www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 09:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2007 20:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:
Ovo su rijeci koje su me potakle da ovako odgovorim,
("evo sad si krstena u Duhu i sad ce to izgledati drugacije")Sigurno je da ce izgledati drugacije,i hvala Gospodinu Isusu da cini takva djela.
U zadnje vrijeme po ovom pisanju izgleda da nije pravi vjernik,
onaj tko nije "Krsten u Duhu"Moje misljenje je da svakako treba posvjedociti,zato i ima tema "SVJEDOCANSTVA",sigurno da i drugi
koji su to dozivjeli trebaju da napisu,ali ne vidi kuda sve to vodi,
pa sta je bilo s nasom vjerom,dok nije bilo "Krsteni u Duhu"
nije valda da se nitko nije obratio,ili da ne postoji drugaciji pristup
i drugacije obracenje,ovdje se nesto drugo desava,procitaj malo bolje sve postove,znaci onaj koji ode u "Cibonu" i ne dozivi to,imace griznju savijesti,jer mu se to nije dogodilo,i nije propricao u "Jezicima"
A tek reci (sad ce to izgledati drugacije)pa tko sam ja da smijem reci,
valda ima "Volja Bozja"i ona ce biti odlucujuca...
A ovo je tema (trebam pomoc)ko tu trazi pomoc...


Nadodao bih da je svaka nasa rijec ispisana na TT-u SVJEDOCANSTVO.
Nikada u svom zivotu nisam bio niti na jednom karizmatskom susretu. Nikada u svom zivotu nisam proveo vrijeme sa svecenikom u ugodnom i ohrabrujucem razgovoru. Nikada nisam pricao u jezicima, niti sam imao 'vidjenja' kakva ili snove. Okruzen sam ljudima koji ne znaju sto znaci, recimo, ljubiti bliznjeg svoga, niti im to ima smisla, niti ih to interesira.
No presretan sam s mudroscu Biblije, s molitvama i zahvalama Bogu koja nizasta ne bih mijenjao poradi spoznaje u njima, s vama na TT-u. I sto bih trazio vise i sto bih se druzio sa istomisljenicima kada toliko posla ima tu oko mene. Hvala ti Boze sto te nisam vidio, sto te sanjao nisam, sto u jezicima ne govorim i sto su mi Tvoje tajne ostale tajnama. Dao si mi puno vise, neopisivo vise: stvorio si me i milost podao, naucio da ljubim roditelje moje zemaljske, hvala jer si mi otkrio male stvari. Hvala sto si mi otkrio da postojis, vise ne trazim, jer ni toliko nisam zasluzio.
Ovo je moj slucaj i ne nalazite sebe u meni, jer nam nije isto dano, vec provjeravajte svaku rijec pa se nadjite samo u onome dobrom.
Postoji li drugaciji put, pitas se Rebeka, pa kazem ti da puteva postoji koliko i nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2007 20:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Da Leo to sa svjedocanstvom,si u pravo,a isto sam misljenja da postoje 100 puteva,jer mi svi svaki pojedinacno smo "Unikat Bozji",zato sam misljena da On zna najbolje sta je za nas svkog pojedinaca ,najbolje
i koji je plan pripravio svakom pojedincu.
Meni je drago da se puno ljudi obracaju,pogotovo mladi ljudi,
ali kada procitam (na drugom mjestu) i to je za cega pojedini idu...
(bio sam u Ciboni,ali mi se nista nije desilo)to me zbunjuje,jesam za pisanje,i svjedocenje,a dali ce se poslje sve promjeniti,
to ce pokazti vrijeme,i zivot i ja kao osoba,a najvise "On odlucuje"
Ima onih koji jos nisu obraceni,ni Krsteni u Duhu,oni su jos na putu,
oni traze jos putove,i nacin kako doci i biti "Obracenik"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2007 21:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lis 2006 06:46
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Gospodin ljubi djecu svoju, i poziva ih kako On misli da je najbolje. Mi možemo da se divimo i zahvaljujemo. Jer velik je Gospodin.
Slava Isusu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2007 21:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Vjera se radja u srcima ljudi ne raspravama nego silom Duha Svetoga
koji svoje darove djeli pojedincima kako hoce."

Vjera su vrat kroz koja Gospodin pristize do nas,ljeci nas od nasih slabosti,
pokazuje nam temelj onoga cemu se nadamo,i nitko
"ne moze potpuno naci sebe osim po iskrenom darivanju samoga sebe"
I zato potaknuti "Bozanskim nadahnucem" pitamo...Gospodine sta hoces da cinim...?Gospodin nam govori na nasem putu da budem ponizni.
Sv.Franjo..."Da trazimo Duha Sv. i njegovo djelovanje"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:
Ovo su rijeci koje su me potakle da ovako odgovorim,
("evo sad si krstena u Duhu i sad ce to izgledati drugacije")Sigurno je da ce izgledati drugacije,i hvala Gospodinu Isusu da cini takva djela.
U zadnje vrijeme po ovom pisanju izgleda da nije pravi vjernik,
onaj tko nije "Krsten u Duhu"Moje misljenje je da svakako treba posvjedociti,zato i ima tema "SVJEDOCANSTVA",sigurno da i drugi
koji su to dozivjeli trebaju da napisu,ali ne vidi kuda sve to vodi,
pa sta je bilo s nasom vjerom,dok nije bilo "Krsteni u Duhu"
nije valda da se nitko nije obratio,ili da ne postoji drugaciji pristup
i drugacije obracenje,ovdje se nesto drugo desava,procitaj malo bolje sve postove,znaci onaj koji ode u "Cibonu" i ne dozivi to,imace griznju savijesti,jer mu se to nije dogodilo,i nije propricao u "Jezicima"
A tek reci (sad ce to izgledati drugacije)pa tko sam ja da smijem reci,
valda ima "Volja Bozja"i ona ce biti odlucujuca...
A ovo je tema (trebam pomoc)ko tu trazi pomoc...


Zar nismo mi već našim krštenjem bili kršteni u ime Oca i Sina i Duha Svetoga a sa krizmom smo to i potvrdili.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 15:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lis 2006 06:46
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
rebeka napisao:
Ovo su rijeci koje su me potakle da ovako odgovorim,
("evo sad si krstena u Duhu i sad ce to izgledati drugacije")Sigurno je da ce izgledati drugacije,i hvala Gospodinu Isusu da cini takva djela.
U zadnje vrijeme po ovom pisanju izgleda da nije pravi vjernik,
onaj tko nije "Krsten u Duhu"Moje misljenje je da svakako treba posvjedociti,zato i ima tema "SVJEDOCANSTVA",sigurno da i drugi
koji su to dozivjeli trebaju da napisu,ali ne vidi kuda sve to vodi,
pa sta je bilo s nasom vjerom,dok nije bilo "Krsteni u Duhu"
nije valda da se nitko nije obratio,ili da ne postoji drugaciji pristup
i drugacije obracenje,ovdje se nesto drugo desava,procitaj malo bolje sve postove,znaci onaj koji ode u "Cibonu" i ne dozivi to,imace griznju savijesti,jer mu se to nije dogodilo,i nije propricao u "Jezicima"
A tek reci (sad ce to izgledati drugacije)pa tko sam ja da smijem reci,
valda ima "Volja Bozja"i ona ce biti odlucujuca...
A ovo je tema (trebam pomoc)ko tu trazi pomoc...


Zar nismo mi već našim krštenjem bili kršteni u ime Oca i Sina i Duha Svetoga a sa krizmom smo to i potvrdili.


I kako neko ipak tako kršten, i krizman završi kao sotonist...?

Ima li tad u takvom Duha Svetoga?

Zašto trebamo obnavljati krsni savez?

Zašto trebamo ostati u Kristu?


"Ako me ljubite,
zapovijedi ćete moje čuvati.
16I ja ću moliti Oca
i on će vam dati drugoga Branitelja
da bude s vama zauvijek:
17Duha Istine,
kojega svijet ne može primiti
jer ga ne vidi i ne poznaje.
Vi ga poznajete
jer kod vas ostaje i u vama je.

Ako me ljubite ... reče Isus. Mnogi u životu, premda kršteni nismo ljubili Isusa, kad smo giješili bludno, lažno se zaklinjali, imali druge bogove: horoskopi, gatanje... I dospješmo gdje dospješmo. Al Milosrđe je Božje veliko, kao u prispodobi o Milosrdnom ocu...

Blagoslovljeno ime Božje, sada i navjeke!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 16:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prvo se izvinjavam zbog velih slova.
Drugo seminari i gruppe obnove Duha svetoga su velika milost za Crkvu i sve nas .
Pred puno godina sam bila u grupi Obnove duha Svetoga prema tome htjela sam samo opomenuti da se to ne zove Krštenjeu Duhu . To je " Effusione dello Spirito Santo " ili " Izlijev Duha Svetoga ". Osim toga sječam se da bi osoba dobila taj dar Efuzije morala je proći kroz jedan seminar koji traje i po godinu dana.

Što se tiče sakramenta krštenja sa njime postajemo djeca Božja u Jedinorođenom Sinu . Sam Gospodin tvrdi kako je krštenje nužno za spasenje. Stoga je zapovjedio učenicima da navještaju evanđelje i da krste sve narode. Crkva ne pozna drugog sredstva osim krštenja da zajamči ulazak u vječno blaženstvo; zbog toga pazi da ne zanemari poslanja što ga je primila od Gospodina, tj. da " iz vode i Duha nanovo rađa" sve koji mogu biti kršteni.Bog je spasenje vezao uz sakrament krsta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 sij 2007 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Moya..dragomije da si se "obratila"i da si dozivjela (krstenje u Duhu)
jos vise mi drago ,kako si napisala ("ja sam se veoma promjenila NABOLJE")Moje misljenje,ta promjena je i nesto "najvece"
Ostani vjerna i sljedi put ,koji je Isus tebi namjenio,a Duh Sv,ce biti
uz tebe ,jer i sama kazezes da si cak i brata ,uspjela pomaknuti s njegove
mrtve tocke,"Zahvaljuj se Gospodinu Isusu na svakom koraku"

Predlazem ti upisi u "Molitvene nakane"za tvoga brata,i ako hoces i za tebe,pacemo svi skupa moliti.....

A tebi Ercegovac... :grlim te: :grlim te: volim ljude kada su pozitivni,
i pogotovo kada samo pozitivno vide.i pozitivno pisu...Hvala Isusu... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2007 03:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala vam svima na svim riječima , podrški i ljubavi koju ste mi udjelili ovdje... Bog vas blagosovio..Evo već neko vrijeme pratim ovaj forum,i nije mi jasno,zašto se stalno izgoni pravda,npr.o kršćanstvu općenito...zar je bitno kako se neko izrazio,bitnije je šta je mislio s tim...i ona osoba kojoj je upućeno...shvatila je šta želi reć taj netko. evo npr.(krštenje u Duhu)u ovoj mojoj temi..Zar nije najbitnije da sm ja krenila ,i da idem putem koji prati sv.misa,molitva,radost...i da svoj život okrećem prema Isusu i vjeri od nekog ispravljanja netočnog navoda...Ja sam sretna,donekle,napokon...I tražim samo malo podrške u svemu tom...malo toplih riječi,i jedno mjesto gdje ću sve to podijeliti bez podsmjeha,izrugivanja i skeptičnosti...Jer danas je takvo vrijeme došlo(nažalost),da te društvo,kad dođe do nekih promjena u tvom životu,koje nisi dosad poštovala,i kad promijeniš svoje navike i svoj život,gleda velikim očima(misle da si puka ko boca)...Teško je to doživljavat,al ja se ne dam...još sam više jača.Uvijek sam se pitala zašto se ljudi vraćaju stalno na neka mjesta gdje su doživjeli neko ispunjenje duha,smirenje...sad shvaćam..pune baterije za ovaj grozni svijet,da mogu dalje radosno živjeti i slavit Boga..tako i ja,sada jednom mjesečno idem na otvoreni susret molitvene zajednice,i živim za taj dan...jer tada se ispunim i idem u daljnje bitke...I pričam o svemu što sam doživjela na glas....i sretna sam zbog toga!!! Jer velik si..činiš djela velika..nitko nije kao ti,Isuseee,nitko nije kao Ti!!!Isuse,hvala ti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2007 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Dragi moji...evo sutra godina dana da sam tu..
Jako sam sretna i ponosna.. :D :grlim te:
Odavde je sve počelo..tu sam se srela sa molitvom..sa drugačijim životom..
Hvala vam na svim riječima,molitvi,ljubavi,kritiki...svemu što sam tu dobila...jako sam ponosna na vas..moju novu obitelj..
Jako sam se promijenila...i pronašla smisao u mom životu..
Nekada sam i bila dosadna.. :wink: ..ne zamjerite..
Sva moja raspoloženja su se valjala po tt..
Evo nakon godinu dana...ja sam došla do jedne točke..i tu stojim već duže vrime...
Nije mi loše tu..al sam žedna i želim još..
Međutim moja navezanost na tt je malo uhvatila maha..kradem sebi vrijeme koje bih mogla uvelike iskoristit i za molitvu i ostali dio mog života..
Stoga sam odlučila da malo se sklonim sa strane..malo u osamu i šutnju..
To jednostavno tako dođe..
Da pronađem ono što mi fali..da se saberem i složim kockice..
Ne bježim,ni ne odlazim...nego se malo povlačim..da budem bolja i jača..
Puno toga me iscrpljivalo i mučilo..da sam prazna..
Ostajte mi dobro i blagoslovljeno..na Kristovom putu u miru i ljubavi..
BVB :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 147 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr