www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 05:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2007 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Napredak tehnike i medija u danasnjem vremenu,sve vise doprinosi
kvaliteti i napredku ljudskoga zivota i covjekovih potreba..
"MEDIJCSA RELIGIJA" Nije dovoljno medije upotrebiti,kao prijenosnik krscanske poruke i nauke,nego to treba ugraditi,a da bi ugradili trebli
bi i sudjelovati,recimo na pr.(Tebe-Trazim) i drugim vjerskim stranicama.
To je kultura danasnjice,suvremeno komuniciranje,Krscanski navjestaj spasenja,sirenje i ucvrscivanje Bozjega kraljestva,navjestanje i svjedocenje Isusa Krista po djelovanju Duha Sv.
Odgovorni u Crkvi(Svecenstvo)trebali bi (nuzno)koristiti mogucnosti,
"Kompjutorske Ere"u navjestanju Isusa Krista,savrsenog zajednicara
svim ljudima svakoga vremena(Evangelizacijskog-Ekumenski vid)
Trebali bi "apelirati "na mudrost,pravednost,ravnopravnost,zauzimanje
za opce dobro,umjernost i disciplinu svih sudionika svijeta i Interneta.

"CRKVA BI TREBALA DA POZOVE ,SVECENIKE,PASTORALNE DJELATNIKE
DA ZAKORACE U SVIJET INTERNETA"

Zacudjena sam da toliko dugo postoji nas"TEBE-TRAZIM",i sigurna sam da su puno Svecenika nabasali na ovu stranicu,kao i ja..
Da do sada nitko se nije javno usudio prijaviti ,kao svecenik..ili vec ako na zeli kojekakve probleme,makar da ostane anoniman,ali da nam odgovara na pitanja,da nam daje odgovore,da nas savjetuje
"I DA NAS OBRACA NA VJERU,ZAR MU TO NIJE DUZNOST"
Nikako ne mogu da shvatim kada cujem,kako se danas kritikuju mladi,
a koliko se stvarno "borimo za mlade"Gdje su ti Svecenici,i Poglavari
RKC,mladi su tu na internetu,budi uz njega,pruzimu sansu saslusaj ga i
odgovori,i posavjetuj,pa ce sutra svijet izgledati drugacije...
Takodjer kada cijem Svecenici nemaju vremena,pa sta je to...
Gdje pise u Bibliji da Isus trazi vrijeme,"Termini"uredu,a poslje termina,
da sam ja tako gledala kod odgoja moje djece,ostali bi bez puno cega,
djeca hocu sad,bas ovaj tren"Objasnimu" a onda radi svoj posao dalje...
Hocemo bolji svjet,pise se na veliko kako je los danasnji svijet,
a ko se trudi da promjeni taj danasnji svijet...
NAPISATI POSLANICU I OCEKIVAT DA SE SVI OBRATE.....

Isto tako i oni clanovi ,koji mogu da pomognu svojim odgovorima i pisanjem,a sute i ne zele u probleme uci,ne razumijem...
Pa od kada mi to biramo kada cemo vjeru svjedociti,onda kada treba ili kada mi to zelimo,kada se sjetimo...
Ovdje u zadnje vrijeme ima x pitanje neodgovoreni,jer se bojimo
"oluje"i "kusnje"sve sto dalje citam i prati,sve mi manje postaje ta nasa
RKC jasna...kolika neodgovornost "PASTIRA ZA STADO"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
potpuno se slažem, rebeka, sa svime što si napisala. svećenici se ljute što su im crkve prazne, napune se ljudima samo za velike blagdane, ali što poduzimaju da vrate puk u crkve? mediji su, s druge strane, puni negativnih napisa o Crkvi, svećenstvu, o njihovim odlukama, metodama, pnašanju... i nisu ti mediji uvijek u krivu. opet, znamo da afere i skandali prodaju novine. ali što je s ostalim medijima, radiom, televizijom, internetom? zašto Crkva ne osvetla svoj obraz koji se blati škandalima, zašto ne privuče ljude- to joj je zadaća, zar ne?
ni meni nije jasno zašto se svećenici i časne sestre ne priključe našim raspravama. možda su Ga našli, pa više ne traže po internetu, kao mi :wink: nije mi jasno ni zašto nema više teologa...
ali se, za sada nekako ne brinem, čini mi se da ovaj naš brod još uvijek sigurno plovi prema svome cilju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 22:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rebeka, Lucija,
ja se s vama djelomicno slazem, ali misllim da problem lezi u ovom "modernom dobu", u kojem su ljudi postali duhovno lijeni. Bog je u objavi rekao da je u crkvi, da ga tamo treba traziti. Znaju to ljudi, ali im se ne da, ne svidja im se tamo, jer im se u crkvi ne podilazi, traze se od njih da zive po odredjenim principima...
Bojim se da ce crkve u Hrvatskoj postati jos praznije, jer to je postao "trend" tzv. demokratskih drustava.
Evo vam primjer da moze biti i jos gore, nazalost...
:
ja zivim u jednoj "bogatoj" zapadnoeuropskoj drzavi i premda se katolicka crkva (koja je u manjini u ovoj protestantskoj drzavi) trudi i preko televizije i kojekakvih mladenackih skupova i koncerata, mladez i ostale privuci crkvi, ovdje su crkve - doslovce - prazne.
Ja vam zavidim sto vi svaki dan mozete ici na misu. Ovdje toga nema, jer nema za koga. U nedjelju sam izbrojala 12-oro ljudi u crkvi na misi- 11 staraca i ja! Stvarno zalosno!
Svecenika "lovim" vec tjednima za ispovijed i jos ne znam kada i gdje se mogu ispovijediti jer nitko se vise ne ispovijeda!?!
Ljudi me ismijavaju sto imam raspela doma, jer je to staromodno, to su imali njegovi djede i bake.
Eto, koliko god da vam se cini da je u Hrvatskoj mlaka vjera sto se tice i klera i laika (ako sam vas dobro razumijela, oprostite ako nisam), ja se uvijek duhovno preporodim kada vidim da vas ima vise od 12-oro u crkvama! Hahaha, mala sala! :D
Pa, eto, i mi se trudimo na ovom forumu, nije ni to beznacajno. Ljudi nas citaju vise nego sto mislite...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 22:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Da Lucija i da Ksenija i ja zivim isto tako u jednoj bogatoj zemlji,i u jednom malom selu,gdje nemas sanse,ni svaki dan za Sv.Misu a navodno
Zupa smo..crkva je prazna, "katolicka misija mi je 35km.udaljena"
Ksenija slazem se da se "Vjera" zivi i odvija u Crkvi,a ne na Internetu...
Ali sam misljenja da ima onih,koji ne idu u crkvu,i traze na puno pitanja odgovor,oni ne mogu na "cesti naci odgovor" ili mozda u Disku....
Ovdje Religije imaju sans,i sigurna sam da preko "Medijske-Religije"
moze vise ljudi da obrati,ili onima koji nisu bili sigurni da vrate sigurnos,
onima koji "TRAZE" da ih upute u kojem pravcu,zasto citamo da sve
Religije opadaju,doslo je moderno doba kada ljudi pojedini bas preko
Interneta traze i usude se pitati i traziti,a "tko im daje odgovor"?
Sigurno da na Internetu oma dosta i negativnog,ali ako nista ne poduzmemo onda se nece nista ni dogoditi...
Pogledajmo samo registrirane clanove sa TT,ima nas iz cijelog svijeta,
mladez vani "teze i traze"za takvim stranicama,odakle im njihovi korijeni
poticu.Katolicki stranica ima dosta,ali ljudi traze na "PITANJA ODGOVORE"
Tako da sam stvarno misljenja da treba malo vise Crkva dati interesa
i sudjelovat vise na ovakvim "KRSCANSKIM FORUMIMA"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 22:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma... da... zato sam i rekla da mi se čini, da se nadam da ovaj naš brod još uvijek sigurno plovi prema cilju, na ovom forumu se ipak držimo zajedno. po tome kako si opisala ksenija, čini mi se da živiš u Britaniji. ali stanje u zemlji u kojoj živiš ne može biti isprika. nije ovdje dobro zato što je negdje gore. zapravo mi je jasno da će biti sve gore i gore, nije mi jasna letargija Crkvenog vodstva, događaju se naprosto nedopustive stvari- ne moći se ispovijediti jer ne možeš uloviti svećenika... Isus nam nije ostavio takvu Crkvu... baš tužno i žalosno.
znam da su crkve u Engleskoj prazne, znam da ih pretvaraju u kafiće, znam da ljude nije briga za vjeru... samo ne znam gdje su oni koji ih trebaju privući k sebi, koji im trebaju odgovoriti na nedoumice... zar je zaista moguće da se baš ništa ne može učiniti, da treba pustiti stvari?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 22:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zivim u Nizozemskoj...
i imas pravo da vam nije dobro, samo zato jer je negdje drugdje gore...
Jest, Boga treba traziti u crkvi, ali dobroga nadahnuca nam treba zaista svuda, pa i na internetu. Zasto sam na ovome forumu? Jer samo s vama mogu pricati o svojoj vjeri, nemam doslovce nikoga koji me cudno ne gleda ako pocnem pricati o Bogu, kojemu je to normalno.
Dakle, u pravu ste kada kazete da treba vise vjerskoga poticaja preko svih medija, pa i interneta...
Hvala Bogu da barem vas "ovdje" ima, pa makar da nekoga duhovno susretnem, ako ne u crkvi, a ono "na mrezi" :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2007 22:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
lucija napisao:
ma... da... zato sam i rekla da mi se čini, da se nadam da ovaj naš brod još uvijek sigurno plovi prema cilju, na ovom forumu se ipak držimo zajedno. po tome kako si opisala ksenija, čini mi se da živiš u Britaniji. ali stanje u zemlji u kojoj živiš ne može biti isprika. nije ovdje dobro zato što je negdje gore. zapravo mi je jasno da će biti sve gore i gore, nije mi jasna letargija Crkvenog vodstva, događaju se naprosto nedopustive stvari- ne moći se ispovijediti jer ne možeš uloviti svećenika... Isus nam nije ostavio takvu Crkvu... baš tužno i žalosno.
znam da su crkve u Engleskoj prazne, znam da ih pretvaraju u kafiće, znam da ljude nije briga za vjeru... samo ne znam gdje su oni koji ih trebaju privući k sebi, koji im trebaju odgovoriti na nedoumice... zar je zaista moguće da se baš ništa ne može učiniti, da treba pustiti stvari?


Nije istina da se bas nista ne moze uciniti. Cudo se moze uciniti. Mozemo se pouzdati u Boga i moliti Ga da ljudi upoznaju ljubav Njegovu!
Citajuci povjesne knjige SZ-a lako je shvatiti kako je Bog svoj narod izbavljao iz situacija koje se uopce ne mogu usporediti s ovim danasnjim.
Cemu briga tolika, pa mi smo zivi i svjesni toliko da znamo kolika je potreba molitve, kolika je snaga i moc molitve i koliko vjera jaca moljenjem. Zato molimo Boga, mijenjajmo stvari, svjesno prihvacajuci Bozju volju.
Istina, kada molimo bdijuci, sile zla 'size' i vecom snagom pokusavaju unistiti covjekovu zelju za Bogom, no nista od toga ako priznamo grijehe, pokajemo se i ispovjedimo, ako se ponizimo i strpljivo ustrajemo u vjeri u Bozju providnost. Tada je sotonin plan uzaludan. Mi znamo da je sotona jaci od nas, al znamo i da je sotona slabiji od nas ako smo s Bogom u 'partnerstvu'.
Sve je ovo fantasticno sto imamo na TT-u i neopisivo je vise nego sam osobno ocekivao i mogao zamisliti kad sam se uclanio na ovaj forum. Po mom misljenju molitveni lanac je nesto najljepse na TT-u i jako sam se iznenadio kada sam vidio kako su se grupe nanovo popunjale. Iskreno, ne bih se bio cudio da su se popunile tek dvije molitvene grupe, tako sam ocekivao, no, po novoj situaciji, cini se da je ljudima molitva i potrebna, ali i mila. Moj razlog veselju molitve je taj sto molitva 'funkcionira', oslobadja, smiruje, produhovljuje, cini covjeka boljim covjekom, mada ostajem grijesan u potpunosti: i mislju i rijecju i djelom i propustom. Stovise, svjesniji sam svoje sicusnosti, ali i velicine Bozje ljubavi prema meni. Molitvama se svijet i dogadjaji mijenjaju. No bez vjeru u snagu molitve, doista se nista ne moze uciniti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2007 06:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Ksenija napisao:
Zivim u Nizozemskoj...
i imas pravo da vam nije dobro, samo zato jer je negdje drugdje gore...
Jest, Boga treba traziti u crkvi, ali dobroga nadahnuca nam treba zaista svuda, pa i na internetu. Zasto sam na ovome forumu? Jer samo s vama mogu pricati o svojoj vjeri, nemam doslovce nikoga koji me cudno ne gleda ako pocnem pricati o Bogu, kojemu je to normalno.
Dakle, u pravu ste kada kazete da treba vise vjerskoga poticaja preko svih medija, pa i interneta...
Hvala Bogu da barem vas "ovdje" ima, pa makar da nekoga duhovno susretnem, ako ne u crkvi, a ono "na mrezi" :)


...neka te ne uznemiruje , malo ljudi na misi..

..ponekad možeš biti , među mnoštvom ljudi..
..a osjećati se sam....

..mnogi sveci..su voljeli i samoću..prirodu i pustinju..
..jer su se tako..snažnije mogli..okrenuti ka svojoj nutrini..
..i tamo našli radost..koju ne može nikada pružiti mnoštvo ljudi..
..a tu radost u našim srcima ..daje samo JEDAN ..ISUS..
..pa budi radosna...i kad si sama na misi..
..jer na MISI je najveća radost , prisustvo Isusa..

.a lijepo je što se javljaš iz zemlje daleke..
..i što se lijepo osjećaš, ovdje na forumu..

mir nama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2007 17:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Hvala Leo sto si spomenuo "Molitvu",to u stvari i jeste "nesto posebno"
Kada sam dosla ovdje,nije jos postojao"Molitveni -lanac"....Vjeko je imao
ideju,a od nas je trazio prijedloge,i tako nakon jednog kratkog vremena,
"Zapocelo je Molitveni lanac"Mislim da je on na TT bas jedan divan "biser"
Zaslugom interneta,zaslugom clanova na TT ostvarena je jedna,
Molitvena zajednica,uz pomoc interneta nije vise vazna ni udaljenost,
izolaciju smo oblikovali u jednu"virtualnu M.L. zajednicu"tako su ljudi
spojeni na internet u mogucnosti sudjelovati na onom polju,koji im u svakodnevnom zivotu nedostaje.Jer to je na dobrobit svih nas,a pogotove za nas koji nemamo sanse,i koji smo otudjeni...
Evo ovdje ujedno da iskoristim priliku,HVALA SVIMA STO SU NAM OMOGUCILI DA SUDJELUJEMO PREKO INTERNETA...
Nije samo da molimo zajedno,nego i djelimo i dobro i loso zajedno,
ima svega kao i u svakoj normalnoj obitelji,mislim da nam internet jos vise pruza,a ujedno i vise uznemiruje,tako da to dvoje moraju zajedno ici,
i mi tu "RASTEMO U VJERI"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Medijska Religija je danas na pravom ,za pojedince,za one koji vjeruju
i koji vjerno sluze svoju "religiju"kompjutor je stvarno savrseno isplanirana tehnika,koji nam omogucuje da ljudimogu cuda da rade.
Svijet se brzo razvija,stvaraju se brze promjene,novi trendovi,nova gledanja na stvarnost.Zadaca crkve i zadaca uciteljstva je da budno pazi,
da narod Bozji ostane u istini,da nadje ono sto trazi.
Crkva je duzna da uvjek navijesta moralna nacela u drustvu,i da donosi
sud,koji se tice prava ljudske osobe ili spasenja dusa,jer je dobila Kristovu
zapovijed da propovijeda spasonosnu istinu.....
Sigurno da crkvi danas nije lako govoriti preko "medija"koji prenose njenu poruku,ili ju ne prenesu cijelu,ili ju ignoriraju,ili objave nesto sto je daleko od istine.
Bas zato bi bila duznost Crkve da se sama ukljuci,da pise i objavljuje
"Medijsu Religiju"licno sama uradi i ne preko drugih ljudi i medija....
Crkva bi trebala da ima ljude koji su odgovorni za suradnju s medijima,
Iako je crkvi nauk jasan,iako se svi crkveni stavovi mogu procitati u knjigama i dokumentima crkve,nije dovoljno....Pitanja trebaju odgovore,
pojedinci,i pojedini katolici i nevjernici su u kriznoj situaciji,
jer htjeli bi jace cuti "Glas Crkve,Medijske Religije"glas odgovornih,
i svih onih struktura koje medijski djeluju kao Religija,
"A reakcije Crkve cesto kasne"
Zar nisu sve "ovce jednako vazne"one u crkvi,one su na sigurnom,
a one zalutale ili one nove i pridosle,koda da idu one....
Nije svakom pojedincu jednako lako i jednostavno pronaci put koji vodi
"Isus u zagrljaj"Kako da moli ili vjeruje,nevjernik??
Pojedincu je dovoljna "knjiga" da ju procita i "promjeni Religiju"
A sta je sa onima koji traze,koji cekaju na putokaze,i ljepu i iskrenu rijec
putem medija,i kompjutora..."Obracenici cekaju u redovima na odgovore"
pa mozda netko od onih koji su zaduzeni za takve stvari procita....
Ako hocemo spasiti svijet i izgraditi bolje sutra ,onda moramo svi raditi na tome...
"A vi ste rod izabrani,kraljevsko svecenstvo,sveti puk,narod steceni da navjestate silna djela Onoga koji vas iz tame pozva k divnom svijetlu svojemu"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr