www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 13:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Da li sam blagoslovljen/a ?
1. Blagoslovljen/a sam do mjere da se moja čaša prelijeva 41%  41%  [ 9 ]
2. U nekim područjima donekle jesam, a u nekim baš i nisam 50%  50%  [ 11 ]
3. Živim daleko ispod nivoa onoga što u Bibliji piše da je moja baština u Kristu i nisam zadovoljan/a svojim životom 9%  9%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 22
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2006 18:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
jer budimo realni...što znači siromaštvo..i u odnosu na koga...ili bogatstvo

Vjerujem da je ovo Božji standard: ''A Bog može tako obilato izliti na vas svaku vrstu milosti, da mognete imati uvijek i u svemu sasvim dovoljno svega i još imati viška za koje mu drago dobro djelo'' - 2Kor.9:8
Dakle kad je novac u pitanju imati ga dovoljno za sebe (ne biti u oskudici) i imati viška da bismo mogli dati nekome u oskudici. To vjerujem da Bog ima za svakog od nas. Naravno, to ne znači da netko ne može imati i ''malo više viška'', ali ako ima Božje srce dijelit će to onda za potrebite i za potrebe širenja kraljevstva Božjeg. Mislim da onda za takvu osobu nema limita koliko može dobiti od Boga dok god ima taj stav srca-nesebičan i nenavezan za materijalno i naravno ako vjeruje u financijski blagoslov i da je Bog onaj koji proviđa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2006 20:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Biti Blagoslovljen...to su rijeci na koje ne mozemu uistinu odgovoriti,
slicno kao da prpoznamo "Kada je Bozja volja",zasto ju neki puta odmah prepoznamo ,a neki puta toliko dugo nam treba da to shvatimo,pa cak i kade neke stvari prodju,tek onda vidimo to je bila "Volja Bozja"
"Biti Blagoslovljen" Hm..sta se podrazumjeva pod blagoslov,
mi smo svi grijesan narod,svi odreda grijesimo...ako smo blagoslovljeni ,
kako mozemo dozvoliti da ponovno sagrijesimo,
oni koji su blagoslovljeni trebali bi na neko nacin svijetliti..
"Vase svjetlo neka tako zasja pred ljudima,da vide vasa djela ljubavi,
te slave Vaseg Oca Nebeskog"dali mi stvrno tako svijetlimo,
mislim da jedino onaj koji je ponizan,skroman i vrsi Volju Bozju,
moze biti Blagoslovljen..
Pitajmo se kako ja zivim moju vjeru,kako nauciti tu vjeru,kako ju izmoliti,
i dali ju mozemo zaraditi,ona dolazi odozgor,odozgor dolazi i
Biti Blagoslovljen....
Cesto puta duhovan zivot pravi veliku razliku,na odnosu materijalnog zivota..ta materijalna strana ,nam nekako klima..nekako se ne uklapa u nas zivot,onako da bi bili i zadovolji i sretni...
jer danasnji civjek ako ima onda tezi za jos vise,
Dali je to Biti Blagoslovljen..ja sam za to ako imam vise vise i dajem,
a cesto puta se cuje ja imam samo osnovno za zivot..sta je to osnovno...
U Sv.Pismu pise tocno sve,samo dali ja kao pravi vjernik razumijem sve,
ako ga razumijem..onda moram da i zivim po njemu...
onda mora i ta moja vjera da blista i sja sa velikom ljubavlju,moraju se prepznati plodovi koje dajemo,vjeru na mozemo samo zivjeti,ona se mora radim,trudom i molitvom ,vidjeti i osjetiti....
Pa kada sve to nakupim,mozda tek onda mogu razmisljati ,
dali sam stvarno Blagoslovljen...To je danas vrlo tesko,odgovoriti u par rijeci.....Svak minut ti Bog salje nesto,ako prihvacas svaki njegov minut,onda je to Volja Bozja..i onda si sigurno i Blagoslovljen.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da bismo baštinili blagoslove koji su nam u Kristu dani često nemamo dovoljno vjere za svakog od njih da ga vjerom primimo u život. Božja Riječ nam obećaje određene blagoslove. I da bismo imali vjeru moramo čuti tu Riječ, to obećanje. Ja osobno za neke stvari bih htjela imati vjeru, ali je nemam (nije da ne vjerujem da je to moguće, već nemam vjere da to baštinim, jedno je vjerovati da Bog može, a drugo da će to Bog učiniti tebi). I naravno nisam onda stala na tome, već sam htjela izgraditi vjeru. Znala sam čuti riječ od Boga za nešto, nešto je relativno brzo urodilo rodom, a nešto teško (iako sam čula riječ). Sjetila sam se kako je Isus rekao o Riječi (sjemenu) koja pada na razne vrste tla. To tlo predstavlja naše srce na koje pada sjeme (Božja riječ). Naše srce može neke stvari bolje primiti, a neke teže, sve zavisi o kojem području je riječ (to sam vidjela po iskustvu među kršćanima, npr neki lako prime iscjeljenje, a teže recimo izbore da nađu posao dok drugi lakše jedno, teže drugo i sl.). Znala sam nekad čuti da ljudi kažu: ah, to su vam vrste ljudi, samo neki imaju plodno tlo, vidite manjina. No ja sam si mislila - ma mora biti nešto više od toga da netko nema dobru vrstu tla i što može. I pitala sam Boga: OK, što onda s onima koji nemaju dobru vrst tla za neke stvari? I onda mi je došla u misao ova riječ: ''Kao što daždi i sniježi s neba bez prestanka dok se zemlja ne natopi, oplodi i ozeleni, da bi dala sjeme sijaču i kruha za jelo tako se riječ koja iz mojih usta izlazi ne vraća k meni bez ploda, nego čini ono što sam htio i obistinjuje ono zbog čega je poslah'' (Iz.55:10-11) Odjednom bilo mi je jasno u čemu je rješenje! Samo se treba i dalje nastaviti izlagati toj istoj riječi za koju se nema potrebna vjera da bi došlo do očekivanog roda! Treba pustiti da ta riječ na naša srca daždi i sniježi bez prestanka dok dok god zemlju ne oplodi i ozeleni (dok ne učini da rodi rod) da bi dala sjeme, ali i kruh (dakle opet rod) za jelo (za ispunjenje tih potreba za koje ti je potreban konkretan blagoslov što dolazi po toj riječi). I to garantira uspjeh jer se riječ Božja (ako ustrajemo dok se tlo ne oplodi i ozeleni) ne vraća prazna, već obistinjuje zbog čega je poslana!!! Koje divno obećanje! Nekako imala sam predodžbu - sliku- da je ta riječ ne samo nešto što će pasti na tlo kao sjeme, već kao nešto što će doći na to tlo i istisnuti kamenje, trnje i činiti to sve dok ne pročisti zemlju, a ujedno bit će i sjeme. Nisam nikad čula tako nešto, ali mi je to bilo toliko jasno. I onda jedan dan sam dobila uz neko pismo (što sam dobijala preko neta) u maloj vrećici sjemenje gorušice. Na poleđini vrećice je pisalo ono što je Isus rekao u Evanđelju o njoj - kako je sjeme maleno, ali izraste jako veliko, kako brzo raste,... ali je pisalo i što nikad nisam znala - ono se koristi i kao oplođivač zemlje, u proljeće prije nego se sadi salata i povrće ili u jesen kao osnovna hrana za male organizme- na taj način zemlja postane pokrivena organskim materijalom za duži period što djeluje kao gnojivo na zemlju! To mi je bila prekrasna potvrda onog što sam već vjerovala: sjeme oplođuje zemlju, ali je i pročišćava da postane plodna, samo se trebamo nastaviti izlagati toj riječi dok ne dođe do roda! U prijevodu rečeno: ako vam fali vjere za neke stvari čitajte o tome u Bibliji, čitajte te stihove koji govore o tome, meditirajte nad njima, čitajte knjige o tome, tražite od Boga vjeru za njih i vjera će doći! Sigurno! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 14:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Suvise bi bilo ista reci do Bog te blagoslovio Aby.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 15:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Suvise bi bilo ista reci do Bog te blagoslovio Aby.

Hvala, Leo! Slika I tebe isto! Slika I sve vas.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 19:08 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
aby...zaista Duh sveti progovara iz tebe..toliko životvorno,toliko blisko i toliko jdnostavno a opet dodirivaš svojim razmišljanjima najveće dubine vjere

draga aby iz sveg srca zazivam na tebe i tvoje potrebe blagoslov Božiji, i posebno te uključujm u svoje molitve da tvoje želje i potrebe budu uslišane :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Andjelina, puno ti hvala na komplimentu i lijepim riječima :D
A s ovim si mi posebno dotakla srce:
andjelina1 napisao:
i posebno te uključujm u svoje molitve da tvoje želje i potrebe budu uslišane :arrow: :arrow:

Bog zna koliko mi znači da se netko za mene moli i koliko mi je ponekad potrebna molitvena podrška! Velika je sila u zajedničkoj molitvi. Puno, puno hvala! :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
joakim napisao:
Aby napisao:
Andjelina, puno ti hvala na komplimentu i lijepim riječima :D
A s ovim si mi posebno dotakla srce:
andjelina1 napisao:
i posebno te uključujm u svoje molitve da tvoje želje i potrebe budu uslišane :arrow: :arrow:

Bog zna koliko mi znači da se netko za mene moli i koliko mi je ponekad potrebna molitvena podrška! Velika je sila u zajedničkoj molitvi. Puno, puno hvala! :arrow: :grlim te:


Došlo je do problema u postanju :l30:


...potrebna molitvena podrška! I ljubavi moja draga Aby,ljubavi,ona je ta koja pokreće cijelu nutrinu,ona je ta pokretačka snaga koja će brda moći premještati,pa i onda kad nam uzmanjka malo i "vjere",ali ako nju imamo i iskreno je dajemo i Bogu i bratu svome,tada će naš dobri Otac i malo jer će vidjeti u naša srca koja obiluju ljubavlju!A ja je nosim za tebe od prvih dana,i zandem da će ti sve ono što tražiš Bog sigurno dati,jer ne tražiš iz sebičnosti već......sjećaš li se ovoga.........Gospodine,ne daj mi ono što ja želim,već daj mi ono što trebam,što će mi biti na korist!A tvoje srce veliko i kada je bilo u kušnjama i problemima,nije se samo tako lako predalo,nego s eborilo i izborilo za još veću ljubav i prema Ocu svome i prema bližnjemu svome!Stoga si uvijek u mojim molitvama,da ti Bog dade sve ono što će biti isključivo na tvoju korist,ono što ti trebaš-to znade samo tvoj i moj,naš Bog Svesilni i Sveznajući! :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:53 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ništa nema meni ljepše nego kad znam da netko a mene moli...to mi se čini kao najveći dar od čovjeka ...
a eto čula sam da si još posebno u srcu nekih članova ovdje i da mole za tebe :wink: ...tako da će naša vruća srca biti usmjerena Bogu s tvojim molbama

a ti nas nagradi s nastavkom svojih razmišljanja...čekam ih ko nastavke sapunica :D :arrow:

šalim se malo...ali sve s ljubavlju :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:55 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eto pisala sam dok je joakim slao svoj post...pa nisma vidjela...ali vidim da smo isto pisali :arrow: :arrow:

ljubav i molitva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr