www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Je li obračenje nužno za spasenje?
Da 72%  72%  [ 26 ]
Ne 28%  28%  [ 10 ]
Ukupno glasova : 36
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam baš da je obraćenje nužno za spasenje, jer Isus je otkupio cijeli svijet...
Čovjek ima slobodu odluke, pa prema tome smatram da će svatko dobiti priliku za opredjeliti se za Boga ili se okrenuti na drugu stranu...

Moje neko viđenje konačnog opredjeljenja je ovako nekako, slikovito...

Mislim da će svi kad dođu na Sud, moći svojevoljno odlučiti se za ili protiv Boga.
Oni koji se odluče za, i priznaju Isusa za svoga Spasitelja, bit će spašeni, a ako imaju još nešto za što se nisu stigli pokajati za svoje grijehe, da će malo duže čeznuti za Licem Gospodnjim i to će im biti "cijena",

oni koji idu ravno u Raj su vjerojatno izvršili Volju Božju :D

a oni koji se Boga odreknu, valjda tamo gdje odluče... :?

To je neko moje viđenje spasenja, a sad, svatko ima pravo na svoje mišljenje...
Božji blagoslov :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 11:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Kako je Nebo daleko od Zemlje,
tako su daleke naše misli od Božjih misli! :D

..Sve će biti u redu jer neizmjerna je Ljubav i Milosrđe našeg voljenog i presvetog Boga... :D

...Naggar nam je lijepo poručio..Što je rekla njegova majka nakon smrti svojoj kćeri: Jedino je ljubav važna!


..I nekako sve postaje jasno kad razmislim o toj divnoj izjavi...Osjećam istinu u njoj...
LJUBAV! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 12:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
ela bredi napisao:
..Sve će biti u redu jer neizmjerna je Ljubav i Milosrđe našeg voljenog i presvetog Boga... :D


Oprosti ela unaprijed, al jednostavno nisam mogla ne prokomentirati ovu rečenicu....ne zbog tog što ona za tebe znači jer potpuno razumijem što si htjela reći, al to više zbog onih koji čitaju naše postove i doživljavaju ih na svoj način.

Živjeti život zanoseći se mišlju "....lako ćemo..." i "....sve će biti u redu..." jer je naš Bog Ljubav i Milosrđe (on to doista i jeste) jako je blizu new age filozofiji.....predodžbi Boga koji nikada i nizašto ne osuđuje, tzv. apsolut u svemu.....a takva predodžba često vodi upravo do tog da grijeh prestaje u našim glavama biti grijeh....
Život ne smije biti shvaćen tako ležerno kako često slušamo od mladih ljudi....."lako ćemo" ne smije biti životni moto, jer život u svojoj punini nije lagan, nije tako ni zamišljen.
"sve će biti u redu" daleko je od onog što nam Isus ostavi u baštinu, a to je:

"Pazite na se da vam srca ne otežaju u proždrljivosti, pijanstvu i u životnim brigama te vas iznenada ne zatekne onaj Dan jer će kao zamka nadoći na sve žitelje po svoj zemlji." "Stoga budni budite i u svako doba molite da uzmognete umaći svemu tomu što se ima zbiti i stati pred Sina Čovječjega." (Lk 21, 34-36)

"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac." "Pazite! Bdijte jer ne znate kada je čas. Kao kad ono čovjek neki polazeći na put ostavi svoju kuću, upravu povjeri slugama, svakomu svoj posao, a vrataru zapovjedi da bdije. Bdijte, dakle, jer ne znate kad će se domaćin vratiti - da li uvečer ili o ponoći, da li za prvih pijetlova ili ujutro - da vas ne bi našao pozaspale ako iznenada dođe." "Što vama kažem, svima kažem: Bdijte!" (Mk 13, 31-37)

"Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao, kao ričući lav obilazi tražeći koga da proždre. Oprite mu se stameni u vjeri znajući da takve iste patnje podnose vaša braća po svijetu. A Bog svake milosti, koji vas pozva na vječnu slavu u Kristu, on će vas, pošto malo potrpite, usavršiti, učvrstiti, ojačati, utvrditi." (1Pt 5,8-10)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 13:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Hvala, draga Zozy :grlim te: , da si protumačila moje "Sve će biti u redu!"...

Naravno da se podrazumijeva da itekako budni i sa što manje grijeha moramo biti. Osobito mi do kojih je Radosna vijest došla gotovo u svoj svojoj punini. Nama će se ipak suditi puno drugačije nego našoj braći do kojih Radosna vijest nije došla uopće ili je nisu pravilno spoznali tko zna iz kojih razloga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: obratjenje:)
PostPostano: 21 kol 2008 10:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bog sa Svima
evo malo čitam odgovore,...možda ne razumijem dokraja..
malo ću opet komentirati:
Znamo mi što treba za spasenje(ne bih rekao da ne znamo)
Jer piše sve u Bibliji,Ne bi rekao nakraju će Bog odlučiti(ma dobro možda je nesporazum)
Istna Bog Poznaje svaku dušu i može se reći da će On presuditi;ali On je već Presudio rekavši da želi sve spašene;Isus kaže;"nisam došao suditi,
Svijet se sam osudio;"-Znači On ostavlja čovjeku u ruke da se spasi(ali Božjom milošću a ne sam)
Piše sve što se mene tiče u Bibliji;što treba za spasenje,
Iskreno smatram da se svaki čovjek može spasiti,bio kršćanin ili nikad čuo za Isusa;ako se obrati(kako rekoh prije u 1.postu;u srcu i u istini po savjesti)
A i ovo Što se tiče;Božje milosrđe-pa lako ćemo; Slažem se
Nije razlog zloupotrebljavat Božju dobrotu,jer On će oprostit,Ne smijemo biti preuzetni nikad;Čak sam čitao da je to jedan od grijeha PROTIV DUHA SVETOGA,..preuzetno se ufati u Božje Milosrđe,tipa boli me briga Bog će oprostit
Ja smatram da je svaki grijeh još i nepočinjen oprošten i opravdan Kristovom žrtvom,ali to Što je Bog Oprostio Što se Njega tiče,ne znači da je i što se nas tiče,jer mi živimo kroz vrijeme i ako ne prihvaćamo
milost šta vrijedi što nas Bog voli,
Sve se svodi na to da bi se spasili trebamo biti u ljubavi s Bogom
a nije dovoljno da samo On nas voli nego i mi Njega
iz te ljubavi prema Bogu proizlazi i ljubav prema bližnjemu.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr