www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
[ne mogu ne primjetit tvoju gorljivu ljubav za našeg Joakima, stičem dojam dragi...da si bezrazložno zabrinut za našeg kormilara... brod kao što vidiš...sigurno plovi...a mi svi volimo i ljubimo našeg dragog kapetana, koji gleda i pazi na svaki mig "viceadmirala", pa se ti ništa ne brini...

:arrow:


Ne znam odakle ti taj dojam. Ja nemam neku gorljivu ljubav prema Joakimu, već cijenim njegov trud i doprinos, ozbiljnost i sl..
Nisam nimalo niti zabrinut, i očito te nešto navelo na krivu pretpostavku.

Uskoro budem nastavio o Ženi i nadam se da će biti zanimljivo.
Božji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 16:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
dragi, vrlo poštovani Ćubela, iz Paradisa?, ne

Ovaj tvoj anex više bi spadao u nekakav topic pod nazivom Malo muškog šovinizma, al pošto si ga stavio ovdje...nek ostane...meni je posvemašnje zanimljiv!
i prije nego se osvrnem na ove povijesne "šoviniste", ne mogu ne primjetit :arrow:


Hvala za tvoje poštovanje prema meni, premda mi zvuče tvoje riječi "vrlo poštovani Ćubela" više reda radi, već iskreno. Volio bih da se varam, pa da me uvjeriš u suprotno. Meni se više čini da ti nisam simpatičan, jer tvoje pismo više naginje tom pravcu, već drugom. Nema veze, zato imamo drugu vrst ljubavi - Agape= voljna ljubav, a ne sentimentalna.

Kao da mi se čini da ti u glavi imaš više muških osobina, a ja ženskih. Zašto ovakva pretpostavka? Zato što tvoje pismo više odiše hladnoćom, odmjerenošću, distancom, muškim načinom razmišljanja, negoli toplinom, što bi trebalo biti svojstveno vama ženama.

Nadam se da me nećeš krivo razumijeti: ovo su bile pretpostavke a ne osude. Za ovo zadnje postoji i posebna tema: Ne suditi!

Bratski pozdrav iz Paradisa.
Hvala Bogu što nam je dao ženu( majku, sestru, prijateljicu, pomoćnicu kao što smo i sami).
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 17:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Zena (e) u Crkvi...ovko glasi tema...

Ovdje na TT svi clanovi su ravnopravni,svi mogu da napisu sta hocu,
samo cesto se puta vrlo lako moze prepoznati...
cime je srce puno,to usta govore a prsti pisu...i oni su nasi bliznji,
znaci i oni su nasi dragi clanovi...braca i sestre u Kristu...
Kako bi bilo da ostavimo proslost,i ono sto je zapisano(to mozemo svi procitati,i pronaci)da vidimo danasnju zenu u buducnosti.....
Danasnja zena je u svakodnevnom zivotu dokazala da moze puno vise,
zasto zena nebi mogla i u K.C.,da sa svojim radom,doprinese napredku..

Hajde molim vas muskarci,napisite vi ...kako vi videte "zenu u crkvi"
znaci ne kao mojku,to znamo svi..
napisite onako kako bi vi u buduce vidjeli "zenu (i to samo u crkvi)"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 17:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Zena (e) u Crkvi...ovko glasi tema...


Hajde molim vas muskarci,napisite vi ...kako vi videte "zenu u crkvi"
znaci ne kao mojku,to znamo svi..
napisite onako kako bi vi u buduce vidjeli "zenu (i to samo u crkvi)"



Ja se pazim naglaska koji vodi k tomu da je ženina dužnost slijepo slušati, zaboravljajući dužnost muškarca da ljubi, kao što je Isus nas ljubio. Teže je ljubiti iskrena srca, jer tada je čovjek ranjiv, već biti poslušan i podložan. Zašto? Zato što (ovo dvoje) mogu biti samo reda radi ali ne iskreno.
Gospodin želi više veliku odanost koja ne kalkulira, koja ne smišlja račundžijski (poput nas muškaraca); On cijeni onoga koji mu se daje radosno, a ne onoga koji daje previše pažljivo i promišljeno, a uz to još obnaša odgovornu službu u Crkvi.

Ne mogu dopustiti da nam bilo koji ud Tijela Kristova zaključi: ni Crkva nema mjesta za mene!

Ženu u Crkvi vidim kao cvijeće (biljke) u stanu ili vrtu, ali ne suho već živo; koja daje toplinu, dobru riječ, savjet, iznad svega komplementarnost u radu svekolikom na izgradnji Crkve. Vidim je kao živu sliku Božju, neodvojenu od stada kao onu koja ima što mi muškarci nemamo: majčinski instikt, urođenu intuiciju i osjećaj za sitne detalje koji nama muškarcima promiču, jer mi smo naučeni, nažalost manipulirati i voditi, umovati, misliti glavom, dočim vi, žene ste jako konkretne, osjećajne i razmišljate srcem. Korisno je spojiti i glavu i srce.
Hvala Bogu što ste nam uljepšale planet, dom, brak, Crkvu.

Svako dobro želim iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 18:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
Svaka iole feminizirana ženica...poslala bi ih...k vragu... kad ovo pročita, ali ja ne...iz jednostavnog razloga što nisam feministkinja, a i ne mogu; od dva sveca- 2 isposnika, pustinjaka i asketa, koja su zatomila sve svoje i čulne i tjelesne nagone-kako bi u potpunosti predali svoju dušu Gospodinu- očekivati da bi o ženi išta drugo mogli i napisati-jer im život bijaše borba s nagonima i čulnošću-kroz kušnje đavolske!
imaju moje potpuno razumijevanje...ne osuđu7jem ih što rekoše tako..a napose im se divim..jer postadoše sveci.
Sigurna sam da im je Gospodin već odavno oprostio ove male šovinističke "nedopoštine"!
:arrow:


I ja se isto ne ljutim, samo se smijem. I ono što vidim ja u tome jest da kako zapravo ljudi koji svim srcem žele slijediti Krista u mnogim stvarima budu robovi mišljenja svijeta vremena u kojem žive-žalosno, a što ćeš. Da sad žive sigurno bi pričali drugačije, a Krist je isti jučer danas i zauvijek, ali eto ljudska mišljenja se mijenjaju. Kamo sreće da se što više suobličavamo Kristovom umu, nego duhu vremena u kojem živimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Hvala za tvoje poštovanje prema meni, premda mi zvuče tvoje riječi "vrlo poštovani Ćubela" više reda radi, već iskreno. Volio bih da se varam, pa da me uvjeriš u suprotno. Meni se više čini da ti nisam simpatičan, jer tvoje pismo više naginje tom pravcu, već drugom. Nema veze, zato imamo drugu vrst ljubavi - Agape= voljna ljubav, a ne sentimentalna.

Kao da mi se čini da ti u glavi imaš više muških osobina, a ja ženskih. Zašto ovakva pretpostavka? Zato što tvoje pismo više odiše hladnoćom, odmjerenošću, distancom, muškim načinom razmišljanja, negoli toplinom, što bi trebalo biti svojstveno vama ženama


Ja uopće nemam tako mišljenje o Vikici. Baš skroz suprotno-smatram je jednom jako nježnom i milom osobom.
(i ne slažem se s tom agape teorijom, no sad to nije važno)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 19:13 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moj feeling...




vikica,,,žena u piunom smislu riječji


aby....žena....

žena....nježnost
muškarac.....akcija...

i to je prirodno..i to je Bog


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
Ja uopće nemam tako mišljenje o Vikici. Baš skroz suprotno-smatram je jednom jako nježnom i milom osobom.
(i ne slažem se s tom agape teorijom, no sad to nije važno)


Hvala na tvom odgovoru koji me je želio razuvjeriti. Želim ti vjerovati da je tako. Imam vremena upoznati Vikicu, kao i ona mene, 'fala Bogu.

Glede ljubavi-agape, mogu samo reći ovo: ap. Ivana je Gospodin osobito ljubio, dakle, simpatija se rodi i ne diskutira se o tomu. Kad je Gospodin razbacao stolove mijenjačima novaca u predvorju hrama sigurno mu nisi bili simpatični ti trgovci, ali zato za neprijatelje s križa moli da im Otac njegov oprosti, dakle, tada im pokazuje drugu vrst ljubavi - agape, nezasluženu ljubav ili ljubav prema nesimpatičnima, neprijateljima. Možda je sad bolje za razumijeti što sam htio reći.

Bratski pozdrav draga moja Aby.
Smjerno u Kristu tvoj brat Ćubela :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 19:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Glede ljubavi-agape, mogu samo reći ovo: ap. Ivana je Gospodin osobito ljubio, dakle, simpatija se rodi i ne diskutira se o tomu. Kad je Gospodin razbacao stolove mijenjačima novaca u predvorju hrama sigurno mu nisi bili simpatični ti trgovci, ali zato za neprijatelje s križa moli da im Otac njegov oprosti, dakle, tada im pokazuje drugu vrst ljubavi - agape, nezasluženu ljubav ili ljubav prema nesimpatičnima, neprijateljima. Možda je sad bolje za razumijeti što sam htio reći.

Dragi, Ćubela-ali iskreno dragi. Razumijem ja što ti želiš reći, ali se ne slažem teološki. S obzirom da to nije tema ovog topica neću ulaziti u to čisto da ne bih skrenula s teme. Samo ću ovo reći: Isus nije ap. Ivana (kako ti kažeš) osobito ljubio!!! Ne, to je stvar prijevoda. Na grčkom samo piše: ljubio - bez ikakvog opisa kako: osobito, ovako ili onako. Pogledaj grč. original ili ako ne znaš grčki pogledaj bilo koji engleski prijevod. Ja sam to svojedobno proučavala jer me to baš zanimalo.
BB :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nastavak:

Poslije onih navoda ženomrzaca nije nam se onda čuditi što su se pojavili razni pokreti za emancipaciju žena, bilo nevjernički (ateistički), bilo vjernički (teistički).
Kako su antifeministi otišli u jednu krajnost, tako su ovi potonji skrenuli u drugu krajnost. Pa imademo za rezultat zaključke vjerničkih pokreta da je Bog - Božica, a Sv. Trojstvo se zove: Bog-Majka, Sin i Duh Sveti, ali ženskoga roda. Odviše se naglašuje revolucija u ulozi žene, njena proroštva i pretjerano se tvrdi kako su žene među Isusovim sljedbenicima imale vodeću ulogu.

Dakle, što je prije bilo pocijenjeno sad je precijenjeno. Spomenimo i to, da precijenjivanje žena-proročica ima svoje začetke u pokretu montanizma (2. st. po. Kr.). No, mene ne čudi takva protureakcija, već nešto drugo: i najradikalniji ateist i najpobožniji fundamentalist, čini se, slažu se - Protiv žena! Ali imaju li ti neobični saveznici pravo?

Zasad dosta, drugi put nastavljamo.
Božji blagoslov želim svima.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr