www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 vel 2015 11:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
naggar napisao:
..riječ je početak stvaranja..
..ako je riječ....psovka kojim hulimo Boga..
..pridružujemo se ..onom tko mrzi Boga i ljude od početka..
..prvom pobunjeniku ..sotoni. 8)

Gabriele, ovdje se piše o psovkama i njezinim posljedicama. Te o tome kako bogopsovka (štetno i na razarajući način) djeluje na pojedince i čitave zajednice (nacije).
johnny 5 napisao:
Ne znam jel impliciraš da su iza standarda Dominikanske Republike zbog voodoo-a, ako na to ciljaš onda bi po tvojoj logici najrazvijenije zemlje svijeta imale najpobožnije stanovništvo. Slobodno pogledaj koje zemlje imaju najveći BDP per capita pa mi onda reci jel tamo Crkva cvate ili vene. :wink:

Moglo bi biti da stanovnici Haitia trpe zbog posljedica grijeha, zar ne? Samo malo odškrini vrata nečastivom, mefistu i on će za čas ući. Ja si ne ću dopustiti taj luksuz da tvrdim da znam kakve planove dragi Stvoritelj sa pojedinim nacijama ima. Ali činjenica je da nečastivi svaki neispovjedeni grijeh pamti. Palo mi je na pamet da zli ponekad teške griješnike ne dira samo da ustraju u grijehu. A kako je to sa izgovorenom bogopsovkom u tim razvijenim zemljama? Imaju li one sve čiste račune? (cijeli svijet je jedna velika mafija)


Zadnja izmjena: klasje; 21 vel 2015 12:01; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 12:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
klasje napisao:
abriele, ovdje se piše o psovkama i njezinim posljedicama. Te o tome kako bogopsovka (štetno i na razarajući način) djeluje na pojedince i čitave zajednice (nacije).

Ako je rijec o psovanju, zasto onda pises o voodoo-u? :D

Btw, u Beninu se isto tako bave voodoo-om, a zemlja je najkatolickoja od svih zemalja u okruzenju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Ako je rijec o psovanju, zasto onda pises o voodoo-u? :D

Btw, u Beninu se isto tako bave voodoo-om, a zemlja je najkatolickoja od svih zemalja u okruzenju.


Mislim da je i Haiti isto katolička zemlja, ali voodoo im je ostao kao naslijeđe prije kršćanstva nažalost.
Al ne moramo ić po svijetu, imamo i mi kod nas doma punu kuću spiritista, Vera Čudina, reiki terapeuta, bioenergetičara, bijelih magova, tarot majstora, kristaloterapeuta i inih raznih alternativaca. To je sve tu negdje.

klasje napisao:
Moglo bi biti da stanovnici Haitia trpe zbog posljedica grijeha, zar ne? Samo malo odškrini vrata nečastivom, mefistu i on će za čas ući. Ja si ne ću dopustiti taj luksuz da tvrdim da znam kakve planove dragi Stvoritelj sa pojedinim nacijama ima. Ali činjenica je da nečastivi svaki neispovjedeni grijeh pamti. Palo mi je na pamet da zli ponekad teške griješnike ne dira samo da ustraju u grijehu. A kako je to sa izgovorenom bogopsovkom u tim razvijenim zemljama? Imaju li one sve čiste račune? (cijeli svijet je jedna velika mafija)


A moglo bi biti pomicanje tektonskih ploča npr. :)
Pa imaju veći BDP per capita pa očito da imaju financijski blagoslov, ili možda nemaju, znamo da je Sotona Isusu nudio sva kraljevstva i bogatstva ovog svijeta ako mu se pokloni, da li to znači da je svako ko ima para i imanja mason i iluminat u sporazumu sa Sotonom.
Eh ta pitanja,pitanja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 12:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Ako je rijec o psovanju, zasto onda pises o voodoo-u? :D Btw, u Beninu se isto tako bave voodoo-om, a zemlja je najkatolickoja od svih zemalja u okruzenju.

Težina tih grijeha koja strašno zahlađuje srca tih ljudi... Kršten - nekršten, grijeh je grijeh. A istina je da:
Kome je god mnogo dano, od njega će se mnogo iskati. Kome je mnogo povjereno, više će se od njega iskati. (Luka 12. poglavlje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 12:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
johnny 5 napisao:
A moglo bi biti pomicanje tektonskih ploča npr. :)
... Eh ta pitanja,pitanja...

Zašto Bog dopušta to zlo da se tektonske ploče pomiću i time nastaju razarajući potresi?
Pusti masone. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
klasje napisao:
Težina tih grijeha koja strašno zahlađuje srca tih ljudi... Kršten - nekršten, grijeh je grijeh.

Cek, zar nije rijec o bogopsovanju? ;)

klasje napisao:
Kome je god mnogo dano, od njega će se mnogo iskati. Kome je mnogo povjereno, više će se od njega iskati. (Luka 12. poglavlje)

Imas Bibliju u malom prstu, a volis i popovat po forumu. Mogao bi ti i u svecenike a? :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 15:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Nije on jedini koji tako razmislja. Kad sam bio na zivotnoj kod Stepana, tako prije ispovijedi razgovaram s ljudima, dodjemo na temu gladi u Africi i svi odmah, da je to zbog toga jer nisu krsteni. Znaci, ako nisi krsten, crkni od gladi. :)


Imam isto iskustvo. :roll: Fascinantno mi je to postavljanje "dijagnoza". Tamo je bila apokalipsa jer su ljudi promiskuitetni. Negdje drugo je bio rat jer ima previše pobačaja. Neki par se razveo je su imali predbračne odnose. Oni su siromašni jer su se bavili magijom. Ovom je dijete umrlo jer je psovao Boga. I tako u nedogled.
I fascinantno je koliko se ljudi strogo drže te premise - da znaju dijagnotu, znaju uzročno - posljedičnu vezu - i ništa ih ne može razuvjeriti, pa ma kolko god ti primjera ljudi izvukao koji su psovali Boga, a nije im umrlo dijete. kad si netko nešto zacrta u glavi, teško je to ispraviti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 16:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
perokvrzica napisao:
I fascinantno je koliko se ljudi strogo drže te premise - da znaju dijagnotu, znaju uzročno - posljedičnu vezu - i ništa ih ne može razuvjeriti, pa ma kolko god ti primjera ljudi izvukao koji su psovali Boga, a nije im umrlo dijete. kad si netko nešto zacrta u glavi, teško je to ispraviti.

Ne izmisljaju to oni, nego im neki "jako dobar" svecenik tako kaze, a oni, normalno, to ne dovode u pitanje jer je to ipak svecenik. Crkva ocigledno nema kontrolu nad nizim klerom ili je nije pretjerano briga i zato bas iz tog nizeg klera dolaze svakakvi "mudraci" koji ljudima govore o stvarima koje nitko osim Boga ne moze razumjeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 17:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ga-bri-el napisao:
perokvrzica napisao:
I fascinantno je koliko se ljudi strogo drže te premise - da znaju dijagnotu, znaju uzročno - posljedičnu vezu - i ništa ih ne može razuvjeriti, pa ma kolko god ti primjera ljudi izvukao koji su psovali Boga, a nije im umrlo dijete. kad si netko nešto zacrta u glavi, teško je to ispraviti.

Ne izmisljaju to oni, nego im neki "jako dobar" svecenik tako kaze, a oni, normalno, to ne dovode u pitanje jer je to ipak svecenik. Crkva ocigledno nema kontrolu nad nizim klerom ili je nije pretjerano briga i zato bas iz tog nizeg klera dolaze svakakvi "mudraci" koji ljudima govore o stvarima koje nitko osim Boga ne moze razumjeti.


Ima i tu istine...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2015 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
klasje napisao:
johnny 5 napisao:
A moglo bi biti pomicanje tektonskih ploča npr. :)
... Eh ta pitanja,pitanja...

Zašto Bog dopušta to zlo da se tektonske ploče pomiću i time nastaju razarajući potresi?
Pusti masone. :wink:


Bojim se da je tu odgovor da mi ne znamo taj odgovor. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr