www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 14:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 lip 2006 17:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Vec dugo trudim se i zelim da shatim Karizmatsko vrijeme seminara.U djetinjstvu i kao djevojka uvjek sam bila u crkvi i na svim molitvama,nikada nisam cuka za Karizmatske seminare.Poslje sam dosla u Austriju i odjednom se preokrenulo za 180 st.sto se vjere tice.U zadnje vrijeme stalno citam o tim seminarima ,zasto toliko svi odjednom traze i zele da ucestvuje na njima,ja imam problem sta ako netko ne moze do njih i ne zna za njih.Ja sam bila na jednoj sv. Misi vecernjoj gdje je ,
Alan Ames isto Karizmatik,polagao ruke na vjernike,par sekundi u jednom krugu,neki su padali neki ne,neki su shvatili a neki ne,sta je cilj takvog susreta.Za mene je ta sv. Misa bila kao i od svakog drugog svecenika,njegova propovjed isto kao i drugih svecenika,jedino polaganje ruku im nedostaje(pa ako to toliko znaci i pomaze zasto se i drugi ne odluce da to rade)Bas on sam je tu vecer rekao ,da sve ovisi o nama samima kolka je nasa vjera,nase srce i nasa dusa,i nas razum pokazuje kolko prihvacamo Duha sv.,ako ISKRENO ZELIMO I ISKRENO TRAZIMO BILO GDJE DA CE NAM SE OSTVARITI. Zasto onda ne pocnemo prakticirati svatko u svojoj crkvi.Bila sam sada u svom rodnom kraju i svi pricaju o tome.Ovdje kod mene je to rijetkost,kao Pater James Manjackal.Alan Ames oni su svjetski a o samin Austrijancima nisam nista cula.Mozda ih i ima ,to se obicno naveliko pise ,bas nista nisam cula.Isla sam u Fatimu ,i u Italiju,u Medjugorje na hodocasce,za mene su to bili posebni dogadjaji,samo druzenje i molitva ,sv. ispovjed i pricest sve je doprinelo da nam vjera ojaca i bude snazna,napunimo se Bozjom (energijom)i odjednom mnogo stvari vidimo drugacije.Meni i ovaj nas TT forum i Molitveni Lanac isto tako nesto znaci,ako smo prema samom sebi iskreni,onda i Bog sa nama cini cuda....BOG VAS BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2006 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bila sam i ja i imam puno pohvala na sve, ali i malo kritike :D :grlim te: :arrow:
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lip 2006 23:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 lip 2006 12:03
Postovi: 28
Lokacija: Italija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vec dugo trudim se i zelim da shatim Karizmatsko vrijeme seminara.U djetinjstvu i kao djevojka uvjek sam bila u crkvi i na svim molitvama,nikada nisam cuka za Karizmatske seminare.

Ono sto mi nismo culi ne znaci da ne postoji!
Naime mikrovalna je prvi put prikazana na velesajmu davne 1952godine,a kod nas je prihvacena sa nevjricom tek kasnih 70-tih.
E sada u Povjesti Krscanstva od Jose Orlandisa na 22 str. pise ovako:

U apostolsko dobabili su brojni karizmatici,krscani koji su primili izvanredne darove Duha Svetoga kako bi mogli sluziti Crkvi na poseban nacin.Karizmatici su odigrali vaznu ulogu u prvoj Crkvi,ali su bili prijelazna pojava koja se prosirila u prvom stoljecu krscanske ere.
Dalje Papa Ivan Pavao II
priznao je Karizmatske susrete,molio u drugim Jezicima,znaci nista nepoznato,a inace Karizmatski susreti su poznai od 1967god sto znaci nista novo.
I dok kod nas kao novina izaziva razne prigovore,i dostigla je evo sakupljanjem 6000 ljudi u Ciboni,u drugim zemljama krscanskim naravno to je normalna pojava i skupi pune nogometne stadione itd.
Znaci kod nas se to naziva iz nekog razloga jos i sektom,inace je normalna,poznata i priznata pojava jos iz vremena apostola!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
U zadnje vrijeme,vidiom da Karizmatski pokreti,karizmatske zajednice,
karizmatske molitvene grupe,postaju sve vise potrebe danasnjeg covjeka.
Izgleda da je doslo do promjene rijeci i naziva,u onome sto je uvjek postojalo u Katolickoj crkvi.Pa onda je netko i u toj nasoj danasnjoj crkvi
duzan da objasni,zasto su dosle te promjene.
Mozda je samo malo vise i intezivnije doslo do zajednickih susreta,
sto je se prije smatralo da se postize Sv.Ispovjedi,i Euharistijom,
danas se to drugacije naziva.Jer od uvjek je Bog Duh,i covjek ima duha,svi smo to primili na Krestenju.Bog je postao covjekom i zato s Bogom mozemo razgovarat,zato i zovemo molitvu razgovor s Bogom,
a razgovare se tako kao i sa svakim drugim covjekom.On nam daje sanse za komunikaciju,i tako u nasoj nutrini i nasm srcu osjetimo Snagu Duha svetoga,i s njom pobjedjujemo grijeh.Da bi vjerovali potrebo je da se prodamo i otvorimo Bozjoj milosti i prisutnosti.
Vjera je tek onda kad nam Bog kaze,a mi to prihvatimo..
I kada odlucimo da da necemo grijesiti,nego Vrsiti volju Bozju.
I kada se posvetimo molitvi,jer bez molitve..vjera nije potpuna.
Pa evo da se nebi prepucavali,neka i drugi iznesu svoje misljenje...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 19:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo da se sama ispravim,napisala sam mjesto predamo ,(prodamo)
pa molim izvinite,jer ce ispasti da se i Bogu prodajemo...
Bog vam plati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2007 21:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 vel 2007 21:55
Postovi: 177
Lokacija: zagreb zapad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...susreli se mi ovdje ili ondje, nazvali to karizmatskim ili bezimenim sastankom , nije važno...jer
gdje god su dvojica
gdje god su trojica
u mome imenu sabrana
i ja sam sa njima...........
...molimo za druge poglavito one koji Boga trebaju a ne znaju za njega i traže ga u knjigama, mislima između redaka, svetohraništima ili drugim mjestima...
...a on je tako blizu, blago se smješi u očima prosjaka, govori nam iz usta slučajnih prolaznika, nudi nam se u ispruženim rukama malenih, daje nam se u procvalim stablima, hrani nas u molitvi...
...samo ga trebamo prigrliti, pozvati ga, pozdraviti svako jutro i veče, prihvatiti obilje darova koje nam daje...
...pa stoga mislim da ako se ljudi okupljaju oko koje čega zašto ne i u molitvi i slavi na karizmatskim susretima...tamo gdje molimo nazire se svjetlo i višegodignje tame u kojoj su posrtali mnogi prije nas pritisnuti svakojakim zabranama...danas nam Bog dade slobodu kretanja, govora, izričaja...pa slavimo ga zajedno u toj slobodi ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2007 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Drage pobozne duse!!!

Mislim da bi se svi slozili kako je nasem narodu, ali i cijelom svijetu potrebna DUHOVNA OBNOVA i to u pravom smislu rijeci-doslovno!!!

Sami oko sebe mozete vidjeti toliko skrsenih srca, izgubljenih i zalutalih zivota, nesretnih i nezadovoljnih lica, mladih ljudi skrenutih sa pravoga puta...
PA DISCO i NARODNJACKI KLUBOVI su puni nase omladine, a Zli vreba na svakom koraku, kroz droge, kroz mafijase,kroz alkohol, samo vreba a to su nasa djeca, nasa buducnost, i sama sam bila zalutala ali mi se Isus smilovao i spasio od tog svijeta, tako me zalosti toliko ljepih djevojaka zavedenih laznim sjajem..

zaista nam je potrebna DUHOVNA OBNOVA, potrebno je da nam se DUH u nama OBNOVI po Isusu Kristu... i to je upravo ono sto karizmatici rade!!!
I hvala im na poslusnosti svome i Svetome duhu i STVARNO mislim da je sam Isus uvidio da je takav nacin OBNOVE - POTREBAN NE SAMO HRVATIMA NEGO CIJELOM SVIJETU!!!-

Cinjenica je da covjek koji je u potrebi nece doci direktno u Crkvu po okrijepu, vec ce otici na duhovnu obnovu, ali i to je put ka Kristu, jer ce nakon Karizmatske obnove otici u nedjelju na SV.MIsu!!!


Sretna sam i zahvalna na svecenicima karizmaticima, velika je njihova zrtva ali veliki su i njihovi plodovi... Isus je predivan!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2007 13:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sto se tice ovih susreta - pa pogledajte samo u svjedocanstvima koliko se ljudi obratilo poslije njih. Zar nam je potreban bolji dokaz od toga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: BOGEC
PostPostano: 16 tra 2007 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo da i ja napišem nešto jer osjećam da trebam.Ja pripadam karizmatskoj zajednici već sedma godina i mislim da je KARIZMATSKI POKRET dar crkvi kako reče pokojni papa IVAN PAVAO drugi.Nemojte mislit da je to sve što čovjeku treba.Meni osobno se ISUS objavio kao ljubav na tom jednom seminaru koji je vodio laik JOSIP LONČAR.Poslije toga sam zavolio svetu misu i ispovjed i primao redovito ISUSA svaki dan u sv.pričesti.Tako sam se nanovo rodio da je sve staro spalo a novo nastalo.Ja koji sam bježao od crkve jedno vrime sad sam počeo bivat stalno satima u crkvi na sv. misi u kapelici na klanjanju i molitvenim susretima.To je kako kaže naš gvardijan fra MATE biti na TABORU,a kad siđeš sa TABORA(dođeš kući na posao i sl.)problemi se vraćaju.E dragi moji ako smo u neprestanoj molitvi i slavljenju onda zlo ima težu zadaću kako nas napasti.Mislim da je to vrijeme zaljubljenosti u ISUSA i to traje (ovisno o osobi)nekoliko godina i kad to pređe u ljubav prema ISUSU tada se očituje vjera naša nestaje osjetilnog i tada je pustinja češća.Karizmatski susreti su jako dobri za probuđenje duše ali tada treba upratit duše u zajednice i težit dubljem odnosu sa BOGOM i duhovnom rastu kroz prihvaćanje drugih i drugačijih i zajedništvo nas sa KRISTOM.Evo još da kažem duhovni darovi se dobiju na takvim susretima ali neko nedobije kreposti pa se može desit da zloporabi darove.BOG PODIŽE MALENE DA POSRAMI UMNE I MUDRE.Netreba gledat samo negativno u osobama koje imaju darove već ahvalit ISUSU što njegov duh dijeli to i danas kome hoće kad hoće i gdje hoće.Svi kršteni imaju darove samo BOG nekima razvuče dar da služi u crkvi u tom daru.Težite za proroštvom a nek ON odluči što će još nadodat.Darovi su tako jednostavni i tako ih prihvatite.Osobe koje imaju darove nisu ni svetije ni bolje od ostalih samo BOG neke poziva na 1 način a neke na 2. način.Uh umorih ovaj moj prst od tipkanja :oops: BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 tra 2007 15:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 ožu 2007 13:41
Postovi: 44
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav učeniku, a i svim ostalima , Bog Vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr