www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 03:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 ruj 2006 22:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2006 19:39
Postovi: 1
Lokacija: SPLIT
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
NAJVAŽNIJE JE DA ČOVJEK IMA DOBRO I PLEMENITO SRCE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2006 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Izak napisao:
RAZMATRANJE SEDAM RIJEČI ISUSOVIH NA KRIŽU

1. "OČE , OPROSTI IM, JER NE ZNAJU ŠTO ČINE!"

- " O kad biste vi, djeco, znali kako vas ja, usprkos vaših mnogih grijeha, ljubim, ne biste mogli sagriješiti; i zato , jer biste i vi mene tako ljubili, morao sam ovako reći: Oni ne znaju što čine. Prinesite mnoge žrtve iz ljubavi prema meni ; tako ćete se naučiti da me uvijek sve više i više ljubite."



Baš divna tema u kojoj svi možemo vidjeti kako je Isus zadnjim atomima svoje ljudske snage,u smrtnoj agoniji, izrekao, mogli bi kazati cijelome svijetu svoji oporuku!Razmislimo malo i razmotrimo,još sinoć na posljednjo večeri je puno govorio.Nakon pranja nogu svojim učenicima,nakon što je prokazao svoga izdajicu,gdje opet nakon toga potvrđuje zapovijed u ljubavi,pa nakon proroštva o Petrovoj zataji,dao je još mnogo jedinstvenih duhovnih pouka,ali ne kao onaj koji se oprašta zauvijek,već kao onaj koji će trajno biti s njima i nama.Ako uzmemo Ivana, govori o putu k Ocu(14,1-14),nakon toga obećaje Duha Svetoga,zatim govori o paroboli Trsu i lozama,onda ih upozorava da budu uvijek spremni jer će ih svijet mrziti zato što su njegovi.Da bi ih osokolio i očvrstio,govori o djelovanju Duha Svetoga koga će im poslati,da bi im ulio još više nade,govori im o svom ponovno dolasku,o pobjedi nad ovim svijetom,te sve na kraju završava sa predivnom velikosvećeničkom molitvom.I upravo u toj prvoj riječi sa križa je molitva oproštenja i milosrđa!Nije Isus tu gledao na sebe,čvrsto stoji na putu da izvrši svoju misiju,da se vrši volja Očeva,ne gleda na ove bijedne ljude pod križem kao neprijatelje,on ih ne osuđuje,negoli svima sve oprašta.Isus u svoj ljudskoj muci ,patnji i bolu,znade da je u biti poslan od Oca zbog i za njih.Isusu nisu krivi,ni vojnici koji izvršavaju zapovijedi nadređenih,Ni Ana ,ni Kajfa,Pilat,Herod,njegov bijedni Juda,dragi mu Petar,sva ova silna svjetina,ne njemu nije nitko kriv i nikoga ne osuđuje,pa ih čak i brani-ne znaju što čine,u svojoj sljepoći su zabludjeli,i taj naš dragi Isus kaže-zato t e molim ne da shvate,nego da im oprostiš,jer oni ne znaju koliko ih Oče mi volimo!Dragi moji prijatelji,ma molim vas pogledajte i samo malo razmislite,što i na kakav način i u kojim okolnostima je Isus imao zadnje snage da nam iskaže svu ljubav koju osjeća prema nama,nikada ne osuđujući,uvijek opraštati.Zato mi je drago da i na današnji blagdan Uzvišenja sv.Križa malo dublje razmatramo o tom Križu i tim riječima,o toj oporuci,u kojoj se vidi i osjeća samo ljubav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2006 15:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Izak napisao:
RAZMATRANJE SEDAM RIJEČI ISUSOVIH NA KRIŽU

1. "OČE , OPROSTI IM, JER NE ZNAJU ŠTO ČINE!"

- " O kad biste vi, djeco, znali kako vas ja, usprkos vaših mnogih grijeha, ljubim, ne biste mogli sagriješiti; i zato , jer biste i vi mene tako ljubili, morao sam ovako reći: Oni ne znaju što čine. Prinesite mnoge žrtve iz ljubavi prema meni ; tako ćete se naučiti da me uvijek sve više i više ljubite."


Gospodine Isuse Kriste, Sine Božji smiluj se meni griješnici.
Ti najbolje poznaješ moju dušu i vidiš sve moje slabosti i unatoć tome osječam tvoju neizmjernu ljubav i primam tvoje darove. Kao dijete plakala sam kada mi je majka pričala o tvojoj gorkoj muci i križu.
Udijeli mi Duha Svetoga da te i danas mogu ljubiti sa čistim srcem.
Isuse ljubim te.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 17:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gledao sam malo prijašnje teme,i baš ne nađoh temu o Križu,a kako je danas blagdan Uzvišenja sv.Križa,nadam se Izače da s e nećeš ljutiti ako postam ovdje,no ukoliko smatrate da bi trebalo otvoriti novi topic,samo naprijed,iako sam mišljenja da i ovaj tekst lijepo se može uklopiti u temu Oče oprosti.

Skriveni smisao križa

Prije ili kasnije udarit ćeš glavom u odvratnu poprečnu gredu koja će tvoj život učiniti križem.
Razboliš se. Stradaš. Drag čovjek umire. Tvoje napredovanje u zvanju bude prekriženo.
Prevaren si, ostavljen na cjedilu od vlastitoga muža, od vlastite žene.
Drugi rade protiv tebe. Iscrpljen si. Ne možeš dalje.

________________________________________
Ova poprečna greda može zauzeti sve oblike i razmjere.
Ne gleda na titulu i položaj, na ime i stalež, ne gleda na debljinu tvoga novčanika ni na tvoje odnose ni na tvoj ugled kod ljudi.
Sretan si, sve se odvija divno.
A onda je odjednom tu, ta poprečna greda.
Može ti postati toliko neizdrživa da očajan poželiš jedino smrt.

Križ je realnost u svakome ljudskom životu.Ali sve manje ljudi mu je doraslo. Više ga ne prihvaćaju i ne podnose njegov teret.
Ali ti nemaš drugoga izbora. Ili ćeš nositi svoj križ ili će te tvoj križ zgnječiti.Ali moći ćeš ga nositi jedino ako naučiš shvaćati skriven smisao križa.

Križ te vraća natrag k istini o tebi,
k pravoj mjeri ograničena,
slaba, ranjiva,
malena ljudskog djeteta.

Križ te može osloboditi stvari
koje te hoće zgnječiti.
On te može osloboditi
tvoje osrednjosti.

On je kao antena
preko koje možeš primiti
od Boga vijest.

Ona te neće osloboditi tvoga trpljenja,
ali te može osloboditi
od neizdržive besmislenosti trpljenja
i njegove neplodnosti.

Ti možeš opet biti čovjek.
Ti sve vidiš drukčije i mnogo bolje
očima koje su plakale.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 18:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvala ti Joakime na divnim riječima o križu.

Svi znate onu priču o osobi koja se je tužila na teški križ i na kraju opet izabrala isti.
Ja znam drugu verziju.
Naime osoba nije htjela nositi svoj križ jer joj se činio prevelik i Bog joj je dao mogučnost da si sama izabere kakav joj bolje odgovara. Naravno izabrala je jedan mali lagani križ i sve je bilo dobro dok nije umrla. Da bi se došlo u raj trebalo je preči rijeku. Sve osobe su bacale preko rijeke svoj križ koji im je služio kao most a ova jadana duša nije mogla preći na drugu rivu jer joj je križ bio prekratak.
Hvala ti Gospodine na križu spasenja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2006 19:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kada dodju trenutci koje ne mogu kontrolirati,
kada imam straha,kojega se ne mogu osloboditi,
kada dozivim sokove i neugodnosti,
kada se osjecam izgubljenom,i samom,
sve sto mi se dogodi u zivotu
To Bog moze i hoce okrenutti na moje dobro
Boze volim te..


Vjerujem u Pavlove rijeci..
Da se sve okrece na dobro onima koji ljube Boga iznad svega...
Boze..umnozi mi vjeru,ucvrsti ufanje i usavrsi ljubav..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2006 08:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
2. " JOŠ DANAS ĆEŠ BITI SA MNOM U RAJU."

-" Tko mnogo ljubi, mnogo će mu biti i oprošteno, zato: kad grešnik uvidi kako je sagriješio i kad se za grijehe duboko pokaje, kao što je to razbojnik na križu uvidio i pokajao se , poradi svoje ljubavi ja ne mogu tada ništa drugo , nego kazati: Još danas ćeš biti sa mnom u raju. Ako se vi iz prave ljubavi prema meni pokajate za svoje grijehe, bit će vam sve oprošteno."
- Gospodine, daj nam uvijek pravu ljubav i duboko pokajanje za naše grijehe, da nikada više ne sagriješimo! "

Evo danas ću meditirati :
da li se ja iskreno kajem za grijehe . Da li me zaboli duša za grijeh koji sam počinila . Dali mogu gorko zaplakati nad mojim grijehom i uvredom koju sam nanijela mome Gospodinu neizmjernoj dobroti i. [/code]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2006 10:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mene je da budem iskren uvijek intregriralo,kako je Dizma desni razbojnik,za razliku od židovskih starješina,kada mu s e sprema zadnji trzaji ovozemaljskog života da budu prekinuti,došao do prave spoznaje?Čak ga i Luka stavlja u središte tog krvavog čina,pa i mnogi teolozi smatraju da je to jedna od najvažnijih stranica njegova evanđelja.Sigurno je već viseći na križu,promatrao tu razularenu svjetinu,i vjerujem već tada usporedivši svoj život,uvidio da je Isus sasvim drukčiji,negoli on a i svi ovi ljudi.Sigurno da čovjeku savjest proradi i počne shvaćati da je on i njemu slični zločinac,no Isus nije,on uviđa u svoj svojoj okorjelosti,da je on nevin.Zato je i prekorio svoga kolegu preko kazavši mu"Zar s e ne bojiš Boga ni ti,koji si pod istom osudom"On uviđa da Isus nema u sebi mržnje prema nikome,uviđa da ih Isus unatoč svemu ljubi,i tada shvaća da je on doista viši od njih,da je on taj pravi Kralj!Zato ga i prijateljski zamoli"Isuse sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje".Vidite vrlo je važno ovdje primjetiti da nije rekao "spasi me",nego "sjeti me se",mogli bi to usporediti kao kada svom iskenom prijatelju tepamo.I stvarno Isus ne ostaje dužan na ovu iskenu gestu i kaže mu:"Zaista tebi kažem:danas ćeš biti samnom u raju!"Eto to je naš Isus,to je naš Bog,Bog koji prašta i ljubi unatoč svemu!Farizeji i ostali nisu to mogli razumjeti.Propali čovjek,totalno promašen život,završava ga na način koji nitko nikada ne bi poželio,našao je puninu spasenja.Ovdje me dojmi Augustinova razmatranja koji kaže:tri su čovjeka na križu.Jedan koji spašava,drugi to spasenje prima,treći koji ga prezire. Ista im je sudbina-smrt,ali svaki umire iz drugoga razloga.Isuse molim te daj da budem uvijek ovaj drugi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2006 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
:"Zaista tebi kažem:danas ćeš biti samnom u raju!"Eto to je naš Isus,to je naš Bog,Bog koji prašta i ljubi unatoč svemu!Farizeji i ostali nisu to mogli razumjeti.Propali čovjek,totalno promašen život,završava ga na način koji nitko nikada ne bi poželio,našao je puninu spasenja.Ovdje me dojmi Augustinova razmatranja koji kaže:tri su čovjeka na križu.Jedan koji spašava,drugi to spasenje prima,treći koji ga prezire. Ista im je sudbina-smrt,ali svaki umire iz drugoga razloga.Isuse molim te daj da budem uvijek ovaj drugi!
[/quote]


..suština ..Križa..

.ISUSOVA PONUDA SPASENJA.. vrijedi za SVE..
.neki će je prihvatiti..
.a neki ..NE..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2006 07:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
3. "ŽENO, EVO TI SINA!"

-" Jer ja svoju Majku nadasve ljubim, zato bih želio da i vi Nju isto tako ljubite . Zato sam vam je dao za majku, jer je ona najbolja Majka i ljubi vas poradi mene, kao što jedna majku ljubiti može."
-Poradi ljubavi svoje, daj također i nama duboku ljubav prema Njoj!


Evo nam i današnje meditacije. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 46 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr