www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Prisilne misli
PostPostano: 04 srp 2007 14:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2007 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mislim da nesto takvo nisam dozivio osobno. Jesi li pricao sa svecenikom o tome?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 srp 2007 14:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


To se može dogoditi, kada se osoba počne iskreno obraćati Bogu i krene pravim putem....a kao što znaš, Bog ima plan sa svakim od nas, pa kad se mi prepuštamo Božjem planu, onaj crni...želi to poremetiti...

Takve misli pokušaj stjerati molitvom, vjeruj čvrsto i moli molitve otklinjanja, da možeš pripadati samo Kristu!
Ispovijedi svoje misli, jer i one su grijeh... ne dozvoli da itko ili išta što ti se ne sviđa manipulira tobom!
Bit će tu još nekih stvari, al ne boj se!

Ti pripadaš Bogu i to onom crnom i svim takvim mislima daj do znanja...
Moli se Duhu Svetom da te štiti!
Neka je Bog uvijek s tobom, a tvoja vjera neka u takvim situacijama jača, jer tada budi siguran da si Božji!
BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2007 14:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Događa se. Prisilne misli. Misli u snu. Osobno nemam iskustva hule i psovki u nesvjesnom stanju (snu itd...)
Prisilne misli, često se događaju, kad se čovjek sve više i više približava Bogu, i kad se u potpunosti ne odriče ovozemaljskih stvari, tj. ostane navezan na neke stvari.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2007 15:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sa svečenikom nisam pričao o tome.Mislim da mi to i nije neki grijeh jer ja to ne želim,nego se samo stvori.Od kako sam počeo moliti neke molitve,i krunicu(prije nisam molio krunicu,al zadnjih mjesec dana molim),od tada se to počelo jače javljati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 srp 2007 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zuki_1 napisao:
Sa svečenikom nisam pričao o tome.Mislim da mi to i nije neki grijeh jer ja to ne želim,nego se samo stvori


pa nemoras samo o grijehu pricati sa svecenikom,mozes bez ispovijedi onako da te posavjetuje..
..al to te mami onaj crni kao sto je netko vec rekao..jer sto si vise Bogu kusnje su vece i sotona te nastoji od toga odvratiti..jer svaki prijatelj Isusov mu je kao i sam Isus..cuvaj se..moli se..i neboj se..On je s tobom..btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 srp 2007 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


Gorljivo brate moli, bdij u molitvi sluzeci se slikom Gospodina nasega ili Djevice Majke ako treba. Doista ponekad smo umom slabiji od svoje duse koju napadaju duhovi zlobni, al nikada, ama bas nikada ne zaboravi da Boga molimo da ne gleda na grijehe duha, duse i tijela, vec na nasu vjeru.
Ustraj i proci ce. No tada ces spoznati da ce se ponovno vracati, al i ti znas kako se nositi. Ustraj do kraja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 srp 2007 07:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2007 16:34
Postovi: 35
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam i ja takvih problema, prestala sam misliti na neke gluposti ali mi same dolaze. Npr. psovke, ne zelim psovati ali ta psovka mi kroz glavu struji kao da mi netko viče upotrijebi je.
Npr. u snovima sanjam neke besramne stvari i ponavljam sebi u glavi u snu, to je grijeh, to je grijeh, to je grijeh.... Moja baka je rekla svećeniku da je sanjala da psuje Boga, svećenik joj je rekao da je to nesvjesno da to nije grijeh. Mislim da je sad ovdje obrnuto od psihoanalize, ovdje svjesno postaje nesvjesno, tj. onaj s rogovima nam baca takve misli...
Molitva, molitva, i samo molitva će te izvući i sv. ispovjed.....
Ej ja sam manje prestala jesti meso, ne samo zato što postim, već i da mi se tijelo očisti od žvotnjskih hormona, a osim toga Duhu Svetom ostavljamo više prostora za njegovo djelovanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 srp 2007 12:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 lip 2007 08:20
Postovi: 15
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jednom je na poslu jedan decko psovao Boga,
svaka druga mu je bila psovka, ja sam ga upozorila da prestane, i kasnije su mi te njegove psovke odzvanjale u glavi, uglavnom na ispovijedi mi je svecenik rekao da su to prisilne misli i da to nije grijeh i da molim za tog decka, ali on od tad vise ne sjeda za moj stol...nekad dok molim isto mi svasta dolazi u misli, tada podignem ruku kao da se branim i kazem''odlazi sotono'' i misli nestanu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2007 20:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
zuki_1 napisao:
Imam jedan problem.Naime u zadnje vrijeme mi se dešava da u sebi čujem neki glas koji huli na Boga i sve ostalo,pogotovo na djevicu Mariju,primjerice tokom molitve mi se to zna javiti ili npr. čak i kada sam u polusnu znam čuti žestoko takve glasove i jednostavno je jače od mene.To otklanjam od sebe,ali jednostavno je tu.Ponekad znam osječati grižnju savjest za to,a znam da nisam kriv.Jeste li imali takav problem,zanimaju me vaša mišljenja?


..Ne brini se, to je sasvim normalno..

..što si bliže Bogu, napadi zla će biti jači..

.jednostavno ih marginliziraj..

..i zazovi ime ISUSOVO..i reci "U ime Gospodina Isusa, ZAPVOJEDAM svim
..silama zla, da napuste moj um,duh,srce i tijelo
..

..Mnogi sveci su imala takva iskustva svakodnevno..
..no to je samo " ponuda zla"..

..tako neka te svakodnevna "ponuda" ne uzbuđuje..
..ne prihvaćaš li je..to je samo "žamor tonova"..


..no , kad Zazoveš IME GOSPODNJE..svi biježe..

..mir s tobom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr