www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 07:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 21:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="AbyDragi, Ćubela-ali iskreno dragi. Razumijem ja što ti želiš reći, ali se ne slažem teološki. S obzirom da to nije tema ovog topica neću ulaziti u to čisto da ne bih skrenula s teme. Samo ću ovo reći: Isus nije ap. Ivana (kako ti kažeš) osobito ljubio!!! Ne, to je stvar prijevoda. Na grčkom samo piše: ljubio - bez ikakvog opisa kako: osobito, ovako ili onako. Pogledaj grč. original ili ako ne znaš grčki pogledaj bilo koji engleski prijevod. Ja sam to svojedobno proučavala jer me to baš zanimalo.
BB :wink:[/quote]

Draga Aby, ali iskreno kao i ti meni, draga hvala na odgovoru i ispravci da ne stoji u izvorniku "osobito". Točno i u pravu si glede toga, ali isto tako moramo se složiti da Isus nije jednakom ljubavlju volio ap. Ivana i one neprijatelje koji su mu se opirali, sinove Zloga-Sotone, provocirali i na koncu razapeli. U pravu si, otišli smo predaleko jer ovo nije tema o ljubavi. Neka mi oproste forumaši na digresiji. Hvala.

A tebi želim kao i sebi: svako dobro u Gospodinu.
Smjerno u Kristu tvoj brat Ćubela :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
jelena napisao:
Citat:
si bezrazložno zabrinut za našeg kormilara... brod kao što vidiš...sigurno plovi...a mi svi volimo i ljubimo našeg dragog kapetana, koji gleda i pazi na svaki mig "viceadmirala", pa se ti ništa ne brini...

ovdje misliš na Isusa ili???

jelena ako si ti tako shvatila, onda Amen! :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
vikica napisao:
[dragi, vrlo poštovani Ćubela, iz Paradisa?, ne

Ovaj tvoj anex više bi spadao u nekakav topic pod nazivom Malo muškog šovinizma, al pošto si ga stavio ovdje...nek ostane...meni je posvemašnje zanimljiv!
:arrow:


Ovo je bio istom uvod u temu, jer ne mogu poći sa sredine, već od početka. Drago mi je da ti je zanimljiv, a i meni tvoj komentar.
Radi jasnoće, dužan sam te ispraviti da nije ono kazao M.Luther King, kako si ti citirala, već Martin Luther, protestantski reformator iz Njemačke.

Srdačan pozdrav iz Paradisa. Da me ne bi krivo shvatila tu ti ja živim od 1989. Dakle, nema dvosmislenosti ili slikovitog izjašnjavanja.

Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Da, i mislila sam na Martina Luthera, reformatora...ne znam kako mi je izletio King, pa te molim da uvažiš moju ispriku što pripisah Kingu nešto što nije rekao.
Srdačan pozdrav iz Paradisa, ne razumijem,...Paradiso može biti puno mjesta, ak ti nije problem malo nam ga predstavi-radi vjerodostojnosti, jer ja ovako mislila da se ti cijelo vrijeme zafrkavaš s nama :?: , oprosti ako si ti to već ranije objasnio, ti reče da si ovdje "apsolutni početnik"... ja..sad skužila da si povratnik...pa, vjerojatno je to razlog da nisam u toku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
vikica napisao:
[ne mogu ne primjetit tvoju gorljivu ljubav za našeg Joakima, stičem dojam dragi...da si bezrazložno zabrinut za našeg kormilara... brod kao što vidiš...sigurno plovi...a mi svi volimo i ljubimo našeg dragog kapetana, koji gleda i pazi na svaki mig "viceadmirala", pa se ti ništa ne brini...

:arrow:


Ne znam odakle ti taj dojam. Ja nemam neku gorljivu ljubav prema Joakimu, već cijenim njegov trud i doprinos, ozbiljnost i sl..
Nisam nimalo niti zabrinut, i očito te nešto navelo na krivu pretpostavku.

Uskoro budem nastavio o Ženi i nadam se da će biti zanimljivo.
Božji blagoslov iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Drago mi je da se slažemo ..u pogledu Joakima, a dojam...može biti uvijek varljiv :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 10:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:

Srdačan pozdrav iz Paradisa. Da me ne bi krivo shvatila tu ti ja živim od 1989. Dakle, nema dvosmislenosti ili slikovitog izjašnjavanja.


Srdačan pozdrav iz Paradisa, ne razumijem,...Paradiso može biti puno mjesta, ak ti nije problem malo nam ga predstavi-radi vjerodostojnosti, jer ja ovako mislila da se ti cijelo vrijeme zafrkavaš s nama :?: , oprosti ako si ti to već ranije objasnio, ti reče da si ovdje "apsolutni početnik"... ja..sad skužila da si povratnik...pa, vjerojatno je to razlog da nisam u toku.


Poštovana Vikice,

toplo te pozdravljam. malo gore sam kazao da živim u Paradisu, tj. u CH. Sve je bilo jasno i bez uvijanja. Namjera mi nigda nije bila nekoga zafrkavati, zavoditi i sl.
Božji blagoslov iz (opet) Paradisa.

Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 11:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
vikica napisao:
dragi, vrlo poštovani Ćubela, iz Paradisa?, ne

Ovaj tvoj anex više bi spadao u nekakav topic pod nazivom Malo muškog šovinizma, al pošto si ga stavio ovdje...nek ostane...meni je posvemašnje zanimljiv!
i prije nego se osvrnem na ove povijesne "šoviniste", ne mogu ne primjetit :arrow:


Hvala za tvoje poštovanje prema meni, premda mi zvuče tvoje riječi "vrlo poštovani Ćubela" više reda radi, već iskreno. Volio bih da se varam, pa da me uvjeriš u suprotno. Meni se više čini da ti nisam simpatičan, jer tvoje pismo više naginje tom pravcu, već drugom. Nema veze, zato imamo drugu vrst ljubavi - Agape= voljna ljubav, a ne sentimentalna.

Kao da mi se čini da ti u glavi imaš više muških osobina, a ja ženskih. Zašto ovakva pretpostavka? Zato što tvoje pismo više odiše hladnoćom, odmjerenošću, distancom, muškim načinom razmišljanja, negoli toplinom, što bi trebalo biti svojstveno vama ženama.

Nadam se da me nećeš krivo razumijeti: ovo su bile pretpostavke a ne osude. Za ovo zadnje postoji i posebna tema: Ne suditi!

Bratski pozdrav iz Paradisa.
Hvala Bogu što nam je dao ženu( majku, sestru, prijateljicu, pomoćnicu kao što smo i sami).
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D



Vrlo poštovani Ćubela....što siješ...to žanješ!
Ja sam samo na tvoja uljudna obraćanja i srdačne pozdrave braći i sestrama ..zadobila takav osjećaj spram tebe, a i spram tvojih godina..tu smo negdje...generacijo :wink:
Ma, simpatičan si ti meni...zamišljam te onak - fini gospon, s bijelim rukavicama, damama ljubi ruke i kavalir u svakom smislu! :lol:

Tvoje pretpostavke...o meni...mojoj" muškosti"..
Ovak... te riječi..bile osuda ili pretpostavka.. same za sebe govore!
Ne vrijeđaju me, to je samo tvoja percepcija mene ili mog pisma, al kao što ti reče aby dragi moj brate, pustimo vremenu...nek učini svoje, a mi se trudimo biti što vjerodostojniji kršćani.
U Kristu, s tobom, šaljem ti bratski :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 11:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
[Vrlo poštovani Ćubela....što siješ...to žanješ!
Ja sam samo na tvoja uljudna obraćanja i srdačne pozdrave braći i sestrama ..zadobila takav osjećaj spram tebe, a i spram tvojih godina..tu smo negdje...generacijo :wink:
Ma, simpatičan si ti meni...zamišljam te onak - fini gospon, s bijelim rukavicama, damama ljubi ruke i kavalir u svakom smislu! :lol:

Tvoje pretpostavke...o meni...mojoj" muškosti"..
Ovak... te riječi..bile osuda ili pretpostavka.. same za sebe govore!
Ne vrijeđaju me, to je samo tvoja percepcija mene ili mog pisma, al kao što ti reče aby dragi moj brate, pustimo vremenu...nek učini svoje, a mi se trudimo biti što vjerodostojniji kršćani.
U Kristu, s tobom, šaljem ti bratski :grlim te:


Hvala na iskrenosti Vikice.
Svako dobro ti želim.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 11:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
vikica napisao:
[Vrlo poštovani Ćubela....što siješ...to žanješ!
Ja sam samo na tvoja uljudna obraćanja i srdačne pozdrave braći i sestrama ..zadobila takav osjećaj spram tebe, a i spram tvojih godina..tu smo negdje...generacijo :wink:
Ma, simpatičan si ti meni...zamišljam te onak - fini gospon, s bijelim rukavicama, damama ljubi ruke i kavalir u svakom smislu! :lol:

Tvoje pretpostavke...o meni...mojoj" muškosti"..
Ovak... te riječi..bile osuda ili pretpostavka.. same za sebe govore!
Ne vrijeđaju me, to je samo tvoja percepcija mene ili mog pisma, al kao što ti reče aby dragi moj brate, pustimo vremenu...nek učini svoje, a mi se trudimo biti što vjerodostojniji kršćani.
U Kristu, s tobom, šaljem ti bratski :grlim te:


Hvala na iskrenosti Vikice.
Svako dobro ti želim.
Smjerno u Kristu brat Ćubela :D


također, i ja tebi! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 12:47 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Nastavak:

Poslije onih navoda ženomrzaca nije nam se onda čuditi što su se pojavili razni pokreti za emancipaciju žena, bilo nevjernički (ateistički), bilo vjernički (teistički).
Kako su antifeministi otišli u jednu krajnost, tako su ovi potonji skrenuli u drugu krajnost. Pa imademo za rezultat zaključke vjerničkih pokreta da je Bog - Božica, a Sv. Trojstvo se zove: Bog-Majka, Sin i Duh Sveti, ali ženskoga roda. Odviše se naglašuje revolucija u ulozi žene, njena proroštva i pretjerano se tvrdi kako su žene među Isusovim sljedbenicima imale vodeću ulogu.

Dakle, što je prije bilo pocijenjeno sad je precijenjeno. Spomenimo i to, da precijenjivanje žena-proročica ima svoje začetke u pokretu montanizma (2. st. po. Kr.). No, mene ne čudi takva protureakcija, već nešto drugo: i najradikalniji ateist i najpobožniji fundamentalist, čini se, slažu se - Protiv žena! Ali imaju li ti neobični saveznici pravo?

Zasad dosta, drugi put nastavljamo.
Božji blagoslov želim svima.
Smjerno u Kristu Ćubela :D



čubela...mislim da se tvoje insinuacije otmaju kontroli
ćini mi se da polako ali sigurno vodiš vodu na mlin...koji melje sukobe
i to sve na vrlo finoj osnovi ...tako da ti ne može se ništa zamjeriti...jer ćeš dodati da je to sve u duhu konverzacije

kao prvo nitko ne mrzi žene
nitko nije protiv žena i nemoj kuhati vatru


a ja tebi šaljem pozdrav iz suzne doline
gdje će biti ispunjeno da su išli u žetvu plačući a vraćali se Radosna srca i pjevajući


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 13:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
i najradikalniji ateist i najpobožniji fundamentalist, čini se, slažu se - Protiv žena!

Dragi brate Cubela,
ti sigurno vodis diskusiju prema nekoj dubljoj teoloskoj tezi. Vidjecemo.Ja nisam studirala teologiju, ali ja sam zena :D .
Sve dok nas Bog nije protiv nas zena, a znamo da nije, nema frke.
Valjda muski (vecina) misle da svojim tezama ili svojim stavom prema zeni mogu promjeniti istinu da zene itekako sudjeluju u planu Bozjem :D .

Pomislimo na Saru koja spasi Abrahama kod faraona....
Na Mirjam, Deboru, Milku, Rebeku...
Sestre Leu i Rahelu... Sestre Martui Mariju
I onda kao krunu na Majku Sina- Mariju :D :D :D

Da li je i to mozda deo muskog sovinizma da osporavaju Majci ,majcinstvo Sina Boga u nekim grupama :?:

A muski i da mrze zene :P , nemogu bez njih, od majke do zene, uvjek su pod briznom rukom, NJEZNOGA SPOLA.

Sve vas voli Marte :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr