www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 11:56 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Daniel napisao:
evo molio sam se za prosudbu tvoga posta vjeko za koje tvrdiš da je Duh rekao, ne mogu točno tvrditi da sve nije od Duha jer mislim da je ono kada kažeš o zajednici...

no evo što sam dobio iz Biblije pokazati vam:

Riječ Jahvina koja dođe Hošei, sinu Beerijevu, u dane Uzije, Jotama, Ahaza i Ezekije, kraljeva judejskih, u dane Jeroboama, sina Joaševa, kralja izraelskog. I. HOŠEINA ŽENIDBA I NJEZINO SIMBOLIČKO ZNAČENJE Hošea se ženi i dobiva djecu 2 Početak riječi Jahvinih Hošei. Jahve reče Hošei: "Idi, oženi se bludnicom i izrodi djecu bludničku, jer se zemlja bludu odala, odmetnuvši se od Jahve!" 3 I on ode, uze Gomeru, kćer Diblajimovu, koja zače i rodi mu sina. 4 Jahve mu reče: "Nadjeni mu ime Jizreel, jer još samo malo i kaznit ću pokolje jizreelske na domu Jehuovu i dokončat ću kraljevstvo doma Izraelova. 5 I u taj dan slomit ću luk Izraelov u Dolini jizreelskoj." 6 I ona opet zače i rodi kćer. I reče mu Jahve: "Nadjeni joj ime Nemila, jer mi odsad neće biti mila kuća Izraelova, od nje ću se povući; 7 a omiljet će mi kuća Judina, spasit ću je Jahvom, Bogom njihovim, a neću je spasiti lukom, mačem ni kopljem, ni konjima ni konjanicima." 8 Kad odoji Nemilu, zače opet i rodi sina. 9reče Jahve: "Nadjeni mu ime Ne-narod-moj, jer više niste narod moj i ja vama nisam više Onaj koji jest."

Miriam slušaj ženu koja je Glas u pustinji, Duh Božji ne na njoj

Ništa mi posebno ne predstavlja ovaj citat u tvom slučaju. Lijepo sam ti rekao!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 11:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Riječ koja se javi Jeremiji za sve Judejce što življahu u zemlji egipatskoj, što življahu u Migdolu, u Tafnisu, u Memfisu i u zemlji Patrosu. 2 Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "I sami vidjeste svu nesreću koju sam svalio na Jeruzalem i na sve gradove judejske: evo danas su to gomile ruševina, a u njima nitko više ne živi, 3 zbog nedjela njihovih što ih učiniše da bi mene vrijeđali, polazeći drugim bogovima kojih nisu poznavali ni oni, ni vi, ni oci vaši, da im kade i da im služe. 5 Ali me oni nisu slušali, niti su uho svoje priklonili da se okane zloće svoje i prestanu kaditi tuđim bogovima. 6 Zato se izli gnjev moj i srdžba moja i rasplamtje se u gradovima judejskim i po ulicama jeruzalemskim, te se pretvoriše u pustoš i razvaline, kao što su danas. 7 Zašto sami svaljujete na se tako golemu nesreću" - govori Jahve, Bog nad Vojskama, Bog Izraelov - "te sami do korijena istrebljujete iz Judeje sve muško i žensko, djecu i dojenčad, te vam ni ostatka ostati neće, 8 jer me vrijeđate djelima ruku svojih, kadeći tuđim bogovima u zemlji egipatskoj, u koju ste došli prebivati, a bit ćete iskorijenjeni i postat ćete kletva i ruglo među svim narodima na zemlji? 9 Jeste li zaboravili bezakonja otaca svojih, bezakonja kraljeva judejskih, bezakonja knezova svojih i žena njihovih i bezakonja svoja, bezakonja žena svojih, počinjena u zemlji judejskoj i po ulicama jeruzalemskim? 10 Do dana današnjega nisu se pokajali, nisu se bojali, nisu živjeli po Zakonu mojemu ni po odredbama mojim, koje dadoh vama i ocima vašim." 11 Zato ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, okrećem svoje lice vama, na nesreću vašu, da zatrem svu zemlju judejsku. 12 Odnijet ću ostatak Judeje koji je odlučio da ide u zemlju egipatsku da se ondje stani; svi će izginuti u zemlji egipatskoj, past će od mača, od gladi će pogibati, poginut će svi, malo i veliko, pomrijet će od mača i gladi, i bit će prokle tstvo, užas, kletva i poruga. 13 Kaznit ću sve koji budu u zemlji egipatskoj, kao što sam kaznio Jeruzalem: mačem, glađu i kugom. 14 A od ostatka Judeje koji je došao da se stani u Egiptu, nitko neće uteći ni preživjeti da bi se mogao vratiti u zemlju judejsku za kojom im duše čeznu, da se u nju vrate i ondje nastane. Jer se nitko neće vratiti, osim izbjeglica." 15 I tada svi muškarci koji su znali da im žene kade tuđim bogovima, i sve nazočne žene, u velikom mnoštvu, i sav narod što življaše u zemlji egipatskoj i u Patrosu odgovoriše Jeremiji: 16 "Riječi koje si u ime Jahvino nama objavio mi ne slušamo; 17 naprotiv, i dalje ćemo se držati zadane riječi: kadit ćemo nebeskoj kraljici i lijevati ljevanice, kao što smo i mi i oci naši, naši kraljevi i knezovi činili u gradovima judejskim i po ulicama jeruzalemskim: tada imadosmo kruha izobila, bijasmo sretni i ne trpjesmo nikakvih nesreća. 18 Ali otkako prestadosmo kaditi nebeskoj kraljici i lijevati joj ljevanice, u svemu smo oskudijevali i od mača i gladi pogibali." 19 A žene rekoše: "Kad kadimo kraljici nebeskoj i lijevamo joj ljevanice, zar joj bez znanja svojih muževa pečemo kolače u obliku lika njezina i lijevamo ljevanice?" 20 Tada Jeremija svemu narodu, muškarcima i ženama, i svim ljudima koji su mu tako govorili reče: 21 "Nije li se Jahve spomenuo i nije li ga u srce dirnuo tamjan što ste ga palili po ulicama jeruzalemskim, vi i oci vaši, vaši kraljevi, knezovi i puk zemaljski? 22 Jahve više nije mogao podnositi zlodjela vaših i gnusoba koje počiniste, i zato se zemlja vaša pretvorila u pustoš i ruševine, u prokletstvo, bez stanovnika, kao što je i danas. 23 Zbog toga što ste, prinoseći tamjan, zgriješili Jahvi, što Jahvina glasa ne slušaste i Jahvina se Zakona i njegovih se naredaba i svjedočanstava ne držaste, snađe vas ova nevolja, kakva je danas." 24 Zatim reče Jeremija svemu narodu, osobito ženama: "Čujte riječ Jahvinu, svi Judejci koji ste u zemlji egipatskoj: 27 Evo, bdim nad njima, na nesreću, a ne na dobro njihovo: svi ljudi judejski što su u zemlji egipatskoj poginut će od mača i gladi do potpunog istrebljenja. 28 I bit će malo onih koji će izbjeći maču i vratiti se iz egipatske zemlje u zemlju judejsku. Onda će sav ostatak judejski, svi koji dođoše u zemlju egipatsku da ondje žive, spoznati čija riječ vrijedi, moja ili njihova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ponos
PostPostano: 14 lip 2006 12:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Imam kolegu na poslu koji je od uvijek bio Krscanin,ima 5djece i do prije 1 god.bio je super mogao si o svemu pricati.Jedan drugi kazemi sa tim covjekom se nesto desava on nije vise katolik,a ja ne vjerujem.Primjetila sam da u pauzama uvjek cita sv. knjige na engleskom iz Amerike.I jednog dana pitam ga staje to i on mi na to kaze da Isus treba uskoro doci,da katolicka crkva puno toga pogresno tumaci.Njegov Mesija zivi sada medju nama vec 80god.pitala sam ga gdje zivi ,to se ne zna.On daje znakove da uskoro dolazi ,sam smo mi gluhi i ne zelimo da slusamo,eto tako bi i tebe usporedila sa njim,sam sto on i dalje ide u Katolicku crkvu na sv. mise koliko je to ispravno to on sam mora znati,pa tako i ti .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ponos
PostPostano: 14 lip 2006 12:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Imam kolegu na poslu koji je od uvijek bio Krscanin,ima 5djece i do prije 1 god.bio je super mogao si o svemu pricati.Jedan drugi kazemi sa tim covjekom se nesto desava on nije vise katolik,a ja ne vjerujem.Primjetila sam da u pauzama uvjek cita sv. knjige na engleskom iz Amerike.I jednog dana pitam ga staje to i on mi na to kaze da Isus treba uskoro doci,da katolicka crkva puno toga pogresno tumaci.Njegov Mesija zivi sada medju nama vec 80god.pitala sam ga gdje zivi ,to se ne zna.On daje znakove da uskoro dolazi ,sam smo mi gluhi i ne zelimo da slusamo,eto tako bi i tebe usporedila sa njim,sam sto on i dalje ide u Katolicku crkvu na sv. mise koliko je to ispravno to on sam mora znati,pa tako i ti .


Njegov Mesija živi među nama 80 godina to nisam baš razumio...ima dosta proroka koji govore da Isus treba doći uskoro ali većina su lažna...ja znam da postoje 2 proroka koja su istinita

ali frendu je Bog otvorio oči, samo treba paziti sada da ne bude zaveden od lažnih proroka...

i drago mi je da ide u KC, nikada ne znaš možda i ja krenem opet :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 12:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da smo svi malo preponosni i nismo u stanju biti iskreni s drugima, a da to bude za dobrobit svih... :roll:

Za sebe ću samo reći: Tko sam ja da sudim? :?:

Mislim da je malo previše onih koji se žele isticati nekim svojim "vjerskim znanjem", ponosni što su pripadnici RKC, a kad se od njih traži da "tu svoju titulu" primjene u djelima, da pomognu bližnjemu ili čak neprijatelju, onda svoje znanje ne primjenjuju... Jeli to u skladu s onim što RKC naučava?!

Mogu razumjeti kada netko kaže da crkva govori jedno, traži da činimo drugo, a radi nešto treće... :roll:

Istina je i to da ima župnika, koji stvarno nisu za to, pa nije čudno da mladi odlaze iz crkve... :(

Isto tako ima i onih koji su zaista pravi primjer Crkvi i koji su odgojili mlade u prave i zrele vjernike sposobne za život u vjeri... :)

Mislim da je tu problem pohlepa za svojim mjestom u crkvi, kao i za nekim znanjem, koje je kasnije potrebno i primjeniti, ali ljudi su preponosni da bi se ponizili i stavili sebe na raspolaganje služiti drugome... :?
Bog vas blagoslovio i podario mirom i nesebičnom ljubavlju! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 12:33 
starsmoker napisao:
Miriam super je primjer ponosa. Dodao bih samo braci i sestrama u Kristu, onima koji mole i Bogorodicu za zagovor kod Oca, da je to samo jedan od primjera sto znaci poznavati vrijeme. Ne svadjati se vec vremenu (citaj Bogu, Stvoritelju svega) prepustiti da se sve dogodi u svoje vrijeme, ali i da se dogodi ono sto se treba dogoditi. Ako to ne cinimo, znacilo bi da mi znamo kako bi nesto trebalo biti, a kako ne. No mi od naseg Boga to ne znamo bolje ni u kojem slucaju, zato se i prepustamo i strpljivo cekamo, jer je najvaznije da se ostvari Bozja volja, najvaznije za sve nas. Bez obzira koliko ima istine u prici koju si spomenila Miriam, ustvari to je super primjer kako Bog, jos ovdje na zemlji, skida slojeve ljudskog ponosa i do gola ih iznosi pred svijet. Na prosudbu i izbor ljudima.



"Starsmoker" :D :D haa,haa, zašto sumnjaš u istinitost moje priče.....
djelujem ti neozbiljno?, imam bujnu maštu(to je istina), ali ova priča je ISTINITA, možda se dogodila baš u tvome gradu....? :lol:


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fajterice, nema smisla.
Svi ćemo u pakao, samo danijel i njegov frend idu u raj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 svi 2006 22:57
Postovi: 125
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
fighterica napisao:
Mislim da smo svi malo preponosni i nismo u stanju biti iskreni s drugima, a da to bude za dobrobit svih... :roll:

Za sebe ću samo reći: Tko sam ja da sudim? :?:

Mislim da je malo previše onih koji se žele isticati nekim svojim "vjerskim znanjem", ponosni što su pripadnici RKC, a kad se od njih traži da "tu svoju titulu" primjene u djelima, da pomognu bližnjemu ili čak neprijatelju, onda svoje znanje ne primjenjuju... Jeli to u skladu s onim što RKC naučava?!

Mogu razumjeti kada netko kaže da crkva govori jedno, traži da činimo drugo, a radi nešto treće... :roll:

Istina je i to da ima župnika, koji stvarno nisu za to, pa nije čudno da mladi odlaze iz crkve... :(

Isto tako ima i onih koji su zaista pravi primjer Crkvi i koji su odgojili mlade u prave i zrele vjernike sposobne za život u vjeri... :)

Mislim da je tu problem pohlepa za svojim mjestom u crkvi, kao i za nekim znanjem, koje je kasnije potrebno i primjeniti, ali ljudi su preponosni da bi se ponizili i stavili sebe na raspolaganje služiti drugome... :?
Bog vas blagoslovio i podario mirom i nesebičnom ljubavlju! :grlim te:


mislim da je ovo najbolje zaključivanje teme...

svatko od nas ništa ne zna, no mislimo da nešto znamo i da imamo više znanja od drugih, neki sude bez prosudbe, neki misle da imaju neke darove, neki uopće neće misliti svojom glavom kada im odgovara tuđe...

evo kada bi se svi skupili i svaki dali po 100 kuna i udijelili negdje siromasima da bi bilo puno bolje

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 13:34 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
danijel:
Citat:
evo kada bi se svi skupili i svaki dali po 100 kuna i udijelili negdje siromasima da bi bilo puno bolje


bolje od čega?
a i na kraju krajeva...to si trebao na samom početku staviti



Citat:
I bit će malo onih koji će izbjeći maču i vratiti se iz egipatske zemlje u zemlju judejsku. Onda će sav ostatak judejski, svi koji dođoše u zemlju egipatsku da ondje žive, spoznati čija riječ vrijedi, moja ili njihova.


to znamo...poznato nam je..i neš vjerovat al čitamo bibliju,pa eto znamo za to sve....
i znamo da je bilo vrijeme prije Isusa i poslje Isusa
i znamo da nas Isus spašava po svojoj žrtvi i milosti

i znamo da naš Isus zna da smo svakakvi, i da je zbog toga onako trpio,da prinese žrtvu za naše grijehe

PO IMENU NJEGOVOM ĆEMO SE SPASITI,PO VJERI U NJEGA,PO NJEGOOM MILOOSRĐU

pa gle ako je bi postojala mogućnost da si u pravu i ako je moj najveći grijeh da molim Majku za mene i ljude oko mene....onda sam ja sretna osoba...dakle sa ponosom ću nositi taj grijeh na svojoj duši

kako si mi u zadnja dva tri posta odgovorio na moja pitanja u kojima sam te tražila da mi napišeš na što te to Bog upozorava...i kako si mi odgovorio...reci mi kako te to Bog upozorava???

ti Mu se pomoliš i onda otvoriš bibliju pa čitaš??

sjeti se napastovanja sotone kad je Isusu govorio SAMO RIJEČI IZ BIBLIJE...

postoje raznorazne vrste bolesti,a jedna od njih je depresija i shizofrenija u kojoj se uglavnom događa da ljudi VIDE i ČUJU i na raznorazne načine osjećaju da im se objavljuje Bog ,Isus,i tako....

ja ne želim reći da si ti bolestan..nego želim reći da postoje takve bolesti...pa kako sam ja uzela u mogućnost da si ti u pravu tako sam si dala slobodu da uputim i na ovo

meni se čini ovako:


da si mlad, da imaš oko 23-25 godina, da imaš neko društvo koje brije po takvim stvarima,tu je i jedna djevojka, da si tek otkrio Boga,da si doživio otvaranje prema Bogu i odmah na prvom ispitu fljusnuo....
a to je da si doživio svoje prosvjetljenje kao poveznicu sa prosvjetljenjem autoriteta kojima se diviš...
i to je početak...nakon toga dolazi fanatizam i osjećaj da si jedino ti i tvoji istomišljenici u pravu a da sav drugi svijet ide u propast....



Citat:
ja znam da postoje 2 proroka koja su istinita


woooou...ja ne znam ni jednog, i ne znam nikoga tko pozna ikoga tko pozna i jednog proroka



dok na ovo



Citat:
A tada......ma kakva Kraljica Neba, to je zabluda, teško idolopoklonstvo! Oho tu smo, pomislih, pa ipak joj blago pristupih, dugo smo razgovarale, emocije su utihnule, čak se sprijateljismo, interesantno zar ne? No, prošle subote, na jednom drugom mjestu, članovi iste "Slobodne crkve", imali su vlastiti "koncert homilija"
brzo smo se prepoznali, ugledni pastor zaurla....."Osjeća se demonski duh Marijin", znamo na koju Mariju misli..... Da, cijenjeni pastore, ako toliko ljubiš Isusa, (ti i tvoje stado), onda bi sigurno imao malo više poštovanja i prema Njegovoj Majci.



pogotovo ovo

Osjeća se demonski duh Marijin


ti kažeš ovo:


Citat:
Miriam slušaj ženu koja je Glas u pustinji, Duh Božji ne na njoj


STRAŠNO,STRAŠNO,STRAŠNO


a ne znaš ni ženu, ni šta priča, ni kako, nego samo da je ona to rekla i vi se tako dobro slažete u tome :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 14:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:oops: :twisted: Samo tako dalje Danijel , samo tako dalje..... :oops: :twisted:

Matej23;27-32
27.Jao vama ,knjizevnici i farizeji licemjeri jedni, koji ste slicni okrecenim grobovima sto se izvana pricinjaju lijepi a unutra su puni mrtvackih kostiju........

Zalosno je vidjeti sto se dogadja sa nasom omladinom diljem svjeta.
Lovci na duse rade svoj posao jer im je jos malo vremena ostalo....

Sve ove price o dolasku antikrista, o prorocanstvima, su senzacije koje zaokupljaju duh onih koji su upali u njihove mreze.

Stvoriti strah, pometnju, lazno prorokovanje.... Poznato a zalosno da jos uvijek onaj koji oko nas sece i vreba u svojim mrezama zahvati jos neiskusnih dusa.... :twisted:

Pitam se gdje smo zatajili :oops: . Da li je obitelj tako sa svakodnevnim zivotom se udaljila da nam djecu-nase najvece blago- lovci grabaju i vezu u mreze straha, oholosti dajuci im osjecaj da sa svojim "znanjem" sami Boga upoznaju i odlucuju.....

Milost Gospodina nasega bila nad nama :!:

Tko ce nas strasiti ?

Tko nam zeli sto vise objaviti o "svom vjerskom znanju i svojoj privatnoj objavi" nego nasa vjere utemeljena na ljubavi Onoga koji je za nas umro i uskrsnuo i sedi sa desne Ocu Svemogucemu !!!!!!
Pa ako smo krscani ( i ako neki od nas kazu imaju prprocanstva) pa gdje nam je vjera :?:

Ja iscekujem dolazak Spasitelja mojega, ne dolazak antikrista :!:


Isus moze svakog trena doci, a mi moramo biti u Njegovom srcu i iscekivati NJEGOV SLAVNI DOLAZAK!To je nasa duznost da propovedamo danas i sutra i uvijek dok je svijeta.
Ljubav koju osjecamo u nama po spoznaji da smo Njegovi moramo ocitovati. Moj Bog nije bogstraha sumnje neizvjesnosti....
Moj Bog je Vjeciti Bog Ljubavi koji mi je obecao da me nitko(NITKO !!!!) ne moze iz Njegove ruke iscupati.

Jos jednom( Hvala ti Izraile :arrow: ) SVETA JE CRKVA KATOLICKA :!:

Sve dok je volja Bozija , ne moze antikrist, i ako se oni koji ga mozda i nesvjesno iscekuju- podrzavaju , ostvariti . Sve dok Bog ne pusti zvjer, na lancu je.

A mi koji sebe zovemo Njegovim, cemu panika :?: :?: :?:
Ta zar nevjerujemo Njemu koji nam je obecao Novigrad i stanove kod Oca???Gdje je to gorusicino zrno vjere u tim novostalim vjerama straha i senzacija :?: :?:

Danijel, molim se za tebe ,djete moje....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr