www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 21:39

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2006 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
joakim
citat

Jovane,AngelMyst,Leo,momci kapa do poda,neka vas Bog blagoslovi!

....jer bit će te mi svjedoci.....
Slava Isusu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2006 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
FRANCISKA napisao:
Pridružujem se ekipi koja se "odijevala u crno"; od 1982. heroin, kokain, LSD i ostalo, da ublažim boli svoje prazne duše; od 1990. odustajanje od "šaranja"-samo heroin (i supstitucija-heptanon), kao jedini meni znani "spas" od Užasa koji se u meni i oko mene stvorio, koji nikad nije spavao i koji je BOLIO. Ali ja za Boga uopće nisam znala-neznam kako, ali u centru Zagreba živjela sam u okruženju ateista ili new-ageovaca, samo znajući za "tamo neke kršćane, katolike", davno prevazidjenu grupu, zaostalu iz nekog prošlog vremena, koji uostalom "pojma nemaju". Uskrs 2003. krštenje, već iduće godine izljev Duha Svetoga: novorodjena sam osoba, plivam u ljubavi i sreći, bez prekida Boga slaveći.
Pokušavam svoj bijedni život u bezbožničkoj obitelji (koji su me se svi sada, kada sam sretna i čista (od droge i patnje) skoro pa odrekli!) opisati, ali teško je... mucam, pišem u nastavcima. Sada se samo želim potpisati u ovu grupu gorljivih vjernika-Obraćenika koji su se "odijevali u crno", što se mene tiče: ne znajući što čine. Gle koliko nas ima! Pitanje za tu, moju grupu: da li su vas vaši narkomani odbacili kao nekog tko je "poludio", "kome su popovi isprali mozak", koji je "hipnotiziran u crkvi" i za koga čekaju "da se vrati pameti", ili su vas u stanju podnijeti u svome društvu? Meni se desilo prvo, sluša me samo jedna djevojka ali ne čini ništa za sebe, ukoči se čim pokuša samnom ući u crkvu.

Moya: tako mi je drago da već osjećaš djelovanje molitava! Uz Bolobanićevu knjigu, koja je odlična, preporučam ti-a i svim zainteresiranima i potrebitima-još detaljniju "Oslobodjenje od zlih duhova, praktični priručnik" Francisa MacNutta, Zagreb 2005., izdavač "Pokret krunice za obraćenje i mir" Brodograditeljska 2, 10020 Zagreb (ima ih u crkvi u Sigetu, Zagreb). Takodjer i 3 knjige Gabriela Amortha ("Egzorcist govori", "Novi izvještaji jednog egzorcista", "Egzorcisti i psihijatri"-sve izdane u JELSI).
U vjeri sam početnik, pa se stalno ispričavam za neupućenost-ali kako to čovjek može nastradati ako se interesira za EGZORCIZME?! Propadaju oni koji ih ODBIJAJU, ili oni jadnici koji, poput mene, uopće nisu znali za njih, za molitve ozdravljenja i oslobodjenja, za zaštitu Crkve. Oslobodjena, potrčala sam svojim supatnicima-narkomanima da im pokažem Izlaz iz ovisnosti i patnje, a oni su me ismijali, izrugali i odbacili. Da se itko od njih zainteresira za egzorcizme, bar dopusti mogućnost da djeluju, već bi bio napola spašen.



Draga Franciska hvala ti na tvom svjedočanstvu. Tko zna da sam kasnije rođena t.j. da sam imala u to doba tvoje godine možda bi i ja sada pisala ovakovo svjedočanstvo. To ne znači ako je u moje vrijeme droga bila još dosta nepoznata zato je bilo drugih stvari isto tako loših. Tko je bez grijeha neka baci prvi kamen. Svima nama je Isus izliječio rane i još nam ih liječi. Đavao gleda da razori što više duša a naročito mlade duše i tu je često potrebna molitva za ozdravljenje a u težim slučajevima i ekzorcizam, i tu se slažem sa tobom.
Jana je rekla da se može nastradati ako se interesira za eksorcizam. Ona je vjerojatno mislila da može biti opasno ako laici to rade bez dozvole i znanja. Imam prijatelja ekzorcistu Padre Arkanđela benediktinca pa sam svašta vidjela i on mi je ispričao ali dobra poznajem i zajednicu "Čenakolo"i kod njih se uglavnom puno moli ( Sv.Misa , Krunica 3 dijela, razmatranje Biblije, klanjanje i rad , rad i rad. ) Bog čini velika čuda. Aleluja!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2006 19:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ne mogu da se ukljucim u diskusiju,jer ne znam o tome nista...
ali evo lin,to sto Vikica pise...

Egzorcist govori

http://www.veritas.com.hr/duhovnost/egz ... govori.php


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 stu 2006 04:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
FRANCISKA napisao:
U vjeri sam početnik, pa se stalno ispričavam za neupućenost-ali kako to čovjek može nastradati ako se interesira za EGZORCIZME?! Propadaju oni koji ih ODBIJAJU, ili oni jadnici koji, poput mene, uopće nisu znali za njih, za molitve ozdravljenja i oslobodjenja, za zaštitu Crkve. Oslobodjena, potrčala sam svojim supatnicima-narkomanima da im pokažem Izlaz iz ovisnosti i patnje, a oni su me ismijali, izrugali i odbacili. Da se itko od njih zainteresira za egzorcizme, bar dopusti mogućnost da djeluju, već bi bio napola spašen.


Ne ide to baš tako draga Franciska...

Pokušat ću pojasnit i tebi i drugima...
Egzorcizam je molitva koju može voditi jedino svćenik kojeg je odobrio biskup,ako ne čak i kardinal.Dake,egzorcizam nije obična molitva otklanjanja,ozdravljenja itd,itd.Za biti egzorcist svećenik mora biti spreman podnijeti koji put veliku žrtvu za pogođenu osobu i ostati sabran u molitvi bez obzira na to što bi mogao čuti ili vidjeti .Baviti se egzorciziranjem i biti nespreman i psihički i duhovno i biti bez odobrenja tj,blagoslova za taj posao - znači uvaliti samog sebe u velike probleme...O tim problemima ja sam pisala.Kako god nije dobro eksperimentirati sa prizivanjima duhova tako nije dobro upuštati se u egzorciziranja...

Svaka molitva za oslobođenje ,ozdravljenje zaštitu , koju imamo dopuštenje , kao laici moliti - možemo moliti kad god želimo.

Niti jedan laik - muško ili žensko - nema odobrenje raditi egzorciziranja bilo kakve vrste nad bilo kim. Tko to čini - čini zlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:

Ovdje je sve super objašnjeno kao i Janin post
"Pokušat ću pojasnit i tebi i drugima...
Egzorcizam je molitva koju može voditi jedino svćenik kojeg je odobrio biskup,ako ne čak i kardinal.Dake,egzorcizam nije obična molitva otklanjanja,ozdravljenja itd,itd.Za biti egzorcist svećenik mora biti spreman podnijeti koji put veliku žrtvu za pogođenu osobu i ostati sabran u molitvi bez obzira na to što bi mogao čuti ili vidjeti .Baviti se egzorciziranjem i biti nespreman i psihički i duhovno i biti bez odobrenja tj,blagoslova za taj posao - znači uvaliti samog sebe u velike probleme...O tim problemima ja sam pisala.Kako god nije dobro eksperimentirati sa prizivanjima duhova tako nije dobro upuštati se u egzorciziranja...

Svaka molitva za oslobođenje ,ozdravljenje zaštitu , koju imamo dopuštenje , kao laici moliti - možemo moliti kad god želimo.

Niti jedan laik - muško ili žensko - nema odobrenje raditi egzorciziranja bilo kakve vrste nad bilo kim. Tko to čini - čini zlo."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 09:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
speranza napisao:
rebeka napisao:

Ovdje je sve super objašnjeno kao i Janin post
"Pokušat ću pojasnit i tebi i drugima...
Egzorcizam je molitva koju može voditi jedino svćenik kojeg je odobrio biskup,ako ne čak i kardinal.Dake,egzorcizam nije obična molitva otklanjanja,ozdravljenja itd,itd.Za biti egzorcist svećenik mora biti spreman podnijeti koji put veliku žrtvu za pogođenu osobu i ostati sabran u molitvi bez obzira na to što bi mogao čuti ili vidjeti .Baviti se egzorciziranjem i biti nespreman i psihički i duhovno i biti bez odobrenja tj,blagoslova za taj posao - znači uvaliti samog sebe u velike probleme...O tim problemima ja sam pisala.Kako god nije dobro eksperimentirati sa prizivanjima duhova tako nije dobro upuštati se u egzorciziranja...

Svaka molitva za oslobođenje ,ozdravljenje zaštitu , koju imamo dopuštenje , kao laici moliti - možemo moliti kad god želimo.

Niti jedan laik - muško ili žensko - nema odobrenje raditi egzorciziranja bilo kakve vrste nad bilo kim. Tko to čini - čini zlo."


Janin post ima masu netočnosti
gdje si samo to pročitala da egzorcizam može vršiti samo biskup, ako ne i samo KARDINAL :?:
trebala bi znati da je kardinal više titula, svaki kardinal je istog ranga kao (nad) biskup jer su i oni poi rangu (samo) biskupi
kardinal nije viša gradacija na biskupa!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ne biskup nego svečenik koji obavlja eksorcizam treba imati dozvolu od biskupa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 09:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
speranza napisao:
Ne biskup nego svečenik koji obavlja eksorcizam treba imati dozvolu od biskupa.


slična stvar
znači ne stoji... ako ne i sam KARDINAL
kardinal je titula. kardinali su isto samo (nad) biskupi , ne stupanj svećenika iznad biskupa

znači dozvolu za egzorcizam ( NE I za molitve za ozdravljenje, iscjeljenje i oslobođenje koje mnogi miješaju sa pravim egzorcizmom!) daje biskup , NE TREBA ju dati sam kardinal
to bi i praktično bilo nemoguće , jer nema svaka biskupija kardinala, čak ni mnoge zemlje ( biskupije u toj zemlji ) nemaju nijednog kardinala, jer kao što sam ranije rekao kardinal je titula, nije gradacija iznad biskupa!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 12:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi moji, nemojte se na mene sad naljutiti, ali ja ne mogu shvatiti ove stavove-kad osoba zatraži pomoć neki kao farizeji počnu odmah raspravljat: jel se smije subotom, jel smije ovaj svećenik, jel ovo, jel ono. Ok, razumijem ja da se u unutar Katoličke crkve treba imati nekakva dozvola, ali zato ima molitve otklinjanja ili kako god se to više zove. Dakle nije egzorcizam, već molitva otklinjanja. Odnosno po mom shvaćanju nije šija, već je vrat! E pa sad ćemo raspravljat jel je šija ili vrat dok čovjek pati. Ja vidim samo jednu stvarnost a to je: demon je u osobi i treba ga istjerati van! Molitva otklinjanja: demon u osobi i istjera ga se van (bar je to rezultat uspješne molitve). Egzorcizam: demon u osobi i istjera ga se van. Ja osobno razliku ne vidim. Ako netko vidi neka mi objasni, ali objasni razliku, a ne da mi priča kako za jedno trebaš imati dozvolu, a za drugo ne. U Bibliji nema nigdje različitih klasifikacija opsjednutih pa da sad piše: opsjednut, zaposjednut, neznamkakosjednut. Ima samo riječ: demoniziran i označava osobu u kojoj je demon. Postoji samo razlika u stupnju opsjednuća, u nekome je jedan demon, u nekome više njih, u nekome slabiji, u nekome jači, u nekome neka vrsta demona, u nekome druga i to je to koliko ja shvaćam. Oni nad kojima se molila molitva otklinjanja ja sam na svoje oči vidjeli reakciju kako je opisana reakcija demoniziranih u Bibliji. Dakle ako tko ima problem te prirode da ne ostane u njemu dok se mi ne dogovorimo (a tko zna kad će to biti) neka slobodne ode kod tih svećenika i neka ne komplicira da li se oni zovu egzorcisti ili ne, imaju li odobrenje od biskupa ili ne, da li je šija ili je vrat. Bitno je da imaju odobrenje i pomazanje od Krista i da imaju rodove iza sebe koje svjedoče o oslobođenju, a takvih svećenika ima više u Hrvatskoj. Ako ćemo gledati na samu riječ postoje 2 izraza u Bibliji: izbaciti (grč. ekbalo) demona van i svega jednom riječ egzorcist (eksorcistes) i to u Dj. 19:13 gdje su istjerivali demone Skevini sinovi i to neuspješno. Dakle ja osobno nigdje ne vidim razliku između: istjerati demona van i istjerati demona van. Stoga umjesto da zasjedamo tko što smije bolje da uputimo čovjeka gdje mu se može pomoć.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 stu 2006 13:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Aby napisao:
Ljudi moji, nemojte se na mene sad naljutiti, ali ja ne mogu shvatiti ove stavove-kad osoba zatraži pomoć neki kao farizeji počnu odmah raspravljat: jel se smije subotom, jel smije ovaj svećenik, jel ovo, jel ono. Ok, razumijem ja da se u unutar Katoličke crkve treba imati nekakva dozvola, ali zato ima molitve otklinjanja ili kako god se to više zove. Dakle nije egzorcizam, već molitva otklinjanja. Odnosno po mom shvaćanju nije šija, već je vrat! E pa sad ćemo raspravljat jel je šija ili vrat dok čovjek pati. Ja vidim samo jednu stvarnost a to je: demon je u osobi i treba ga istjerati van! Molitva otklinjanja: demon u osobi i istjera ga se van (bar je to rezultat uspješne molitve). Egzorcizam: demon u osobi i istjera ga se van. Ja osobno razliku ne vidim. Ako netko vidi neka mi objasni, ali objasni razliku, a ne da mi priča kako za jedno trebaš imati dozvolu, a za drugo ne. U Bibliji nema nigdje različitih klasifikacija opsjednutih pa da sad piše: opsjednut, zaposjednut, neznamkakosjednut. Ima samo riječ: demoniziran i označava osobu u kojoj je demon. Postoji samo razlika u stupnju opsjednuća, u nekome je jedan demon, u nekome više njih, u nekome slabiji, u nekome jači, u nekome neka vrsta demona, u nekome druga i to je to koliko ja shvaćam. Oni nad kojima se molila molitva otklinjanja ja sam na svoje oči vidjeli reakciju kako je opisana reakcija demoniziranih u Bibliji. Dakle ako tko ima problem te prirode da ne ostane u njemu dok se mi ne dogovorimo (a tko zna kad će to biti) neka slobodne ode kod tih svećenika i neka ne komplicira da li se oni zovu egzorcisti ili ne, imaju li odobrenje od biskupa ili ne, da li je šija ili je vrat. Bitno je da imaju odobrenje i pomazanje od Krista i da imaju rodove iza sebe koje svjedoče o oslobođenju, a takvih svećenika ima više u Hrvatskoj. Ako ćemo gledati na samu riječ postoje 2 izraza u Bibliji: izbaciti (grč. ekbalo) demona van i svega jednom riječ egzorcist (eksorcistes) i to u Dj. 19:13 gdje su istjerivali demone Skevini sinovi i to neuspješno. Dakle ja osobno nigdje ne vidim razliku između: istjerati demona van i istjerati demona van. Stoga umjesto da zasjedamo tko što smije bolje da uputimo čovjeka gdje mu se može pomoć.


ja se neću ljutiti na tebe jer si rekla bit stvari
samo sam se nadovezao na janinu tvrdnju da je potrebna ...ako ne i dozvola kardinala ? ( a u zemlji gdje nema kardinala?)
ja sam isto tako zastupnik da svećenici koji imaju tu karizmu trebaju to slobodno raditi, i da im se ne trebaju postavljati zamke i pitati ih u stilu liječiš li nedjeljom , jesi li dobio za ovaj ad hoc slučaj nposebnu dozvolu od biskupa ili nisi
jer šta ako imaš sreću da kao nadređenog imaš biskupa koji u ništa takvo ne vjeruje , koji ne vjeruje u demone , egzorcizam ( a iz iskustva znam da ima masa svećenika koji ne vjeruju u demone u ljudima i egzorcizam- vodio sam razgovore s njima o tome ranije na drugim forumima) ?
šta onda? biskup ti neda dozvolu, a ti hoćeš pomoći čovjeku , jer to ti je kao svećeniku i dužnost!
i onda ti pomogneš ili počmeš pomagati , a neki te farizej prijavi biskupu da liječiš ili nadriliječiš bolesnog, i ti si u nemilosti, i ti onda ne valjaš, jer netko ne vjeruje u egzorcizam ili se boji takvih pojava u KC?
ako netko od svećenika provjereno ima taj dar, tu milost , onda mu treba zdušno pomoći da to i radi ,a ne svim silama ga kočiti
KC je zadnjih 40 godina i pojačano karizmatska i to treba uvidjeti i uvažavati
za aby samo :grlim te: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr