www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2006 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ma to sam ja i moje logiranje...sorry :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:30 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Anonymous napisao:
,u današnje vrijeme nema više tih kazni na zemlji,ali trebamo upregnuti sve svoje sile i nastojati sve te psovke već ovdje na zemlji dok ne stignu do "neba"poništiti svojim molitvama i djelima ljubavi!Molimo za obraćenje svakoga psovača i djelujmo na njih!


potpuno si u pravu....treba se za njih moliti...

no kad malo pogledam oko sebe i na ljude koji su psovači....mislim da ta kletva i stoji.....
(sad mi na pamet padaju tri obitelji) za koje znam da često psuju Boga..i sve tri žive u nekom malom paklu....definitvno uvjerene da su svi protiv njih(kamenovanje?)...a i definitvno snose svoju odgovornost...
ne događa im se ništa ljepo u životu.....

sad dok razmišljam o tome...i koji je uzrok...
u biti postajem svjesna ....da oni nisu svjesni svog čina....
pa bi možda bilo bolje po njih ....moliti da postanu svjesni svog grijeha....
tako će se sami odreći toga što čine...
bar se nadam


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:31 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
ma to sam ja i moje logiranje...sorry :!:


i ti vjerovatno dobivaš mailom obavijest na odgovore...pa samo klikneš link..i odgovoriš pod gost...jel??? :idea: :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
joakim napisao:
ma to sam ja i moje logiranje...sorry :!:


i ti vjerovatno dobivaš mailom obavijest na odgovore...pa samo klikneš link..i odgovoriš pod gost...jel??? :idea: :P


Naravno, u žaru borbe login mi je ostao u taboru :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:45 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hehehehehe...."jaki" smi mi borci
al nećemo spamat.... :idea: :wink:


jučer sam pročitala jednu vrlo bitnu rečenicu...


Svatko se kažnjava onim čime sagriješi....(mudr 11,16)
i sve me više drži u uvjerenju da zaista smo uvijek kažnjeni onim što prozvodimo u svijetu.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
Anonymous napisao:
,u današnje vrijeme nema više tih kazni na zemlji,ali trebamo upregnuti sve svoje sile i nastojati sve te psovke već ovdje na zemlji dok ne stignu do "neba"poništiti svojim molitvama i djelima ljubavi!Molimo za obraćenje svakoga psovača i djelujmo na njih!


potpuno si u pravu....treba se za njih moliti...

no kad malo pogledam oko sebe i na ljude koji su psovači....mislim da ta kletva i stoji.....
(sad mi na pamet padaju tri obitelji) za koje znam da često psuju Boga..i sve tri žive u nekom malom paklu....definitvno uvjerene da su svi protiv njih(kamenovanje?)...a i definitvno snose svoju odgovornost...
ne događa im se ništa ljepo u životu.....

sad dok razmišljam o tome...i koji je uzrok...
u biti postajem svjesna ....da oni nisu svjesni svog čina....
pa bi možda bilo bolje po njih ....moliti da postanu svjesni svog grijeha....
tako će se sami odreći toga što čine...
bar se nadam


Evo jednoga konkretnoga primjera:

Vozio sam se autobusom iz Pule u Zagreb. Dva mladića iza mene psovali su teške psovke, posebno jedan od njih. Bio sam u napasti da se okrenem i da ih javno ukorim, ali ipak sam čekao zgodniju priliku. I pružila mi se za vrijeme stanke u jednom gradu. Pristupio sam onom teškom psovaču, koji je bio sâm, i lijepo ga zamolio da ne psuje. Rekao sam mu da ja vjerujem u Boga koga on psuje. I prihvatio je moju opomenu. Do Zagreba ta dva mladića nisu izustili niti jednu psovku. Psovača treba opomenuti, ali opomenuti ga tako da ga se ne izazove da još više psuje. Tu nebi vrijedilo ono od sv. Ivan Zlatousnog koji je pozivao kršćane da opominju psovače. Njegov poziv da se psovača pljusne po ustima danas ne bi vrijedio. Trebalo bi znati naći načina pa i molitvu i po ovom primjeru to zajedno nastojati ukomponirati te se na taj način boriti protiv te grozne stvari.Inače,znade se da ljudi kojima je svaka druga,ako ne i svaka riječ psovka imaju smanjeni fond riječi,pa u tome krivom i ružnom načinu pribjegavaju(više "nesvjesno"-čt.ružna navika, što nikako nije za opravdanje) sramoti vrijeđanju svoga Stvoritelja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 09:56 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
potpuno se slažem da ih treba opomenuti no ne onako kako često znaju "vrli" vjernici...prozivati i na taj način u biti sebe staviti u poziciju da su "iznad"....pa se onda postigne samo kontraefekt..

jer ljudi čine grijeh ne znajući..... isto kao što i mi činimo neki ne znajući u biti što činimo...
i kako ćemo se promijeniti najprije...???
ako nam se ukaže na to - tonom koji ne pretpostavlja osobu koja govori kao bitno, nego tonom koji pretpostavlja čin uvrede kao bitan....

a kako je nas Isus ljubio i zbog naših grijeha patio...red bi bio da ih mi bar u ljubavi opominjemo....ako se već ne možemo žrtvovati kao On...

mislim da je tvoj postupak bilo vrlo pažljiv prema njima i ugodno sam se iznenadila kad su te tako lako poslušali....hvala i slava Bogu...

nikad ne znamo kad i kako može na nekog utjecati "naša" Riječ...stoga je uvijek bitno ....polako,smireno,ljepo i s ljubavlju izreći svoje opomene/sud...jer je sve to na izgradnju našu i tuđu....

i sad se sjećam nekih riječi koje su mi promjenile cijeli sustav razmišljanja....i ostale trajno u sjećanju....a bile su izrečene u nenametljivom tonu i pune ljubavi....
samo tako može djelovati kroz nas Isus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2006 23:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
mislim da je tvoj postupak bilo vrlo pažljiv prema njima i ugodno sam se iznenadila kad su te tako lako poslušali....hvala i slava Bogu...




Draga andjelina1,ne nisam ja bio ta osoba,već sam to pročitao u jednom našem vjerskom tisku,zato sam i nakosio tekst koji nije moje autorsko djelo.No nadam se da neće umanjiti vrijednost napisanoga,a što s e tiče tvog upisa-potpisujem! :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ožu 2006 08:49 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ah...nema veze...i onako zvuči kao da se to tebi dogodilo...ti si vjerujem isto nekako takav....blag i pametan :x
a i ne ustručavaš se opomenuti...tako da sve skupa zajedno zvuči kao da se tebi dogodilo... :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ožu 2006 10:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
ah...nema veze...i onako zvuči kao da se to tebi dogodilo...ti si vjerujem isto nekako takav....blag i pametan :x
a i ne ustručavaš se opomenuti...tako da sve skupa zajedno zvuči kao da se tebi dogodilo... :!:


andjelina1 uffffff :oops: morati ću svoje koleričke osobine pod hitno mijenjati :lol: neka ti bude blagoslovljen današnji i svaki drugi dan! :evil:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr