www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 06:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2007 15:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen hvala na savjetima :)
Moya jesam otiso sam (jedva stigo radi nuncijeve propovjedi :P )
Bilo je super, jedva cekam iduci tjedan i drugi susret :)
Pozz i sve vas Bog blagosovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2007 00:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Btb!!! :b41: :D :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2007 16:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2006 20:51
Postovi: 166
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
parafraziram- nemojte se pitati što Crkva može učiniti za mene, pitajte se što vi možete učiniti za Crkvu!
eto, meni se čini da se problem neće riještit sam od sebe, ali i da treba početi drugačije razmišljati. to trebaju učiniti i mladi koji nemaju pojma što traže u Crkvi (zaboravljaju da se tamo ide zbog Boga, a ne zbog čovjeka), ali i svećenici koji kore mlade kada napokon dođu u Crkvu, jer do sad nisu dolazili, umjesto da im se raduju i pohvale njihovu odluku, da ih animiraju i zainteresiraju.
no, da nije baš sve tako crno evo i dokaza:

NOVI PROJEKT ZA MLADE:
Tiskan Vodič za mlade i katoličke studente - Voxks

Povjerenstvo za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije objavilo je, u nakladi Glasa Koncila, Vodič za mlade i katoličke studente - Voxks, koji na sto sedamdeset i četiri stranice džepnog formata i privlačnoga grafičkog oblikovanja pruža mnoštvo informacija o raznim događanjima, slavljima i aktivnostima za mlade u župama, crkvama i katoličkim udrugama grada.

Voxks, ili u prijevodu 'Glas katoličkih studenata', namijenjen je svima mladim katolicima grada Zagreba i okolice, a posebno katoličkim studentima koji dolaze na studij u Zagreb iz raznih krajeva Hrvatske i Bosne i Hercegovine kao vodič u pronalaženju mjesta i zajednice za ostvarivanje vlastitih duhovnih potreba, prakticiranje vjere i promicanje kršćanskih vrednota.

Vodič donosi popis ustanova Zagrebačke nadbiskupije koje rade s mladima te popis župa grada Zagreba, Velike Gorice i Zaprešića s kontakt-podacima, vrijeme slavljenja misa kao i popis sadržaja s terminima koji se u pojedinoj župi nude mladima, također popis samostalnih kapela i crkava grada Zagreba te svih udruga katolika laika koji svojim programom žele surađivati s mladima.

Uz dodatak, kalendar za 2007. godinu te prostor za vlastite bilješke, u Vodiču se nalaze slike, kratki životopisi i molitve hrvatskih svetaca i blaženika, slugu Božjih te poticajne misli za svakog studenta.

Kako je u predgovoru Vodiča za mlade i katoličke studente istaknuo njegov urednik, povjerenik za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije mr. Antun Sente ml., Voxks je glas koji poziva na bolje i zauzetije pastoralno djelovanje kako djelatnika u pastoralu mladih tako i samih mladih.

Vodič se može besplatno podići u Povjerenstvu za pastoral mladih na zagrebačkom Kaptolu 31 ili u knjižari Glasa Koncila na Kaptolu 8.


15.3.2007 IKA / Glas Koncila / Križ život

eto, ja sam svoj primjerak promašla u menzi u SC-u. pun je korisnih informacija, pravi mali kompas. ima i mnoštvo krasnih sentencija, misli i izreka, pa ću se ja sad njima malo pravit važna, okolo po raznim temama foruma, hehe!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2007 17:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Divim se mladima,koji svoju vjeru zive,Krscanskim zivotom,onako kako to nasa RKC trazi.Ali sam misljenja da mozda mozemo nesto uciniti i za
one mlade koji spavaju,pa su samo vjernici po papiru i Sakramentima,ili cak ni to?Mladima treba ...nesto novo....Mozda bi se tako privukla paznja,
koja bi bila od koristi..Recimo svi znate da sam starija,i pretezno se oblacim uvjek isto,stil oblacenja je isti,iako kupim drugi komad robe,novo...ipak je isti stil...Ali kada kupim nesto "neobicno,sto nije moj stil"onda me svi gledaju,okrecuse...a prije me nisu ni premjecivali.
Tako i svaki dan je isti obicni dan,ali ako napravim jedan neobican dan,
tada primjecujem da je drugaciji..Sta hocu reci mladi trebaju...
"obuci novi stil molitve,vjere"mozda cak i Sv.Mise...
mozda vise Festivala,susreta,duhovni vjezbi..a svakako vise glazbe i muzike,pa cak i uz Sv.Misu...recimo takva vecernja Misa,sigurno bi bila atraktivna,za one kojima je vjera dosadna..!
Jer nase molitve su pretezno u tisini i razmisljanju,a tako misli odlutaju,
na drugu stranu....a ako se pjeva onda nema sanse....glazba puno utjece na covjeka,ne da da zaspi,nego budi i probudjuje srce,i tako i vjeru..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: mladi i crkva
PostPostano: 05 tra 2007 22:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MIR VAMA.Evo daja napišem nešto o mladima kod nas.U MOSTARU večernje mise su za mlade i moram priznat da su sve crkve pune mladih mada ima i nas srednjih koji se osjećamo mladima :oops: .Imamo framu u franjevačkoj župi sv.PETRA I PAVLA a u župi KATEDRALA MARIJA MAJKA CRKVE imaju mladi studenti teologije.U župi sv.IVANA EVANĐELISTE župnik don KREŠO je pokrenuo mlade jako dobro i ima ih svih uzrasta a broje oko 300 članova po grupama od 50 do 70 u svakoj.Često imaju misu za mlade i klanjanje nakon mise.U franjevačkoj crkvi ima molitvena zajednica karizmatskog tipa i najbrojnija je u EVROPI.Broji oko 370 članova koji se susreću svaki petak i ima puno mladih.Imamo još 2 mlade skupine po 110 članova koje počinju tek i susret je ponedjeljkom i srijedom.U župi ima u sklopu zajednice karitativna skupina broji oko 35 članova ima još sekcija čitača i još slavljenički tim.Puno toga ima a nema mjesta da sve napišem :P .U svakoj župi u gradu služe te grupe što ih navedoh i moram reć da se grad budi i da su ljudi gladni BOGA.BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2007 13:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="učenik"]MIR VAMA.Evo daja napišem nešto o mladima kod nas.U MOSTARU večernje mise su za mlade i moram priznat da su sve crkve pune mladih mada ima i nas srednjih koji se osjećamo mladima :oops: .Imamo framu u franjevačkoj župi sv.PETRA I PAVLA a u župi KATEDRALA MARIJA MAJKA CRKVE imaju mladi studenti teologije.U župi sv.IVANA EVANĐELISTE župnik don KREŠO je pokrenuo mlade jako dobro i ima ih svih uzrasta a broje oko 300 članova po grupama od 50 do 70 u svakoj.Često imaju misu za mlade i klanjanje nakon mise.U franjevačkoj crkvi ima molitvena zajednica karizmatskog tipa i najbrojnija je u EVROPI.Broji oko 370 članova koji se susreću svaki petak i ima puno mladih.Imamo još 2 mlade skupine po 110 članova koje počinju tek i susret je ponedjeljkom i srijedom.U župi ima u sklopu zajednice karitativna skupina broji oko 35 članova ima još sekcija čitača i još slavljenički tim.Puno toga ima a nema mjesta da sve napišem :P .U svakoj župi u gradu služe te grupe što ih navedoh i moram reć da se grad budi i da su ljudi gladni BOGA.BVB
[/quote]

.PREKRASNO ZVUČI..

.TO JE TO..."čuda" MI STVARAMO..

.a onda će i Nebo, pomoći...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: križni put
PostPostano: 06 tra 2007 19:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo još nešto da ne dangubim.Danas u 15 sati je počeo PUT KRIŽA iz MOSTARA na brdo HUM koje se nalazi iznad MOSTARA i moram reć da sam jako iznenađen koliko ljudi je bilo a posebno mladih.Mislim da je bilo oko 8-10 tisuća a mladih više od pola.Naš biskup mons.dr.RATKO PERIĆ je predvodio križni put i pješice išao nekoliko kilometara iako je nedavno operiran i to 3 puta.Sve je trajalo oko 4 sata polazak križni put i silazak do ceste.Stvarno je predivno.Ja sam sa svojih troje starijih djece išao a supruga je opet morala čuvat bebe. :lol: Ako vam dosade moji izvještaji napišite mi.BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: križni put
PostPostano: 06 tra 2007 19:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
učenik napisao:
Evo još nešto da ne dangubim.Danas u 15 sati je počeo PUT KRIŽA iz MOSTARA na brdo HUM koje se nalazi iznad MOSTARA i moram reć da sam jako iznenađen koliko ljudi je bilo a posebno mladih.Mislim da je bilo oko 8-10 tisuća a mladih više od pola.Naš biskup mons.dr.RATKO PERIĆ je predvodio križni put i pješice išao nekoliko kilometara iako je nedavno operiran i to 3 puta.Sve je trajalo oko 4 sata polazak križni put i silazak do ceste.Stvarno je predivno.Ja sam sa svojih troje starijih djece išao a supruga je opet morala čuvat bebe. :lol: Ako vam dosade moji izvještaji napišite mi.BB


..ma kakvi dosadno..lijepo je čuti da negdje ..postoji ..jaka vjera..
.i to pogotovo mladih...

..samo naprijed učeniče..ti si sad..učitelj..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2007 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ucenice divno ,divno .Bas je milo slusati ,takve ljepe vijesti.
A evo da ja nesto napisem,danas u firmi ,moji kolege "antikristi"
jeli su su (virsle,i gulas) Firma nam daje uvjek na Veliki petak,
skraceno vrijeme,mjesto 8sati rada,5,30..i to vjernicima,i to su odreda katolici,na papiru???
Postili su Srbi,pravoslavci,i ja???Kako se covjek loso osjeca,kada se ni trunka ne postiva,ono sto bi se postivati trebalo..Srce me boli,a kada vidim sta rade,to su sve mladici od 25-37god.,koji salju svoju djecu,na Sv.Pricest i Krizmu???Pa kao ti odgajaju svoju djecu,i jos gore kakav primjer daju svojoj djeci.A da ni ne pricam,o Crkvi???

Zato molimo svi skupa dobri ljudi za ,"Obracenje mladezi u Europi."
Molimo da narod pocne da ide u Crkvu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr