www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 10 svi 2024 03:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: DUHOVNE VJEZBE
PostPostano: 30 pro 2006 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne mogu se pohvaliti nekom pretjeranom aktivnoscu na ovom forumu ali i ovo vrijeme koje sam prisutan nisam primjetio nekakav pokusaj u ovom smislu. Mislim da bi bilo veoma, veoma dobro, korisno prije svega ako bi se pokrenule DUHOVNE VJEZBE na forumu. Uvjeren sam da medju nama ima veoma dobrih, sposobnih i kompententnih, mislim cak i voljnih da se tako nesto pokrene. Teme su neiscrpne, molitve ne bi manjkalo ako bi se u to ukljucio i molitveni lanac. Mislim da bi to bilo veoma lijepo. Mnogi od vas, u domovini, sigurno imate cesce priliku da takvim vjezbama prisustvujete i time se dogradjujete na svom duhovnom putu, a mi izvan domovine imamo to veoma,veoma rijetko ili nikako.Osobno, bio bih veoma zahvalan svima onima koji bi to pokrenuli, organizirali i izveli. Ideja mi je dosla u molitvi, znaci dok sam molio za sve nas u forumu inace je ne bih niti predlozio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 pro 2006 16:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Meni se svidja ideja, no mislim da bi se trebali strpiti tek koji dan, da prodju ove guzve oko proslave Nove godine.
Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2007 18:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ovo je odlična ideja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2007 19:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mislim da nesto bolje nam se nije moglo dogoditi,cijela Europa tako blizu.

Ja takodjer mislim da je odlicna ideja,i nesto posebno za nas...
koji smo tako daleko od vas,a ipak pored vas....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2007 19:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo 4 zemlje su se već složile . :P :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2007 22:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo, da tema ne padne u zaborav, prosla su slavlja i druzenja, opet se vracamo svakodnevici i bilo bi zgodno kad bi se ovo pokrenulo. Neznam kako bi to uopce trebalo izgledat, ako mi date par korisnih linkova potrudit cu se i ja sa prijedlozima :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2007 03:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2006 13:59
Postovi: 15
Lokacija:
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oce meni i nama obicnim smrtnicima neko objasnit što su duhovne vježbe i molitveni lanac??????


Izgleda, zvuči mi nešt ok, ma ajmo reč da sam i ja ZA.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2007 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Za kvalitetno obavljanje duhovnih vežbi potrebno je ciljano i kontinuirano slijediti neki od programa po kojima se te vežbe obavljaju, a za njihovo vođenje potrebno je biti osposobljen. Zato iz praktičnih razloga predlažem da se držimo onoga što Crkva nudi kroz svakodnevna i Nedeljna čitanja i da dajemo komentare, svoje viđenje onoga što nam Reč Božja govori danas, odnosno kroz ovu sedmicu... i tako budemo sjedinjeni s Crkvom i u razmatranju i u molitvi...dajući svoj doprinos i učeći jednih od drugih kroz svedočanstva. Nakon komentara ili svedočanstva svako može na kraju svog posta dodati svoju kratku molitvu.
Predlažem da moderator uvek prvi izađe s postom o čitanjima tog dana ili Nedelje (možda ipak nedelje kako bi se imalo vremena i za razmenu više postova na istu temu, a tko želi i ima vremena može dodavati nedeljnim čitanjima i komentare vezane uz čitanja tog dana, jer su ionako ona vezana uz nedeljno čitanje.) i iznese kratki komentar ili izreku. (Pogledati : "Razgovor s Bogom"-Misli uz svagdanja misna čitanja; Fra Blago Brkić- Knjižnica Naših ognjišta / Priređeno prema: "Missel de l' assemble'e pour la semaine", Brepols, Paris 1975)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2007 11:44 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
viking napisao:
Ne mogu se pohvaliti nekom pretjeranom aktivnoscu na ovom forumu ali i ovo vrijeme koje sam prisutan nisam primjetio nekakav pokusaj u ovom smislu. Mislim da bi bilo veoma, veoma dobro, korisno prije svega ako bi se pokrenule DUHOVNE VJEZBE na forumu. Uvjeren sam da medju nama ima veoma dobrih, sposobnih i kompententnih, mislim cak i voljnih da se tako nesto pokrene. Teme su neiscrpne, molitve ne bi manjkalo ako bi se u to ukljucio i molitveni lanac. Mislim da bi to bilo veoma lijepo. Mnogi od vas, u domovini, sigurno imate cesce priliku da takvim vjezbama prisustvujete i time se dogradjujete na svom duhovnom putu, a mi izvan domovine imamo to veoma,veoma rijetko ili nikako.Osobno, bio bih veoma zahvalan svima onima koji bi to pokrenuli, organizirali i izveli. Ideja mi je dosla u molitvi, znaci dok sam molio za sve nas u forumu inace je ne bih niti predlozio.

Evo, ukoliko se netko želi angažirati oko vođenja duhovnih vježbi na forumu, ja ću mu pomoći osigurati sve potrebno za to i pomoći ću mu. Neka svatko da prijdedlog za određenog člana (može i za sebe) ionda ćemo napraviti anketu i odabrati voditelja.Mogu se imati i suradnici. Otvorit ćemo novi podforum i imat ćemo DUHOVNE ONLINE VJEŽBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: duhovne vjezbe
PostPostano: 09 sij 2007 12:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeko je napisao[b]
Citat:
Evo, ukoliko se netko želi angažirati oko vođenja duhovnih vježbi na forumu, ja ću mu pomoći osigurati sve potrebno za to i pomoći ću mu. Neka svatko da prijdedlog za određenog člana (može i za sebe) ionda ćemo napraviti anketu i odabrati voditelja.Mogu se imati i suradnici. Otvorit ćemo novi podforum i imat ćemo DUHOVNE ONLINE VJEŽBE
FANTASTICNO Vjeko! Evo, kako sam ja injicirao ovu temu htio bih i predloziti neke od nasih dragih forumasa za koje smatram da bi bili kompententni. Cini mi se da Jovan ima dobrih iskustava po tom pitanju. Speranzin i Joakimov angazman bio bi mi izuzetno drag, a normalno da pozdravljam i sve one koji se smatraju kompententnima i voljnima da ove vjezbe ozive, obogate i osmisle. U forumu ima zaista mnogo njih koji bi ovim vjezbama mogli ponuditi mnogo toga. Hvala svima, a nadasve HVALA Duhu Svetome po cijem dodiru se i doslo do ove ideje. ON neka nas vodiiiiiiiiiiiiiiii ! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr