo shvatila tu ti ja živim od 1989. Dakle, nema dvosmislenosti ili slikovitog izjašnjavanja.

Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr