www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: RADOST
PostPostano: 10 sij 2007 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Osim ljubavi ima još jedna velika vrlina a to je Radost. Ona je bila u antičkom svijetu snaga života koja je privlačila svijet. Prvi Krščani živjeli su u radosti i čak su sa radošću išli u smrt. Mi moramo dati poruku radosti . Svijet se mora vratiti Kristu privućen radošču koju vjera poklanja onima koji svjedoče Krista. Naša radost koja pokazuje Boga i koja je prepuna ljubavi koja čini ispunjen ljudski život.

Osobine radosti su:
- constantna ili stalna " gaudate semper, iterum dico, gaudate"
perfektna radost i mir u Duhu Svetom , radost koju ništa ne može uznemiriti.
-Velika - "gaudium quod est immensum atque probum" koja ispunjava čitav život i ispunjava dušu tako da tko se približi mora osjetiti to izobilje radosti koji ništa ne može ugušiti
-Čista- radost koja daje duši lakoću kao jedan let prema svjetlosti koja se ne može opisati riječima. "Gaudium probum", duša osjeća u sebi mir dar Duh Svetoga koji ju nježno i blago ispunjava. "Gaudium probum"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 14:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mi danas gotovo da ne mozemo osjetiti radost poradi toilke sigurnosti s kojojm je umirao Stjepan, pa apostoli i svi krscani mucenici, jer se nicim nisu ponosili osim krizem na kojem je Bog razapet, a mi se ponosimo na stosta. Oni su Ga gledali i slusali, ili su gledali i slusali one koji su Ga gledali i slusali.
Ovaj zivot je nista naspram slave i snage koja se ima ocitovati kada Gospodin nas i Bog nas Isus Krist bude uskrisivao one koje prepozna.
Na sto se mi danas imamo ponositi i cemu se radovati osim vijesti da se Bog spustio na zemlju da spasi ljude, da se Spasitelj rodio i snagom ljubavi platio nase opacine i grijehe i nase bolesne nagone i grijesne navike. Zadovoljstina je prikazana Bogu Ocu Svemogucemu, Bogu milosrdnom o kojem su proroci govorili u SZ-u.
Ljubav je pobijedila zlo, Isusu Krist je pobijedio svijet, Gospodin je sprijecio sotonu, a mi smo, evo, tu, pozvani naslijediti Krista Isusa, pozvani smrti sagledati s radoscu, jer povjerovavsi u uskrsnuce Isusa Krista, oluje nas ne mogu ni milimetar skrenuti s Puta,
Aleluja! Spas je u visini!
Radujmo se narodi, radujmo se kao djeca najboljega Oca kojeg mozemo pozeljeti i ponosimo se na brata nasega, prvorodjenog od sve brace!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Majka Terezija je rekla:
Kada si pun radosti, žurno želiš ići činiti dobro svima. Radost je mreža ljubavi kojom lovimo duše – budući da smo puni radosti svi nas vole i žele biti u našemu društvu kako bi primili svjetlo Kristovo.
Isusova Radost je Sjaj Sunca Ljubavi Njegova Oca.
Isusova Radost je Nada za Vječnom Srećom.
Isusova Radost je Plamen Goruće Ljubavi.
Ne možeš imati Radost bez Žrtve.
Ljubav za drugoga – to je Radost. “Svi će znati da ste Moji, po ljubavi koju imate za druge.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 17:34 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Sva tvoja radost neka bude Jahve, on će ispunit svaku želju tvog srca


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2007 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja mislim da rijec Evandjelje ,znaci radosna vijest...
Evandjelje nije nauk,Evandjelje je zivot..To sto stoji u Evandjelju
ne zamislivo je, zivot postaje blagdan,ljepsi se ne moze zamisliti...
Pa kada nas radost prati,kad ju dajemo i primamo,kad na jednostavan
nacin i bez mnogo razmisljanja pomognemo bliznjemu,
dogodi se osjecaj radosti,osjecaj da smo korisni ,i osjecaj da smo drugima potrebni...tu raste nasa "Radost"
Ako cinimo dobra djela ,i uvjek bez ikakvih uvjeta spremni na pomoc i darivanje,onda nam se to visestruko vraca...
Blagoslovi pocnu stizat u nas zivot,i omamo osjecaj da je Gospodin zadovoljan s nama...

"Zapali svijetlo svojim zivotom,

nadolij ulja svojom dobrotom,

zapali mnogo drugih svijeca

po cijelom svijetu nek cvate "RADOST I SRECA"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: radost
PostPostano: 12 sij 2007 12:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Okrenuo si moj plac u igranje,
skinuo kostrijet s mene i opasao me radoscu.
Zato ti pjeva dusa moja i ne ce zamuknuti:
Gospodine, Boze moj, dovijeka cu te hvaliti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2007 17:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
FRANCISKA napisao:
Željela sam ovo pitati, ako tko zna: kako to da se stvorila slika o kršćaninu kao patniku? Dok nisam bila vjernica, onako izvana, gledala sam na kršćane kao na ljude vječno ozbiljnih, patničkih lica, koji stalno sebe kažnjavaju za nešto, optužuju za grijehe, govore o sebi kao o palim bićima, i nigdje nisam vidjela tu RADOST.
Takva je slika kršćanina izvana, izdaleka česta: vječno u tuzi i samokažnjavanju, vječno u strahu od kazne, u strahu i od svoga Boga (a kad osjetim ono što se zove "Strah Božji"-to je najradosnije i najpotpunije osjećanje koje znam). Zato, i kad sam od tuge i bola bježala, utočište nisam nikad potražila u Crkvi. A istina je posve obrnuta! Gdje i kad i kako i zašto se stvorila ta slika o kršćaninu-patniku?
ako tko zna...?


Radost nam o savjesti ovisi, ako je necista savjest nasa, nemir i nespokoj nam kroz oci i usi izlazi i potezi nasi dane nam skracuju. Ako nam je savjest cista, radost nasa vidi se preko planina i voda, pogotovo u nevoljama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2007 22:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
FRANCISKA napisao:
Hvala, Leo... Nego reci: da li si ovo citirao, ili je samo izašlo iz tebe kad si pročitao pitanje?


Vazda stavljam navodnike kada citiram ili izvor odakle je, a ono gore izleti spontano nakon procitanog pitanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2007 14:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
FRANCISKA napisao:
Ti zaista koračaš višim sferama, Leo... već ranije sam osjetila da ponekad kroz tebe Duh govori.


Ne velicaj me niti milimetra jer mi ne cinis dobro tako. Bas nasuprot, cinis mi da pomislim da sam u 'visim sferama', no ne vjerujem ti jer se poznajem dovoljno da znam kakav jad jesam. Bogu Svevisnjem zahvaljujmo na milosti sto nas drzi koliko toliko pri svjesti.
Radost je samo poradi Njega omogucena, da je poradi ikojeg od nas, znas dobro, raspala bi se brzo.
Ja sam i droge kusao godinama, bludnicio i lagao, krao i pred Bogom se zakleo da cu zenu u dobru i zlu trpiti pa se od zene rastavio. Bio sam onakav kakavim sam slavu sotoni pribavljao. Vise nisam takav, al dusa mi je duboko zarezana i jako dobro upoznata sa zlim.
Bog, On je razlog radosti moje i snage, pa i ako ponekad Duh Sveti izrece koju kroz mene, Njemu pohvale dajite, jer mudrost nije od mene. On je u visim sferama, blagosljovljen uvjeke bio i budi Boze Oce, Sine i Duse Sveti. Ne zaboravljam ja ni Majku nasu, sto nas zagovara i moli za milost i snagu za nas gresnike.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2007 19:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo jedno prelijepo svjedočanstvo našeg pok. Oca Ante Gabrića

Može se činiti da je život napaćen tropskom žegom, monsunskim kišama, blatom i močvarama, u društvu komaraca, krokodila i zmija, proveden po vlažnim kolibama i čamcima -nespojiv sa srećom. A ipak, o. Gabrić je ne jedanput doživio od svojih novoobraćenika da mu kažu: "Ako ima života i sreće, vi to posjedujete!" On to ne skriva, dapače ponosno izjavljuje: "Ne da se hvalim, ali Bog mi je dao takvu narav da sam sa svima veseo. ... Neki su previše službeni. Treba im pet minuta dok otvore usta, a ja ih otvorim prije nego ih zatvorim. Takvog me je Bog stvorio."

Bujice radosti koje izviru iz dubina gdje je on najstvarnije prebivao prvo su što se kod njega opaža. Ta je radost bila dokaz ispravnosti onoga o čemu je govorio i opravdavala način njegova života.

Ono gdje je Antu teže slijediti jest prepoznavanje Isusa ondje gdje kao da ga nema. Za jednog svojeg posjeta domovini u Zagrebu okupljenim mladima u prepunoj dvorani u Palmotićevoj ulici otkriva svoja povlaštena susretišta s Isusom. Na pitanje kako se osjeća u trenucima osamljenosti i napuštenosti on odgovara: "To su bili najdivniji časovi! Ja mislim da sam tada bio samouvjeren da sam im dao sve, a neki me nikako nisu razumijeli, onda si sam, a budući da si sam, onda si potpuno s Bogom. I to je najsretniji čas u mom životu, kad se ništa ne vidi, kad si potpuno ostavljen." (Nakon tih riječi dvoranom se prolomio oduševljen pljesak 450 mladih koji su ga pozorno slušali.) Slijedilo je pitanje o zgodama iz života koje su mu donosile najviće radosti. Odgovor je sličan prethodnome: "Možda ćete se malo čuditi. Ljudski govoreći, radost je bila kad sam krstio velike skupine, po dvadeset i trideset krštenja, pa onda prve pričesti. To su radosti svećeničkog života. Ali najveća radost, ona unutarnja radost, bila mi je kad sam zbilja vidio da ništa ne uspijeva. Onda osjećaš nekako da trebaš Boga i da moraš biti potpuno povezan s Bogom. To je silna sreća kad vidiš da u poslu ne uspijevaš, i to te hrabri, siješ, a ništa ne niče. Hrabri te ona živa vjera da će jednom netko vidjeti kako sjeme što si ga ti zasijao pomalo niče." Slušajući ga, ne možemo se oteti dojmu da taj čovjek kao da je živio jednom nogom u nebu (premda doista najčešće objema do koljena u kakvoj močvari); kao da nije primjećivao ono što se naziva "zlo u svijetu".Uvrede, nezahvalnosti... to kao da se njega nije dodirivalo:

"Kad primiš uvredu, pa nezahvalnost... E, brate, nakon toga uvečer si sretniji nego ikada. Mnogo sretniji nego da ti je na banku stigao povelik ček, pomoć, pohvalno pismo od biskupa... A kad onako teško dođe, pa klekneš - Bože moj - ima nešto u onoj sreći što ti daje snagu. Nema ništa bolesnoga u toj sreći. Onda si junak. Osjećaš da si Bogu nešto dao..." A u vezi s hranom, spavanjem...? Pitali bi ga i dobivali odgovor: "Mi tamo u Indiji nemamo mnogih stvari koje bismo, ljudski govoreći, trebali: Nemamo hrane, kreveta ni mnogih drugih stvari. I ne razmišljamo o njima. Što ću ja sanjati o krevetu, kad ga nemam!? Lijepo ležiš na hasuri i nema opasnosti da padneš!"... "U ostalom, da li jedeš ili spavaš... ma to su takve malenkosti, na koncu konca."

Što reći na to nego neobičan čovjek, neobično divan - i tako sličan misionaru Pavlu koji govori: "Tko će nas rastaviti od ljubavi Kristove? Nevolja? Tjeskoba? Progonstvo? Glad? Golotinja? Pogibao? Mač? ... U svemu tome nadmoćno pobjeđujemo po onome koji nas uzljubi" (Rim 8,35).

Ante je svaku zgodu gledao iskoristiti kao prigodu da se našali, sve je nastojao promotriti s duhovitije strane. Skotrlja li se u mrkloj noći niz kliski nasip, onda kaže da ga "uvijek sreća u nesreći prati: noć je pa nitko nije vidio". Sreća je u nesreći i kad se za večeru najede pljesniva kruha jer ujutro kad ga ugleda onako "ukrašena crvenkastim, modrikastim i crnkastim prugama", a srce mu spadne "za dva inča niže", dobro je da svega toga sinoć nije vidio "jer bi inače ostao gladan". A noću kad mu kiša počne curiti... No, pročitajmo sve: "Po noći je počela kiša. Curi baš nad krevetom. Razapeo sam kišobran pa je bar glava ostala suha, dok su kapi kiše padale po nogama i hladile me u ovoj vrućini." Ako je riječ o njegovoj mršavosti, onda ga "tješi pomisao da su nebeska vrata uska". Kad su mu godine već poodmakle, onda uvodi nov način brojenja: "Brojim od 100, i svake godine je manje... Ante ti je mlađi svake godine... E, lipi moj, pa da šta!"

Ante je bio sretan čovjek, ali i sreća za mnoge. Rekao bi on da jedno bez drugoga i ne ide: "Ne možemo biti sami sretni. Sreća je u dijeljenju sreće."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr