www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 02:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 13:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.abortiontv.com/images/FetusHeadonSide.JPG

mislim da ovo nije potrebno komentirati... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika
evo, sad se vidi slika..
za one kojima se ne da kliknuti na link


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 13:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika
evo jos jedna... prestrasno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 14:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Neki misle da je pobačaj bezopasan,bezbolan postupak i da je poslije pobačaja sve po starome,da se ništa neće promijeniti.Ali to nije točno.

U Medicinskoj enciklopediji piše:»I kada se pobačaj obavlja u najboljim mogućim uvjetima,u najboljim klinikama,s najboljim liječnicima,nije moguće izbjeći sve štetne posljedice,koje mogu trajati i godinama nakon pobačaja.»

U svijetu više od 750 medicinskih istraživanja proučavalo je traume žena poslije pobačaja,poput istraživanja American Journal of Public Health, Canadian Journal of Psychiatry, American Journal of Obstetrics & Gynecology ,British Journal of Cancer, Acta/Obstetrics and Gynecology Scandinavia, Human Medicine, Journal of the American Medical Association, The Rutherford Institute itd.

Redovito su posljedice pobačaja razarajuće i dugotrajne za tijelo, psihu i duh čovjeka.



Istraživanje na ženama koje su učinile pobačaje pokazalo je:

-94% žena je žalilo što su učinile pobačaj,

-60% žena je izjavilo da im se poslije pobačaja pogoršao život,

-31% žena je imalo suicidalne osjećaje,

-28% žena je pokušalo samoubojstvo nakon pobačaja..

Gotovo u pravilu, žena koja je učinila pobačaj niječe taj čin i osjećaje vezane uz njega jer je to za osobu preteško iskustvo koje psiha potiskuje. Nijekanje i potiskivanje osjećaja je način na koji se psiha i cjelokupna ljudska osoba suočava (tj. odbija) s takvim traumatskim iskustvom, a rezultat su psihosomatske bolesti, psihičke bolesti i smetnje, promjene na kognitivnom polju i promjene ponašanja. U prosjeku prođe i do deset godina nijekanja i potiskivanja prije nego osoba zatraži liječničku pomoć zbog simptoma kojima je uzrok pobačaj. Obično se traži pomoć za problem koji naizgled nema veze s pobačajem, da bi se otkrilo da je pobačaj uzrok bolesti i smetnji.



Posttraumatski stresni poremećaj psihološka je disfunkcija nastala kao rezultat traumatskog iskustva koje preplavljuje normalne obrambene mehanizme čovjeka i rezultira intenzivnim strahom, osjećajem bespomoćnosti i bezizlaznosti ili gubitkom kontrole nad svojim osjećajima i sobom općenito.



Strah, bol, uznemirenost i krivnja povezana s činom abortusa, spajaju se u sliku nasilne smrti djeteta, što razorno utječe na ženu. Određen broj žena kaže da im se bol uzrokovana abortusom čini identična onoj kod silovanja. Jedno je istraživanje zaista pokazalo da su žene koje su silovane, iskusile veći šok baš zbog toga što osjećaju sličnost između tih dvaju događaja.



Abortus uzrokuje mnoge probleme u odnosima među partnerima. Često se ti parovi raziđu, ili se toliko udalje da među njima nema nikakve bliskosti. Za mnoge žene koje su učinile abortus vrlo je teško uspostaviti dugu i čvrstu vezu s muškarcem. To je dijelom uzrokovano pomanjkanjem samopouzdanja, odbojnošću prema muškarcima, seksualnim disfunkcijama i povišenim stupnjem depresije, nasilnosti i uznemirenosti. U obiteljima u kojima je učinjen pobačaj osjeća se teret smrti. Braća i sestre pobačenog djeteta često su duboko ogorčena na svoje roditelje. Namjerni pobačaj koji se u obitelji niječe, jer nameće težak osjećaj krivnje, postaje opterećenje u partnerskim i obiteljskim odnosima, u ostvarenju sretnog i ispunjenog života. U nekim je studijama utvrđeno da se u takvoj obitelji članovi na neki način poistovjećuju sa žrtvom te postaju tužni, melankolični, zatvaraju se u sebe i osjećaju krivnju. Pritom dolazi do potiskivanja emocija i do ljutnje koja se prenosi na drugog člana obitelji, pa on postaje agresivan.



Te studije rješenje vide u priznavanju istine o izvršenom abortusu živućoj djeci, te «prihvaćanju» abortiranog djeteta u obitelj. Svakako su potrebni iskreno kajanje i ispovijed, pokora i dobra djela u ime pobačenog djeteta. U brojnim slučajevima život i odnosi unutar obitelji su se normalizirali. Ali postoje i brojni primjeri gdje djeca mrze i proklinju roditelje jer su im pobacili brata ili sestru.

Na osobnoj i međuljudskoj razini pobačaj uništava obitelji, međuljudske odnose, pojedince i čitavo društvo.



A sad moj komentar-

onaj tko je znao napraviti dijete, treba biti dovoljno odgovoran i da ga donese na svijet...nije rješenje ubiti dijete, kad toliko ljudi na ovom svijetu ne može imati djece i čeka tko zna koliko dugo da posvoji dijete...ja sam za to da se dijete rodi i da na usvojenje ako ga se već ne želi zadržati.
Puno ljudi koje poznajem doslovce obozavaju malu djecu i kad vide nekog klinca u parkicu vicu:"joj kak je sladak... ".. a ti isti ljudi glasaju za pobacaj.. Cuj, stari ako ces glasati za pobacaj, puno rjeđe ces govoriti "Joj kak je sladak". Sva djeca su blago svijeta! Djeca su cisca od nas; djeca ne lazu; a mi smo preprljavi u dusi da bi mogli "pljunuti na njih"i oduzeti im zivot.
I nije uopce bitno jeli u pitanju buduci Bethoven, Papa ili neki beskucnik. Sva djeca su jednaka, i svatko ima pravo na zivot!
e sad.. do nedavnog trenutka sam se dvoumila sto je sa silovanim zenama, i tu sam se dvoumila.. Pobacaj-da ili ne.. Hvala Bogu sto mi je prosvijetlio pamet... Moje misljenje je sljedece: koliko god bilo tesko zlostavljanim djevojkama/zenama roditi, jer ce ih to djete podsjecati na njihovog zlostavljaca, mislim da bi ipak bilo bolje pouzdati se u Boga, moliti i roditi dijete! Uvjerena sam da bi ih Bog nagradio i dao im lijepi zivot.. Jer iza svakog mraka dode svijetlo...
Pozdrav,
Ancica!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
a oni koji je jos uvijek dvoume oko pobacaja..
-posjetite..
http://www.abortionno.org/

i pogledajte jedan video..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 15:09 
...Svaka pomisao na ..pobačaj...
...jest đavolsko nadahnuće...
...to je njegovo remek djelo "čišćenja"...
...pretvaranje majčine utrobe...u živu paklenu grobnicu...
...kireta...instrument kneza tame...
...kojom rastrgava...nevine male udove...
:twisted:
...i još imamo smjelosti pitati...Bože što zgriješih...?


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Pobacaj ili abortus je ubojstvo nerodjenog ,vec zacetog dijeteta u utrobi majke.Bez obzira sto mnogi ljudi danas to nijecu,pa cak i promici ovo zlo.
Bog i Njegova Crkva ne sute,ne uljepsavaju ,ne lazu:
POBACAJ JE CEDOMORSTVO!
Isus Krist ,Sin Bozji je rekao:"Ja sam Put,Istina i Zivot."(Iv.14,6),stoga je svaki onaj tko zeli hodati dobrim,ispravnim i spasonosnim putem da
prihvati istinu koj donosi zivot.Jer :"S neba se zaista ocituje gnjev Bozji na svaku bezboznost i nepravednost ljudi koji istinu prijece nepravdom(Rim 1,18)
Dakle ,sto god svijet govorio,proljevanje krvi nevine ,nerodjene osobe velik je i nacin opravdan grijeh,koji donosi niz teskih posljedica...

POBACAJ JE UBOJSTVO TVOJEG NERODJENOG BLIZNJEG
DIJETE JE UVJEK DAR I BLAGOSLOV ,NITKO NEMA PRAVO USKRATITI MU
DA ZIVI;DA VJERUJE,DA SE SMIJE,DA VOLI.!
(Ne uzimaj pilulu,ne koristi spiralu,ne idi na umjetnu oplodnju-
i to uzrokuje pobacaj.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
STO KAZE GOSPODIN?

Covjek je OSOBA od samog ZACECA.Ima besmrtnu dusu.Osjeca,zivi.Jedno je s majkom..nijedan covjek nije zacet slucajno.
Svatko djetesce Bog ZELI Bog VOLI ,Bog DARUJE,Bog STITI.
Ali covjek ima "slobodnu volju."te cesto uzima Bozju ulogu,cini sebe
"bogom" odlucuje cak o zivotu i smrti bliznjega..Gospodin u Bibliji kaze:

"Ja Bog ,kaznjavam grijeh"(Izl 20.5)
"Placa za grijeh je smrt"(Rim 6,23)
"Trazit cu obracun za ljudski zivot"(Iz 5,20)
"ne ubij!"(Izl 20,13)
"Prije nego iz krila majcina izadje ,ja te posvetih,prije nego te oblikovah u majcinoj utrobi,ja te znadoh"(Jer 1,5)

BOZJA RIJEC JE JASNA;MOZES JE PRIMITI ILI ODBACITI
BOG TEBE ,IPAK NIKADA NE ODBACUJE.!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 15:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
POSTOJI LI IZLAZ ?
Postoji,Bog krscana je Ljubav(1Iv4,16),On jeposlao svoga Sina Isusa-Jaganjca bozjeg koji je umro za nas na krizu,uzevsi na se sve grijehe(usp,Iv 1,29) i koji nas"svojom krvlju cisti od svakoga grijeha."(1Iv1,7) Stovise ,On "nase grijehe i nepravde vise ne spominje"(Heb 10;17)nakon sto je grijeh PRIZNAT,OKAJAN I ZADOVOLJAEN(tj.nadoknadjen)

"Nas Bog je bogat milosrdjem! (Br14,18)Gospodin je Bog milosrdan i milostiv(Izl34,6),Bog prastanja,milosrdan i blag(neh9,17),On je Otac milosrdja i Bog svake utjehe (2Kor1,3) !!!

Sve sto covjek unisti ,Bog u Isusu moze popraviti!Uvjek mu se moze vratiti!Isus i Marija ,andjeli i sveci su uz Tebe-odupri se zlu,raskrinkaj ga,
porazi ga..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 15:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2007 16:34
Postovi: 35
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da se u nekim srednjim školama pod vjernaukom pokazivala video kazeta kako se izvodi pobačaj i kako je fetus živo biće i kako se otima tim monstruoznim zahvatima i kak se bori za život. Ova slika je grozna!!!
Mama mi je prije par mjeseci pričala kako se jedna cura udala i nije mogla začeti, i na kraju kad je ostala trudna, doktori su joj savjetovali da je očiste jer se plod ne razvija dobro, da će dijete biti deformirano!! Mogu samo zamisliti kolika je samo bol kad ti netko kida dio tebe! Mislim da se sve uz molitvu i Božiju pomoć može uspjeti. I da je Bog svakome pomogne tko ga moli i da za svakoga ima plan!!!

Molim se sa trogodišnjom sekom i kažem joj neka ona odabere nakanu, odabrala je za nerođenu i malu djecu!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 38 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr