www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 12:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 sij 2007 22:04 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ova zadnja rečenica je divna rebeka :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007 17:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
"Medijska Religija"

Komunikacija izgradjuje covjeka i drustvo-pa tako i preko inter-neta
Isus Krist-uzor autenticne komunikacije,moguce i preko inter-neta,
komunikacija tvori zajednicu Crkve-i prelko inter-neta

Samo da navedem neke od mogucnosti..
Crkva je pred izazovom medijskog sudjelovanja,i nuzan je pastoralni plan.
Crkveni tisak,i stampa ,a pogotovo ...
elektronicnki mediji..."Internet",Radio,T.V.,nove tehnologije filma....
Trebamo citati znakove vremena,i voditi brigu za strucno usavrsavanje..
Pastoralno pracenje vjernika koji djeluju u "medijima"
Njegovati duh suradnje,stvarati nove inicijative,i pozvati sve vjernike na,
zajednicku suradnju..
Danas citamo svasta,danas mladi svijet koji je nesiguran i trazi pomoc,
naidje na svasta.Imam osjecaj da nasa Katolicka Crkva kasni....
Kada sam naisla na ovo ,nisam znala sta da kazem...
http://protestantzg.blog.hr/
Procitajte,(Nauci i dogme Katolicke crkve koje nemaju veze sa Biblijom.)
ili pogotovo ono sto se odnosi na Papu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vidjela sam kopiran post s 'naše' teme- zašto sam napustio katoličku crkvu! čitaju i oni nas, hehe! možda i nauče nešto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007 20:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
rebeka napisao:

Danas citamo svasta,danas mladi svijet koji je nesiguran i trazi pomoc,
naidje na svasta.Imam osjecaj da nasa Katolicka Crkva kasni....
Kada sam naisla na ovo ,nisam znala sta da kazem...
http://protestantzg.blog.hr/
Procitajte,(Nauci i dogme Katolicke crkve koje nemaju veze sa Biblijom.)
ili pogotovo ono sto se odnosi na Papu....


Ovo je prestrašno što protestanti pišu! Hvala ti Rebeka što si nas uputila.
Stvarno je žalosno kako pljuju po našoj svetoj Crkvi Katoličkoj i po našem papi. Žalosti me da postoji tolika mržnja prema našoj Crkvi. Nije mi to jasno. Kako ćemo se ikada ujediniti kada oni imaju stav da je papa antikrist? Nadam se da nisu svi protestanti isti, ne bih htio nikoga uvrijediti, ali ovo što piše na stranici koje je Rebeka navela nije nikako jezik ljubavi po kojem se prepoznaju oni koji Krista slijede.

Evo par misli blaženog Ivana Merza o Katoličkoj Crkvi:

Bog je postao čovjekom i ostavio na zemlji svoju Zaručnicu, rimsku Crkvu Katoličku.

U Crkvi vidim jasnu sliku preljubljenog Spasitelja i Boga Isusa sa svim njegovim savršenstvima.

Najveća stvar, koja postoji na svijetu jest sv. Crkva; najveća stvar u Crkvi jest Misa, a u Misi pretvorba.

I kao što je Krist za svog zemnog života bio usmjerio sve svoje misli prema Golgoti, tako zaručnica Kristova, Crkva, upire sve svoje poglede prema oltaru.

Što se dakle događa na oltaru, to je najveća stvar koja se uopće zbiva na svijetu.

Tamo se zbiva socijalno djelo kategzohen, molitva i žrtva, koju je za spas cijeloga svijeta prikazao Isus na Kalvariji.

Crkva je vrhunac i središte kulture i cijelog čovječanstva.

Središte svega neka bude naš Gospodin Isus, koji je u Crkvi, svome živom tijelu, posvetio cijelu prirodu i djelovanje čovječanstva.

Crkva je velebni odraz samog neizmjernog Krista.

Konačna svrha ljudi jest doći u Kraljevstvo Kristovo u koje dolaze jedino po Crkvi.

Sve u svijetu, sav svjetovni poredak mora služiti da ljudi pripojeni Crkvi i tako Kristu, uskrsnu na vječnost.

Liberalni vijek nam prikazuje Katoličku Crkvu kao da dokida čovječju slobodu, kao da ona uvijek nešto zabranjuje... Recimo, hvala Bogu, da nas ima tko na vrijeme upozoriti na pogibelji koje prijete sa svih strana.

Crkva ima iskustvo od dvije tisuće godina; nju vodi sam Duh Sveti.

Bez velikih načela što ih daje Crkva, uopće se ne može postaviti društveni poredak na čvrste temelje, nije moguća obnova ljudskog društva.

Duboko sam uvjeren da izvan Crkve za kršćanina nema potpune ljepote i umjetnosti.

Naravna ljepota ne može zadovoljiti nas, koji živimo okruženi sjajem bogoslovskih kreposti i darova Duha Svetoga, koji smo zaronili u srce vječne Ljepote i koji se hranimo nebeskom krvlju Jaganjca.

Po samoj biti katoličkog života, sve što je katoličko mora se koncentrirati u biskupu kao u svom žarištu.

Božanski ustav Crkve nam jamči da ispravni, normalni i redoviti katolički preporodni život mora teći iz biskupa kao iz svoga vrela.

Shvaćanje Crkve jest svjetonazor koji kroz vjekove niže u jednu harmoničnu cjelinu čestice svog kritičkog suda o svim pojavama života, koje se neprestano mijenjaju.

S obzirom na etičko prosuđivanje umjetnosti - tj. da je samo ono lijepo što je ujedno i dobro, ono će biti najobjektivnije ako se na nj primjene kršćanske istine.

Istine su vjere jedini umjetnički kriterij da se objektivno shvati život i umjetnost. Ateisti, internacionalci i svi mogući teoretici neka proučavaju povijest Crkve i njezinu sadašnju aktivnost pa će vidjeti da je ona jedina koja čovječanstvo vuče naprijed.

Hrvatski se narod odnjihao u krilu svete Crkve Katoličke i od nje dobio mnoštvo duhovnih i vremenitih dobara.

Rimski su pape očinskom ljubavlju pratili sudbinu malog hrvatskog naroda i zauzimali su se za njegovu prosvjetu i za njegovu političku slobodu.

Sudbina je hrvatskog naroda bila nerazdruživo spojena sa sudbinom Crkve Katoličke; zatajiti taj blagotvorni utjecaj Crkve na sav razvoj naroda bilo bi djelo najveće nezahvalnosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2007 11:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:
http://protestantzg.blog.hr/
Procitajte,(Nauci i dogme Katolicke crkve koje nemaju veze sa Biblijom.)
ili pogotovo ono sto se odnosi na Papu....


"Pazite na sebe i na sve stado u kojem vas Duh Sveti postavi nadglednicima, da pasete Crkvu Božju koju steče krvlju svojom. Ja znam da će nakon mog odlaska među vas uljesti vuci okrutni koji ne štede stada, a između vas će samih ustati ljudi koji će iskrivljavati nauk da bi odvukli učenike za sobom." Tako stoji u Djelima apostolskim.
Da se iti jedan protestant koji onako govori i propovjeda protiv nauka Katolicke Crkve samo na tren ponizi i zapita koja je to Crkva Bozja koju je Isusu Krist Gospodin nas i Bog nas sagradio Krvlju svojom Presvetom, nikada vise ne bi pisao kao sto pisu na onim stranicama na koje si nam ukazala Rebeka.
Duh Sveti postavio je nadglednike nad stadom koja pase Crkvu Bozju (podsjetimo se kako ama bas nigdje Gospodin nas Isus Krist ili koji od pisaca evandjelja ili poslanica ne govori o crkvama, vec samo i iskljucivo o Crkvi, za koju je, ponovno, sam Bog Presvetu Krv prolio), istu onu Crkvu koju ni vrata paklena nece nadvladati. A sve to Bog rece Petru i na Petru sagradi i jos Mu doda na to: "Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."
Ovako je zapisan cijeli taj dio: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."
Usporedimo taj citat sa Izaijinim prorostvom i kako sam Bog ponovno ponavlja rijeci, dakako, skrivene duboko srcu usaljenom: "Obući ću mu tvoju haljinu, tvojim ću ga pojasom opasat', tvoju ću mu vlast predati u ruke te će biti otac žiteljima jeruzalemskim i kući Judinoj. Metnut ću mu na pleća ključ od kuće Davidove: kad otvori, nitko neće zatvoriti, kad zatvori, nitko neće otvoriti. Kao klin zabit ću ga na tvrdu mjestu; i postat će prijesto slave domu oca svojega."
Logicno je zapitati je li Gospodin nas Isus Krist Krv svoju Presvetu prolio za crkve koje su nastale tisucu i petsto godina nakon one koju je sam Bog utemeljio i je li Bog sam umro, medjuostalim, poradi crkvi koje su nastale tisucu i petsto godina nakon sto je prve ucenike Isusa Krista Duh Sveti postavio da nadgledaju stado?
Isto tako, vukovi okrutni - stoji u Djelima apostolskim - uci ce medju stado i nimalo ga nece postedjeti, no u isto vrijeme, izmedju tog istog stada ustat ce ljudi koji ce iskrivljavati nauk da bi odvukli ucenike za sobom. To su upravo oni lazni ucitelji i proroci o kojima Novi zavjet na mnogim mjestima upozorava. Ili to nisu lazni ucitelji, ili te crkve ustvari nisu ustanovili, sve redom, ljudi s imenom i prezimenom, ili im sve to ne objavi tijelo i krv? No, svaki od njih sve ce to trebati objasnjavati pred Isusom Kristom, kao i cinjenicu sto se priklonise i povjerovase ljudskom autoritetu i crkvama za koje ljudi cak ni krv svoju nisu prolili.
"Pripazi na samog sebe i na poučavanje! Ustraj u tome! Jer to vršeći, spasit ćeš i sebe i one koji te slušaju." Veli ovo "Pavao, apostol Krista Isusa po nalogu Boga, Spasitelja našega, i Krista Isusa, nade naše, Timoteju, pravomu sinu u vjeri".
E sada, logika i usaljena srca poziva odgovoriti na pitanje tko je u pravu? Pavao, Timotej i ucenje prvih krscana ili ucenja nekoliko stotina krscanskih crkava koliko ih danas ima usvijetu, a samo je jednu Isus Krist ustanovio, utemeljio i samo je jedna od svih tih brojnih crkava - Crkva Bozja, koju Isus Krist stece krvlju svojom! No i to ce svaki od protestanata koji onako pisu o Katolickoj Crkvi imati objasniti nikome drugome do Isusu Kristu, jednoj od tri Bozanske osobe Presvetoga Trojstva.
Isti Pavao istom Timoteju veli kako "Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima." O hladna logiko i ljudski razumu koji i pored zdravih ociju ne vidite Boga, i vas dvoje nalazete pitati koji su to koji su otpali od vjere i priklonili se prijevarnim duhovima? Od koje su to vjere otpali i priklonili se zloduhovskim naucima? Nalaze li se takvi medju jednom od stotine i stotine crkava krscanskih, od kojih se svakodnevno ustanovljuju neke nove, pa mogu li sve one biti ona jedna koju Isus Krist utemelji i po kojoj dolazi spasenje, ona jedna koju ni vrata paklena nece nadvladati, ona jedna za koju Isus Krist rece da ce s njom biti do svrsetka svijeta, ona za koju je Krv Presvetu prolio? Bit ce, dakle, borbe, al je ni vrata paklena nece nadvladati.
I kakav treba biti covjek i koliko zanesen pamecu svojom pa da moze onako pisati o Katolickoj Crkvi, koja je, na njihovu propast, najstarija krscanska Crkva, utemeljena po Bogu nasem na apostolu Petru, onda kada niti jedne druge crkve nije bilo, a za koju su se, protiv krivovjerja borili crkveni oci, jer su povjerovali rijecima Isusa Krista i rijecima koje su propovjedali ucenici koji su gledali i slusali Boga.
Petar ode u Rim i tamo na Bozju slavu skonca, a Crkva dobi ime Rimokatolicka. Isti je to Petar koji pred svom bracom nama posvjedoci: "Braćo, vi znate kako me Bog od najprvih dana između vas izabra da iz mojih usta pogani čuju riječ evanđelja i uzvjeruju. I Bog, Poznavatelj srdaca, posvjedoči za njih: dade im Duha Svetoga kao i nama."
Isti je to Petar koji je i ovo propovjedao: "Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno jer nikada proroštvo ne bi ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili." Logiko, logiko, cak i ti koja ne vidis dalje od mudrosti svijeta, nameces pitati jesu li sve krscanske crkve, osim one koju je Isus Krist ustanovio prije 2000 godina, ljudskom voljom donesene, ili su sve te crkve utemeljene po Duhu Svetome? No, i to je samo jedno od pitanja na koje svaki od onih koji povjerovase da je Isus Krist Bog i da je Bog uskrsnuo, ima odgovoriti upravo Onome koji Je. Petar, na kome je Isus Krist Crkvu svoju ustanovio dodao je i ovo: "A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana. Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo, što neupućeni i nepostojani iskrivljuju, kao i ostala Pisma - sebi na propast."
Isti Pavao istog Timoteja zaklinje pred Bogom i Isusom Kristom, koji ce suditi zive i mrtve, zaklinje ga dakle 'pojavkom njegovim i kraljevstvom njegovim da propovjeda Rijec i veli Timoteju ovako: "uporan budi - bilo to zgodno ili nezgodno - uvjeravaj, prijeti, zapovijedaj sa svom strpljivošću i poukom. Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka nego će sebi po vlastitim požudama nagomilavati učitelje kako im godi ušima; od istine će uho odvraćati, a bajkama se priklanjati. Ti, naprotiv, budi trijezan u svemu, zlopati se, djelo izvrši blagovjesničko, služenje svoje posve ispuni!"
Koliko se od vremena Pavla i Timoteja do danas nagomilalo ucitelja kako im godi usima? No i za to valja podati racun Onome koji sudi zive i mrtve. Dodajem i ove Pavlove rijeci koje izgovori svojim ucenicima: "Komu dakle vi što oprostite, tomu i ja; jer i ja, ako kome što oprostih, oprostih poradi vas - pred Kristom, da nas ne nadmudri Sotona. Ta znamo njegove namjere!"
Braco i sestre koji ste vjerni Katolickoj Crkvi, nema straha ako se potpuno prepustimo ovim rijecima Isusa Krista: "Nebo će i zemlja uminuti, ali riječi moje ne, neće uminuti."
Rijeci Isusa Krista jace su od vremena i prostora i Isus Krist rece ucenicima svojim i ovo, pa tako i onome na kojem je Crkvu svoju sagradio: "Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla."
Rece i ovo: Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu."
Pretvarajuci kruh u Tijelo i vino u Krv, Isus Krist nije zaboravio dodati da sve to cini 'na otpustenje grijeha', trazeci, dok je pretvarao kruh od zita i tocio vino od grozdja, da to cinimo Njemu na spomen. Da je to metafora kakva, Isus Krist ne bi lomio kruh i ne bi tocio vino govoreci ono sto je rekao, a Njegove rijeci nece uminuti, dok nebo i zemlja hoce.
Rece Bog i ovo sto vec napisah, no evo i u nesto sirem obliku: "Pogriješi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo. Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik. Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu."
Isus Krist, Bog nas i Otkupitelj grijeha svijeta rece: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta." Je li Petar medju onima s kojima je Isus Krist do svrsetka svijeta, je li Pavao, je li Ivan, je li Jakov, je li Crkva koju sagradi na Petru?
Bog u posljednjim vremenima, od kojih jedan dan pred Bogom moze trajati tisucu godina, a tisucu godina biti kao jedan dan, zapisa po Duhu Svetom i ovo: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasit će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se." Ovdje Bog govori o tek dva uvjeta spasenja, tek o dva uvjeta kako bi se izbjegla Njegova osuda; jedno je krstenje, a drugo je vjerovanje. Vjerovanje u sto? U Njegove rijeci, u Njegov autoritet, u Njegovu Crkvu, ili vjerovanje u ljudski autoritet, u crkve koje su ljudi ustanovili?
I kako su to ljudi ustanovili krscanske crkve? Na temelju tumacenja Biblije. A Bibliju su ljudi do prije izuma tiskarskog stroja, do prije petstotinjak godina, mogli nabaviti kao sto danas covjek moze nabaviti nuklearnu bombu. Tehnicki moze, al je skupo kao sto je i onda punih tisucu i petsto godina bilo skupo nabaviti Bibliju koja je rukom pisana. Kao drugi problem uzmimo i sigurnost je li taj koji je prepisivao Bibliju, tocno prepisao svaku rijec, jer ako nije, gdje smo onda? Ode spasenje..., samo zato jer je netko krivo prepisao neki dio, ili ga je izostavio. Zar je Bog ljudsko spasenje uvjetovao nabavkom Biblije kao sredstvom za spasenje, koja je do tiskarskog stroja bila nevjerojatno skupa, a i kasnije neko vrijeme takodjer. I zar je Bog preko 300 godina, dok Biblija nije sabrana u cjelinu, ostavio svoje ucenike da se spasavaju kako je koji znao? Dakako da nije, vec je Crkvu ustanovio i rekao ucenicima svojim, koji su znanje prenosili ucenicima svojim, 'idite i propovjedajte' i obecao im da ce Duh Sveti biti s njima. Nigdje u Bibliji ne pise da je Bog rekao, 'idite i pisite, pa nek svatko tumaci onako kako mu je dano'. Rekao je, krstite u ime Oca, Sina i Duha Svetoga i propovjedajte, 's krovova'. Na koncu, niti jedan apostol i niti jedan od prvih ucenika Isusa Krista nije procitao Novi Zavjet, jer za njihova zivota Novi Zavjet nije bio sabran kao cjelina.
Sve ovo gore Bog rece ucenicima svojim prije 2000 godina, kada je postojala samo jedna Crkva, ona koju je sam Bog utemeljio, ustanovio, sagradio. I zato ta Crkva ne moze biti u zabludi, jer je za tu Crkvu Isus Krist posvjedoci i Krv Presvetu prolio. Zato se niti jedan katolik koji sluzi Bogu po katolickom nauku ne treba bojati nicega, jer sve ce uminuti, al rijeci Njegove ne, nece uminuti i On ce ostati s nama do svrsetka vremena, jer je Crkva (ne crkve) "stup i upotriste istine." Pa samo s neke skele pomaknimo tek jedan stup, i pogledajmo sto ce se dogoditi.
Kao sto je samo jedna Crkva koja je Istinita, tako je samo i jedno Evandjelje propovjeda Istinu i samo je jedno tumacenje Isusovih rijeci, na sto Pavao Galacanima kaze: "Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet." Radikalan je Pavao i bez ikakve milosti kad je u pitanju Rijec Isusa Krista i Crkva koju je ustanovio, a za koju je Pavao dobro znao, jer rijec je samo o ovome: "Doista, nastojim li ovo pridobiti ljude ili Boga? Ili idem li za tim da ljudima ugodim? Kad bih sveudilj nastojao ljudima ugađati, ne bih bio Kristov sluga. Obznanjujem vam, braćo: evanđelje koje sam navješćivao nije od ljudi, niti ga ja od kojeg čovjeka primih ili naučih, nego objavom Isusa Krista." Rece to Pavao koji je "preko svake mjere progonio i pustosio Crkvu Bozju..." Zapitajmo se svi od koga primismo evandjelje i tumacenje njegovo.
Nakon sto je Isus Krist uskrsnuo, ukazao se ucenicima svojim, a Ivan apostol zapisa: Isus im stoga ponovno reče: "Mir vama! Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas. To rekavši, dahne u njih i kaže im: "Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im." Sto bi se ovdje moglo krivo razumjeti kada je rije o otpustenju grijeha? SAMO JE DVA PUTA Bog u cijeloj povijesti covjecanstva zapisanoj u Bibliji, i u Starom i Novom zavjetu, dahnuo u covjeka; prvi put kad Ga je stvarao kako je opisano u Knjizi Postanka - kroz nosnice, a drugi put kada je Bog uskrsnuo i udahnuo u svoje ucenike Duha Svetoga govoreci: "Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im".
I, na kraju krajeva, sto uopce znaci rijec katolik? Grcka je to rijec koja opisuje (definira) nesto univerzalno, sveopce, isto ma sto bilo i gdje god to bilo, uvijek jednako, jednostavno: nepromjenjeno.
Kakvo li je licemjerstvo samo kada veliki broj crkvi krscanskih sudi katolickoj sto moli Blazenu Djevicu Mariju ili svetog Mihaela, ili svetog Antu ili svetog Petra za zagovor, kada katolik moli da se za njega moli...
A isti taj licemjer moli drugog covjeka da zamoli drugog covjeka da ga primi, recimo na posao, jer je taj neki blize onome nekome koji moze tu molbu ostvariti. A nad nama se katolicima zgrozavaju kada molimo Djevu Mariju da moli za nas Boga Oca, Sina i Duha Svetoga. Licemjeri, licemjeri, po toj logici, covjek koji poznaje nekog direktora, ili doktora za medicinski pregled, ili automehanicara, mnogo je veci od Marije Djevice koja je dojila Isusa Krista, ili pak od vojvode vojske nebeske koji gleda Boga zivog... Ljude molite za zagovor, al ne i one koje Bog odabra, opravda i proslavi. Zato i tumacite Bibliju sebi na propast. Jadi vas vasi nisu ubili, vratite se Crkvi Boga Zivog i Vjecnog i ostavite crkve ljudi raspadljivih, jer vam ih objavi tijelo i krv, a ne Otac nebeski!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2007 11:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nažalost ima protestanata koji druge uče, a sami sebe ne uče. U proteklih 35 godina sve glavne protestantske denominacije iz temelja su promijenile stajalište prema abortusu i kontracepciji. Do drugog svjetskog rata vjerovali su kao i mi, danas dopuštaju jedno i drugo. U Švedskoj luterani prihvatili crkveni blagoslov homoseksualnih "brakova", jedini se nađe naš katolički nadbiskup Stockholma koji je prosvjedovao protiv toga...da, i pojedini protestanti su se bunili, jedan pastor je završio nakratko u zatvoru zbog "govora mržnje". O prijetećem raskolu među anglikancima zbog posvećenja biskupa homoseksualca u SAD da ne govorimo. Nek najprije pometu u svojem dvorištu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2007 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
E bas sam i sama istog misljenja,da svatko mora sam prvo pomesti ispred svojih vrata,pa tek onda ispred tudjih.
Ljudi danas zele i prakticiraju "Religiju" po "narudzbi"tako da traze ono sto njima kao osobi odgovara,tako da vrlo lako dolazi do mijenjanja religije,koja i onako nije bila cvrsta i prava,nije imala korijena..a i moda i
"trend" svijeta i Europe,sve vise vuce,slabe i naivne da "mijenjaju Religiju"
Ni jedna "Religija" nije laka,"ljubiti bliznjega uredu,ali ljubiti (neprijatelja)
pa kome je to lako,i kome je lako oprostiti onome koji ga je duboko uvrijedio.Koliko samo truda i napora trazi da slomimo svoje srce da to
prihvati.Pozovi na prvo mjesto neprijatelja,onoga sto te uvrijedio,i onoga sto ti zlo nanio,i onoga sto te upropastio...E pa laze svatko tko kaze da je to lako,mozda netko kaze tko nema iskustva...ali oni koji su u ratu i u svakidasnjem zivotu dozivjeli svasta..nije lako.Nije lako i to samo moze onaj tko ima "pravu vjeru"
Zato i nije cudo kada danas pojedini preko prijatelja,preko knjige ili filma
odluce promjeniti svoje "vjerovanje"
Njlakse je covjeku u zivotu,(napraviti prakticnu religiju)
povaditi i prihvatiti ono sto nam odgovara,a ono sto nam ne odgovara
baciti na stranu.Zajednica koja materijalno pomaze ljudima u nevolji,je vrlo atraktivna i privlacna za ljude,jer bas u tom trenutko trebaju pomoc,kao nikada do sad.I oni "uskacu,djeluju odmah" i to je ono...
"moj bliznji" sama vise na materijalnoj strani,nego na duhovnoj.
A buduci da nas sve vise opsjeda strana materijalista,lako smo u zabludi i vidimo (vjersku stranu mog bliznjeg)
Nagovoriti nekoga da predje na drugu stranu,dati mu laznu nadu...
(jer sto odgovara meni ne mora da odgovara mom bratu)
Jer lako je "BITI VJERNIK MEDJU VJERNICIMA" i "ljubiti bliznjega u dobru"
Tamo gdje "obitelj ne funkcionira" nema temelja,tamo gdje
"molitva i vjera ne funkcionira"nema vjere...i Religije...
tamo je sve narusne i ugrozeno...i jedna "slamka"je dovoljna da se prijedje na drugu stranu....
Procitala sam na jednom Bosanskom forumu,kako je x....ljudi preslo na
Islam,i pravoslavni,katolici protestanti..i cak i rusa...
a i ovdje kod mene vise puta je pisano,kako ljudi ,
"napustaju svoju Religiju,obiteljskog stabla....i prelaze u drugu"
to je danas "moda i trend" BOG NEKA IM BUDE U POMOCI...
ali tu nema "temelja" i tu nema "korijena"
Religija,obitelj,narod,drzava mogu biti ponos svakog pojedinca..ako je sve dobro i pravo,a ako je sve loso i nije dobro onda moze samo biti na sramotu.Da bi nesto "vjecno trajalo" treba i vjecno izgradjivati....
a nikako "po narudzbi prihvatiti,i biti ponos"
Svoje imanje i bogatsvo ostavljamo u nasljedstvo,pa tako i "svoju VJERU"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 10:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bolno je gledati otpad od vjere, napuštanje Crkve, osobito pak protivljenje Crkvi. Ali, mislim da moramo biti realistični u jednom drugom smislu: pobijedit će ona "religija" u kojoj se uvjerljivo mijenjaju ljudski životi prema Božjem standardu. Religija koja samo priča, a ništa se od tih priča ne mijenja, nema budućnosti.
Kršćanstvo je u prvim stoljećima uspijevalo upravo zbog promjene života ljudi, zbog međusobne ljubavi i zajedništva vjernika. Recept star, jednostavan i milijun puta prokušan. U svijetu u kojem vlada otuđenje među ljudima upravo zajedništvo vjernika treba biti znak Božjeg kraljevstva.
Nadam se da ću doživjeti preporod u tom smislu još u mojem naraštaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 10:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Također pobjeđuje "religija" u kojoj je čovjek u stanju prevladati sebe, izići iz kruga "kako se ja osjećam" u krug "što Bog hoće od mene". Tko to uspije, taj dobiva igru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2007 19:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Danas cujemo da je postignut veliki napredak,znanosti i tehnike...
za veliko divljenje,ma koliko uznapredovala umijeca i postignuca,ipak je
to spoznaja da covjek moze vise,od svojih granica,i onoga sto moze naslutiti.Covjek se medijima treba sluziti,a ne im se pokoravati.
Danasnje vrijeme donosi velike promijene"Crkve koja zeli prici covjeku"
i stupiti s njim u dijalog.S toga moramo nuzno racunati na promjene,
ukoliko zeli da covjek danasnji cuje njen glas.
Dolazi vrijeme,kada moracemo sve vise i vis braniti nasu "Vjeru"
i u vrtlogu "Medijski Religija" koje citamo sve vise i vise,sa svih strana dolaze optuzbe,i neistinosti...(a to brani,gdje smo?.)
Sjetimo se kako je Isus pozvao"Da budu jedno kao i mi." Znaci Isus je pozvao na jedinstvo,Boga ,covjeka svijeta i uneverzuma,
Isus izmiruje svjetove..On ulazi u svije ,nije od svijeta,ali ostavlja svoje u svijetu,kako bi se nastavilo to povezivanje i ujedinjenje.
Danas je nuzno pomirenje svijeta,(sto puno ljudi nisu svijesni)
Isus je dosao kako bi te svjetove ujedinio...No On svoje djelo nastavlja,
po Crkvi i u Crkvi,pa tako i u "Medijskoj Religiji".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr