www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 09 svi 2024 15:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 09:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jovan napisao:
Dobra dušo vikinška, ne brini se i ne pravdaj..
Onaj tko je čitao tvoje dosadašnje upise zna za koga kuca srce tvoje i koju ljubav imaš prema Isusu, Mariji i Crkvi :grlim te:


O, itekako, onaj tko Bogu pjeva-dvaput moli!
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 09:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
*Patientia* napisao:
Zašto su neki pomalo skeptični prema kariz.seminarima? Evo jednog pomalo ironičnog objašnjenja. Koliko god bili ZA karizmat.susrete, moramo priznati da ima nečeg istinitom i u napisanom:

TULUM U DUHU (Palma, 8.8.2001.)
Čuo sam da bi se globus zatresao kad bi svi Kinezi istovremeno u pravilnim razmacima stali poskakivati. Zbog brojnosti bi to vjerojatno i Indijci mogli proizvesti. I odmah sam pokopčao. Velečasni iz Indije, James Manjackal ovog ljeta po našim stadionima isprobava tajno oružje. Okupljenim tisućama odbrojava: "Jedan, dva, tri", a oni poskoče i kliknu: "Slava Isusu!" Što on vjerojatno džepnim seizmografom sve bilježi. Ma šalim se, velečasni tek ima dobre štoseve. Zna zapaliti masu. Napraviti štimung dobrog tuluma. Ruke gore, idemo… ludnica. Svaka mu čast. Nakon njegove gaže, ima da te prođe svaka zlovolja, minu sve glavobolje. A i rakovi, multipleks skleroze, artirtisi, na tren odu. A kako i ne bi kad se onakvom glasinom izadere na Duha Svetoga. Ima da ti se od straha Božjega ošamuti u glavi kad on u transu obznani kako vidi otvoreno nebo iz kojeg kao snijeg pada milost na sve okupljene. Pa onda stane nabrajati kolike stotine Svevišnji upravo sad ozdravlja, i još ih poimence počne prozivati. Fenomenalna stvar. Nešto kao kad se Goran Ivanišević nakon Wibeldona pojavio na splitskoj rivi. Reci pravo, tko se tog dana nije zdravije osjećao!? Zato otiđi na seminar ako već nisi – zapleši, skači, plješći, otkači se. Ljeto je, vrijeme za relaksaciju i laganije teme.

A Duh Sveti u svemu tome? Pa nije baš da ga nema. Jer okrenu se ljudi Bogu, navale na ispovjedaonice. Ali sve nekako s "James sindromom". Mislim ono kad je sadržaj vjere ispravan, ali ne i način na koji se vjeruje. Kad se vjeruje iz oduševljenja a ne iz uvjerenja. Ne iz slobode, veći iz zavedenosti. Ne kao katolik, već kao sektaš. Kad se svijetli, ali samo dok smo pod dojmom. Onako kao flourescentna kazaljka sata koja još neko vrijeme žmiga nakon što je obasjana. Seminar atakira mutne slojeve iracionalnog u nama. Ohrabruje da popustimo nagnuću regresije i podložimo se autoritetu koji bi nas lišio tjeskobe slobodna odlučivanja i napora da vjeru usklađujemo s razumom. Mozak na pašu i vjeruj, to je to.

Ali vjera je to izrasla na plitku tlu. Sunce ograne i ona sahne. Budući je izrasla na emocijama – pa kao što ju je jedna emocija pokrenula, tako je drugi može zaokrenuti. Prije Jamesa Hrvatskom je krstario jedan njemu sličan, koji nas je uvjerio da ne smijemo dopustiti da na nas nepoznata osoba polaže ruke. A sada nas James u istoj proročkoj maniri uvjerio da to činimo. A da takva povodljivost može imati i svoje drastičnije oblike primjer su oni iz evanđelja koji su najprije Isusu klicali: "Hosana!", a po tom: "Raspni ga!"

Seminar ostavlja dojam iščašenog katolicizma. Na primjer, još se nekako može razumjeti da neka jadna žena iziđe za mikrofon i pred nekoliko tisuća okupljenih posvjedoči kako ju je Gospodin na seminaru oslobodio grijeha samozadovoljavanja. Ali perverzno je kad to propovjednik poslije ističe kao primjer Božjeg čudotvorstva.

Motreći sve to iz svog zrenika izvaljen na tribinama, moram priznati svoju zlobnu žalost što nas James nakon što smo pljeskali Isusu, plesali, skakali – još nije pozvao da lajemo na mjesec za Isusa. Misliš da ne bi lajali? Bi, bi… Ako ne zbog Isusa, onda zbog Jamesa.



e , ovaj sa tuluma, čini mi se...onako ležerno izvaljen na tribinama- prilično huli na Duha Svetoga. Nadam se da će mu se desiti ono što se desilo talijanskom novinaru Corrriere della Sera ( to je sinoć pričao pater Smiljan na molitvi za obiteljsko stablo), kad je iznerviran događanjima u Međugorju, smatrajući ih izmišljotinama i lažima; prije polaska u Međugorje obećao svojim čitateljima da će on raskrinkati obmane u Međugorju i dokazati da su to sve laži; a vratio se pokajan, obraćen i sa suzama u očima izvijestio Talijane da je u Međugorju susreo Gospu!
E da Bog da se i ovom sa tuluma to desilo...DA NA NEKOM tulumu u Duhu... susretne Isusa!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 09:59 
..."vikinže brate... :D ...Molim još koju pjesmicu...
...na moju e-mail adresu...
...Voli te Miriam...!


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov: karizmatski
PostPostano: 29 kol 2007 10:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
......O, zaista nebeska milosti, bez koje nema nikakvih vlastitih zasluga, niti sto bez nje vrijede vlastiti darovi. Bez Tvoje milosti, Gospodine nista ne vrijede pred licem Tvojim ljudske vjestine, ne vrijede ni um ni rjecitost...
Jer naravne darove imaju jednako i dobri i zli; poseban dar za odabranike jeste milost ili ljubav, jer ureseni miloscu ili ljubavlju zasluzuju vjecni zivot...Dodji, sidji k meni, napuni me zarana svojom utjehom, da radi slabosti i duhovne suse ne klone dusa moja....... (Nasljeduj Krista, treca knjiga , gl.55)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nije baš u temi...ali molim vas sve za jednu veeeelku uslugu; može li neko downladirati pjesmu od Michaela W. Smitha - Above all

Ta me pjesma diže u rajske visine...voljela bih je staviti na komp...da ju stalno slušam
čuli ste ju svi na karizmat. susretima
evo prijevoda:

Iznad sveg

Ni sve moći
ni kraljevi
ni sva priroda
ni svi stvorovi

Ni sva mudrost
ni sve što čovjek zna
Ti si bio prije postanka

Ni sva kraljevstva
ni prijestolja
ni sva čuda
što svijet odavno zna

Ni bogatstva
ni blaga svjetovna
nisu vrijedna
Tvoga pogleda

Razapet, na kamen položen
Umro si, sam i odbačen
Kao ruža, na tlu zgažena
Pao si, na me misleći
iznad sveg


A joj, kakva pjesma...melodija dušu para! :grlim te: :grlim te:
Ajde tko ima, please! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 10:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
viki znam ju, i meni je prekrasna, evo ti preko youtuba

http://www.youtube.com/watch?v=yqKeO9ymKPw


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 10:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
fiducia napisao:
viki znam ju, i meni je prekrasna, evo ti preko youtuba

http://www.youtube.com/watch?v=yqKeO9ymKPw


Hvala ti mila moja, ovo je više nego sam očekivala :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 10:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Pjesma je prekrasna.........Hvala :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
je zbilja je prekrasna, ja ju često slušam u autu :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 15:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
e , ovaj sa tuluma, čini mi se...onako ležerno izvaljen na tribinama- prilično huli na Duha Svetoga. Nadam se da će mu se desiti ono što se desilo talijanskom novinaru Corrriere della Sera ( to je sinoć pričao pater Smiljan na molitvi za obiteljsko stablo), kad je iznerviran događanjima u Međugorju, smatrajući ih izmišljotinama i lažima; prije polaska u Međugorje obećao svojim čitateljima da će on raskrinkati obmane u Međugorju i dokazati da su to sve laži; a vratio se pokajan, obraćen i sa suzama u očima izvijestio Talijane da je u Međugorju susreo Gospu!
E da Bog da se i ovom sa tuluma to desilo...DA NA NEKOM tulumu u Duhu... susretne Isusa!


E u tomu i JEST kvaka... SUSREO GA JE... ali na drugačiji način. Nimalo senzacionalistički.
Daleko od toga da huli na DS... jer ne bi mogalo onako divna djela napisati preko kojih se ljudi Bogu vraćaju. Ljubav je zaista neslomljiva je knjiga koja se mene osobno najviše dojmila. Svećenik koji je ovaj članak napisao ima silan utjecaj na mlade i rijetki su takvi svećenici.

Ono na što, valjda, želi skrenuti pozornost jest da se u svaku pobožnost, pa i karizmatsku, može nešto krivo uvući. Tipa da ljudi žive vjeru od susreta do susreta u polutransu, jer im susret treba da bi doživjeli Božju pristunost i nju izjednačuju sa SNAŽNIM emocijama sreće. Kad splasne oduševljenje od kar.seminara čeka se drugi... i ne znam da li je takav rast u vjeri pravilan.

Idem na Linića i baš me zanima kakvi budu moji dojmovi. Možda se i ja promijenim mišljenje? 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr