www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 16:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 15:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isprika modu i javnosti po pitanju zachtavanje teme,ali na neka retorička pitanja,kao i konstatacija o mojoj vjerničkoj osobnosti, i radi cjelokupne javnosti odgovorih na način koji jesam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 15:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Onda idi Vinkovu pa "dobi" dozvolu,no kako trebaš ipak prije biti član RKC ne znam kako će ti to on ili bilo tko drugi dati.A Beograd ti je daleko bliži negoli meni.

:b101:
Dva puta sam ti napisala i opet si me krivo shvatio! Rekla sam da Vinkov ima dozvolu za egzorcizam (bar koliko ja znam), a ne da ikome daje dozvolu! Pa umjesto da pišemo kako pomoći nema (naravno službene) treba napisati gdje je pomoć jer dok je Krista bit će i pomoći za one koji je traže.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 15:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ovo je jako ozbiljna tema i nemožemo davati odgovore kako se nekome svidi. Postoje propisi i moramo ih se pridržavati jer ovdje se radi o borbi sa zlim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:roll:
Citat:
jer dok je Krista bit će i pomoći za one koji je traže.

Istina Aby. I dok je Krista bice Njegove Svete katolicke Crkve. I dok te crkve ima bice to kako nam ta crkva nalaze. A Joakim je vise nego strpljivo to napisao. Jako me zasmetao tvoj komentar
Citat:
i tražiš dlaku u jajetu umjesto da pišeš o Bogu kako se tamo proslavlja-no dobro, to je samo moj dojam (iako ne samo moj).
gdje pises pored ostalog i (iako ne samo moj).
Ovdje ili pretjerujes ili govoris istinu a ako je istina onda napisi cjelu istinu. Ovako ostaje nekako kao kleveta bez dokaza.
Draga Aby, ne spavaju nasi biskupi. Ukoliko ima potrebe za djelovanjem, ne senzacijama koji pune neke novine i prave se filmovi, onda nije potrebno cekati na dozvole nego informirati biskupa a on zna koji SVECENIK je za to zaduzen.

Nekako bi to ovako objasnila. Ukoliko netko bude bolestan ne pita susjeda koji ljek da uzme nego ide ljecniku. Ili ako susjed vidi da je on ocigledno bolestan salje ga ljecniku a ne vrsi pokuse nad njime i ceka hoce li umrjeti ili ozdraviti.
Najbolji primjer nam je vlc. Sudac koji nista ne radi bez dozvole svoga biskupa.
Zato i ja kazem , da Moya treba otici sveceniku ne praviti pokuse.
Sve vas voli
Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
-Ovdje ili pretjerujes ili govoris istinu a ako je istina onda napisi cjelu istinu. Ovako ostaje nekako kao kleveta bez dokaza.

-Zato i ja kazem , da Moya treba otici sveceniku ne praviti pokuse.
Sve vas voli
Marte

- ni Joakim nije kad mi je milo za drago (u ljubavi naravno i po zakonu) odgovorio istom mjerom-duduše malo jačom, a ne istom, nije napisao svu istinu. Niti ja to želim-Bože, sačuvaj! Gdje bi bio kraj kad bismo istjerivali mak na konak. A vidim da je Joakim od silnog bjesa bio toliko van kontrole da nije mogao shvatiti niti što sam napisala-da sam 2 puta napisala da Vinkov ima, a ne da daje dozvolu. I onda je krenulo drvlje i kamenje. Ali ja ne mislim na taj način odgovarati nazad niti želim da me nečiji nekontrolirani bijes povuče tako nisko stoga se više neću upuštati u ovu diskusiju. Neka svatko učini po svojoj savjesti, a onaj koji ima problem neka moli Gospoda da ga dovede do osobe koja mu može pomoći i Bog je vjeran i učinit će to. Tko jesu, a tko nisu te osobe neka Duh Sveti toj osobi otkrije.
-tako, treba ići. Treba ići, treba poduzeti nešto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 16:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby napisao:
Pa umjesto da pišemo kako pomoći nema (naravno službene) treba napisati gdje je pomoć jer dok je Krista bit će i pomoći za one koji je traže.


Ženo, shvati više jednom za svagda.Nisi ti kompetentna,koja nisi pripadnik Rimokatoličke Crkve da govoriš kako nema pomoći"(naravno službene)"i nemoj ti meni govoriti ili nekoga učiti "dok je Krista bit će i pomoći" .Nemoj ti citirati i objašnjavati Isusa,svako ili u većini znade što Isus traži od svakoga,izvoli pričaj o svojoj zajednici,o vršenju egzorcizma u svojoj zajednici,o"sakramentalnosti" u svojoj zajednici,svjedoči o sastancima,o "sv. misi"o svojim dobrim djelima u svojoj zajednici,o akcijama u svojoj zajednici,pa ćemo onda moći normalno kao ljudi razgovarati.A o mojoj "ljutnji i bijesu",opet ti kažem,ti me ne možeš izbaciti iz takta,shvatih ja tebe dobro, itekako,neshvatih ti mene,no ja s e ne držim svake riječi,a tvoj bijes je tebe itekako puno puta "povukao",pa jel možda da i sada se ne osjećaš da je po tebi "drvlje i kamenje".Ženo nauči se molim te kulturno razgovarati i onda kada te se ili blago opominje ili kada se netko ne slaže s tvojim mišljenjem,a ne da ispada da si ti korektiv članovima RKC.Oprosti,i nemoj se uvlačiti u diskusije u kojima ne možeš ljudski prihvaćati mišljenja i zakone RC kojih se ja nastojim držati,a tebi ih ne namećem,i da budem iskren nemam potrebu za tim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 16:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:P
Joakime, opet se ljutiš.
Ne govorim o svojoj zajednici da ne ispadne da vrbujem. Da, u mojoj zajednici oslobođenje i iscjeljenje je maltene svakodnevna pojava. To je nešto što sam i vidjela i doživjela više puta. A zašto bih se sad s tim hvalila?! Pa će na kraju ispasti da smo ''mi'' bolji od ''vas''. Znaš, teško je svakome ugoditi. Kako god se postavio i kako god rekao i što god rekao uvijek će netko naći dlaku u jajetu.
Ajd se sad lijepo smiri jer ovaj tip govora nije ni tebi niti svetoj crkvi katoličkoj na čast:
Citat:
Ženo, shvati više jednom za svagda.Nisi ti kompetentna,koja nisi pripadnik Rimokatoličke Crkve da govoriš kako nema pomoći"(naravno službene)"i nemoj ti meni govoriti ili nekoga učiti "dok je Krista bit će i pomoći" .Nemoj ti citirati i objašnjavati Isusa
Ali ja znam da nisu svi takvi pa se na to ne obazirem niti me to vrijeđa. Stoga se bolje smiriti nego pisati nešto zbog čega će nas poslije biti stid. Da, i ja sam nekad pogriješila i na svojim greškama učim. I hvala Bogu da on i zlo može izvesti na dobro pa poslije kad dođem za dan dva na TT i vidim ako su pale teške riječi s moje strane i pomislim si: ajme sramote. Ali onda se odlučim promijeniti i opet ok. Željezo se oštri željezom, čovjek o čovjeka. Tako i mi u konfliktu vidimo i svoje slabosti pa kasnije hladne glave može uvidjeti gdje griješimo-npr u prenaglom temperamentu, teškoći opraštanja (to sad govorim za sebe) i sl. Želim to i tebi, da se i ti izoštriš-jer konačno naša borba nije protiv krvi i tijela, već protiv poglavarstava, sila, gospodstava, demona - baš kao što i ovaj topić govori.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 17:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:t152:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby napisao:
:P
Joakime, opet se ljutiš.
Ne govorim o svojoj zajednici da ne ispadne da vrbujem. Da, u mojoj zajednici oslobođenje i iscjeljenje je maltene svakodnevna pojava. To je nešto što sam i vidjela i doživjela više puta. A zašto bih se sad s tim hvalila?! Pa će na kraju ispasti da smo ''mi'' bolji od ''vas''. Znaš, teško je svakome ugoditi. Kako god se postavio i kako god rekao i što god rekao uvijek će netko naći dlaku u jajetu.
Ajd se sad lijepo smiri jer ovaj tip govora nije ni tebi niti svetoj crkvi katoličkoj na čast:
Citat:
Ženo, shvati više jednom za svagda.Nisi ti kompetentna,koja nisi pripadnik Rimokatoličke Crkve da govoriš kako nema pomoći"(naravno službene)"i nemoj ti meni govoriti ili nekoga učiti "dok je Krista bit će i pomoći" .Nemoj ti citirati i objašnjavati Isusa
Ali ja znam da nisu svi takvi pa se na to ne obazirem niti me to vrijeđa. Stoga se bolje smiriti nego pisati nešto zbog čega će nas poslije biti stid. Da, i ja sam nekad pogriješila i na svojim greškama učim. I hvala Bogu da on i zlo može izvesti na dobro pa poslije kad dođem za dan dva na TT i vidim ako su pale teške riječi s moje strane i pomislim si: ajme sramote. Ali onda se odlučim promijeniti i opet ok. Željezo se oštri željezom, čovjek o čovjeka. Tako i mi u konfliktu vidimo i svoje slabosti pa kasnije hladne glave može uvidjeti gdje griješimo-npr u prenaglom temperamentu, teškoći opraštanja (to sad govorim za sebe) i sl. Želim to i tebi, da se i ti izoštriš-jer konačno naša borba nije protiv krvi i tijela, već protiv poglavarstava, sila, gospodstava, demona - baš kao što i ovaj topić govori.



:b101: :b101: :b101: silazno-ulazno ulazno-silazno nasmij se,pravdaj se,podijeli savjet kao "mirotvorac" i na kraju "samokritika"a sve se može reći u jednoj rečenici u kojoj se može iščitati Ljubav.A gdje nestao čovjek :r086: ops... Ljubav?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 stu 2006 17:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jovan napisao:
:t152:


Poštovani Jovane,samo naprijed,vrata su svim ljudima dobre volje uvijek i širom otvorena,otvoren sam uvijek za zdrav i plodonosan ekumenizam,za pravi kulturni dijalog,nikako za polemike i ine nepotrebne stvari.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr