www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 09:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 stu 2006 20:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kako se ljubi bliznji?
Svi to znamo i podsjetimo se...Bliznjega se prvenstveno ljubi onda kada prestanes misliti na sebe,i pocinjes misliti na drugoga.....oko sebe.....Bliznjega se ljubi strpljenjem,paznjom..od kojih se ne ocekuje
nikakva korist i dobit...Ljubav je vrlo vazna ,prema svom bliznjemu
jer bez ljubavi ne mozemo rasti,bez nje ostajemo prikraceni...
Vecina nasih problema,nesporazuma,stresova,depresije,samosazaljivih misli pocinje od toga,sto smo toliko koncentrirani na samog sebe...
(Cesto se cuje ja moram misliti prvo na sebe????)
Izaci iz sebe i u djeljenju s onim kojim me Bog stavio na put upravo tog trenutka,obostrano traziti rijesenje..i to bez ogranicenja....
Bliznjega se ljubi poklanjanjem vremena i to bas onda kada nam se najvise zuri,to je najdragocjeniji dar...
Ljubi svoga bliznjega ,kao samog sebe.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 stu 2006 21:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljubi bližnjega svoga, kao samoga sebe...
Tko sebe ne ljubi, nije sposoban ni druge ljubiti...

Uvijek krećem od sebe:
-> voljeti, kritizirti, pohvaliti, oprostiti...
_ uvijek je potrebno sve to učiniti prema samome sebi, da bi bio sposoban isto učiniti drugomme, da bi to svima išlo u "korist"...

Možda me ponekad savijest "peče" i za jako sitne stvari koje učinim loše, ali tada, nadam se, mogu biti gotovo sigurna da to isto neću ponoviti, ili ću se bar truditi da to ne ponovim...

Bog mi je dao da mogu bez kategoriziranja ljubiti svakoga i prema svima biti fer i korektna i na tome Mu Hvala!

Samo me malo muči to kada su prema meni loši, pa ja uzvratim...a onda...savijest, što tada učiniti...?

Preostaje mi samo tražiti od Boga oprost, pomoliti se i ponovo ljubiti druge ne obazirući se na prošlost!


Velika je Ljubav Njegova,
sada i u vjekova!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2006 02:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Otprilike ovako - Vlastiti nas grijesi zaprepašćuju kad ih vidimo na drugima,inače ne.

lako je ljubiti onoga koji ti je dobar i drag - a šta sa onima koji ti okrenu želudac ili od kojih te zaboli glava ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2006 09:16 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2006 13:10
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dobro jutro ljudovi!

Matej 22:39 „ Ljubi svoga bližnjeg kao sebe samoga “

Slažem se sa Rebekinim mišljenjem da se bližnjega ljubi tada kada prestaneš misliti na sebe i počinješ misliti na drugoga jer vjerujem da Rebeka prvenstveno želiš reći da se bližnjega ljubi kada se ukloni nezdravi i pretjerani egoizam prema samom sebi koji ne omogućava da naše srce baci pogled na bližnjega, bližnjeg koji nije svatko koga ugledam nego je to kako piše u Pismu: „onaj tko je milosrdan prema tebi“ , a to isključuje veliko mnoštvo ljudi na zemlji. Nažalost da nadodam. Veliko jedno nažalost i jedna samo takva šteta. Dalje mislim da se slažemo kao kršćani i složno time da moramo prvo ljubiti Sebe kako bi mogli ljubiti bilo Boga bilo Bližnjega jer sigurno vjerujemo da nam Gospodin ne govori slučajno „Ljubi svoga bližnjega kao samog sebe“.
Tu mogu jasno pročitati i shvatiti da ako prvo ne ljubim SEBE (što nije nezdravi i pretjerani egoizam već volja Božja i njemu ugodno jer on tako kaže) onda ne možemo ljubiti brata svoga.


Matej 5:46,47

„Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakva li vam plaća? Zar to isto ne čine i carinici? 47 I ako pozdravljate samo braću, što osobito činite? Zar to isto ne čine i pogani?"



Teško je ljubiti one koji nas ne ljube i sad je pitanje kakav treba biti stav kristovih prema takvima. Isus zna da je to jako teško i svi mi to znamo jer nam se svakakve vrste ljudi pojavljuju svakodnevno u našoj svagdašnjici ali isus od svojih očekuje žrtvu ljubavi jer kaže:


Matej 10:38

„ Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom, nije mene dostojan. „


… i teško da ćemo moći naći istinskog kršćanina kome je ovaj komad kršćanskog život jednostavan za živjeti u praksi svakodnevno, ali to je zato što nam Isus jedno NE obećava, a to je da je lako kršćaninu živjeti. Kršćanin mora prolazit muke. Vjera ne obećava ugodno putovanje ali obećava siguran dolazak.

To što fighterica govoriš da te savjest peče kad se desi da nekad nešto učiniš loše nije samo po sebi nešto krivo već pokazuje da ti je srce na pravom mjestu a ipak je prijateljski ti dati mali savjetić a to je da je bitno da se trudiš činiti dobro jer često kršćani brkaju pojmove i misle da je grijeh ista stvar kao napravit nekakvu grešku – stanje kada nisam perfektan. A to nije to. Grijeh je kada si sama u tihoj sobi sama sa sobom u tišini a tvoje srce žudi da okrene svoja leđa od Boga, to je po meni grijeh. Takvo stanje. A to što kršćanin pada i nije perfektan to nije grijeh treba nastojati biti dobar a milost je konop na kojeg se hvatamo da se dignemo kada padnemo a padat moramo non-stop. Ponavljam: Non-Stop. Onaj najdraži komad od svega ovoga je taj da nas ISUS IPAK BEZUVJETNO LJUBI.

Trebamo više čitati ovo , nadam da se slažete s tim:::::

Rimljanima 8:35-39

Tko će nas rastaviti od ljubavi Kristove? Nevolja? Tjeskoba? Progonstvo? Glad? Golotinja? Pogibao? Mač? 36 Kao što je pisano: Poradi tebe ubijaju nas dan za danom i mi smo im ko ovce za klanje. 37 U svemu tome nadmoćno pobjeđujemo po onome koji nas uzljubi. 38 Uvjeren sam doista: ni smrt ni život, ni anđeli ni vlasti, ni sadašnjost ni budućnost, ni sile, 39dubina ni visina, ni ikoji drugi stvor neće nas moći rastaviti od ljubavi Božje u Kristu Isusu Gospodinu našem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2006 09:21 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2006 13:10
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav iz prelijepog sunčanog Šibenika :) 8) :lol: 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2006 12:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Lipi pozdrav Marine tebi i tvom gradu di san završila gimnaziju na Šubičevcu. :grlim te: :D :P :P :P
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 stu 2006 15:04 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 27 lis 2006 22:29
Postovi: 82
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!!"
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Ljubite svoje bližnje kako nas je isus naučio i dao nam primjer!!
Mir vama!!
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 stu 2006 19:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Probajmo iznova maknuti sami sebe iz ovoga zivota, zanemarimo se na jedan trenutak, pa onda na jedan dan prihvatimo kriz bez pobune, shvatimo kako s takvim cinom Isusa Krista slijedimo. Za nas se gresnike tim putem otkriva velika bistrina i lakoca trazenja Boga. Sjetimo se vazda kako Isus Krist nije mislio na sebe, jer da je mislio, kada bi napravio ono sto je... Tako probajmo i mi i trazimo tvrde hrane jer vise nismo na mlijeku, vise ne bismo trebali biti dojencad u vjeri. A evo, prvi jesam, no znam da nisam tako htio, a jos bi manje htio biti takav. Dok jos imamo vremena, jedino nam trud ostaje da s puno vise snage ljubimo svoj kriz koji nas dopade. I kako bi to drugima svjedocili vjeru u Isusa Krista odbacujuci svoj kriz i hodajuci laksim putem... Mogao je i Isus Krist laksim putem, ma niti jednog od nas ljudi tada ne bi bilo. On se odrekao sebe i svoga prijestolja. To moze samo Bog uciniti, toliko se poniziti, a vidite radi koga..., radi nas ovakvih. Kristova zrtva i smrt kao naknada prihvacena od Svetog Trojstva, po tome imamo priliku za vjecno blazenstvo.
I, ponekad, kada gledamo prema nebu, zamislimo slavne korove andjeoske i blazene cete svetaca, zamislimo andjela Mihaela spremnog da cuje Bozju naredbu i da povede konacni boj. Nek se niti jedan od nas ne okrene za onim sto je cinio kad Bog opet otvori nebesa i posalje svoju vojsku. Oho, to ce biti finale kakvo svijet nije vidio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 stu 2006 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[.
Citat:
Nek se niti jedan od nas ne okrene za onim sto je cinio kad Bog opet otvori nebesa i posalje svoju vojsku. Oho, to ce biti finale kakvo svijet nije vidio.
[/quote]


..brate Leo...reci mi koliko nas li je spremno reći iskreno

" U tebe se uzdam ISUSE "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 stu 2006 22:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
naggar napisao:
[.
Citat:
Nek se niti jedan od nas ne okrene za onim sto je cinio kad Bog opet otvori nebesa i posalje svoju vojsku. Oho, to ce biti finale kakvo svijet nije vidio.



..brate Leo...reci mi koliko nas li je spremno reći iskreno

" U tebe se uzdam ISUSE "[/quote]


sjetimo se koji je drugi izbor?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr