www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 lip 2006 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Na svim forumima (RK i drugih sekti) je naviliko ova tema. :h2: Ljudi hrle na karizmatske susrete, karizmatici se oslovljavaju kao da su "svjetske zvijezde" i musko i zensko iscjeljije i govori- razumije u jezicima.

Zelim ovdje navesti na diskusiju pogleda na to.
Nikako ne zelim sa ovim postom ostaviti dojam negacije ili sl, vec navesti na diskusiju.

Pokret pentakostalaca je nekih 100god unazad.Proizilazi iz protestanskih crkvi.Ubrzo se odvjaju od protestanata i organiziraju se( u tri navrata) a danas ih ima i iz clanova razlicitih krscanskih zajednica.

I u RKC nastaju novi pokreti , iscjeljivaca, i svecenstva i laika koji govore -razumiju u jezicim, navjescivaca znakova, prorokovanja.....

Interesantno da svi oni koji se u krugu karizmatika nalaze prevazilaze sve razlike koje po svojoj vjeroispovjesti propovjedaju.

Danas se karizmatici i nazivaju -treci val Svetoga Duha , nakon 80-ih godina gdje je jako puno knjiga na ovoj temi prodato.

Ljudi hrle na sastanke i onda su obraceni jer su imali karizmatsko obracene (:?:) , zar ne postoji strah da zaboravimo da smo u Kristu novorodjeni,obraceni, kroz Svete Sakramente potvrdjeni.....?

Da li danasnji covjek mora imati "senzaciju" i da bi svoje vjerovanje zivio ?

Zar samo karizmatik kad zove, okupi se tisuce ljudi i onda se zivi od jednog do drugog susreta..?

Zar je Rijec Bozija koju slusamo sa oltara i one najmanje kapelice, manje vazna...?

Zar nismo Svetim Duhom vec pomazani (1.Kor 12,13) ?

Dar iscjeljenja: zar nismo svi u Bozijoj ruci i zar ne prakticiramo Sveto pomazanje -molitve?
Zar mozemo iznuditi tjelesno isceljenje a ne izmoliti, kako je volja Tvoja ( Mislim trenutno od Sv. Pavla do nasega voljenog pokojnog Pape IvanaPavla II).....?

Kako gledate na pismo 1Kor. 13; 8 - 10 ?
Ljubav nikad ne prestaje.Prorostva? Ona ce isceznuti! Jezici ? Oni ce umuknuti ! Znanje ? Ono ce nestati.Jer nesavrseno je nase znanje i nesavrseno nase proricanje. Kada dodje sto je savrseno,isceznut ce sto je nesavrseno.


Potaknuta razgovorima u jednoj grupi mladih ( a i moje dvoje odrasle djece) napisala sam ovo tezeci od vas i vasa razmatranja.
Ocekujem vase misljneje, da mozemo jedni druge nadograditi a sve po tome da mozemo sve vise upoznati ljubiti nasega Boga.

Postavicu ovu temu i na forumu DP u zelji da se cuje sto vise misljenja, nadogradnje i prije svega LjUBAVI prema nasem Bogu .

:h2: :roll:

SVETA JE CRKVA KATOLICKA !!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 21:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lip 2006 12:03
Postovi: 28
Lokacija: Italija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Posto napisah svoje svjedocanstvo,na ovom forumu,bilo bi smijesno da napisem bilo sta protiv Karizmatskih susreta.
Isto tako bilo bi smjesno napisati protiv onih koji su protiv Karizmatskih susreta,jer to bi znacilo da nisa upoznala Isusa.
Ovo napisah,jer Isus je ljubav i nema protiv nikoga nista tko u Njegovo ime i sa njim u srcu zivi vjeru!
Primjetih u posljednje vrijeme veliku hajku i trazenje pogresaka kod Karizmatskih susreta.
Ja ne vidim razliku.
Na susretima su svecenici,koji imaju svoje zupe i koji u svojim zupama i Crkvama drze Svete Mise.
Na susretu je Sveta Misa,postoji Sveta Pricest,znaci Tijelo Kristovo,moli se i pjeva.
Sta tu kome nije jasno ne razumjem.
Karizmatski sureti nisu i ne bi trebali biti mjesta gdje ce se ikljucivo dolaziti,a u medjuvremenu ne odlaziti u Crkvu i slicno.
Karizmatske susrete priznao je i Papa Ivan Pavao II
Evo u Italiji u svakom Pastoralnom Centru,pa i u ovom u kojem ja zivim, ovaj Pastoral je Biskupski postoje prostoruje Karizmatske Obnove.
Znaci nista novo i neobicno!
Sto se tice Darova Duha Svetoga,to je sve vec opisano toliko puta u Bibliji,a i povlaci se po raznim forumima to pitanje,da je vec upitno koliki smo vjernici kada se ne mozemo opustiti i zivjeti vjeru.
Naravno ima onih koji se hvale,koji se velicaju,tim Darovima,ali zar smo tu da im sudimo?
Tu smo da opomenemo,a tko zeli cuti cut ce!
A sada imam samo jedan mali zakljucak,zaosta ne shvatim toliku ajmo reci HAJKU na Karuzmatske susrete,pa tko nece ne mora ici,ne mora vjerovati.
Nisam cula da je itko protjeran iz Crkve zato jer je bio na susretu ili zato sto nije bio.
Svakome na svoju svajest i vjeru.
Stetiti ne moze,bar meni,mojoj obitelji i onima koje znam nije stetilo sto su isli i sto idu na susret.
Znam ima mnogih koji kazu,ja idem tamo da sretnem Isusa i dugo me ne zanima,to isto ne mislim da je u redu,ja Isusa ne moram cekati samo na susretu, jer onda moja je vjera nikakva.
Tamo idem da sa ljudima Slavim Isusa,jer na svakom susretu kazu okreni se susjedu i reci recimo:Isus te voli!
To nam hoce reci da je Isus u svima nama,a onda me zapanje ljudi koji kazu da ih ljudi ne zanimaju na susretima,ili odu tamo da ustanove tko je poneo koji sendvic sa salamom itd.
I to su ljudi koji dolae na susrete,ne razmisljaju da recimo nisu svi iz Zg.
Ja na primjer dolazim sa obitelji iz Italije,nemam nikoga u Zg. i put je takav,da krenemo u subotu oko 23h signemo u Zg oko 7h i cekamo da pocne susret,iza se vracamo u Italiju i stignemo oko 4h ujutro i na posao u 6h.Znaci za 26 sati predjemo 1200km i na susretu smo,a nemamo toliko novaca da idemo nas 5 u restoran vec ponesemo sendvice.
I tako vec tko zna koji put.
A oni koji su tu kao iskljucivo radi Isusa,iza znaju ismijavati smrad salame itd!
Znaci nisu svi mozda dobili ili primili ono sto su trebali.
Ali isto takvih ima i medju onima koji ne idu na susrete,kazu trazimo senzaciju!
kazu nije nam vazna obicna mala kapelica....
pa kakvi su i to vjernici koji na taj nacin uopce razmisljaju?
gdje je kod njih ljubav?
rekoh u svjedocanstvu sam napisala sve,mislim da sam dobro rasporedila
sebe i obitelj i uz pomoc Isusa,mislim da jako zelim samo da ne skrenam s puta koji mi je pokazan i zelim samo Isusa pratiti,a on je Ljubav.
I dok je tako samo to mogu davati,pomagati drugima,traziti pomoc i zivjeti vjeru.
Vjerujem da vise ovu temu necu komentirati,pa zato
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 22:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U četvratak, dakle 15.06. počinje seminar(oko 17h nisam siguran u koliko počinje, provjerite) kod fra Zvjezdana u Samoboru i traje do dana Gospodnjeg do oko cca 13h.
Na dan Gospodnji u 14:30 u ciboninoj dvorani, zagreb, ima susret karizmatika pod vodstvom Rodrigovića (tam idem 99% pa se možda i vidimo :wink: tko dođe).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 22:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lip 2006 12:03
Postovi: 28
Lokacija: Italija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja!
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2006 00:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:roll:
Evo u ove sitne sate (hvala Bogu nije radni dan) htjela bih jos dodati sto me je navelo na sva ta pitanja i pisanja o karizmatickim susretima. Nogomet, puna soba mladezi (8 njih gostiju i mi ukucani) . Zazvoni telefon i jedna meni draga osoba razgovara sa mnom o sutrasnjem dolasku svecenika iz Hrvatske u Stuttgart itd.

Jedan od gostiju nadoveza na temu svecenika i tako se ova tema juce rasplamsala. Dva revna evangelista medju njima su mi pojasnila o prvim pokretima iz USA o pentakostalinim pokretima i td.

Nastade rasprava i medju RK koji manje vise u osobna uvjerenja za, i manje za ,predjose. Osim ovih podataka koje sam zapisala gore o pokretu, za koje ovi mladi Ev. znadose sve drugo je bilo u diskusiji isprepletano.

Zasigurno je ovih diskusija bilo i medju vama i htjela sam cuti i vasa misljenja, vasa iskustva ...
Iskustva diskutiranja, iskustva kako ljudi na to reaguju , kako vjernici kako drugi....
Valjda je to bilo sto me zaokupilo i trazila sam "pomoc" na ova dva foruma.
Nekako imam dojam da je bilo bolje ne pisati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lip 2006 22:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte...razmišljam isto kao i ti... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 13:21 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovako u jučerašnjem razgovoru sa jednom divnom osobom...samo baš dotakle to pitanje i baš sam rekla da bi trebalo to na forumu malo potencirati a ona je rekla da bi trebalo na samim susretima ljudima dati do znanaj da paze ...

e sad o čemu se radi...

prvo i osnovno mi je potpunojasno da ljudi kad imaju problem...traže rješenje....
ono što im se prvo nudi su kojekave đakonije tipa horoskopa,reiki,escalibur,tm,joga,tehnike disanja i slične stvari....

zašto..zato što crkva nije nudila riješenje problema..a oni bi htjeli kao i svi mi riještiti problem ODMAH...i to je ok...
potpuno je jasno da čovjek koji nije osjetio Božiju blizinu ima problem sa molitvom i sa čitanjem Biblije....sotona se dobro debelo trudi da mu kaže da za takve stvari nema vremena,da je to uzaludno i slične stvari...

sad se dođgađaju karizmatski pokreti....i ja to pozdravljam....
jer mnogi ljudi koji nisu doživjeli u crkvi ništa ugodno...(nisu ni mogli zbog eto već spomenutog sotonskog utjecaja da dušu odbije od crkve)...dođu na karizmatski i oduševe se..otvore se....promjene se...


međutim u čemu je problem...


TO STANJE NIJE TRAJNO

to svi znaju koji odlaze na karizmatske...

a kako smo mi ljudi ko laboratorijski štakori...volimo doživljavati samo ugodne situacije..i trčimo na sve ono što nam je ugodno...
tako onda imamo ovakve situacije otprilike...


dođe na karizmatski...

doživi nešto ugodno...mistično
pomisli kako je poseban/posebna

što se i inicira...da je Bogu mio/la i drag/a..i to je dobro..samo nije dobro što pomislimo da je time bolji/a od drugih....taština ima 100 lica

nadalje možda i ne pomilsi tako nešto..ali doživi milosti

pa kad nakon par dana prođu(što je normalno jer se vraćamo našem "starom" životu")...samo isčekuje sljedeći susret da bi to doživio/la ponovo..

nadalje sve one koji ne vole takve susrete, ili se boje ili nešto...odmah okarakteriziraju kao ili sotone ili kao manje vrijedne ilis njima ne žele imati posla....

ah..da...svima oko sebe "nabijaju" na nos kako su oni sada prosvješćeni i kako su duhovni i kakoima je Bog dao ove ili one milosti...
a to im je garacija kojom mogu mahati ispred svake svoje izjave...koja samim time znači da je ta izjava neprikosnoveno točna i ispravna

dalje...u svađi su sa pol susjedstva,pol familije, ne podnose pola radne okoline, na djeci se iživljavaju,drugim sole pamet, i nitkoim nije ravan...osuđuju druge gdje god stignu....
a sve i dalje mašući sa svojom garancijom da ih je Bog dotakao pa im time valjda dao i kredibilitet da mogu drugima određivati kako da žive..

pa onda opet malo red slavljenja na karizmatskima...kako ljube Boga i kako srčano grle nepoznatu osobu do sebe...ma pamlo mahanja rukicama i slavljenja Isusa....

da bi sutradan prošli pokraj prosjaka i mislili da mu ne daju ništa jer on i tako ima veću kuću od njih ili su ocijenili da je on zdrav i da može ići zaraditi svoj kruh

a ako im se malo milosti umanje...evo nesreće....odmah misle kako su Bogu nešto skrivili ili da ih Bog više ne voli....


ja bih apeliral ana sve ljude koji mogu ikako pomoći..da s ena karizmatskim susretima objasni ljudima...da je to kako je rekla moja divna prijatlejica...samo hitna pomoć....u slučaju kronične bolesti našeg života....
a da mi svakodnevno trebamo ići našem lječniku (tražiti Isusa u svakodnevnom životu)...da bi nas izlječio do kraja
i da ništa nismo posebni zbog toga što nas je glavni u hitnoj službi dok smo bili tamo...dotakao....

karizmatski samo po sebi je ništa...samo dok ono što smo doživjeli i čuli na kraizmatskom pronesemo kroz svaki dan svog života..onda je to uspjeh....

e mili moji koji onako divno i srčano grlite osobu do sebe....na karizmatskom...zanima me da li bi tako zagrlili svoju radnu kolegicu koja je kandidat na poziciju više..na koju i vi pucate, ili svoju svekrvu ili brata koji je uspješniji od vas.....

ako bi...bez iznimke....onda je to to..
ako ne bi....e onda treba paziti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
e mili moji koji onako divno i srčano grlite osobu do sebe....na karizmatskom...zanima me da li bi tako zagrlili svoju radnu kolegicu koja je kandidat na poziciju više..na koju i vi pucate, ili svoju svekrvu ili brata koji je uspješniji od vas.....

ako bi...bez iznimke....onda je to to..
ako ne bi....e onda treba paziti
[/quote]

.karizmastki pokreti, donose ono što ima na svakoj Svetoj Misi..
.samo u boljoj amabalaži, i s boljim prodavačima

.dobar proizvod u dobroj amabalaži bolje se kupuje


.svaki vjernik, može na svakoj Svetom Misi
.u svakoj svojoj molitvi u tišini doma svoga doma
.doživjeti karizmatsko iskustvo..
.kad bi imao vjere, bar kao zrno pšenice..
-----------------------

.pomaknuo bi i te noći , susjedovu kuću, što mi je
.sakrila pogled, prema moru...

"kad bi imali vjere, micali bi planine"

.no često nam je naša vjera, samo folklor..
.obaveza , ići na misu, ispovijed, pričest..
.ljubiti bližnje..samo formalno..

.tko se ne napije, vode žive..
.nikad na S.Misi neće...primjetiti NJEGOVO PRISUSTVO...
.tiho..nježno..i nenametljivo..

.viva Sveta Misa
.viva karizma.

.sve po svome redu..

.Gospa uvijek govori o S.Misi kao NAJVEĆEM ČUDU, .Pretvorbi i darivanju ISUSA, pod prilikama kruha i vina
.tijela i krvi Sina njena presvetog..
.čovjeku..

.govoreći da su njena čudesa..samo poziv na
.pravu gozbu..s njenim SINOM ISUSOM


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 16:31 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako je..ako nakon karizmatskog susreta doživljavamo misu kao svoju dužnost dobrog kršćanina...bolje da smo ostali doma gledat sapunice i utakmice....

a ako misu doživljavamo na način da nam je potpuno jasno da je ISUS TU S NAMA I U NAMA.....e onda će već nešto bit od nas... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lip 2006 19:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 lip 2006 18:53
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi su razlicitog karaktera pa i vjeru izrazavaju na razlicite nacine. Osobno mi se karizmatski pokreti ne svidjaju previse.

Sjecam se teksta koji je piso strucnjak za ozvucenje u SAD-u i rekao je da su mu protestanstske crkve jedan od glavnih klijenata i kako se pazi da rasvjeta i ozvucenje budu napravljeni tako da djeluju sto sugestibilnije... pa onda neke tekstove psiholoskih istrazivanja gdje se moze naci puno toga srodnog...

U stvari nije to ni nesto lose.. svi nam ispiru mozak pa bolje da ga ispiru vjerom nego prornografijom i MTV-em .. samo kazemo osobno mi te stvari djeluju malo neozbiljno, uvijek bi se prije odlucio za par dana u povucenoj kontemplativnoj atmosferi nego takvoj masovki.

Sad velika skupina i karizmaticni pristup mogu snazno djelovat .. ali koliko sam primjetio ako osoba nije izgradjena kad se vjerske i duhovne emocije naglo uzdignu nakon sto se izvjetre znaju ostavit "prazninu" pa ipak dajem prednost sustavnom izgradjivanju pojedinca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr