www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 01:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 22 stu 2006 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika

SRETNI MAGARAC
Ja trčim poput magarca iz Jeruzalema, koji za par sati postade kraljevskom životinjom i nosiocem Mira, a samo zato što ga je na dan Cvjetnice uzjahao Učitelj.
Ja puno toga ne znam, ali jedno znam da na svojim leđima Krista nosim, na što sam najponosniji na svijetu. Ja Njega nosim, a On mene vodi. Znam, On me vodi u svoje Kraljevstvo. Njemu vjerujem i u Njega se uzdam. Ja teturam i kasam uz ivice puteljaka, daleko od autocesta, gdje se ne mjeri brzina trkača ni spretnost jahača.
A kad se spotaknem o kamen, to bolno potrese mog Učitelja. No, On me ne kori. On je čudesno dobar i strpljiv sa mnom.

On mi daje vremena da pozdravim dražesnu Bileamovu magaricu, da snivam san o polju lavande; čak da zaboravim na to da Njega nosim.
Koracam šutljivo. Čudesno je kako se samo razumijemo bez riječi. Uostalom, ja i ne razumijem puno od onoga što mi On nježno sapuće na uho. Jedina Njegova riječ koju sam shvatio, čini mi se da je upravo meni upućena, a stvarno je istinita: „Jaram je moj sladak, a moje breme lako" (Mt 11,30). Koracam. Sretan sam. A kad zaželim zapjevati pjesmu zahvalnicu mome Gospodaru, tada dižem silnu dreku, jer pjevač sam bez sluha. On se tada srdačno smije, a Njegov smijeh pretvara trkalište u plesnu dvoranu i moja kopita u sandale vjetra. Za takvih dana, ja vam kažem, daleko se stiže.
Ja trčim, uvijek naprijed trčim, poput magarca koji na svojim leđima Krista nosi.

Iz franc. Časopisa «Prier»


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 stu 2006 16:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr