www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 svi 2024 14:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 29 stu 2006 00:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Poštovani admine,Vjekoslave,cijenjeni Leo, moderatore i svi vi dragi ljudi dobre volje!

Ovaj puta biti ću vrlo kratak. Ne ulazeći u dubiozu novonastale situacije,jer gazda u svojoj kući mora biti gazda i to poštivam,ali radi istine i samo istine, moram nešto kazati.Kao prvo,joakim je obiteljski čovjek,aktivan u svojoj župi i dalje,i itekako drži do svojega digniteta,i kao čovjeka i kao kršćanina,što ne znači da nisam podložan grijesima i svojim slabostima,kao i svi vi.Svršeni sam teolog,no kako mi to nije primarno zanimanje,a nalazim se u vojnoj mirovini,nakon cijelog vremena provedenog na bojišnici,radim i posvetio sam se drugim poslovima,čisto iz ljubavi,a taj posao zahtijeva maltene 24-satno vrijeme,nisam u mogućnosti činiti mnogo toga.Eto ovaj dio je samo radi istine i istine.No,sada ću kazati nešto što me pogodilo kao čovjeka.Ja nikada s nikim, ovdje na forumu TT,osim s jednom osobom, nisam bio u realnom kontaktu,te želim kazati,a dobronamjerni ljudi po svojoj savjeti ipak pošteno kažu istinu,da ja nisam ni u kakovoj vezi,osim prijateljskoj u ljubavi Kristovoj s tom osobom ili bilo kojom drugom(jer poštovani,vrlo tendeciozno kruže pp kako je joakim u vezi s osobom tom i tom)!Laž,insinuacije i pokušaj degradiranja mene kao čovjeka!S poštovanim i cijenjenim osobama, drugima iz kao što vidjeh, grupe koju ste na moju veliku,veliku žalost banirali,veže me jedno lijepo i radosno duhovno prijateljstvo,iako se sa nijednim nikada ne čuh niti vidjeh,osim s jednom osobom o kojoj i kazah.No,možda i jednom dođe i taj dan,i vjerujte mi biti ću radostan,isto kao i da se susretnem sa svakim od vas i lice u lice, si lijepo kao ljudi, kažemo jedan drugome što mislimo,a ne da se kvalifikacije o nekome donose paušalno,o osobi koju faktički nikada i niste vidjeli. Ne bih želio dolijevati ulje na vatru,po svojoj savjesti sam morao ovo kazati,jer joakim nije nikada bio, niti će biti-ni dvoličnjak,ni ulizica,ni farizej kako sam između redaka čitajući ovdje bio okvalificiran.Jesam li glup,naivan,bolestan ili opsjednut,poštovani dragi prijatelji dopustite, da ipak o tome sudi Sudac,isti onaj koji će suditi i vama,odnosno svima nama.Ovo što sam napisao,za svakoga dobronamjernog čovjeka će biti dovoljno,za one druge,žao mi je,ali ja nisam dječaćić,već ozbiljan čovjek,sa ozbiljnim namjerama na kojem god forumu bio i jesam,pa stoga vi dobronamjerni ćete me shvatiti,jer joakim nema vremena za trla baba lan priče,niti mu je to bio cilj,niti će biti,pa gdje god d a bio, nastojati ću u svemu služiti Bogu i ljudima!I kao što kazah na početku,biti ću kratak,ja uistinu volim sve vas,možda malo više imam odmak prema drugima,no nemam mržnje ni zlobe u sebi,osim svoga malo jače izraženog temperamenta,ali valjda dat će Bog, pa će se i on s vremenom ukrotiti.Zaista ponovno ću kazati,sve vas uistinu volim,ljubavlju koja mi je u datom trenutku prisutna u meni,pa tako Vjeko tebi i tvojoj obitelji,tvojim suradnicima i svim članovima tvoje novoosnovane udruge,želim obilje Božjeg blagoslova i kao što ti napisah u jednom pp,puno mudrosti i takta,koje ćeš s vremenom vjerujem i ti imati.Ta život je pred tobom,i bez obzira na sve bilo dobro ili loše učinjeno,bolje da radiš ovo što radiš,negoli da si na stranputici ovoga lijepoga,ali i surovoga života.Namjerno,ne želim ovdje nikoga osim Vjeke,imenom spomenuti,jer doista bilo bi mi jako teško da sam ikoga izostavio,jer u svima vama ima ljubavi,samo koji puta svi mi ne znamo na pravi način je pokazati,pa stoga i dolazi do svakojakih trzavica.Za kraj,želio bih nekim ljudima skrenuti pozornost,neki koji se kriju pod ženskim nickovima,nisu ono što s e prikazuju,jer su se i putem pp sami razotkrili,(čak su željeli inscenirati daleko pogubniju svađu i mržnju,između mene i još nekih vrlo dobrih vjernika,no pustimo sada to)pa stoga opet sve vas dobronamjerne,molim i upućujm na pozornost,širite i navješćujte ljubav i Riječ Kristovu,a sve ostalo bacite i odmaknite od sebe.Dragi prijatelji,vjerujem da nazirete kraj.Iz moralnih razloga,po svojoj savjesti,osjećajući se dionikom nekih začetaka koje su iznjedrile svađu(a misleći na dobro i samo dobro) i nadam se ne mržnju(bilo bi to pogubno za sve nas kršćane),kako nisam u grupi baniranih(kako to grubo zvuči),eto čiste savjesti i mirne duše,iz solidarnosti prema mojim sestrama i bratom- baniram sam sebe!Vjerujte, isto bih postupio i da je bilo tko drugi u pitanju,ali kao čovjek,Katolik,ne mogu i neću ostaviti prijatelje,koji su dojučer bili samnom kao i sa vama u ovoj virtualnoj obitelji,djeleći dobro i zlo,radost i tugu.N e mogu,jer tada bih gazio sve ono što sam pisao,činio i govorio.Vjerujem da ćete me razumjeti i d a mi nećete uzeti za zlo.Svi ste u mojim mislima,molitvama,i srcu te ovom prilikom iskreno molim za oproštaj,ako sam bilo koga uvrijedio,povrijedio ili je to tako moglo ispasti. Oprostite mi,ali ja očito ne mogu biti drukčiji,a sada vidim, kao ni kratak. Da ne bi iza mene ostalo bilo kakovih repova,odnosno da se ne bi u moje ime,pod drugim nickovima, slale razne privatne poruke bilo kakovih sadržaja,lijepo vas molim ukoliko bi netko takovo što dobio,slobodno me može kontaktirati na adresu- josip1903@net.hr .Hvala vam svima, na druženju kroz ovo vrijeme,bilo je to vjersko iskustvo bogatog sadržaja, unatoč svemu plodonosno i nadam se ne zalud!

Vaš joakim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 10:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Posteno Joakime, a mozda treba pustiti neko vrijeme da prodje pa nek svatko ucini po savjesti sto mu bude na srcu.
Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 11:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime, dosta sam čitala tvoje postove i stvarno niti u jednom trenutku nisam vidjela lošu namjeru (ok, možda si ponekad nešto malo temperamentnije napisao, ali ponekad je i potrebno tako, a ponekad neznamo drugi način...)

Osobno ne kontaktiram s puno ljudi na pp (možda bi trebala), ali to ne smatram nimalo lošim, pogotovo ako se radi o osobnim, privatnim stvarima, koje bi nekoga tko nije upućen u pojedinosti moglo "potaknuti" na provokacije i mišljenja u krivom smjeru!

BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 12:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Joakime, moj brate u Kristu,
Bog ti je puno podario. Puno si i ovdje dobrog sjemena posijao. Hvala ti za svaku tvoju rjec jer je bila protkana ljubavlju Gospodina.
Sedam dana ce brzo proc pa cemo opet SVI zajedno dalje siriti Njegovu Rjec.
Sacekaj, primi bol koju osjecas kao zrtvu za Njega, ali se ne daj "otjerati" jer to sluzi samo zlome. Ti si kicma ovdje. Trebamo te i trebace te svi oni koji ce ovdje jos doci.

Vjeko je odlucio i to je tako. Mozda je trebao sve sudionike te nemile teme za sedam dana iskljuciti, jer za svadju su uvjek potrebna dva.
Ali to nije tema.
Tema je da ti brate znas da si pored svih drugih obaveza i ovdje potreban.
Mozda vise nego ikada. Nesmijemo se povuci ! Jer pisemo iz ljubavi prema Njemu. Mozda nismo u "fanclubu" svih ali to i ne zelim biti.
Zelim pisati o nasem vjerovanju Svete katolicke crkve, gdje se poznaje jasna struktura puta ka jedinome Bogu. Jasno kako me majka Crkva uci.

Hvala ti za tvoje rjeci i hvala Bogu da te imamo.
:arrow: Sve vas voli Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 12:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
eh, joakime... i od svih se baš ti pronađeš u trla baba lan priči. a mjesto ti je u kvorumu za forum...
ovaj tvoj post zvuči kao rastanak, a to bi bilo žao, ne samo meni, nego velikoj većini ljudi (pravih, stvarnih, različitih, ne virtualnih) koji dolaze na ovaj forum ne samo pisati negi i čitati.
svađe nisu loše, ako su konstruktivne, ako se iz njih rodi neki feniks. izgleda da je ova bila destruktivna.
kažu da vrijeme lijeci sve rane, ali to nije istina. ljubav je ta koja lijeci sve rane. nadam se ćeš nam baš ti pokazati da je to istina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2006 12:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Na puno stvari ipuno toga ostala sam bez teksta,i nemam rijci prave
da napisem ono sto osjecam..tuzna sam (nisam mogla da spavam)
pogodilo me vise nego sam ocekovala,osjecam se kao da se radi
o clanovima "Moje obitelji"zaomije sto smo svi skupa pridonjeli da je ovako moralo doci...cinjenica nam kaze da je ljudski grijesiti
i da je ljudsko pokajati...Prepustimo Njemu neka On odluci....
Dragi Joakome zaomije...ne mogu vjerovati...boli me...sto odlazis...
A ti znas zasto...pa neka te dragi Bog prati na tvom putu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: vjeruj
PostPostano: 08 pro 2006 23:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da sve sto cinis nije uzalud i onad se ne boj kad naleti nevrijeme .. pratim te u molitvi :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr