www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2006 17:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jelena napisao:
što se tiče svećenika slažem se da ima onih koji javno sramote crkvu...ali kad pogledam sve one divne svećenike koji sa ljubavlju rade svoj posao a i ono što nije njihov posao....
zbog fra smiljana, fra zvjezdana, svečenika iz moje župe neću loše govoriti o svećenicima, jer s toliko ljubavi i zalaganja rade i ono što trebaju, ali i ono što im nalaže srce i ljubav....ne želim blatiti njih, a i svećenika kao i nas ima ovakvih i onakvih
žao mi je zbog tvog teškog načina života, i zbog neostvarenih snova, ali ustraj u molitvi, Bog nas uvijek sluša
što se tiče molitve, mislim da svi mi imamo neke faze suhoće....kad molitvi ne pristupamo sa onoliko ljubavi koliko bi htjeli....
eto kad budeš u zagrebu dođi na neki susret koji vodi fra zvjezdan ili fra smiljan ili vlč. dražen...možda te baš posebno dotakne takav način slavljenja Boga
u mojim si molitvama, molit ću Gospodina neka te stavi na pravi put,neka se Njegov blagoslov izlije na tebe


Slažem se s tobom...ima i kod mene dobrih i pravih svećenika;
Fra Andrija,...don Milivoj Bolobanić koji je napisao čuvenu knjigu"kako
prepoznati zamke zloga" i koji ima dopuštenje od Vatikana da se bavi
egzorcizmom,i sam sam prisustvovao jednom takvom zastrašujućem iskustvu kad je iz jedne djevojke govorio sotona,to je bilo strašno...

Mišljenja sam da treba govoriti i o dobrima i o lošima.

Hvala ti..,čuo sam za fra Zvjezdana Linića i svakako ako budem u prilici
da ću doći.

Nije mi jasno kako ti a i ostali uspijete moliti za sebe i za mnoge...?
kao sad
npr.ti kažeš da ćeš moliti za mene?
kad to sve stigneš?
ja u prosjeku jednom tjedno izmolim krunicu,a dnevno nešto
kratko prije spavanja,jednostavno ne stignem.

Dobro je rekao Benedikt XVI,da prevelik rad ubija čovjekovu dušu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2006 18:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="vikica"]

Ako netko nema financ. sredstava i ne može davati, sigurna sam da raznim dobrim djelima, kao što to čini fernardo, brine o bolesnoj majci i bratu- sigurna sam da je to Gospodinu ugodno i milo i da neće ostati bez plaće.
Ali isto tako, kao što reče jelena- ne smijemo tu našu nemogućnost davanja dovoditi u vezu sa autima svećenika i njihovim ponašanjem i da bi nam to bila izlika da ne dajemo jer mi nismo Gospodin i On je taj koji će suditi svakom od nas pa i svećenicima.
Osobno, ne obraćam pozornost na takve stvari.




Kad sam spomenuo neke svećenike i njihova skupocjena auta,
onda ne mislim na to da ne treba davati crkvi,već sam rekao da mislim da
treba i to koliko ko može.
A spomenuo sam ih jer morate biti svjesni da mnogi ljudi to gledaju
i da mnogi zbog tih i takvih sve manje dolaze na sv.mise,
ne smijemo to zanemarivati.
Opet kažem,ja ne osuđujem,ali valjda trebamo upozoravati na dobre
i loše primjere?

Ja trenutno nemam pa i ne dajem,osim na sv.misi,ali morate znati
da je moj pokojni otac koji je imao svoj obrt radio na puno crkava
i nikad nije uzeo ni za materijal ni za ruke,potpuno besplatno.
S time se ponosim a
mogu reći da se tu radilo o velikim svotama novaca otprilike od 50-100 000 eura i da nam
se to nije ni na koji način vratilo.

Imam osjećaj kao da nas je netko učarao,
možda tu imaju utjecaja i teški grijesi predaka?
Bog zna.

Vikica hvala ti...i tebe pitam kako uspiješ moliti za
sebe,svoje,i za ostale,kao npr.kažeš da ćeš me stavit
u molitve?kad to sve stigneš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2006 18:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
fernando napisao:
...don Milivoj Bolobanić i koji ima dopuštenje od Vatikana da se bavi
egzorcizmom,


Poštovani i dragi fernando!Moram ti kazati da Na području HBK nitko nema kanonsku ovlast vršenja egzorcizama, a ukoliko je netko imao od prije – dokinuta mu je! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2006 18:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Jelena je napisala.."davanje desetine"...

Moje misljenje je da taj broj znaci samo jednu simboliku...
on u biti ne moze da naredi koliko tko moze da daje..
svazko sam zna koliko moze da daje....i na kakav nacin daje......
Ja licno dajem ljudima u ruke...
Protiv toga sam da ovdje kritiriziramo svecenike,jer ni mi sami nismo nista bolji...zapitajmo se malo vise....

Evo najbolji dokaz..ovaj kompjutor je lukcuz,ja kada sudjelujem iz hobija na njemu je lukcuz,ja placam mjesecno za njega(dali mi treba ili ne? )

Pa tako i svecenici..zasto oni ne bi trebali da imaju dobra auta....

Davanje i darivanje nekomu mora biti od srca...i bez pregovaranja....
i to onoliko koliko mozemo....ako ne mozemo materijalno mozemo puno pomoci i radom i duhovno...
Danas postoje ustanove u svjetu gdje pomazu socijalno ugrozenima,
A ti dragi Fernardo..pita ovdje na TT,mozda ima netko ko ti moze pomoci ili preporuciti nekom,tko ti moze pomoci....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lis 2006 19:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja desetinu shvaćam simbolično. a ne mislim niti da se nužno mora dati Crkvi. mislim da se treba pomoći onome kome je pomoć potrebna i da se to ne čini jer negdje piše da se mora nego jer se osjeća da je to ispravno. čini mi se (napominjem da izražavam samo svoj osobni stav koji je podložan promjeni ali ne prisilno :t7: ) da je Bogu draže kada siromahu dam svoje cipele koje stoje u ormaru, kada u Caritas odnesem odjeću koja se još može nositi ali je ja ili ukućani više ne želimo, ne trebamo... nego kad dam Crkvi, za koju smatram da ima dovoljno i bez moje skromne pomoći. to nikako ne znači da ne dajem simbolično jer iskreno vjerujem u to da su geste važne, kao što je i simbolika važna. kad sve sažmem, radije ću dati nekome tko će imati konkretne pomoći nego nekome tko ima dovoljno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lis 2006 00:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pa i ne mora se davati u crkvu, a fernando što se tiče molitve...jako sam sretna jer molim za druge, ima dana kad molitva presuši, ali inače mi je svakodnevnica....krunicu molim svaki dan, nekad ne cijelu, ali kako molim deseticu za m. lanac, onda je to minimum....moliti za druge je nešto prelijepo i ne mora to biti molitva od sat vremena, nego jednostavno iskreno i s ljubavlju predati Isusu potrebe bližnjeg


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 lis 2006 17:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja sam misljenja da cak i molitvu mozemo davati jednu desetinu,
znaci od mojeg slobodnog vremena,i vremena posvecemog moliti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lis 2006 23:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2006 19:33
Postovi: 28
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Ja sam misljenja da cak i molitvu mozemo davati jednu desetinu,
znaci od mojeg slobodnog vremena,i vremena posvecemog moliti...


Naravno draga rebeka da i molitvu darujemo, naročito za svete svećenike i sve potrebite ...

Stekla sam dojam da ste me pogrešno shvatili. Moj post bio je odgovor na Fernandov. Pisao je o svećenicima, časnim sestrama, svom problemu kako je želio učiti svirati na klavijaturama a nisu mo pomogli i tako ...

Ne postavljam se kao sudac, ne umanjujem dobro što svećenici rade, čak sam veoma često u situaciji da se pstavljam kao njihov odvjetnik, nažalost.
U onih vjernika koji su na staklenim nogama, a takvih je u Hrvatskoj jako puno, evo izjasnilo se rimokatolicima oko 84 posto građana, a na Nedjeljnim misama oko 24 posto.
Šta reći, zašto ne idu na misno slavlje ?
To su nazovi vjernici na "staklenim nogama" koji kad vide ponašanje mene, tebe, svećenika ili časne sestre prepoznaje vjernika rimokatolika.
karakternog ili ne.
Naše ponašanje, ne samo odlazak na euharistiju, molitvu krunice ili molitveni susret, hodočašće, se odražava na mišljenje onih koji ne idu u crkvu, jer ako sam ja , ne dao Bog zločesta, onaj tko me vidi, reći će, neću ići u crkvu jer su tamo zločesti, pa tako, da se ne upuštam dalje ...

Bogu hvala na svećenicima, znam reći, imamo vlast kakvu smo izabrali, imamo svećenike kakve smo isprosili, naravno od Boga, što opet znači, nismo dovoljno i dobro molili za svete svećenike.

Dajem koliko imam i kad imam, Bog zna i hvala Mu što imam posao i što radim !
Za Fernanda sam rezervirala 26. listopada molitvu Krunice !

......................................
Neka te slave narodi, bože,
svi narodi neka te slave !

Zemlja plodom urodila !
Bog nas blagoslovio, Bog naš !
Bog nas blagoslovio !
Neka ga štuju svi krajevi svjetski !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 09:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije mi bila namjera isticati to, ali topic je na mjestu pa eto odgovora. Godinama dajem desetak od svih svojih prihoda za crkvene potrebe. Mogu vam reći da se to isplati, ljudski govoreći. Kasnile su plaće, izostajali honorari, ali nikad nisam bio u materijalnoj oskudici zbog davanja desetka. Štoviše, dvije godine otkako sam to započeo raditi odjednom su mi uletjeli neki neočekivani poslovi i povećali mi se prihodi. Bog vas možda u početku malo ispituje koliko ste u tome revni i hoćete li popustiti kad vam se učini da ćete bankrotirati zbog desetka, ali ako izdržite, uskoro će vam obilno uzvratiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 10:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kako se danas dosta podiže prašina po tom pitanju i u Crkvi a i izvan nje,evo nešto ću i ja kazati.U SZ davanje desetine osobne imovine Hramu i svećenicima koji su ondje služili je bilo sasvim normalno i pohvalno.To čitamo i u Levitskom zakoniku 27,30-33,kao i u Ponovljenom zakonu 12,13.To je za Židove bilo čak i obvezatno.Za nas je na neki način postala obvezom ako čitamo Mt 6,2-4 Lk 12,32-34 i kao što vidimo Krist nas stalno potiče da budemo slobodni u darivanju milostinje,kao i u podupiranju djelovanje svete nam Crkve,ne gledajući pri tom gdje,kako i zašto?Sveti je Pavao rekao:"Bog ljubi vesela darivatelja"zato ja u tim riiječima vidim da svi mi,ne iz nekog osjećaja krivice ili nekakove prinude,pod musom,nego iz čiste ljubavi i velikodušnosti moramo pomagati i podupirati i naše svećenike i našu Crkvu općenito.Jer svi znademo za onu Isusovu..."gdje vam je blago,ondje će vam i srce biti"!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr