www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 17:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 09:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo i današnja meditacija. Samo jedna rijeć ali o kojoj se može puno meditirati.
5. "ŽEĐAM."
-"Zato jer sam na križu za vas tako mnogo trpio i stoga bio tako žedan , ali žedan ljubavi i duša, koje toliko ljubim , ali koje neće ništa o meni da znaju, zato ljubite me barem vi i žrtvujte se iz ljubavi prema meni da mi poklonite duše koje me ljube i koje mogu spasiti!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2006 09:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
speranza napisao:
Evo i današnja meditacija. Samo jedna rijeć ali o kojoj se može puno meditirati.
5. "ŽEĐAM."
-"Zato jer sam na križu za vas tako mnogo trpio i stoga bio tako žedan , ali žedan ljubavi i duša, koje toliko ljubim , ali koje neće ništa o meni da znaju, zato ljubite me barem vi i žrtvujte se iz ljubavi prema meni da mi poklonite duše koje me ljube i koje mogu spasiti!"


Od bičevanja i krvarenja Isuse izgubio si mnogo krvi.Tvoj organizam je potpuno dehidriran,stoga po ljudski gledajući,a čovjek si bio,osjetio si tešku žeđ.Ali potaknuo si nas da razmišljamo dublje.Puno je tu Isuse simbolike,doista ta žeđ bila je za svim dušama,za koje si tako spremno iz ljubavi krenuo u "smrt".U svojoj božanskoj moći sjetio si se svih onih kojima će nažalost ova tvoja smrt i žeđ biti uzaludna.Da Isuse,vjerujem da si u toj žalosti i zbog toga ožednio.Znao si da će mnogi "pakao"pretpostaviti toj Tvojoj neizmjernoj ljubavi,i zbog toga si bio u još većoj agoniji!Daj nam Isuse snage i ljubavi da možemo moliti za sve one koji su odbili Tvoju ponuđenu ljubav u smrti za njih,prosvijetli ih i daj im spoznaje da uvide da tvoja žeđ je bila i za njih,učini Isuse da se u tim dušama napiješ svježe izvorske vode i d a nikada više ne budemo mi žedni!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 07:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
. "SVRŠENO JE!"

-"Kad sam osjećao da sam na kraju svojih sila i kad sam potpuno za vas žrtvovao i predao svoj život za vas onako kako je to Otac želio, tada sam mogao radosna srca uzviknuti : Svršeno je! Nastoj da i ti na koncu svoga života uzmogneš reći radosna i sigurna srca: Svršeno je ! Ja sam upotrijebio svoje milosti i ispunio svoju životnu zadaću."

7. "OČE, U TVOJE RUKE PREDAJEM DUH SVOJ!"

-"Jer je moj život završio , mogao sam predati natrag u ruke Očeve svoju dušu, koju mi je Otac dao. Molite tako i vi svake večeri prije nego što zaspite: Oče, u Tvoje ruke predajem dušu svoju! A ujutro kad se probudite: Oče, daj mi Duha svojega, da uzmognem cijeli dan ispuniti u Tvojoj volji!"



:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 08:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puče moj, što učinih tebi ili u čem ožalostih tebe? Odgovori meni!

Puče moj, ja tebe iz veriga paklenoga sužanjstva odvezah a ti mene konpcima
sred vrta Getsemanskog sveza.

Puče moj, ja tebe izvedoh iz zemlje ropstva egipatskog:
A ti mene dovede u Jeruzalem,
Spasitelja svijeta.

Puče moj, ja sam pred tobom u stupu oblaka hodio:
A ti mene dovede u Jeruzalem, Spasitelju svijeta.

Puče moj, ja sam pred tobom u stupu oblaka hodio:
a ti si mene po sudnicama preopakih glavara vodio.

Puče moj, ja radi tebe potopih Faraona u moru Crvenom:
A ti mene predade sucima nepravednim, da me ubiju.

Puče moj, ja tebe utvrdih u novom zakonu:
A ti mene osvadom i psovkom zlom pogrdi.

Puče moj, ja radi tebe pogubih kraljeve kananejske:
A ti mene kod Kajfe bičevima i ćuškama izbi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2006 22:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
speranza napisao:
. "SVRŠENO JE!"

-"Kad sam osjećao da sam na kraju svojih sila i kad sam potpuno za vas žrtvovao i predao svoj život za vas onako kako je to Otac želio, tada sam mogao radosna srca uzviknuti : Svršeno je! Nastoj da i ti na koncu svoga života uzmogneš reći radosna i sigurna srca: Svršeno je ! Ja sam upotrijebio svoje milosti i ispunio svoju životnu zadaću."

7. "OČE, U TVOJE RUKE PREDAJEM DUH SVOJ!"

-"Jer je moj život završio , mogao sam predati natrag u ruke Očeve svoju dušu, koju mi je Otac dao. Molite tako i vi svake večeri prije nego što zaspite: Oče, u Tvoje ruke predajem dušu svoju! A ujutro kad se probudite: Oče, daj mi Duha svojega, da uzmognem cijeli dan ispuniti u Tvojoj volji!"



:grlim te:


Mislim da šestu riječ jedva itko mogao čuti,zato Ivan koji je bio najbliži bilježi:"Čim Isus uze ocat,reče":Dovršeno je!"Zato je Isusova smrt vrhunac ispunjenja Očeve volje,ispunio je dakle doslovce sve,do posljednje riječi i posljednjeg zareza,kao nitko nikada na svijetu prije ni poslije Njega!I kao što smo vidjeli i vidimo i razmatramo,kompletna struktura Isusovih riječi s Križa nimalo nije slučajna.Prve tri riječi donose nam svjetlo in nadu:prvo moli za oproštenje i milosrđe ,zatim otvara vrata raja razbojniku,i daje Crkvi(nama)svoju Majku!Druge dvije riječi opisuju tešku agoniju,napasti i poniženja,samoću i teško fizičko trpljenje!No,zadnje dvije,neposredno pred samu smrt,opisuju smirenost i predanje u razgovoru s Ocem!Doista fascinantno i veliki uzor i snaga i nada i vjera nam mora biti u ovim svetim i velikim Isusovim riječima kojima nas je i pred samu smrt poučavao!

"A o šestoj uri nasta tama po svoj zemlji-sve do ure devete"(Mk 15,33) "Oče u ruke tvoje predajem duh svoj!"(Lk 23,46).Isuse moliš psalam 32,6!Svaku svoju molitvu koju si nas učio ili kada si sam molio započeo si zazivom "Oče"!Ocu upućuješ svoju "posljednju" riječ kao što si i uputio prvu kada su te Marija i Josip tražili(usp.Lk2,49).Sotonu si definitivno svladao.I u teškom smrtnom času savršeno si vladao sa sobom u teškom izranjenom i izmučenom tijelu,i tako do posljednjeg daha ispunio svoju misiju,a Ivan te gledao i to nama zapisao "I prignuvši glavu,predade duh"(Iv 19,30)I što nam Isuse poručuješ?Da shvatimo d aće nas taj otpadnik najžešće napadati u trenucima naše smrtne agonije,kao što je i Tebe.Dao si nam primjer,poučavao nas,dao si nam sva sredstva,molitvu,pokoru,a napose kako da vršimo Očevu volju! U biti Isuse želiš nam kazati da sve prihvatimo,da nam bude kao i tebi,te d a se jednom zajedno nađemo u Tvom Kraljevstvu-amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
To je ta vazna istina joakime, Isus Krist zeli da nam bude kao Njemu, svakome kako je Bog odredio, i tezinu kriza i nacin na koji ga treba nositi. Da nam bude kao Njemu, kako na nebu tako i na zemlji. Kao Njemu i kad je rijec o patnji a onda i slavi. 'Da nam bude kao Njemu' bolje se razumije kad se kaze 'da budemo gdje je i On', u Kraljevstvu Bozjem, svaki na svom mjestu, a Njegovo je desno od Oca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 17:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Probodeni bok

Činjenica je to nepobitna.Ivan koji je očevidac svega daje izvješće o lomljenju kostiju dvojici raspetih.No vojnici kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro,ne prebiše mu goljeni,nego mu jedan od vojnika "kopljem probode bok i odmah poteče krv i voda"(Iv 19,33-34).Ne znam d ali ste možda čuli,ali po jednoj rabinskoj predaji čovjekovo tijelo sastoji se od krvi i vode.Znači izlijevanje krvi i vode bio bi istinski znak smrti.Po ekumenskom prijevodu Biblije,Ivan u toj činjenici gleda znak davanja Duha Svetoga,što s e odnosi na Isusove riječi"Ako je tko žedan,neka dođe k meni!Neka pije koji vjeruje u mene!Kao što i piše u SP:"Rijeke žive vode poteći će iz njegove utrobe!"Pitam se što ima tajanstveno u tom isteku krvi i vode iz Kristova probodena boka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2006 19:16 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vidiš,da..o tome treba promisliti dobro
što za nas znači Njegovo proljevanje Krvi Vode

ne samo kao milosrđa...nego što konkretno za svakoga individualno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ruj 2006 17:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Da bi bolje shvatili što ima toliko tajanstvenoga i snažnoga u isteku krvi i vode,mislim da bi trebali ući u dubinu rasuđivanja ne racionalnim dokazivanjem,već naprotiv uživjeti se u mentalitet različit od ovoga našega sadašnjega,izražavati s e simbolima kako bi mogli dokučiti puninu ljubavi.
Sv.Ambrozije tako reče:"Poteče voda iz rana da mi pijemo spasenje."A Epifanije će kazati:"Pomoću vode i krvi iz njegova probodena boka,poput proročkih prilika,obuhvatio je sve događanje našega spasenja.""Čitav naš unutarnji duhovni organizam dolazi nam od Isusa Krista.Sila koja sve to pokreće poruka je ljubavi,a dotječe nam iz Njegova Božanskog Srca"-reći će nam sv.Bonaventura.Karlo Boromejski poput Franje Asiškog,satima promatra raspelo,pa sve napore,teškoće,trpljenja,brige svodi na ranjeno Kristovo Srce,korijen svakog milosrdnog i strpljivog djelovanja Crkve.Pokojni papa Pavao VI u krvi i vodi vidi slike" milosti i istine što istječu iz Kristove punine,koja objavljuje Očeva otajstva.Iz otvorenog Kristova boka rađa s e Crkva,kao što s e iz Adamova rebra rađa Eva."

Zaista lijepi citati učenih i svetih ljudi.Ipak ovdje me sve navodi na simbole,a krv je u ovom slučaju simbol smrti,znak velike i neopisive ljubavi Kristove prema čovjeku.Voda je simbol života.Nije li Isus Samarijanki ponudio "živu vodu"!?Teolozi ovako tumače u eklezijalnom(crkvenom)smislu.Voda označuje krštenje,što znači novi život.Prolivena krv označuje Euharistiju-znači smrt iz čiste ljubavi.U biti svi sakramenti istječu iz otvorenoga boka,ali ova dva su temeljna,Krštenje i Euharistija.Vjerujem da znademo da je voda i simbol Duha Svetoga,a naša Crkva se rađa izlijevanjem Duha Svetoga koje slijedi Kristova smrt.To znači ovako,Kristovom smrću potekla je krv iz ljubavi prema nama,te nam je ta krv i danas ostavljena u svakoj pretvorbi u sv.misi,a krštenjem odnosno poteklom vodom iz boka,nanovo smo rođeni i smijemo piti s izvora tu živu vodu!Eto draga moja anđe to su moje male refleksije potpomognute gornjim citatima.Ako ti ili netko drugi imaš što nadodati u svojim razmišljanjima i razmatranjima bilo bi dobro to čitati.
:wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 ruj 2006 18:17 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Voda mi djeluje jasno...i sama sam pomišljala slično

no Krv...mi je nejasna
ne mogu percipirati da je Krv simbol smrti(jasno mi je da misliš na smrt ovom svjetovnom načinu života)


On nama nešto daje
daje nam...prosipa po nama Krv i Vodu

dakle daje nam Duha života vječnoga u obliku Vode
no nekako mi ne odgovara da nam daje smrt iz ljubavi jer je to po meni svršen čin koji se ne može davati i nastavljati...jednom je učinjen i nema više

zašto je to odvojeno??
Krv i Voda?

Krv kao žrtva?
da se i dalje žrtvuje za nas?
kako kad je Uskrsnuo i napravio Savršenu Žrtvu?

ne znam...

ali to je vrlo važno za razumjeti i Osjetiti...to su Njegovi posljednji trenutci


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr