www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 20:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2006 19:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Danas sam posjetila stranice,moga rodnog grada,i na forumu otvorila odmah prvi topc...Eeb caffe...te divne psovke svjeta..
i pise ,obratite paznju na srbske,makedonske i bosanske...
i ispod link...ja naivna mislim ..kakve to oni imaju drugacije..
imam sta da vidim sramote..i to velike sramote..
Sramotim se poneki puta za takve stvari ,jer je kultura ispod svakog nivoa
Kuda taj mladi svijet ide....sta oni to rade....kakav cilj...
Boze oprosi im jer ne znaju sta cine....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2006 22:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlo odn. grijeh ulazi kroz oči, a ist(o)i izlazi iz usta.

Bratski pozdrav iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2006 22:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudska oholost ili nadmenost (arogancija) kad dostigne svoj vrhunac mora se podići i psovati protiv najviše instance - Svevišnjeg Boga. Tako se ona zavarava misleći da može nekažnjeno proći. Tu počinje put za Pakao.

Ali postoji put i za Raj - Isus Krist Gospodin!

Srdačan pozdrav svim sudionicima.
Smjerno kao i dosad Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2006 07:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
žalosno je gledati kako mladi psuju, ali to je današnja realnost.
to je dokaz ne samo malene vjere u Boga, ( jer vjernik ne možće sebi dopustiti da psuje svetinju ), već i pokaz nekulture današnjeg čovjeka koji sebe smatra odrazom kulture i ponosa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2006 13:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Smilovao im se Bog i ocistio ih od grijeha psovanja, psovanje Boga je previse uzelo maha, toliko previse da vjerujem kako jedino Bozja intervencija moze prekinuti takvo sto u nasem drustvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2006 15:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
A što ćemo reći o psovki, koju često smatramo jedinim grijehom. Često čujemo: "ja ne psujem, dakle, nemam grijeha". U Svetom Pismu čitamo: "tko kaže da je bez grijeha, lažljivac je u kome nema istine".
Pogledajmo na mehanizam koji tu djeluje. Pitajmo se, zašto toliki i toliko psuju? Psujemo li kad smo dobro raspoloženi ili možda psujemo li kad je nama dosadno? Psovka dolazi nam na usta kad smo nervozni, kad netko nas živcira, kada "tjeramo"svoje mišljenje, kad mislimo da smo stalno u pravu itd. Zato uz psovku trebalo bi razmisliti o vlastitim osobinama kao: tvrdoglavost, umišljenost, oholost,ružna i opasna "navika"…to nas navodi na psovku. Trebamo se, dakle, boriti s razlogom a ne s posljedicama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 19:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma, poštovani moji

zahvalan sam Bogu što je brat Jojakim otvorio ovu temu. Imadem jedno pitanje glede psovke:

da li smatrate nekoga za kršćanina koji javno kaže da je katolik, ali isto tako javno i psuje Boga? Kako taj fenomen objasniti, protumačiti, uskladiti, osuditi ili sl.? Naprosto rečeno, može li se biti nanovo rođen, tj. zvati se kršćaninom a istovremeno psovati Boga?

Zahvalan kao i dosad, šaljem vam bratske pozdrave iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 21:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:
Ma, poštovani moji

zahvalan sam Bogu što je brat Jojakim otvorio ovu temu. Imadem jedno pitanje glede psovke:

da li smatrate nekoga za kršćanina koji javno kaže da je katolik, ali isto tako javno i psuje Boga? Kako taj fenomen objasniti, protumačiti, uskladiti, osuditi ili sl.? Naprosto rečeno, može li se biti nanovo rođen, tj. zvati se kršćaninom a istovremeno psovati Boga?

Zahvalan kao i dosad, šaljem vam bratske pozdrave iz Paradisa.
Smjerno u Kristu Ćubela :D


Vidiš dragi Ćubela,bilo bi jako dobro i poželjno da ipak i ti dadneš neko svoje vlastito tumačenje po pitanju teme,pa će vjerujem i mnogi drugi se nadovezati i kazati svoje,jer ovako konstantno propitkivanje i traženje tuđeg mišljenja,više mi nekako sliči na "vrebanje" iz žbunja čekajući zaca na "ražnju",negoli na istinski dijalog u bratskom duhu.Nadam s e da me nećeš krivo shvatiti i da razumiješ što želim kazati,pa te u tom raspoloženju i pozdravljam i zahvaljujem na sudjelovanju! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ...
PostPostano: 09 lis 2006 21:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Što kaže Bog?

3. Ne izusti imena Gospodina Boga svoga uzalud!

Ili si vjernik i držiš se svih 10 zapovijedi i ideš svake nedjelje na sv. Pričest ili UOPĆE NISI VJERNIK!

To je moje viđenje stvari....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lis 2006 13:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ćubela napisao:
Imadem jedno pitanje glede psovke: da li smatrate nekoga za kršćanina koji javno kaže da je katolik, ali isto tako javno i psuje Boga? Kako taj fenomen objasniti, protumačiti, uskladiti, osuditi ili sl.? Naprosto rečeno, može li se biti nanovo rođen, tj. zvati se kršćaninom a istovremeno psovati Boga?

Onaj koji Boga upozna barem ovoliko malo kao ja, nikada i ni pod koju cijenu ne psuje Boga.
Fenomem je to koliko je i abortus fenomen: Ni jedni ni drugi ne misle da cine losu stvar. Ne moze se tu nista uskladiti brate Cubela, a osudjivati bi isto bilo neefikasno. Moliti za njih i uvjeravati djelima i nadahnutom rijecju Bozjom, to je sto mozemo i trebamo.
Vjerujem kako nanovo rodjen moze psovati Boga, moze se nazivati krscaninom, al krscanin nikako nije niti moze biti onaj tko psuje Boga. Nespojivo je to, kao npr. da sotonisti stalno hvale Boga Oca, Sina i Duha Svetoga, i to naglas i javno, al ipak se nazivaju sotonistima...
Ne zaboravimo da ne znaju sto cine kad psuju Boga, pa bi osudjivanje i linc samo pomogli onome kome je najvise stalo da ljudi psuju Boga i da se tako te zagubljene duse jos vise priblize sotoni kao utjehi i osloncu. I tako nas sve ceka Sud, a a nas sud prema njima mogao bi biti Bozji prema nama. Molimo i cinimo sto je Isus cinio i pouzdajmo se Bozju volju ma kakva se Njegova volja nama cinila, jer sve ostalo naprosto nije vjera, niti znaci biti krscanin.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr