www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 04:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Derviši
PostPostano: 28 kol 2006 07:58 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Kako komentirate ''iscjeljenja'' i ''oslobođenja'' braće derviša čiji se članci već dva puta u tjedan dana pojavljuju u Večernjaku? Mislite da su to neki new-ageovci ili prevaranti?
Vidi članak: http://www.vecernji-list.hr/home/otvore ... 9/index.do


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 08:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kad promislim u u koga ta braca dervisi vjeruju kad za ono sto im je od Boga dano - kako vele doticna braca za svoje sposobnosti - naplacuju u kunama, onda mi je nelogicna cijela prica. Mozda grijesim dusu, samo osobno ipak ne bih naplacivao kad bih iz nekoga znao istjerati sotonu. Jedino u slucaju da taj novac ide negdje gdje je jos potrebniji, al ako taj novac skupljaju za svoju mirovinu, onda nije lijepo to ni po Kuranu cak, iz kojeg citaju na seansama, a kamoli po Isusovom nauku. Nepravedno je za dar Bozji, onaj nadnaravni, uzimati novac u zamjenu za necije zdravlje. Nadam se za tu bracu da novac koji naplate po nastupu odlazi bolesnima i sirotinji, a ne za necije zivotne uzitke. Bog tocno zna gdje ide bilo kakav novac, zna namjeru i htjenje svakog srca od covjeka koji uzima bilo kakav novac za bilo sto. Uzgred receno, ako im je namjera pokvarena, kakva je razlika izmedju novca koji pokupe braca dervisi i novca kojeg pokupe braca tajkuni, dakle oni koji su npr. do prije rata vozili kamione pune prsuta po Jugoslaviji za neku firmu, a vec prvu godinu od osamostaljenja Hrvatske imaju 50 milijuna ondasnjih DM na racunu. 'Dobro je is'o biznis', reci ce. Al opet, sto to vrijedi kad covjek shvati koliko kratko traje zivot na Zemlji. Bog im milostiv bio u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Derviši
PostPostano: 28 kol 2006 09:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 vel 2006 17:56
Postovi: 51
Lokacija:
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Kako komentirate ''iscjeljenja'' i ''oslobođenja'' braće derviša čiji se članci već dva puta u tjedan dana pojavljuju u Večernjaku? Mislite da su to neki new-ageovci ili prevaranti?
Vidi članak: http://www.vecernji-list.hr/home/otvore ... 9/index.do


Samo Bog čini čuda
Pohode braće Osmani komentirao je Enes efendija Poljić, glavni imam za Osječko-baranjsku županiju: - S takvim pojavama i s tim ljudima Islamska zajednica nema ništa. Samo Bog čini čuda, a ne ljudi. (sl)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Derviši
PostPostano: 28 kol 2006 09:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
vjeko napisao:
Kako komentirate ''iscjeljenja'' i ''oslobođenja'' braće derviša čiji se članci već dva puta u tjedan dana pojavljuju u Večernjaku? Mislite da su to neki new-ageovci ili prevaranti?
Vidi članak: http://www.vecernji-list.hr/home/otvore ... 9/index.do


6Ali Petar mu reče: 'Nemam novca, ni srebrna ni zlatna. Ali dajem ti što imam: u ime Isusa Krista Nazarećanina, ustani i hodaj!'
7Uhvati čovjeka za desnu ruku i podigne ga. Čovjeku smjesta ojačaju noge i gležnjevi. 8On skoči, uspravi se i počne hodati. Uđe s njima u Hram hodajući, poskakujući i slaveći Boga. 9Svi su ga vidjeli kako hoda i slavi Boga.


12Kad je to vidio Petar, reče ljudima: 'Što se čudite ovomu, Izraelci? I što gledate u nas, kao da smo mi svojom snagom ili pobožnošću učinili da ovaj čovjek prohoda! 13Učinio je to Abrahamov, Izakov i Jakovljev Bog, Bog naših predaka, i tako proslavio svojega Slugu Isusa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 09:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hm..pročitah članak i rastužila sam se...rastužila sam se što toliko katolika traži pomoć u nekakvim zapisima pored našeg živog Boga, boli me što zaboravljamo da nam Isus može dati svaki blagoslov....
kao katolkinja nikada,ali nikada ne bih dozvolila da se na mene stavljaju bilo kakvi znakovi,simboli ili bilo šta,ja imam sveti križ
nekad se doista pitam je li to ljudska glupost, ili igranje boga.....
pa šta treba ljudima da shvate da to što rade ova dvojica nikako ne dolazi od Boga,da nema nikakve veze sa vjerom, od takvih stvari bih bježala kao od sotone,jer mi se sve čini da je to njegovo djelo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 09:55 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ili ono: Besplatno primiste - besplatno dajte :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 10:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
jelena napisao:
hm..pročitah članak i rastužila sam se...rastužila sam se što toliko katolika traži pomoć u nekakvim zapisima pored našeg živog Boga, boli me što zaboravljamo da nam Isus može dati svaki blagoslov....
kao katolkinja nikada,ali nikada ne bih dozvolila da se na mene stavljaju bilo kakvi znakovi,simboli ili bilo šta,ja imam sveti križ
nekad se doista pitam je li to ljudska glupost, ili igranje boga.....
pa šta treba ljudima da shvate da to što rade ova dvojica nikako ne dolazi od Boga,da nema nikakve veze sa vjerom, od takvih stvari bih bježala kao od sotone,jer mi se sve čini da je to njegovo djelo


Slažem se s tobom jelena, posebno su mi dojmljive cigarete za vrijeme "iscjeljivanja" i one petice koje si udjeljuju derviši nakon svakog "obrađenog" pacijenta- iliti "iscjeljenog".
A teži slučajevi-koštaju i po tisuću kuna--- kad bolje promislim ne košta to puno- invalid "ustane" iz kolica za tisuću ili dvije kuna. I sve bi bilo krasno- mnogi bi "ustali", "ozdravili"- za male novce i eto zahvaljujući dervišima- svijet će postati "bolji" -samo što će poslije svega mahom isti ti "ozdravljeni" očajnički tražiti pomoć kod svećenika ili pastora da ih oslobode nečastivog... eto- kud to vodi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Derviši
PostPostano: 28 kol 2006 10:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Kako komentirate ''iscjeljenja'' i ''oslobođenja'' braće derviša čiji se članci već dva puta u tjedan dana pojavljuju u Večernjaku? Mislite da su to neki new-ageovci ili prevaranti?


Pa evo piše u tom članku što su: muslimani.
Citat:
Osmani tvrde da su derviši, pripadnici islamske religije koji su duhovno uzdignuti sa spoznajom koja im daje moć iscjeljenja.
Joj, užas-pa to je od sotone. Ne moramo uopće raspravljat da li je ispravo što uzimaju novac ili ne (naravno da nije ispravno), ali samim time što to nije kršćanska praksa, već muslimanska podrazumjeva se da nije od Boga! To je isto kao da ideš kod vračare ili bilo kojeg đavoljeg sluge. Što nije u Kristovo ime i na temelju Božje riječi nije od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Ili ono: Besplatno primiste - besplatno dajte :D


Ne možemo samo na to gledati. Prvo i osnovno moramo vidjeti da li je nešto u skladu s Biblijom, da li proslavlja Krista i da li osoba koja to čini je obračen kršćanin. Ako to nije ispunjeno normalno da nije od Boga. Đavolje sluge stvašta čini, činili su i činit će. Oni znaju jaaaako dobro kopirati Božje djelovanje. Uzmimo samo priču iz Izlaska kad je Mojsije išao reći faraonu (slici đavla) da pusti Božji narod iz egipatskog ropstva. Mojsije je činio čuda (odn. Bog kroz njega), a što su činili vračari? Mojsije pretvori štap u zmiju, egipatski vračari svojim vračanjem učine isto! Mojsije pretvori vodu rijeke u krv. A egiptaski vračari svojim vračanjem učine isto! Aton pruži svoju ruku povrh voda i žabe prekriše zemlju. A egipatski vračari učine isto! Onda Aron zamahne rukom i štapom i udari po prahu na tlu te navale komarci. Eeeee onda vračari pokušaše da svojim vračanjem učine isto, ali nisu mogli! Zaključak: đavo može kopirati i kopira Boga u mnogim čudima jer i on je nadnaravno biće, ali može samo do određene mjere. ALI mi Bog nam je ostavio mogućnost da prepoznamo iz kojeg izvora - Božjeg ili sotonskog - dolazi netko čudo. Nije svako čudo od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2006 11:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
samo što će poslije svega mahom isti ti "ozdravljeni" očajnički tražiti pomoć kod svećenika ili pastora da ih oslobode nečastivog... eto- kud to vodi!

Da. Točno! Baš sam bila jednom prisutna istjerivanju demona iz osobe koja je išla u crkvu, a kasnije ošla tražiti pomoć od muslimanskog hođe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr