www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2006 11:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2006 13:47
Postovi: 1
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moya nemoj ići nikakvim hodžama.
Ima svega danas.
Meni je baš jedna prijateljica rekla da me je možda bivša učarala kad toliko mislim na nju.
Otići ću u tabor da se pomoli Linić nadamnom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2006 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Fernando imaš pravo u svemu samo šta nije lako ubijediti takvu osobu da uđe u komunu a tu je još jedan problem osim droge bolesni seksualni nagon koji treba liječiti.
Prepuni smo takvih teških situacija a kao što ti kažeš neki svečenici ne vjeruju u zloga a u međuvremenu magija se propagira čak i po novinama i televiziskim spotovima a da ne spominjemo crnu magiju i sotonizam.
Molimo i budimo uvijek budni.



Je... imaš pravo Speranza,takvu osobu nije lako ubijediti da uđe u komunu,i to se neće ni postići bez vjere u Isusa,a kad bi ušao ja vjerujem da bi taj
bolesni seksualni nagon bio izliječen,jer u komunama se svakodnevno dešavaju čuda.

Želim reći da svećenik kojem se treba obratiti ne mora biti nužno karizmatik,nego je važno da on svojim životom i propovijedima
svjedoči Isusa.
A svećenici koji ne vjeruju u zlo i postojanje Sotone,onda niječu i postojanje Isusa,jer je Isus rekao da ga je Sotona 3 put iskušavao,
pa samim tim ne mogu svjedočiti ni Isusa niti se mogu boriti protiv Sotone.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2006 17:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dok sve to ne ucinis sto ti braca i sestre posavjetovase, kreni moliti krunicu Bozanskom Milosrdju i molitvu Svetoj Rani na Ramenu Isusovu (imas ih na forumu, a ako ne mozes pronaci, javi).
Ako ih ne znas na pamet, zapisi ih na papir. Cini to svaki dan, pardon svaki moguci trenutak kad mozes i kad ti je prilika, i izgovaraj ih s najvecim mogucim razumjevanjem, bdij dok izgovaras te molitve da ti nesto drugo ne udje u um.
Ovo sve moya sto si napisala nama, ispricaj Njemu, trazi pomoc od Njega ponizno, al jasno, kazi Mu kao sto si nama rekla, da ti srce puca, trazi snagu Njegovu i On ce ti je dati, al nek je volja Njegova a ne nasa ili tvoja. Isusa Krista kriz nije mimoisao, al nije rekao nista do da bude volja Oceva.
Morati ces se pouzdati u Boga, jer svaki drugi izbor razveseliti ce te nakratko, a onda razvaliti posve. Ljubi svoj kriz kao sto je Isus Krist ljubio svoj, a evo, od sada ce i malo gresnika poceti moliti Boga za tebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2006 18:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala vam od srca svima. Pronašla sam molitve i početi ću da ih molim..Danas sam posjetila Međugorje,pomolila se i odmah se osjećam smirenije. Hvala vam još jednom.. :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lis 2006 22:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Hvala vam od srca svima. Pronašla sam molitve i početi ću da ih molim..Danas sam posjetila Međugorje,pomolila se i odmah se osjećam smirenije. Hvala vam još jednom.. :arrow:



Dva čoveka se voze u automobilu. Pređe im crna mačka preko puta. Jedan reče: "Jao, crna mačka. Danas će mi se desiti nešto ružno!" Drugi reče:"Ma, ne zavisi valjda moja sudbina o moći jedne mačke. Ja u to ne verujem. Neće mi se desiti ništa loše!" Kad je dan već poodmakao zove ovaj prvi drugog i kaže mu:"Eto, rekao sam ti da će mi se desiti i desilo se to i to!" A ovaj mu odgovori: "Ja sam rekao da mi se neće desiti i nije mi se desilo!" "U vlasti vašeg jezika su i život i smrt!"- veli nam Sveto Pismo. Ono što verujemo i ono čemu se otvaramo to nam i dolazi, bilo dobro ili zlo, zavisi. Zašto optimisti uvek ide na dobro? Jer ima nadu, a ona je (sigurnost) merilo snage koliko možemo primiti i nositi. A prisutnost straha je znak da mi verujemo da će nam se dogoditi nešto loše. Jesi li ikada imala iskustvo da kad se bojiš da ti dolazi upravo to čega te strah. Strah je verovanje u moć zla, zato ti od srca preporučam da moliš za veru u Božju svemoć i njegovo milosrđe. On te ljubi više nego ti samu sebe. Probaj otvoreno, ali bez teskobe razgovarati s Isusom i reći svoj problem, a onda u veri samo osluškuj i gledaj što on čini, koje ljude ti izvodi na put, u koje situacije stavlja, što ti poručuje...itd. I probaj sve prihvatiti što se desilo. Smrt nema poslednju reč. Reci: Evo, prihvaćam sve što mi se dogodilo, neka mi bude, prihvaćam. Ne potiskuj. Dobro je što si se javila na ovaj Forum. Budi sigurna da si ti i tvoji sada u našim molitvama. Nisi sama. Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva. Neka ti mir svoj udeli i neka milostiv bude. Neka on bude svetiljka tvojoj nozi kamo god hodila. Neka tvoje srce ispuni mirom i radošću. Neka se proslavi po tvom životu i tvojim molitvama i neka te tješnje privuče na svoje srce. Gospodine Isuse ! Smiluj se ! I hvala ti Gospodine. Ti si rekao da sve što jednodušno zamolite u moje ime dat će vam se. Zar vi koji ste zli i koji znate dobrim darima blagoslivati svoju decu, kako onda Otac nebeski neće dati više Duha Svetoga onima koji ga zamole. Ti si rekao i da ono što dvojica ili trojica zamole nešto jednodušno u tvoje ime , da ćeš im ti to dati da se proslavi Otac na nebesima. I kad nešto molite verujte da ste to već primili. Zato ti zahvaljujemo Gospodine što si čuo naše molitve i što si ih već uslišao, jer smo molili po tvojoj volji. Nek se i ovremene i očituju u životu ove naše sestre.
U očekivanju tvog svedočanstva o tome što je Bog učinio ,
Puno pozdrava i blagoslova sestro u Hristu. :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2006 23:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Franciska,iz tvoje priče ispada da egzorcista u
Hrvatskoj ima koliko hoćeš,a to nije tako i mislim
da ne triba zbunjivati ljude.
Egzorcisti se zovu samo u extremnim slučajevima,
i to vrlo rijetko
a u RH bi to moglo raditi samo nekoliko svećenika,ali
po mojim saznanjima još nemaju dopuštenje Bozanića.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2006 03:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pater Linić nije egzorcist ... Pater Linić ima dopuštenje od svog biskupa da ako se pojavi potreba molitve - moli molitve otklinjanja ...a uostalom neke od tih molitvi imamo i mi sami dopuštenje moliti.

I ne samo to - te molitve mogu moliti i svi svećenici...

U hrvatskoj koliko i ja znam za sada nema egzirciste sa DOPUŠTENJEM .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 stu 2006 15:57 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2006 20:21
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Blizu Metkovića ti ima u susjednoj Herecgovini u Studencima katolički svećenik koji se bavi tim stvarima;zove se Damjan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2006 22:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
FRANCISKA napisao:
odgovor Jovanu:

i ja sam se "smijala crnoj mački" i bila od onih bezbrižnih optimista, ali me ipak čudilo kako to da se meni dogadja puno više loših stvari nego većini? I ja sam mislila da me proganja moja, ljudska žudnja za drogom kojoj se ne mogu oduprijeti, a nisam znala da sam mučena DEMONOM ŽUDNJE ZA DROGOM. Kojemu sam se mogla oduprijeti jedino snagom Isusa Krista, koga tada nisam poznavala, niti me tko uputio na Njega.
Okolina isto nije vjerovala da Zli postoji, nitko mi to nije rekao, i živjela sam mučeći se u neznanju sve dok nisam-slučajno!-došla na seminar i polaganje ruku kod jednog egzorcista. Kada je Duh Sveti ušao u mene demon se javio, protresao je mnome i uz urlike izletio van! Kao u NZ! Iz pristojnosti sam otišla svome glavnom psihijatru javiti mu zašto mi više ne trebaju antidepresivi i razne terapije. Iako ateist, povjerovao je mojoj priči, jer me vidio drukčiju, slobodnu, i ništa osim egzorcizma, pardon: OTKLINJANJA i izlaska demona iz mene ne može objasniti tu promjenu, rekao je. Drugim doktorima se nisam ni javila; ne trebaju mi.
Zato, Jovane: zatvaranje očiju nije izlaz, u slučaju da je netko pod urokom ili mučen zlim dusima: treba akcija.
Inače, ako netko nije okužen, molitva i život u vjeri je jedina zaštita od Zlog.
Jer Zloga NETKO mora pozvati u čovjeka, no to ne mora nužno biti TAJ ČOVJEK-može ga nabaciti i neki drugi.
Bog s tobom, Jovane!



Poštovana Franciska, bojim se da nisi shvatila što sam pokušao poručiti kroz primer "crne mačke". Želio sam naglasak staviti na verovanje, a ne na ignoriranje postojanja zla ili Zloga. Ponavljam, ono čemu se otvaramo to nam i dolazi, bilo zlo , bilo dobro. Što se tiče uroka i "nabaca", zli nam ne može ništa sve do trenutka kada pređemo na njegov teritorij, tj. sve dok ostajemo u ljubavi on nema upliva u nas. Zli je na lancu. Njemu je dopušteno da nas napastvuje, ali mi svojom slobodnom voljom dajemo ili ne dajemo pristanak. Ako svojevoljno uđeš na dohvat zloga, on ti može nanijeti veliko zlo. Evo primera: Jedna moja prijateljica je godinama živjela uzornim hrišćanskim životom. Jednog dana se udala i bila je trudna već s trećim svojim detetom. Šetajući pored kuće svog suseda koji se bavio magijom, odlučila je lepo ga pozdraviti kao što je to uvek i činila, jer ju je majka od malih nogu tomu učila, govoreći:"Dete, uvek kad prođeš pored njih ti lepo pozdravi, ma šta ti oni rekli. Bog je taj koji sudi. Ti ljubi i blagoslivljaj.Moli za njih." Tog dana taj sused u trenutku kada je ona prolazila pored njega joj je okrenuo leđa i okrenuo joj stražnjicu, saginjući se kao da nešto kopa u vrtu, i to u trenutku kada ga je ona pošla pozdraviti. U trenu joj je nadošla srdžba. :"Ma, dokle više toga? Ja te uvek lepo pozdravim, a ti meni tako?"- pomislila je u sebi sva besna i srdita. I upravo tada je osetila jaku bol u predelu stomaka kao da je nož posekao s leve na desnu stranu. Posle toga mi ona svedoči kako je rodila retardirano dete i kako je sigurna da je to zlo došlo na nju onda kada je prešla iz ljubavi i praštanja u osudu . Onog trena kada je ušla na teritorij zloga, tad se i mogao desiti jedan takav prenos (čaranje, magija, i sl...). Dok je bila u ljubavi to nije bilo moguće.
Franciska, kad kažeš da si se i ti smejala "crnoj mački" i da nisi verovala u ta praznoverja, a da je tebi išlo zlo u životu, trebaš znati kako zlo dolazi preko mnogo drugih teških greha, a ne samo preko kršenja Prve Božje zapovedi (...nemaj drugih bogova osim mene..). Tvoja žudnja za drogom je bila zapravo traganje za Bogom, jer droga ima lice Boga, a dušu đavla. Naravno da iza svega zla stoje razni demoni. Ja bih se usudio čak i reći da iza većine medicinskih dijagnoza stoji ne dijagnoza bolesti nego zao duh te bolesti. Usput rečeno taj put (droge) do dna i nazad i meni je poznat jer sam i sam kroz to prošao. Da ne bih dublje ulazio u raspravu želim samo još reći i da postoje slučajevi kada se ulazi u određene posledice usled neznanja (bez krivnje) i kao posledica nasleđa kroz odgovornost nas kao roditelja...Bolje se kloniti verovanja u imaginarne NABACE, jer mnogi kad ne znaju što je uzrok njihovim problemima jednostavno kažu da im je sigurno nešto nabačeno. To isto govore hodže i razni gatari kako bi osobu doveli u situaciju straha , tj verovanja u to da je zlo toliko jako. Ono je jako onoliko koliko mu mi dopustimo. Ono je pobeđeni neprijatelj.
Neka te dobri Bog blagoslovi i otvori ti dalje puteve u rastu i sazrevanju :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2006 23:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
[quote="Jovan
Poštovana Franciska, bojim se da nisi shvatila što sam pokušao poručiti kroz primer "crne mačke". Želio sam naglasak staviti na verovanje, a ne na ignoriranje postojanja zla ili Zloga. Ponavljam, ono čemu se otvaramo to nam i dolazi, bilo zlo , bilo dobro. Što se tiče uroka i "nabaca", zli nam ne može ništa sve do trenutka kada pređemo na njegov teritorij, tj. sve dok ostajemo u ljubavi on nema upliva u nas. Zli je na lancu. Njemu je dopušteno da nas napastvuje, ali mi svojom slobodnom voljom dajemo ili ne dajemo pristanak. Ako svojevoljno uđeš na dohvat zloga, on ti može nanijeti veliko zlo. Evo primera: Jedna moja prijateljica je godinama živjela uzornim hrišćanskim životom. Jednog dana se udala i bila je trudna već s trećim svojim detetom. Šetajući pored kuće svog suseda koji se bavio magijom, odlučila je lepo ga pozdraviti kao što je to uvek i činila, jer ju je majka od malih nogu tomu učila, govoreći:"Dete, uvek kad prođeš pored njih ti lepo pozdravi, ma šta ti oni rekli. Bog je taj koji sudi. Ti ljubi i blagoslivljaj.Moli za njih." Tog dana taj sused u trenutku kada je ona prolazila pored njega joj je okrenuo leđa i okrenuo joj stražnjicu, saginjući se kao da nešto kopa u vrtu, i to u trenutku kada ga je ona pošla pozdraviti. U trenu joj je nadošla srdžba. :"Ma, dokle više toga? Ja te uvek lepo pozdravim, a ti meni tako?"- pomislila je u sebi sva besna i srdita. I upravo tada je osetila jaku bol u predelu stomaka kao da je nož posekao s leve na desnu stranu. Posle toga mi ona svedoči kako je rodila retardirano dete i kako je sigurna da je to zlo došlo na nju onda kada je prešla iz ljubavi i praštanja u osudu . Onog trena kada je ušla na teritorij zloga, tad se i mogao desiti jedan takav prenos (čaranje, magija, i sl...). Dok je bila u ljubavi to nije bilo moguće.
Franciska, kad kažeš da si se i ti smejala "crnoj mački" i da nisi verovala u ta praznoverja, a da je tebi išlo zlo u životu, trebaš znati kako zlo dolazi preko mnogo drugih teških greha, a ne samo preko kršenja Prve Božje zapovedi (...nemaj drugih bogova osim mene..). Tvoja žudnja za drogom je bila zapravo traganje za Bogom, jer droga ima lice Boga, a dušu đavla. Naravno da iza svega zla stoje razni demoni. Ja bih se usudio čak i reći da iza većine medicinskih dijagnoza stoji ne dijagnoza bolesti nego zao duh te bolesti. Usput rečeno taj put (droge) do dna i nazad i meni je poznat jer sam i sam kroz to prošao. Da ne bih dublje ulazio u raspravu želim samo još reći i da postoje slučajevi kada se ulazi u određene posledice usled neznanja (bez krivnje) i kao posledica nasleđa kroz odgovornost nas kao roditelja...Bolje se kloniti verovanja u imaginarne NABACE, jer mnogi kad ne znaju što je uzrok njihovim problemima jednostavno kažu da im je sigurno nešto nabačeno. To isto govore hodže i razni gatari kako bi osobu doveli u situaciju straha , tj verovanja u to da je zlo toliko jako. Ono je jako onoliko koliko mu mi dopustimo. Ono je pobeđeni neprijatelj.
Neka te dobri Bog blagoslovi i otvori ti dalje puteve u rastu i sazrevanju :arrow:[/quote]


Jovane hvala ti na lijepom objašnjenje i na molivi u predhodnom postu :grlim te:

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva. Neka ti mir svoj udeli i neka milostiv bude. Neka on bude svetiljka tvojoj nozi kamo god hodila. Neka tvoje srce ispuni mirom i radošću. Neka se proslavi po tvom životu i tvojim molitvama i neka te tješnje privuče na svoje srce. Gospodine Isuse ! Smiluj se ! I hvala ti Gospodine. Ti si rekao da sve što jednodušno zamolite u moje ime dat će vam se. Zar vi koji ste zli i koji znate dobrim darima blagoslivati svoju decu, kako onda Otac nebeski neće dati više Duha Svetoga onima koji ga zamole. Ti si rekao i da ono što dvojica ili trojica zamole nešto jednodušno u tvoje ime , da ćeš im ti to dati da se proslavi Otac na nebesima. I kad nešto molite verujte da ste to već primili. Zato ti zahvaljujemo Gospodine što si čuo naše molitve i što si ih već uslišao, jer smo molili po tvojoj volji. Nek se i ovremene i očituju u životu ove naše sestre."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr