www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 16:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
pater Linic ti je vise tip tiha voda brege dere :wink:
mogao bi ti se svidjeti, iako nije isusovac, vec franjinog duha, mogu se povezati. recimo: obojica su duhoviti :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 17:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
*Patientia* napisao:
Citat:
e , ovaj sa tuluma, čini mi se...onako ležerno izvaljen na tribinama- prilično huli na Duha Svetoga. Nadam se da će mu se desiti ono što se desilo talijanskom novinaru Corrriere della Sera ( to je sinoć pričao pater Smiljan na molitvi za obiteljsko stablo), kad je iznerviran događanjima u Međugorju, smatrajući ih izmišljotinama i lažima; prije polaska u Međugorje obećao svojim čitateljima da će on raskrinkati obmane u Međugorju i dokazati da su to sve laži; a vratio se pokajan, obraćen i sa suzama u očima izvijestio Talijane da je u Međugorju susreo Gospu!
E da Bog da se i ovom sa tuluma to desilo...DA NA NEKOM tulumu u Duhu... susretne Isusa!


E u tomu i JEST kvaka... SUSREO GA JE... ali na drugačiji način. Nimalo senzacionalistički.
Daleko od toga da huli na DS... jer ne bi mogalo onako divna djela napisati preko kojih se ljudi Bogu vraćaju. Ljubav je zaista neslomljiva je knjiga koja se mene osobno najviše dojmila. Svećenik koji je ovaj članak napisao ima silan utjecaj na mlade i rijetki su takvi svećenici.

Ono na što, valjda, želi skrenuti pozornost jest da se u svaku pobožnost, pa i karizmatsku, može nešto krivo uvući. Tipa da ljudi žive vjeru od susreta do susreta u polutransu, jer im susret treba da bi doživjeli Božju pristunost i nju izjednačuju sa SNAŽNIM emocijama sreće. Kad splasne oduševljenje od kar.seminara čeka se drugi... i ne znam da li je takav rast u vjeri pravilan.

Idem na Linića i baš me zanima kakvi budu moji dojmovi. Možda se i ja promijenim mišljenje? 8)



Ovakvi seminari za cilj nemaju duhovni rast, nego probuđenje vere. To što neki žive od susreta do susreta je znak da nema dovoljno onih koji bi te 'nanovo-rođene', odnosno probuđene (da ne bi bilo zabune) prihvatili i radili s njima. Pater Lukin angažman je za pohvalu, no nije u pravu kad govori o nečem o čemu nema ličnog iskustva. Umesto da je napisao onakav članak bolje bi mu bilo da je i sam pokušao na 'detinji način' slaviti Boga, nego da se o to sablažnjava. Napisah ti gore o Davidu koji je slavio Boga kličući i slaveći kad se pri tom ona služavka sablaznila, no ti ne odgovori. Među onima koji su se i odvažili zauzetije se dati u svojoj službi revangelizacije (poput p.Luke koji puno radi sa mladima) postoje i oni koji tu stvar shvaćaju 'preozbiljno', ukočeno, moralistički.. po slovu više nego po Duhu.
Celi ovaj njegov članak je 'duhovno morbidan' i podcenjivački. Možda će i ovaj moj komentar takav izgledati kad ustvrdim kako meni njegov način ulaska u Božju prisutnost više sliči na biciklo, a Jamesov na avion. Meni njegove 'tehnike' liče na legalistički pokušaj 'proizvođenja' milosti, umesto da se ide ka otvaranju u poverenju, tj. detinjom verom. Mnogi tako (pobornici raznih 'metoda' i 'tehnika') kao da pokušavaju nešto proizvesti.. naprežu se, trude se.. itd. kao da je pritisak na nama, a ne na Isusu Hristu. Poverenje ne pozna pritisak, nego upravo suprotno. Zamislimo neko dete kako prilazi mami i nešto je moli. Na kome je pritisak? Isto tako, ako je Isus na sebe uzeo sve naše patnje, boli i slabosti onda pritisak nije na nama. Netko će reći nije ni na Isusu jer je on vaskrsao, ali upravo zato bi naš pristup trebao biti u opuštenosti i detinjem poverenju, a ne u nekom 'tehniciziranju'. Jamesov 'detinji' pristup je toliko jednostavan da je za mnoge neshvatljiv.
No, jedna izreka kaže : Tebi ne vredi govoriti. Ti si pametan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 18:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ja sam doživjela svoje obraćenje i ozdravljenje na Duhovnoj obnovi koju je predvodio pater Zvjezdan Linić....
Sva Slava i Hvala Isusu mom......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 23:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jovan napisao:
Dobra dušo vikinška, ne brini se i ne pravdaj..
Onaj tko je čitao tvoje dosadašnje upise zna za koga kuca srce tvoje i koju ljubav imaš prema Isusu, Mariji i Crkvi :grlim te:


Upravo tako, ili tko je poslusao samo jednu tvoju pjesmu Vikinze.
A i vi ostali, poljulja vas dobro u oluji, al se, hvala Bogu, vratite na put.
Dajte Bogu svo svoje vrijeme da se vrsi Njegova volja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2007 09:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
*Patientia* napisao:
Citat:
e , ovaj sa tuluma, čini mi se...onako ležerno izvaljen na tribinama- prilično huli na Duha Svetoga. Nadam se da će mu se desiti ono što se desilo talijanskom novinaru Corrriere della Sera ( to je sinoć pričao pater Smiljan na molitvi za obiteljsko stablo), kad je iznerviran događanjima u Međugorju, smatrajući ih izmišljotinama i lažima; prije polaska u Međugorje obećao svojim čitateljima da će on raskrinkati obmane u Međugorju i dokazati da su to sve laži; a vratio se pokajan, obraćen i sa suzama u očima izvijestio Talijane da je u Međugorju susreo Gospu!
E da Bog da se i ovom sa tuluma to desilo...DA NA NEKOM tulumu u Duhu... susretne Isusa!


E u tomu i JEST kvaka... SUSREO GA JE... ali na drugačiji način. Nimalo senzacionalistički.
Daleko od toga da huli na DS... jer ne bi mogalo onako divna djela napisati preko kojih se ljudi Bogu vraćaju. Ljubav je zaista neslomljiva je knjiga koja se mene osobno najviše dojmila. Svećenik koji je ovaj članak napisao ima silan utjecaj na mlade i rijetki su takvi svećenici.

Ono na što, valjda, želi skrenuti pozornost jest da se u svaku pobožnost, pa i karizmatsku, može nešto krivo uvući. Tipa da ljudi žive vjeru od susreta do susreta u polutransu, jer im susret treba da bi doživjeli Božju pristunost i nju izjednačuju sa SNAŽNIM emocijama sreće. Kad splasne oduševljenje od kar.seminara čeka se drugi... i ne znam da li je takav rast u vjeri pravilan.

Idem na Linića i baš me zanima kakvi budu moji dojmovi. Možda se i ja promijenim mišljenje? 8)


Huli Patientia, ali nije ni svjestan toga, neka mu Bog oprosti. Zbog čiste ljudske ljubomore, pa makar bio i pater-dakle čovjek i grešan...ali ne zamjeram mu, kao što ne zamjeram ni biskupu Periću što u Međugorju ne vidi Gospu. Ja ne dam oca Jamesa, jer on je za mene, kao što napisa Jovan, svećenik čiste i bezgranične djetinje vjere, koja i planine pomiče. Baš na njegovom seminaru 2000. god. ja sam susrela Isusa i jest, otada živim od seminara do seminara, duhovno sam gladna i žedna i jest...istina volim plesati, skakati, pljeskati i klicati Gospodinu., moliti u jezicima. Baš na njegovom seminaru, te godine, Isus je pozvao i mog oca zemaljskog , koji do tada nije u Crkvu htio kročiti. Godinama sam prema ocu u srcu imala veliku žaoku i puno gorčine, zamjeranja....na tom seminaru smo se grlili, plakali i oprostili jedan drugome! Slava Isusu! Moj otac je kao posljedicu ranije prometne nezgode imao kraću nogu...na seminar je došao sa štakama....a izašao bez njih, skakao je na Trešnjevačkom trgu kao dječak ...a nas troje mama, tata i ja....grlili smo se i ljubili, raskajani, očišćeni napunjeni ljubavlju Božjom. Taj dan nikada neću zaboraviti...preostale godine života mog oca( do 2004. god)... mi smo bili slobodna srca...prihvatila sam svog oca i dobila veliku milost da mu par dana prije smrti, još dok je bio svjestan.. kažem da ga volim... a i on je to meni rekao...taj trenutak ostat će za vječnost...i njemu i meni! Hvala ti dragi Isuse što si nam poslao u Hrvatsku, u vrijeme kad je to bilo potrebno, svog pastira oca Jamesa...koji nam je otvorio put i spoznaju da je u redu klicati Gospodinu, plesati i pjevati Gospodinu, biti kao malo dijete, jer je to izvanredan način za otvorit srce Duhu Svetome. Isto tako, hvala Ti Isuse, što moj katolicizam nije iščašen, što ništa zlobno ne želim primjećivati tamo gdje si Ti, gdje se događaju Tvoja čudesa i i gdje prebiva Duh Tvoj Sveti! Hvala Ti što te susrećem i u maloj seoskoj crkvici, gdje ostarjeli, pomalo senilni župnik propovjeda u beskraj uz uspavane vjernike; ali kad podigne Tvoje Presveto Tijelo i Tvoju Presvetu Krv rukama pomazanim Tvojim Duhom... , ja u tišini uzavrelog srca padam na koljena i primam Te, slavim Te i hvalim Te! Hvala Ti Isuse i na pateru Lukinu i na svim Tvojim svećenicima koji Ti vjerno služe i na onima koji ti nisu vjerni, oprosti njima, oprosti i svima nama koji te na svom duhovnom putu i stazama života ponekad i ne prepoznamo!
Budi u vijeke hvaljen i slavljen o dobri naš Gospodine!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2007 13:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lijepo vikice... drago mi je zbog tebe, tvog oca i tvoje obitelji :grlim te:
doista, otac James, bas s tim svojim pristupom malog djeteta kako je netko napisao, uspjeva dati Isusu prostora da pomice nase granice i da nas oslobadja, pa i tamo gdje se cini nemoguce. nisam bila niti na jednom njegovom seminaru, ali bih volila otici jer sam u njegovim knjigama nasla taj zarazni entuzijazam, sva njegova svjedocanstva su nesto pored cega ne mozes samo proci, nego se moras zalijepiti. on toliko pojednostavi vjeru, da ti dodje da se lupis rukom po celu i kazes : "pa to je to, kako nisam prije vidio!" :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 kol 2007 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Viking.......čovjek velikog srca.......njegove pjesme me podižu u Nebo

Viking....... :r086: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Vikice,

samo da kažem da sam i ja ovaj utorak bila na misi u Sigetu i da sam prvi puta čula pjesmu IZNAD SVEGA i da me također neizrecivo dirnula. Zaista "podiže do nebeskih visina"...Jedva čekam da je ponovno čujem!

Inače, ja do sada s karizmatskih susreta i seminara nosim samo lijepa iskustva... Ako se sjetim nečeg negativnog, javit ću vam! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ela bredi napisao:
Draga Vikice,

samo da kažem da sam i ja ovaj utorak bila na misi u Sigetu i da sam prvi puta čula pjesmu IZNAD SVEGA i da me također neizrecivo dirnula. Zaista "podiže do nebeskih visina"...Jedva čekam da je ponovno čujem!

Inače, ja do sada s karizmatskih susreta i seminara nosim samo lijepa iskustva... Ako se sjetim nečeg negativnog, javit ću vam! :wink:


ela bredi, drago mi je da si bila, eto mogle smo se i upoznati, ali bit će prilike ako Bog da. :grlim te:
pjesmu ti je skinula fidi, pa ju možeš poslušati...pogledaj prethodne postove i molim te ne trudi se prisjećat ničeg negativnog...niti s karizmatskih susreta...ni inače.. .. pusti negativno...da se ne zakači na tebe....primjeti ga-to je u redu, ali ne osvrći se na to i zahvaljuj Bogu na svemu.ti samo gledaj dobro Isusovim očima. Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 11:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
:P :grlim te: Draga Vikice,

ja sam jako često na misi preko tjedna u Sigetu, a često sam i na misi zadnjeg utorka u mjesecu, tako da sam sigurna (i to me jako veseli) da ćemo se uskoro upoznati!!

Tek sam jučer pročitala tvoje svjedočanstvo - PREKRASNO je. Isprintala sam ga i dala jednoj kolegici koja je tek krenula u potragu za Bogom i jako ju je tvoje svjedočanstvo potaknulo da više ne skreće s pravog puta.

Najljepši pozdrav na svijetu!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr