www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 21:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prvo sam ovdje vidjela sliku i presjeklo me u srcu od boli, onda sam otvorila stranicu na kojoj je počeo video i nisam mogla do kraja pogledati jer me strašno pogodilo... kroz glavu su mi prošle sve osobe koje znam i koje su napravile abortus... uvijek sam mrzila abortus no vjerujte mi nikada ga nisam doživljavala kao sada kada sam vidjela ovo... :twisted: :twisted: :twisted:

Pobačaj je grijeh... VELIKI grijeh... oduzimaš život, doslovno si ubojica....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 16:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
uvijek mi je ova tema bila bolna, uvijek (pre)osjetljiva.

anchi ovaj link i slike koje si stavila sablaznjavaju vecinu zena koje su pobacaj napravile, misle ga napraviti, ili pak samo smatraju kako je zenino neotudjivo pravo da ga napravi. osobe koje kao oruzje uzimaju ovakve fotografije (cinjenice) su nehumane jer ne vode racuna o osjecajima zena... - cula si to vec zar ne? ja jesam.
no, ono sto rastuzuje je da ta sablazan ide samo do mjere dobrog ukusa. sablaznjivo je znaci da se netko danas usudi postati takve fotke i time podsjecati zenu na njenu ionako tesku odluku. slike su dakle te koje su krive sto postoje, jer su dokument, nije kriva zena koja abortus napravi, o tome razmislja ili svojata isto kao svoje neotudjivo pravo.

pronasla sam jedan svoj davni tekst na istu temu, na jednom drugom mjestu, pisan je kao replika na tzv neotudjivo osobno ( u ovom slucaju zensko) pravo da same odlucujemo sto cemo sa svojim tijelom, tj zivotom. kome se da citati, evo ga kopiram:

"Ne osudjujem nikoga, jer uvijek se pitam tko sam ja da nekom sudim? Zenu, djevojku koja je zbog neznanja, straha, nesigurnosti napravila abortus ne zelim osuditi ( iako cu uvijek osuditi sam cin) dok to ne ponovi. Tada je to vec stav, tada je to izbor za Nezivot. Abortus kao kontraceptivno sredstvo je nesto sto se dogadja precesto i kod previse zena, i to je nesto na sto ostajem ne samo bez teksta, vec me cini i nemocnom... jer kako objasniti, cime argumentirati, kako reci da ne valja, a da to urodi plodom?

Puno puta se navodi kako u nacelu nismo za abortus, osim kao krajnje rjesenje. Abortus nije rjesenje, samo se cini takvim! Privremeno je, a ne trajno, jer produzava rjesenje problema. Nakon njega ostaje cinjenica da je jedan zivot prekinut. pretpostavljam da svijest o tome proradi u svakoj zeni kad tad. Kod neke mozda netom poslije samog cina, kod neke nakon sto ugleda svoje drugo novorodjence, kod nekih i dosta kasnije, kad su vec mozda bake ili kad dodje vrijeme da se stvari saberu.

Pravo na izbor? - pokusavam sebi osvjestiti sto to znaci. I stalno se mucim da i u meni sjedne to pravo kao pravo. Ono oko cega se spoticem je cinjenica da zeni uvijek ostaje pravo da to ucini, bez obzira na stav drzave i zakonsku regulaciju. Abortusa je uvijek bilo, ali je uvijek smatran i losim, necim sto se radilo u tajnosti. Sve do danasnjeg „civiliziranog“ drustva koje se vise toga ne srami, cak podrzava. Ne jedanput sam cula prepricavanja iz ginekoloske ordinacije i pitanja :I sto cemo sad? pa cak i dobronamjerne savjete, kako da se "to" bezbolno rjesi.

Interesantno je i to da nas Kazneni zakon, ispravite me slobodno ako grijesim, strozije sankcionira ubojstvo i pokusaj istog, trudne zene - jer tu su dva zivota. A pritom ne spominje koliko zena mora biti trudna, od ili do 10 tjedana, samo cinjenicu da je trudna. Istovremeno se toj istoj zeni daje za pravo da trudnocu prekine. Glupost koja bi teoretski, a mozda i prakticno mogla dovesti do apsurda. Ali i taj zakon je nasa civilizacijska stecevina.

Cinjenica je i da je zena koja nosi dijete u utrobi ta bez koje djetetu nema ni razvoja ni opstanka, i to joj navodno daje pravo da odlucuje.
Po meni bi upravo zbog toga sto je jedna jedina koja moze to dijete iznijeti na svijet, time sto mu je i hranitelj i udomitelj, trebalo uciniti samu zenu osjetljivijom i svjesnijom svoje odgovornosti.

Ne razmisljamo sve na isti nacin, niti imamo sve iste polazne osnove. Djevojka koja je sama, zena pred kojom je karijera ili drugi prioriteti, zena koja je vec rodila i zeli pricekati, ona koja ne zeli vise djece, zena koja uopce ne moze zatrudniti, ili ona koja ne moze odrzati trudnocu, zena koja rodi mrtvo dijete ili ono samo kratko pozivi...Sve su to postavke od kojih polazimo razmisljajuci o abortusu, svaka iz svog kuta vidjenja i svaka sa svojim poimanjem vrijednosti.

Moje razmisljanje ili stav je vecinom rezultat prozivljenog i dozivljenog po iskustvu drugih. Ne mislim da ucimo samo na svojim greskama, jer su mene itekako mijenjala i iskustva drugih zena i na svemu tome sam danas zahvalna. imam jasno definiran stav – ne!

Kao mladoj djevojci su mi rekli da mozda necu moci imati djece.
Kad sam prvi put ostala trudna doslovce sam lebdila dok sam hodala, sto od srece, sto od straha da dijete ne izgubim. Pred kraj sam odrzavala trudnocu i sve je bilo u redu. Druga trudnoca nas je iznenadila i nisam bila bas najspremnija, trudnoca kompliciranija, problemi sa posteljicom, ali opet sve u redu. Trece dijete je bilo planirano, znala sam da me ceka teza trudnoca, samo nisam pretpostavljala kako teska. Od prvog dana su se smjenjivali bolovi i krvarenja, stalno novi problemi, jedino je zelja za djetetom ostajala ista. Od sredine trudnoce sam bila u bolnici zbog placente praevie na strogom mirovanju i tokolizi, sve dok se prerano nije rodio moj sin. On je sad dijete sa pp, radimo na tome da i dalje bude poseban samo sa sto manje p.potreba.

U dva mjeseca koliko je proveo na intenzivnoj njezi sam puno toga prozivjela i spoznala. Svakoj zeni bih preporucila da ako ikako moze, posjeti ili provede dan na odjelu za neonatologiju. Vjerujte da to ostavlja trag. Kad vidite one male bebice od koji neke ne teze niti kilu, kako se samo bore za zivot… I koliko se puta nanovo rode, kad vec skoro nema nade, vole vas iznenaditi. Isplati se saznati koliko doticaj s takvim necim obogacuje.

Daleko sam odlutala, ali s ciljem. Ne mozemo isto razmisljati, jer nam se zivotni putevi razlikuju, a i vecinom smo vec i formirane kao licnosti. Ovo moje iskustvo trebalo je posluziti samo da malo pomogne drukcijem gledanju na ono sto zivot nosi.
Tako se bojimo da ne ispustimo konce iz ruku, a to najcesce i nije lose. Suprotstavljanje obicnih zivotnih problema kao sto su placa, stan, nezaposlenost mogucnosti da dopustimo jos jednom zivotu da se ostvari mi se cini nakon mog iskustva neprimjerenim i neumjesnim."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 17:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ZASTO I KOME ZADOVOLJSTINA ?

Grijeh pobacaja nije sala-jednom ucinjen,donosi ogromno,nesagledivo zlo.
To se zlo moze ublaziti,tako da Bogu damo zadovoljstinu koliko god ona bila skromna u odnosu na velicinu zla ubojstva nerodjenih.
Bog je savrsen i tri put svet (udp,Otk 4,8)stoga nas pred Njim zagovara
Njegov Sin Isus Krist ,a do Isusa dolazimo po Njegovoj Majci Mariji.
Blazena Djevica je Majka zivota,Majka Isusove Obitelji-Crkve.
Zastitnica nerodjenih.U Fatimskim ukazanjima Gospa trazi da se Njenom Precistom Srcu da zadovljstina zbo strasnih i razornih grijeha covjecanstva.
Ideja ovog "Djela zadovoljstine",je molitvom okajati grijehe pobacaja,
koji u nasem narodu dostizu preveliku brojku..

TAKO I TVOJU MOLITVU I ZRTVU ZA NERODJENE BOGORODICA PRINOSI PRED LICE BOZJE,A ON CINI U SVOJOJ DOBROTI I LJUBAVI DA OVA KRVAVA ZAVARA PRESTAJE UBIRATI PLOD U NASEM NARODU.

"Tada Isus podje s njima u Nazaret i bijase im poslusan"(Lk2,51)

ISUS I DANAS SLUSA SVOJU MAJKU..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ja sam ove slike stavila u najboljoj preventivnoj namjeri. A ako se te zene nemogu nositi s onim sto su ucinile, zasto su to uopce napravile??


MOlitva Sv.Ivanki B.Molla

Sveta Ivanko, uzorna majka i ženo, koja si žrtvovala svoj život da bi Tvoje dijete moglo živjeti! Danas, kada toliki zaziru od života, kada nerođeni nemaju gotovo nikakva prava, kada mnogi zagovaraju okrutnu smrt najmanjih - pobačaj, te ostale oblike nasilja nad životom, čuj našu molitvu! Molimo za majke u poteškoćama, za trudnice koje malakšu pred snagom svijeta, tijela i đavla, molimo za nerođene u opasnosti pobačaja, za očuvanje obitelji i bračne ljubavi! Ti, koja si nam veliki primjer i ohrabrenje, pomozi da prihvatimo svoj križ i gledamo u Isusa, koji je život i ljubav. Neka nas nada vječne radosti održi u činjenju dobra i izbjegavanju zla.
Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ISUSE I MARIJO..JA VAS LJUBIM SPASITE NERODJENE!!
Marijo,Majko zivota,zastitnice nerodjenih,pobjednice svakoga zla,
zelim Ti molitvom i zrtvom dati zadovoljstinu za grijeh pobacaja u mojemu narodu.Spasi i zastiti nerodjeni zivot!Oprosti nam jer smo slabi i ne znamo sto cinimo.Ucini da nase rijeci i djela uvjek brane zivot.
Tvome precistom Srcu predajem svako zaceto dijete,jos nerodjeno:sacuvaj mu zivot,a roditeljima isprosi mir i ljubav prema njemu!Marijo obrati grijesnike,pomozi trudnicama,zastiti svojim Srcem najnevinije,koji se ne mogu sami braniti ! Amen..

Po mogucnosti moli svakodnevno,kada ne mozes,dosta je ponavljati.

"ISUSE I MARIJO JA VAS LJUBIM SPASITE NERODJENE."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
rebeka, nije mi jasan dio tvoje replike, sto znaci ovo:
Citat:
"Tada Isus podje s njima u Nazaret i bijase im poslusan"(Lk2,51)
ISUS I DANAS SLUSA SVOJU MAJKU..

anchi, za slucaj da se nismo razumjele, mislim da je dobro da si slike stavila. iako ta "preventiva" kako ju ti nazivas, u praksi rijetko djeluje, jer zene koje misle o pobacaju na drugi nacin ne zele gledati takve slike. za njih je vec i fotografija provokacija i uplitanje u njihovo ptravo na izbor. o tome sam pisala, malo ironicno, pa si mozda pomislila da sam protiv slika. nisam, cak sto vise, vjerujem da ima zena koje su danas zahvalne i na ovakvim fotografijama koje su im pomogle da donesu pravu odluku. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 23:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Protiv sam pobačaja..namjernog...al ove bi slike mogle uznemiriti osobe koje su imale pobačaj ne svojom voljom...
..jedna moja prijateljica..žarko je željela treće dijete..i molila se i pridavala Gospodinu...nakon dugo..dugo..molitva joj je bila uslišana..njenoj radosti nije bilo kraja...
..al nakon 1o-tak tjedana..jednostavno bez ikakvih znakova i razloga..imala je spontani..
..to dijetešce joj je izašlo na ruku..i na dlanu je držala već formiranog čovjeka..tilo od svog tila..
..teško je to..
..tako da me je jedna od slika podsjetila na to..radi takvih stvari..teško je gledati ovakve slike..
..a zbog onih koje nije briga,koje to s namjerom naprave..tribalo bi pokazati ove slike...ne zbog toga da vide kako izgledaju ta dječica..nego da im duša zaplače..da zatraže oproštaj za svoja dijela i svoje grijehe..al ni one jadne nisu krive za takve postupke..
Za takve osobe tribamo moliti..
..jer ne vjerujem da ih Gospodin na to tjera..to nije Gospodnje dijelo..
..one su bolesne duše..
..i ne tribamo ih osuđivati..nego ih pridati Bogu..a ne vragu..!!!

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 06:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
vjerujem da ima zena koje su danas zahvalne i na ovakvim fotografijama koje su im pomogle da donesu pravu odluku.


to se i ja nadam

Citat:
al ove bi slike mogle uznemiriti osobe koje su imale pobačaj ne svojom voljom...

draga, ove slike su uznemirile i mene a nisam napravila pobačaj i nisam o njemu nikada ni razmišljala (na način da bi ga ja napravila da ostanem u drugom stanju), jednostavno sam presenzibilna na ovakve stvari...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Veliko NE pobačaju!!!!!! Ne mogu zamisliti da majka to može napraviti...
To mi je nezamislivo....
Roditi pa ga dati posvojiti, ali ubiti nikako!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lip 2007 10:44 
...Tko je svijesno ubio svoje dijete...
...ako se pokajao nije...
...već sada spada u proklete...


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr