www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 06:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2007 21:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
I ja mislim da Isus place,jer svaki dan jedna ovca zaluta,
a u te ovce spadam i ja..
Ne volim da placem,tesko mi je kad placem....
A kako je tek Isusu..koji svaki dan place..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 13:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
I ja sam često na vjeronaku kod Tomislava Ivančića i tek od njega sam naučila da zaista smijemo u Isusu gledati i čovjeka, da smijemo s Njim razgovrati kao "čovjek s čovjekom", ništa ne glumiti... kad mi nešto pijemo, možemo i Njemu ponuditi (to me tako nasmijalo!!) :P :P ...

Jako, jako mi je Isusa približio takav način gledanja na Njega, Tomislav Ivančić nam je tako lijepo objasnio da Isus razumije baš svaku moju bol, svako moje raspoloženje jer je i on bio čovjek i stoga može razumjeti sve što mi osjećamo i što nas može mučiti... Najljepše mi je kad kaže da je i Isus bio umoran, gladan, da je plakao, da se smijao i veselio, da je išao po svadbama, da je izlazio, da je radio i bio prljav i da je smrdio (joj, to me tako nasmije - da je smrdio). Zamislite našeg voljenog Isusa kako radi s Josipom sav prljav i znojan! :P

Kaže Ivančić da kad kod kuće razgovaramo s Isusom - nije potrebno klanjati se (ali naravno da se smije), nisu otrebne ceremonije, kaže on - "Pa što bi vam rekla prijatlejica kojoj dođete u posjet i poklonite joj se?". Na taj nam je način htio približiti Isusovu čovječnost i jednostavnost, da se slobodno s Njim ponašamo opušteno kao s najboljim prijateljem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 13:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 tra 2007 18:29
Postovi: 25
Lokacija: jug
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Isus se smije....
meni je posebno bilo pročitati u knjizi sestre Emmanuel, 'Međugosko čudo', jednu priču s početka Međugorskih ukazanja,,,

Naime, djeca (sad već odrasli) kojima se Gospa ukazala imaju tu milost da u jutro Božića vide malog Isusa u Gospinom zagrljaju, poslije im je to bilo 'uobičajeno', ali ispočetka djeca su bila zbunjena , i sve što vide im je bilo nešto novo, nešto posebno, pa tako i prvi Božić...
Naime Marija je tada u rukama držala bebu Isusa, pokrivenog u velu tako da ga djeca nisu mogla odmah vidjeti, svi su skupa molili i dok su molili s Marijom prvo su vidjeli ručice kako se pokušavaju dohvatiti nečeg, potom im je mali Isus provirio glavu i čim su ga pogledali, opet se sakrio, i tako nekoliko puta, da bi poslije pogledao ih sve, nasmiješio se i čak je poslije Vicki namignuo (da bi ga ona poslije po selu imitirala, bez obzira što su je upozoravali šta će jedna cura namigivat, ona se pravdala, pa to me Isus naučio)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 13:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
I ja sam pročitala knjigu Međugorsko čudo i sjećam se tog odlomka gdje se mali Isus sakriva...

Kako je to sve teško razumjeti... Isus u isto vrijeme može biti i mala beba, može imati i 12 godina, može imati i 33, a uz sve to - On je još i BOG!

Što li nas sve čeka u Nebu, kakve sve dimenzije koje sada ne možemo zamisliti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 14:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zašto Isus danas plače?
Zato jer se slabo učim i možda padnem ispit.
Onda se bum i ja plakala.

Ali kao čovjek Čovjeka pitam: Isuse jel bi se i tebi dalo učit ovo čudo od 750strana? :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 14:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Patientia, ovog sam trenutka u molitvene nakane stavila svoje učenje jer već jako dugo loše učim, uvijek me nešto sprečava (najčešće umor ili lijenost)... Znam kako ti je. Ali vjerujem da si ti bolja od mene, ja sam već 4 godine apsolventica! Želim ti puno uspjeha u učenju i na ispitima!! :P :P Neka nam Isus nadoknadi ono znanje koje nam nedostaje!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ruj 2007 16:30 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2007 15:40
Postovi: 7
Lokacija: VINKOVCI
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
NEKI DAN SAM SLUČAJNO NA RADIJU SLUŠAO ZVJEZDANA LINIĆA I NJEGOVU MEDITACIJU I JOŠ UVIJEK MI ODZVANJAJU NJEGOVE RIJEĆI KADA JE SPOMENUO ISUSA KADA SE OBRAĆA PETRU I UPITA GA TRI PUTA "PETRE LJUBIŠ LI ME" TI ZNAŠ GOSPODINE DA JA TEBE LJUBIM!!!
ŠTO ZVJEZDAN TUMAČI DA ISUS ZAPRAVO ŽELI DA MI NJEGA LJUBIMO A DA SE NE PREISPITUJEMO DA LI NAM JE ON OPROSTIO NAŠE GRIJEHE KOJE SMO NETOM ISPOVIJEDILI I POKAJALI SE, VEĆ DA JE VEĆE I JAĆE LJUBITI ISUSA U TAKVIM TRENUCIMA VLASTITE SLABOSTI, BITI ZAGLEDAN U NJEGA!
OSOBNO SAM SE VIŠE PUTA PITAO DA LI SAM SE DOBRO ISPOVIJEDIO? JEL TO BILO VALJANO? JEL MI ISUS OPROSTIO? ALI I KAO TAKAV PONOVNO NE MOGU A DA SE NE VRATIM I STANEM PRED NJEGA TAKAV KAKAV SAM VJERUJUĆI DA ĆE ME NJEGOVA MILOST OJAĆATI. PITAJUĆI GA DA LI JE ON TUŽAN RADI MOJE SLABOSTI. U TOME MI JE POMOGLO JEDNO RAZMATRANJE KOJE SAM UZ POMOĆ KOLEGICE NAPRAVIO DA SHVATIM KAKO ME KRIST LJUBI I ŽELI DA I JA NJEGA LJUBIM GLEDAJUĆI KRISTA RASPETOG BVB :b130: :b130: :b41:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2008 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Koliko je samo puta Isus zbog mene plakao kad se sjetim da mi je muka.
Ali nikada me nije ostavio jer on nas voli u svim situacijama.Baš mi se sviđa način na koji Tomislav Ivančić opisuje Isusa jer je to i ujedno jedini pravi način opisivanja Isusa. Kad nam je Isus u svemu jednak osim u grijehu tako da nas može itekako dobro razumjet kad smo tužni i kad imamo probleme,isto se i tako raduje s nama kad smo mi sretni.Isus nam je najbolji prijatelj makar mi to često puta zaboravimo,želim Vama a i sebi da Isus manje plače zbog nas a da se često veseli On radi nas i da se i mi veselimo.
BVB :grlim te: :b130:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 srp 2008 21:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To ja vrlo često napravim. Uglavnom, osječam se ispunjenije kada tako prijateljski razgovaram s Isusom nego kada molim.
Često mu znam reći "Isuse kak si mi, šta ima novog u raju" ili "reci mi šta te muči, stalno ti se mi jadamo, ajd reci ti meni šta tebe muči" i slično. Vrlo mi pomogne takav odnos s Isusom jer on zaista je naš prijatelj i možemo razgovarati s njim potouno normalno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2008 09:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ujutro nakon buđenja uglavnom Mu kažem: Dobro Ti jutro Isuse moj, Ti znaš da te volim, evo probudila sam se ja..hvala Ti za još jedan dan kakav god on bio..što god me čeka danas ..budi uz mene..ti znaš šta ja mislim i kakva sam..poznaš moje srce ...sve moje postupke....pomozi mi sa mojom obitelji..s ljudima koji me okružuju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr