www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 08:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 lis 2006 03:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovu temu otvaram zbog Nenki, ali sam mislila da ju postavim ovdje-javno da se isto drugi mogu nadovezati kao na temu (o Bogu Sucu) ako žele još što za nadodati-nadam se da i hoće ili ako imaju slično iskustvo kako bi više nas moglo iz toga naučiti, a i Nenki da može još od više nas nešto čuti, a ne samo od mene ako joj to pošaljem na pp. Uglavnom koliko sam skužila (nije mi baš posve jasno) Nenki ima problem da iako je zakonski dobila dijete ne može ga imati jer eto nešto se iskompliciralo pa ona pati jer nema pravde na djelu u njenom pravnom slučaju.

Prije par godina imala sam jedan pravni slučaj u kojemu sam bila lažno optužena, to me je jako potreslo, izgubila sam dosta živaca, ali sam istovremeno naišla na jednu knjigu (nije prevedena na hrvatski i nema je u Hrvatskoj za nabaviti) u kojoj sam pročitala kako doći do rješenja. Vjerujem da mi je Duh Sveti utisnuo vjeru baš u ono što je pisalo u zadnjem poglavlju te knjige. Ja sam se pomolila u stilu onoga što sam u toj knjizi pročitala, zazvala Boga Suca u moj slučaj i slučaj je bio rješen-odmah u moju korist (osobno nije bilo nekakve šanse da dobijem slučaj jer iako sam bila u pravu nije bilo dokaza te mi se stoga crno pisalo, a da ne kažem da nisam imala niti lipe za odvjetnika itd.)! S obzirom da te knjige ovdje nema, a meni je bila na veliku pomoć ukratko ću ovdje prepričat njeno zadnje poglavlje.
Muž žene koja je napisala tu knjigu (knjiga se zove Unbroken curses) bio je predan sudu i ležao je po zatvorima jer su mu to namjestili njegovi pakosni roditelji zato što je nju oženio. Stvar je bila u tome da je njen muž kao mali bio odveden da uči kabalu, a kabala je magija. S obzirom da su njegovi roditelji bili u tome logično je da su bili pod utjecajem đavla i da su mrzili kršćane, prvu njegovu ženu koja se obratila dali su ubiti (a dok ona nije bila obraćena oni su inzistrali da je oženi). Nakon toga se on obratio, prekinuo s kabalom i Bog mu je dao drugu ženu, naravno kršćanku-pa su ga sad išli progoniti nezadovoljni što se s njom oženio. Ona i njen muž su bili Božje sluge i pozvani u službu, a đavo je stalno pravio smetnje. I sad na kraju problemi pravne prirode: on nevin 80 dana po zatvorima i 3 godine po sudovima. Sudovi su ih financijski uništili. Zbog svih tih problema oni su puno i molili i postili, koristili autoritet Isusa Krista protiv đavla, kajali se za grijehe, molili Boga da im otkrije ima li kakav grijeh za koji nisu svjesni, ali ništa od svega toga nije pomoglo. I onda jedan dan jedna sestra u Kristu koju je čula preko telefona, a koja nije znala za njenu situaciju rekla joj je: ''Iz nekog razloga Bog mi je stavio na srce da moraš shvatiti da ponekad dođemo do točke u našim životima u kojem se moramo okoristiti činjenicom da Bog Otac je naš nebeski Otac, ali je također i Sudac čitavog svemira. Ponekad moramo doći u Njegovu sudnicu i zamoliti ga da presudi naš slučaj''. Nakon što joj je ta sestra rekla te riječi ona se pomolila Bogu kao Sucu da presudi u njenom slučaju. Došla je k Njemu u molitvi, ali ne u svojoj pravednosti (iako nije bila kriva), već u pravednosti Isusa Krista i zamolila ga da presudi u situacijama u njenom životu, nabrojala je par situacija – ja ih sad neću pisati da ne duljim, a među njima je bio i taj sudski slučaj. Sve situacije su se rješile i to iznimno brzo kao i sud-konačno je bilo svemu kraj! Zemaljski sudac je konačno nakon tri godine presudio u njihovu korist i zaključio slučaj. Zatim nakon nekog vremena čuli su od jednih da oni imaju isto pravni spor koji ide već deset godina! Posvjedočili su im što je Bog učinio u njihovom životu na što su se oni isto tako pomolili i Bog je rješio slučaj u roku od mjesec dana-suci su imali naklonost ka pravdi da su čak odvjetnike koji su htjeli smuljat ispravljali!
Iz oba svjedočanstva vidi se da naš Bog koji je Sudac nije samo Sudac za sudnji dan, već ga kao Suca možemo pozvati i u naše zemaljske situacije. Meni je to bilo prekrasno otkrivenje i ljudi moji to funkcionira!!! :P Zbilja mi je učinio čudo! Jer On je onaj koji ljubi pravdu, a mrzi bezakonje. I s obzirom kako nije pristran ako je to njima učinio učinit će pravdu svima koji ga za to zamole.
''Zato naprije tražite kraljevstvo Božje i njegovu pravednost…''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 05:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby draga,predivno i istinito svjedočanstvo i moglo bi se puno toga napisati o Bogu kao zemaljskom sucu! :grlim te: :arrow: :grlim te: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
zbilja prelijepo svjedočanstvo :grlim te: :arrow: :grlim te: :arrow:
slava Bogu svemogućem na ovim djelima
hvala ti Isuse na tvojoj pravdi i milosrđu

hvala ti i na našoj Aby koju je Božja providnost poslala
na naš forum i koja nam prenosi ovako lijepa
svjedočenja i iz knjiga sa stranih jezika

slava ti Isuse


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 09:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
aby mila, što bi mi bez tebe????
Ma sam te Bog poslao da ovo posvjedočiš, jer sam sinoć razmišljala upravo o jednoj takvoj stvari, kako nisam znala što ću, predala sam sve Bogu u ruke i zamolila ga da mi pošalje " način". A radi se o pravnim stvarima... od kojih ja bježim, a evo sad ti o tome pišeš. :)
Draga moja aby..hvala ti što si se odazvala Bogu i dala truda sve ovo ispisati... kako bi nečije( potrebne) oči vidjele i uši čule...
Slava Isusu što nas ovako daje jedne drugima-na blagoslove, pomoć, ljubav i zajedništvo.
tebi mila bezbroj :grlim te: :grlim te: :grlim te: i pregršt :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
aby mila, što bi mi bez tebe????
Ma sam te Bog poslao da ovo posvjedočiš, jer sam sinoć razmišljala upravo o jednoj takvoj stvari, kako nisam znala što ću, predala sam sve Bogu u ruke i zamolila ga da mi pošalje " način". A radi se o pravnim stvarima... od kojih ja bježim, a evo sad ti o tome pišeš. :)
Draga moja aby..hvala ti što si se odazvala Bogu i dala truda sve ovo ispisati... kako bi nečije( potrebne) oči vidjele i uši čule...
Slava Isusu što nas ovako daje jedne drugima-na blagoslove, pomoć, ljubav i zajedništvo.
tebi mila bezbroj :grlim te: :grlim te: :grlim te: i pregršt :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Baš mi je drago :P . Da znaš da mi nije bilo lako pisati to. Napisala sam to i onda si mislila da li da pošaljem ili ne, sad će svi znati kako sam bila optužena-što mi to treba. I onda sam si mislila baš me briga, to sigurno đavo želi da me spriječi, nadam se da će biti nekome na izgradnju, a ako ne neka Vjeko obriše. Reci mi da li još imaš problema ili je tvoj problem rješen čisto da molimo ako nije.
Btb :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 13:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kako je lijepo kad ljubav njegujemo, cuvamo, pomazemo ljubavi da cuda cini. Aby, odolila si ponudi sotone i nisi stavila sebe prije nas kojima mozes pomoci svojim primjerom. Dvoumila si se al ipak odrekla sebe i ona 'sramota' o kojoj si razmisljala da je mi ne saznamo, zapravo nema nikakve vaznosti kao sto vidis. Upitaj ima li tko od nas da nije bio u istoj ili slicnoj situaciji...
Doista tako sotona cini, nudi da pomislimo, a mi ako budemo sebe gledali, prihvatit cemo ponudu zloga, al ako sebe stavimo za zadnje mjesto, evo - ljubav donosimo, nadu, utjehu, pomoc konkretnu. Bog te blagoslovio Aby.
Na pp sam ti nedavno napisao kako covjek od tebe moze puno nauciti i tada si se vrlo zahvalila, a sada evo i uvjerila. Iznova si me dojmila snagom duha koji u tebi prebiva, pa mi je drago da sam u tome bio u pravu :D . [/u]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 13:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby napisao:
vikica napisao:
aby mila, što bi mi bez tebe????
Ma sam te Bog poslao da ovo posvjedočiš, jer sam sinoć razmišljala upravo o jednoj takvoj stvari, kako nisam znala što ću, predala sam sve Bogu u ruke i zamolila ga da mi pošalje " način". A radi se o pravnim stvarima... od kojih ja bježim, a evo sad ti o tome pišeš. :)
Draga moja aby..hvala ti što si se odazvala Bogu i dala truda sve ovo ispisati... kako bi nečije( potrebne) oči vidjele i uši čule...
Slava Isusu što nas ovako daje jedne drugima-na blagoslove, pomoć, ljubav i zajedništvo.
tebi mila bezbroj :grlim te: :grlim te: :grlim te: i pregršt :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Baš mi je drago :P . Da znaš da mi nije bilo lako pisati to. Napisala sam to i onda si mislila da li da pošaljem ili ne, sad će svi znati kako sam bila optužena-što mi to treba. I onda sam si mislila baš me briga, to sigurno đavo želi da me spriječi, nadam se da će biti nekome na izgradnju, a ako ne neka Vjeko obriše. Reci mi da li još imaš problema ili je tvoj problem rješen čisto da molimo ako nije.
Btb :arrow: :grlim te:


Eh, sad mi je još draže što si posvjedočila kad pročitam ovo što si sad napisala! :arrow:
pa, ovaj tvoj post bi mogao biti moj prvi korak, koji do sada još nisam učinila, ali sam ga shvatila kao poziv, jer radi se o pravednosti (bar ja tako mislim..) A dugo me zaokuplja...jer ja sam ti tip pobornik..."šta se brinete za stan... ni ptice nebeske..ni makovi u polju...
Tražila sam da se ispuni Božja volja, ako je po pravednosti. Obzirom da si ti baš sad napisala ovo i mene dotaklo... shvatila sam da trebam krenut i molit da se ispuni Božja pravednost i sud. Ako nije po pravednosti-neka se ne ispuni! ali krenuti-meni je teško-jer povlači za sobom...protivštine, nepravde, možda i zle riječi i djela , a ja se u tome ne želim okaljati!
a ne želim ni da se duša koja spava u svojoj pravednosti... okalja...
Razmišljam o ovom zemaljskom Sudu( kao instituciji) i onom Božjem! U kakvoj su korelaciji...kako ti to vidiš i svi ostali koji želite nešto o tome reći... javite se. Dakle, radi se o načinu da na zemaljski način putem suda ishodiš nešto što je po sili zakona tvoje , - a taj drugi to ima službeno pod svoje i neda- jer eto neda. I vrijedi li upuštati se u to, ako će to izazvati protivštine, boli... a s druge strane može se ispunit pravednost da oni koji to trebaju dobit dobiju ,ako bude po pravdi što kažu Boga i naroda!
Uh, što sam zakomplicirala! :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 14:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
na zemaljskom sudu moze biti nepravde a na Bozjem ne moze, na zemaljskom sudu nekaznjeno moze proci silovanje, ubojstvo, kradja, a na Bozjem ne moze. Opacina se ne nagradjuje nego na zemaljskom sudu. Al sve to tako malo traje naspram zivota nakon smrti, gdje nema nepravde, pa zato pravdu sudaca zemaljskih ni ne ocekujmo previse na ovom svijetu, al ni ne zaboravimo da je svaki covjek dan po dan sve blize sudu Njegovom, i zemaljski sudac kao i mi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 15:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Aby..draga moja..hvala ti.predivno je..ihvala tebi..

i hvala svima drugima,koji su se predruzili zamolitvu za Nenki..

Ona vam se zahvaljuje i srdacno pozdravlja....

i nadajmo se da ce ona sama moci to uskoro posvjedociti....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 18:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Draga Aby...ovaj tvoj tekst,nije mi dao mira..pa sam ga morala vise puta procitati...jer nesto u meni ..sjetilo me na nesto....
Vec sam prije pisala da sam bila u bolnici i vrlo teskoj situaciji..
jednostavno nisam znala gdje treba ici ,sta zapoceti i poduzeti..
jer je situacija bila takva sve nepoznato...trebalo je pod hitno rijesiti....
Ja sam se molila za sve i svasta,i sada sam se sjetila da sam molila,
Boze pomozimi da shvatim taj njihov zakon,i pomozimi da po zakonu
donesu odluku....I onda je dosla jedna zena.....evo sada to shvacam..
mozda sam je to izmolila..Ona je bila Pravnik (bolnicki advokat)i pomogla mi da su svi drugi pitali pa kako si to napravila...(a ja nisam nista napravila)i to mije napravila bez placanja,i nismo se poznavale i cak nisam ju ni pitala da mi pomogne...(a nije bila ni vjernik ? )
Kako to sve objasniti..to samo moze biti djelo molitve.....

I tebi Aby..svaka cas ihvala,ne trebas se sramotiti nicega,mi svi pravimo greske..a pogotovo ne ako si bila krivo optuzena..

Vidis koliko nasa vjera i ljubav..nama znace...zato treba pisati..
ima uvjek onih koji su u teskoj situaciji i traze pomoc...
mozda bude vise njih kojima pomogne..a pogotovo sada nasoj Nenki....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr