www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 15:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2006 14:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
speranza napisao:
3. "ŽENO, EVO TI SINA!"

-" Jer ja svoju Majku nadasve ljubim, zato bih želio da i vi Nju isto tako ljubite . Zato sam vam je dao za majku, jer je ona najbolja Majka i ljubi vas poradi mene, kao što jedna majku ljubiti može."
-Poradi ljubavi svoje, daj također i nama duboku ljubav prema Njoj!


Evo nam i današnje meditacije. :grlim te:


:twisted: :twisted: speranza draga napisah za ovu treću rečenicu malo razmišljanje i obrisalo mi :twisted: a baš mi je žao bilo mi je baš super :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2006 23:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
joakim napisao:
Mene je da budem iskren uvijek intregriralo,kako je Dizma desni razbojnik,za razliku od židovskih starješina,kada mu s e sprema zadnji trzaji ovozemaljskog života da budu prekinuti,došao do prave spoznaje?Čak ga i Luka stavlja u središte tog krvavog čina,pa i mnogi teolozi smatraju da je to jedna od najvažnijih stranica njegova evanđelja.Sigurno je već viseći na križu,promatrao tu razularenu svjetinu,i vjerujem već tada usporedivši svoj život,uvidio da je Isus sasvim drukčiji,negoli on a i svi ovi ljudi.Sigurno da čovjeku savjest proradi i počne shvaćati da je on i njemu slični zločinac,no Isus nije,on uviđa u svoj svojoj okorjelosti,da je on nevin.Zato je i prekorio svoga kolegu preko kazavši mu"Zar s e ne bojiš Boga ni ti,koji si pod istom osudom"On uviđa da Isus nema u sebi mržnje prema nikome,uviđa da ih Isus unatoč svemu ljubi,i tada shvaća da je on doista viši od njih,da je on taj pravi Kralj!Zato ga i prijateljski zamoli"Isuse sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje".Vidite vrlo je važno ovdje primjetiti da nije rekao "spasi me",nego "sjeti me se",mogli bi to usporediti kao kada svom iskenom prijatelju tepamo.I stvarno Isus ne ostaje dužan na ovu iskenu gestu i kaže mu:"Zaista tebi kažem:danas ćeš biti samnom u raju!"Eto to je naš Isus,to je naš Bog,Bog koji prašta i ljubi unatoč svemu!Farizeji i ostali nisu to mogli razumjeti.Propali čovjek,totalno promašen život,završava ga na način koji nitko nikada ne bi poželio,našao je puninu spasenja.Ovdje me dojmi Augustinova razmatranja koji kaže:tri su čovjeka na križu.Jedan koji spašava,drugi to spasenje prima,treći koji ga prezire. Ista im je sudbina-smrt,ali svaki umire iz drugoga razloga.Isuse molim te daj da budem uvijek ovaj drugi!

Joakime ovim si pokazao kako se svaki put iznova citajuci Bibliju moze nesto novo otkriti, produbiti saznanje, ponovno i ponovno uzivati u Njegovoj mudrosti. Predivno, predivno, predivno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 10:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
4. "BOŽE MOJ, BOŽE MOJ, ZAŠTO SI ME OSTAVIO?"

-"Kad vam je teško da ne možete niti moliti , ili ste rastreseni, tada se ja povučem , da vas iskušam da li i tada mislite na me, i usprkos toga što vam je teško , vi se molite i hvatate se za me, i to je dragocjenije i to mi se više sviđa, a vi tako vidite da bez mene ne možete ništa učiniti."
-Spasitelju, udijeli nam ustrajnost u molitvi!


Koliko smo puta u životu rekli " Bože pa gdje si? Zar ne vidiš moju patnju ?"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 10:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Hvatamo se za Vjecnog Oca svim snagama, to je jedino ispravno i jedino milo i toplo, sigurno i pouzdano, blazeno i blagoslovljeno. Lako je nama koji vjerujemo, puno lakse nego nekome drugome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 16:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
joakim napisao:
speranza napisao:
3. "ŽENO, EVO TI SINA!"

-" Jer ja svoju Majku nadasve ljubim, zato bih želio da i vi Nju isto tako ljubite . Zato sam vam je dao za majku, jer je ona najbolja Majka i ljubi vas poradi mene, kao što jedna majku ljubiti može."
-Poradi ljubavi svoje, daj također i nama duboku ljubav prema Njoj!


Evo nam i današnje meditacije. :grlim te:


:twisted: :twisted: speranza draga napisah za ovu treću rečenicu malo razmišljanje i obrisalo mi :twisted: a baš mi je žao bilo mi je baš super :twisted:


Evo što sam bio "dužan"otplaćujem .Kada dolazimo na svijet majka nas u porođajnim bolima radosno prima,kao i mi nju nesvjesno tražeći njen zagrljaj.Naš Krist je također na Golgoti,u trenutku "porođajnih boli"rađao Crkvu,koja je dobila svoju Majku!Mislim d aje to bit oporuke našega Raspetoga,naime dao nam je,Crkvi i svijetu Sebe živoga u Euharistiji,a sada nam je dao i Mariju za Majku Crkve.Bože koje radosti i ljepote-Euharistija i Marija(danas me jedna draga osoba potakla na to razmišljanje kazavši mi kako je u poniznosti i samozatajnosti mnogo toga moći učiniti).Svi zanmo i vjerujemo da bi se Isus kao i svaki jedinac pobrinuo za svoju majku,osigurao bi joj budućnost(ta imao je poznansva i "veze"u mnogim krugovima),ali mislim da je njegov naum i nakana daleko dublje naravi.Mnogi teolozi u analizama ovih Isusovih riječi promatraju dvostruki smisao-silaznom riječi od Marije k Ivanu,i uzlaznom od Ivana k Mariji!Vidimo i to je vrlo znakovito prvo s e obraća ne Ivanu,nego Mariji,da ona uzme Ivana za sina,ne Ivanu da on nju uzme za majku!Nije li onda daleko prva briga na Mariji,a ne na Ivanu?Dakle tu vidimo da se ne radi o uređivanju obiteljskih odnosa,već daleko dublje koje sve to nadmašuje.Ovdje je Isus Ivanu(nama-svim ljudima)dao Mariju za Majku,zato i jesmo u Ivanu svi Marijina djeca!Dragi prijatelji nije slučajno da u najsudbonosnijem trenutku svoga života Isus nas povjerava Mariji i to baš u osobi najljubljenijega učenika!Ovdje se lijepo može razmišljati kako je Isus utemeljio odnose u Crkvi i svijetu,i to ne na zakonu,negoli na međusobnoj ljubavi majke i sina!Uspostavlja se ponovno ono najintimnije,obiteljski vez u Crkvi,ali i u čitavom svijetu.I tu lijepo možemo razmatrati da je u biti Crkva izuzetno topla obitelj u kojoj Majka,kao i u svakodnevnom životu ima dominantnu ulogu!Mogu slobodno razmišljati,da je ovaj najdraži dar koji je imao i dao nam,čuvao za svršetak svoga života.Hvala ti Isuse, moj Bog i sve moje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 19:13 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza tisuću pusa za tako divne meditacije :arrow: :arrow: :arrow:

joakimu više ne smijem dijeliti puse jer nemaju gdje stati :grlim te: :D

hvala Bogu na vama ..divni ste


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 19:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
andjelina1 napisao:
speranza tisuću pusa za tako divne meditacije :arrow: :arrow: :arrow:

joakimu više ne smijem dijeliti puse jer nemaju gdje stati :grlim te: :D

hvala Bogu na vama ..divni ste

Zlato moje nesmijem se kititi tuđim perjem . Ideja ovih razmatranja je od Izaka a ja samo imam na brizi da svaki dan stavim po jednu meditaciju a dalje nastavlja Joakim . Ovo ti je lančani proces. :P :P :P :grlim te: :grlim te: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:q4: vas čuvali sve!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
speranza napisao:
4. "BOŽE MOJ, BOŽE MOJ, ZAŠTO SI ME OSTAVIO?"

-"Kad vam je teško da ne možete niti moliti , ili ste rastreseni, tada se ja povučem , da vas iskušam da li i tada mislite na me, i usprkos toga što vam je teško , vi se molite i hvatate se za me, i to je dragocjenije i to mi se više sviđa, a vi tako vidite da bez mene ne možete ništa učiniti."
-Spasitelju, udijeli nam ustrajnost u molitvi!


Koliko smo puta u životu rekli " Bože pa gdje si? Zar ne vidiš moju patnju ?"


Četrvta riječ???Za mnoge sablazan,fatalna.Mnogi revnosni bi se upitali ili se pitaju:Zašto si je izrekao Isuse?Zar je nisi mogao zadržati za sebe u svom srcu?Zar nisi pomislio kako će to tvoji suvremenici u tebi vidjeti Mesiju,tolikoga uronjenog u boli,koji ih je trebao osloboditi od stoljetnih poniženja i okupatora,i još k tome vapiješ Bogu da te je ostavio?Pitali su s e sigurno,ako veli d a je Bog,kako može reći d a ga je Bog ostavio?Isuse moj ta riječ će biti izgleda do konca svijeta sablazan mnogima,ali isto tako, u isto vrijeme riječ kojoj s e divimo svi mi koji vjerujemo u Tebe!U ovoj riječi prepoznajem kako se na neki način Bog sakrio u Tebi Raspetome,i pokazao svima nama se kao Čovjek boli!Dragi prijatelji ta nam riječ svima pokazuje svu tajanstvenost i otajsvo utjelovlljenja,ali ujedno i poniženja Logosa,Riječi,koja postade tijelom,koji sada iz ljubavi prema nama visi na ovom drvetu križa!Mnogi će s e u raspravama upitati,zar je zaista moguće da je Otac napustio Sina?Ne dragi moji,nije u tome poanta,nije Isus zvao Oca svoga iz nekoga očaja,nije taj krik bio beznadežan.To je bio krik ufanja i ljubavi!Isus je uvijek slušao svoga Oca,on mu je dao tu misiju,On vrši Očevu volju,ne svoju,ali kao čovjek u neizrecivim bolima samo s e tuži Ocu,u toj groznoj samoći traži malo utjehe,Isusov duh nadilazi ovozemaljske stvari,traži Oca,zove ga,moli ga..Ali Otac pak radi ljubavi prema nama dopušta da Njegov Sin pretrpi svu tu gorku agoniju,pokazuje nama običnim smrtnicima da se naučimo umirati.Trpi velike boli i muke ne može a da ne krikne od boli"Eloi ,eloi,lama sabahtani"zadnjim silama progovara,čuje smijeh i podrugivanje svjetine pod križem,ismijavaju ga-"Gle Iliju zove"možda ga dođe spasiti............Isuse molim te kada mi je god teško u životu,daj mi d a se sjetim tvoje pregorke muke koju si podnio za mene!Daj da svoju patnju s radošću nosim u spoznaji da si ti uvijek uz mene,pa i onda kada mi s e čini da sam sam!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2006 20:48 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
izak... :grlim te: :grlim te:

malkice te zaboravih :oops: :arrow:


dodala bih svoje malo razmišljanje uz ovaj joakimov tekst

meni sve što je govorio Isus ima višeznačje a pogotovo Njegovih 7 rečenica...tj prodire u više sfera našeg života

tako bih rekla da i ovdje u ovoj rečenici nas Isus također upućuje u svojoj čovječnosti da ćemo dolaziti u situacje kad će nas svi iznevjeriti pa ćemo i pomišljati da nas i Bog ostavlja ili da nas je ostavio...ne znajući da ćemo Mu u tim trenutcima patnje biti najbliži

također mislim da nam je s time htio i reći da je bol neizmjerna kad uzljubimo Boga i pomislimo da nas je ostavio

te nam svojim Putem koji je prošao za nas pokazuje u koje ćemo sve situacije u životu dolaziti da bi mogli sudjelovati u Kraljevstvu nebeskom, jer je i On kao čovjek prošao isto a mi se u svemu trebamo poistovjetiti s Njim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr